Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Τα τρία γουρουνάκια από την πλευρά του λύκου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:20:44

Πολλοί θεωρούν τον λύκο κακό, τον σκοτώνουν, τον φοβούνται και όλα αυτά από τις ιστορίες που αφηγούνται τα υποτιθέμενα θύματά του.Πριν λίγο καιρό διαβάσαμε την ιστορία της κοκκινοσκουφίτσας από την πλευρά του λύκου.Καιρός λοιπόν να μάθουμε και την ιστορία <<Τα τρία γουρουνάκια>> από το ίδιο πρόσωπο και να σταματήσουμε να φερόμαστε έτσι:

 

Βρισκόμουν στην εξοχή που λέτε και μετά από αρκετό καιρό στον δρόμο έψαχνα κάτι για να φάω και ένα μέρος για να με φιλοξενήσει ώστε να ξεκουραστώ. Καθώς προχωρούσα βρήκα δύο γουρουνάκια. Τους φώναξα πως πεινούσα και τους ρώτησα αν έχουν κάτι να μου δώσουν για να συνεχίσω τον δρόμο μου. Και αυτά, τι έκαναν; Με είδαν όλο καχυποψία και μου είπαν «Σιγά μην δώσουμε φαγητό σε ένα λύκο» και έτρεξαν στο σπίτι τους για να κρυφτούν φοβούμενοι την αντίδραση μου.

 

Εγώ έπρεπε να καταπιώ τον εγωισμό μου και το γεγονός πως θύμωσα με το σχόλιο τους καθώς έπρεπε οπωσδήποτε να φάω κάτι γιατί είχα λιμοκτονήσει. Πήγα λοιπόν στο σπίτι του πρώτου γουρουνιού και του κτύπησα την πόρτα ζητώντας του φαγητό. Αυτό όχι μόνο δεν μου άνοιξε αλλά μου φώναζε να φύγω μακριά και να μην ξανα πατήσω το πόδι μου εκεί πέρα. Ήταν ένα ακόμη ρατσιστικό γουρούνι σκέφτηκα.

 

Όταν δεν μου άνοιξε κτύπησα με δύναμη την πόρτα και ξαφνικά το σπίτι του γκρεμίστηκε. Δεν περίμενα να γίνει κάτι τέτοιο και έτσι προθυμοποιήθηκα να το βοηθήσω να το φτιάξουμε μαζί ωστόσο αυτό ξεκίνησε να τρέχει με κατεύθυνση το σπίτι του αδερφού του. Εγώ και πάλι με όλη την καλή διάθεση που είχα έφτασα έξω από το επόμενο σπίτι και πάλι για τον ίδιο λόγο.

 

Τους παρακάλεσα να μου δώσουν και πάλι κάτι να φάω. Αυτοί με έβρισαν και στην συνέχεια με απείλησαν πως θα με κλωτσήσουν αν δεν έφευγα. Εκείνη την ώρα φταρνίστηκα και διαλύθηκε και το σπίτι του δεύτερου γουρουνιού. Και πάλι δεν μπόρεσα να αντέξω πως κατάστρεψα την περιουσία κάποιου άλλου και με όλη την καλοσύνη που είχα προσπάθησα να πείσω το γουρούνι να με αφήσει να φτιάξω τόσο το σπίτι όσο και την σχέση μας αλλά αυτό ξεκίνησε να τρέχει και πάλι παρέα με το άλλο γουρούνι πριν με ακούσουν.

 

Τα δύο γουρουνάκια εισήλθαν στο σπίτι ενός τρίτου γουρουνιού και ξεκίνησαν να τραγουδούν προσβλητικά προς εμένα τραγούδια. Αυτά καλά είχαν ένα ζεστό σπίτι να μείνουν και ένα βραστό πιάτο φαγητού. Εγώ τι να πω; Όταν έφτασα στο σπίτι που ήταν φτιαγμένο από πέτρα όχι μόνο δεν μου άνοιξαν αλλά με κτύπησαν κιόλας φωνάζοντας μου πως δεν ανήκω στην κοινότητα τους.

 

Πληγώθηκα βαριά, προσπάθησα να μπω από την καμινάδα για να τους δείξω πως δεν είχα σκοπό να τους κάνω κακό αλλά αυτά με κτύπησαν με ό,τι βρήκαν και με κακοποίησαν άσχημα. Εγώ έφυγα τρέχοντας ωστόσο η ιστορία γράφτηκε όπως ήθελαν αυτά. Και αυτό είναι κάτι που δεν μπορούσα να αντέξω και γι’ αυτό μετά από αρκετό καιρό που πήρα το θάρρος μεταφέρω την αλήθεια όπως θα έπρεπε να την γνωρίζουν τα παιδιά αλλά και οι μεγάλοι.


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, odi, Psychedelic Malousis και σε 6 άλλους

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#2 PsychopathHeroZero

PsychopathHeroZero

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 298 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑκόμα με ψάχνω
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:Psychopath
Φήμη: 149

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:38:15

το εχω ξαναδει σε θεμα αλλα μπραβο που το αναναιωσες!



#3 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:40:37

το εχω ξαναδει σε θεμα αλλα μπραβο που το αναναιωσες!

Εγώ την Κοκκινοσκουφίτσα έχω δει σε άλλο θέμα.

Ε λοιπόν να και άλλο ένα παραμύθι που αποδεικνύει ότι ο λύκος είναι καλός και όχι κακός όπως πολλοί νομίζουν


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#4 PsychopathHeroZero

PsychopathHeroZero

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 298 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑκόμα με ψάχνω
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:Psychopath
Φήμη: 149

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:45:14

Εγώ την Κοκκινοσκουφίτσα έχω δει σε άλλο θέμα.

Ε λοιπόν να και άλλο ένα παραμύθι που αποδεικνύει ότι ο λύκος είναι καλός και όχι κακός όπως πολλοί νομίζουν

Δωστε ενα μεγαλο χειροκροτημα στον ΛΥΚΟ



#5 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:49:19

Δωστε ενα μεγαλο χειροκροτημα στον ΛΥΚΟ

Κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ κλαπ.Μου φαίνεται θα κάνω το θέμα εκπομπή και θα έχουμε καλεσμένο τον λύκο.

Είσοδος στο στούντιο 50 ευρώ ενήλικες και παιδιά.

 

Υ.Γ.Όσοι δεν πίστευαν τις ιστορίες που δυσφημούσαν τον λύκο μπαίνουν δωρεάν  αρκεί να κάνουν ένα δώρο στον λύκο για να του δείξουν την ευγνωμοσύνη τους


Επεξεργάστηκε από master21, 15 Ιούλιος 2016 - 12:52:51.

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#6 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:50:15

''Πληγώθηκα βαριά, προσπάθησα να μπω από την καμινάδα για να τους δείξω πως δεν είχα σκοπό να τους κάνω κακό αλλά αυτά με κτύπησαν με ό,τι βρήκαν και με κακοποίησαν άσχημα. Εγώ έφυγα τρέχοντας ωστόσο η ιστορία γράφτηκε όπως ήθελαν αυτά. Και αυτό είναι κάτι που δεν μπορούσα να αντέξω και γι’ αυτό μετά από αρκετό καιρό που πήρα το θάρρος μεταφέρω την αλήθεια όπως θα έπρεπε να την γνωρίζουν τα παιδιά αλλά και οι μεγάλοι.''

 

Εγώ ξέρω ότι στην καμινάδα είχαν το φαγητό με την κατσαρόλα, την άνοιξαν και ο λύκος εφόσον πήδηξε μέσα κάηκε..  (lol) 



#7 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:54:50

''Πληγώθηκα βαριά, προσπάθησα να μπω από την καμινάδα για να τους δείξω πως δεν είχα σκοπό να τους κάνω κακό αλλά αυτά με κτύπησαν με ό,τι βρήκαν και με κακοποίησαν άσχημα. Εγώ έφυγα τρέχοντας ωστόσο η ιστορία γράφτηκε όπως ήθελαν αυτά. Και αυτό είναι κάτι που δεν μπορούσα να αντέξω και γι’ αυτό μετά από αρκετό καιρό που πήρα το θάρρος μεταφέρω την αλήθεια όπως θα έπρεπε να την γνωρίζουν τα παιδιά αλλά και οι μεγάλοι.''

 

Εγώ ξέρω ότι στην καμινάδα είχαν το φαγητό με την κατσαρόλα, την άνοιξαν και ο λύκος εφόσον πήδηξε μέσα κάηκε..  (lol) 

Φίλος του λύκου είσαι;Αν ναι,σε παρακαλώ πεσ΄του να έρθει για συνέντευξη!!Ή μήπως είσαι συνεργάτης των γουρουνιών;


Επεξεργάστηκε από master21, 15 Ιούλιος 2016 - 13:06:44.

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#8 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 12:57:35

''Πληγώθηκα βαριά, προσπάθησα να μπω από την καμινάδα για να τους δείξω πως δεν είχα σκοπό να τους κάνω κακό αλλά αυτά με κτύπησαν με ό,τι βρήκαν και με κακοποίησαν άσχημα. Εγώ έφυγα τρέχοντας ωστόσο η ιστορία γράφτηκε όπως ήθελαν αυτά. Και αυτό είναι κάτι που δεν μπορούσα να αντέξω και γι’ αυτό μετά από αρκετό καιρό που πήρα το θάρρος μεταφέρω την αλήθεια όπως θα έπρεπε να την γνωρίζουν τα παιδιά αλλά και οι μεγάλοι.''

 

Εγώ ξέρω ότι στην καμινάδα είχαν το φαγητό με την κατσαρόλα, την άνοιξαν και ο λύκος εφόσον πήδηξε μέσα κάηκε..  (lol) 

Έτσι σου είπαν τα γουρουνάκια. 

(pig) 


Επεξεργάστηκε από Psychedelic Malousis, 15 Ιούλιος 2016 - 13:00:21.


#9 hero333

hero333

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 304 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:hero333



Φήμη: 320

Δημοσιεύτηκε 15 Ιούλιος 2016 - 18:50:57

Υπάρχει και αυτή η εκδοχή βέβαια.

Spoiler


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες