Jump to content


Photo

Υπερβολική αυστηρότητα στο forum (πρέπει να το διαβάσεις)


  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#1 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Posted 27 August 2016 - 12:15:05

Καλησπέρα στην κοινότητα.

 

Σήμερα θα μιλήσω για ένα φαινόμενο,που έχει παρατηρηθεί τελευταία και από εμένα και από πολλούς άλλους χρήστες,σας παραθέτω το θέμα:

 

Τώρα τελευταία πολλά από τα post μας διαγράφονται χωρίς λόγο,δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό αλλά είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό!  (angry) Υποψιάζομαι πως είναι επειδή υποτίθεται πως ξεφεύγουμε από το θέμα.

αλλά και πάλι είναι ένα σχόλιο(συνήθως χιουμοριστικό).

 

Ένα άλλο φαινόμενο που έχει παρατηρηθεί είναι το βιαστικό κλείδωμα θεμάτων.Καταλαβαίνω πως στην ουσία είναι η δουλειά σας,αλλά πολλές φορές θέλω να γράψω κάτι σε ένα κλειδωμένο θέμα,και δεν μπορώ....εξίσου εκνευριστικό.

 

Ή σε μία άλλη περίπτωση,έχει κάνει κάποιος χρήστης ένα θέμα με μία απορία και γράφετε οτί υπάρχει ένα παρόμοιο θέμα και το κλειδώνετε,έτσι αποθαρρύνετε τον χρήστη να ξανανοίξει θέμα,με τον ''φόβο'' οτί θα του το ξανακλειδώσετε.

 

Αυτές ήταν μερικές απόψεις μου και μερικά παράπονα μου επί της ουσίας.

 

 


  • kellipop, Psychedelic Malousis, SakisPlaysPro and 14 others like this

RickRub

 

     Style !!!!!


#2 RONALDO46

RONALDO46

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 838 posts
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:RONALDO46
Φήμη: 484

Posted 27 August 2016 - 12:18:08

Χθες είχα γράψει ένα θέμα με ένα πρόβλημα και το κλείδωσαν!

Και μου είπαν να συννενωηθώ με την υποστήριξη.

Μα το πρόβλημα δεν είναι μόνο σε μένα.

Πήγα να γράψω κάτι και μετά βλέπω να λέει: ''Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε κλειδωμένα θέματα''

Πόσο γρήγορα τα κλειδώνετε...


  • RickRub, DrSuperDuper, wadd and 3 others like this

#3 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 27 August 2016 - 12:23:01

Χθες είχα γράψει ένα θέμα με ένα πρόβλημα και το κλείδωσαν!

Και μου είπαν να συννενωηθώ με την υποστήριξη.

Μα το πρόβλημα δεν είναι μόνο σε μένα.

Πήγα να γράψω κάτι και μετά βλέπω να λέει: ''Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε κλειδωμένα θέματα''

Πόσο γρήγορα τα κλειδώνετε...

Και σε μένα έχει τύχει.

Ωστόσο, σε απαντημένα θέματα δεν έχει νόημα να προσθέσουμε κάτι άλλο.

Αλλά θα παρακαλούσα τους συντονιστές, με αποκλειστικά σε τέτοιου είδους θέματα με απορίες, να κλεδώνεται  το ίδιο με επιθυμία του συντάκτη.

Υπάρχουν ένα σωρό θέματα που καταπατούν τους νόμους, και σε αυτά συμφωνώ να κλειδώνονται τα θέματα χωρίς άδεια.

Αλλά υπάρχουν περιπτώσεις στις απορίες ενός χρήστη να προσθέσει κάτι, ένα γεγονός, πως θα το κάνει αυτό εφόσον το νήμα έχει κλειδωθεί?

Αναμενόμενη συνέπεια είναι να δημοσιευτούν θέματα με το ίδιο περιεχόμενο.

Όλα τα παραπάνω χωρίς να παρεξηγήσω κανέναν, η δουλειά των συντονιστών είναι άψογη, χωρίς να θέλω να κολακέψω, αλλά αυτό είναι το μόνο που θα ήθελα να πραγματοποιηθεί.


Edited by GreekGeek, 27 August 2016 - 12:29:35.

  • kellipop and olympiakos like this

Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.


#4 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,838 posts
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4,280

Posted 27 August 2016 - 12:26:59

Eτσι ειναι οι κανονες και πρεπει να τους  υποστουμε Το κλειδωμα θεματων εχει ξαναγινει θεμα. Καλυτερα να εψαχνες πριν το βαλεις. 

 

Επισης, επειδη πειραζει μερικους, δε σημαινει οτι θα αλλαξετε την νοοτροπια των συντονιστων και να την κανετε οπως θελετε εσεις.



#5 olympiakos

olympiakos

    Θαυμαστής

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • ΤοποθεσίαΚάπου
  • Ομάδα:United Rap Association
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Cool Alex
Φήμη: 76

Posted 27 August 2016 - 12:31:41

Όταν δημιουργείς έναν λογαριασμό στο φορουμ συμφωνείς με κάποιος όρους,τους οποίους δεν μπορείς να τους αλλάξεις.Αν δεν τηρήσεις τους όρους αυτούς,αυτόματα έχεις παραβεί τους κανόνες του φορουμ.Σε μερικά σημεία συμφωνώ,όμως δεν θεωρώ σωστό να θέλετε να αλλάξουν οι κανόνες με τους οποίους συμφωνήσατε!
  • WarriorGR likes this

Hold
On
Pain
Ends


#6 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Posted 27 August 2016 - 12:32:07

Eτσι ειναι οι κανονες και πρεπει να τους  υποστουμε Το κλειδωμα θεματων εχει ξαναγινει θεμα. Καλυτερα να εψαχνες πριν το βαλεις. 

 

Επισης, επειδη πειραζει μερικους, δε σημαινει οτι θα αλλαξετε την νοοτροπια των συντονιστων και να την κανετε οπως θελετε εσεις.

 

 

Ώπα φίλε,

 

Το είπα και στο αρχικό μου μήνυμα οτί ξέρω οτί αυτή είναι η δουλειά τους,αλλά έδειξα με επιχειρήματα που αυτό μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα.

Σαφώς και έψαξα πριν γράψω στο θέμα,και προφανώς είδα το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι,αλλά στο δικό μου topic αναφέρομαι ΚΥΡΊΩΣ σε ένα άλλο φαινόμενο.

Σαφώς και δεν θα αλλάξω τους κανόνες,αλλά σαφώς θα εκφράσω και τις απόψεις μου,οι οποίες σε αυτήν την περίπτωση είναι αντίθετες με αυτές των moderator.

Δεν ζήτησα σε κανένα σημείο του αρχικού μου θέματος να αλλάξουν οι κανόνες,απλά πρότεινα να γίνουν λίγο πιο ελαστικοί.


Edited by RickRub, 27 August 2016 - 12:33:48.

  • Psychedelic Malousis, DrSuperDuper, NickYolo and 1 other like this

RickRub

 

     Style !!!!!


#7 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,524 posts
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4,991

Posted 27 August 2016 - 12:33:29

Χαίρετε!

Όταν το πρόβλημα υφίσταται στον ήρωα σας στο παιχνίδι μόνο η υποστήριξη μπορεί να σας βοηθήσει.

Το να ανοίγετε θέματα με μοναδικό σκοπό να αυξήσετε τα μηνύματά σας στο forum για να αλλάξετε τον τίτλο σας,δεν θα σας αποφέρει τίποτα.

Σχετικά με τα διαγραμμένα σας μηνύματα..

Όταν ένα μήνυμα έχει αμφιλεγόμενο περιεχόμενο ,δεν προσφέρει τίποτα ,είναι τύπου spam ή έχει παράνομο περιεχόμενο θα διαγράφετε αμέσως.

Μηνύματα μελών,τσακωμοί,συζητήσεις που βγαίνουν εκτός θέματος ,αλλάζοντας την ροή του νήματος επίσης θα διαγράφονται.

Σχετικά με τα κλειδωμένα θέματα...

Ανοίγοντας ένα νέο θέμα ,σας έχουμε αναφέρει πολλάκις,να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση.Δεν αποφέρουν τίποτα τα επαναλαμβανόμενα νήματα με παρόμοιο περιεχόμενο.

Θέλουμε τις ιδέες σας,θέλουμε την παρουσία σας αλλά το να βγαίνουν οι προτάσεις σας εκτός θέματος ,δημιουργείτε μια χαώδης κατάσταση τελματώνωντας την αρχική ιδέα.Κάτι που δεν θέλουμε σαν κοινότητα.

 

Με εκτίμηση,

Odi


  • Spiro1, dina, Mastigo and 9 others like this

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#8 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 27 August 2016 - 12:34:41

Eτσι ειναι οι κανονες και πρεπει να τους  υποστουμε Το κλειδωμα θεματων εχει ξαναγινει θεμα. Καλυτερα να εψαχνες πριν το βαλεις. 

 

Επισης, επειδη πειραζει μερικους, δε σημαινει οτι θα αλλαξετε την νοοτροπια των συντονιστων και να την κανετε οπως θελετε εσεις.

Διάβασε τι έγραψα.

Απλά προτείνουμε, δεν εκβιάζουμε κανέναν να κάνει κάτι ούτε καταπιέζουμε την ''νοοτροπία'' των συντονιστών.

Δεν είναι κακό να κάνεις λάθος και κανείς δεν είναι τέλειος.

Φυσικά και δεν  μπορώ να κατανοήσω την θέση ενός συντονιστή, ούτε να πω [ως η εμπειρία τους δεν μετράει.

Όλα γίνονται  με σεβασμό και κατανόηση απέναντί τους.


Edited by GreekGeek, 27 August 2016 - 12:35:00.

  • olympiakos likes this

Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.


#9 olympiakos

olympiakos

    Θαυμαστής

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts
  • ΤοποθεσίαΚάπου
  • Ομάδα:United Rap Association
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Cool Alex
Φήμη: 76

Posted 27 August 2016 - 12:37:03

Χαίρετε!
Όταν το πρόβλημα υφίσταται στον ήρωα σας στο παιχνίδι μόνο η υποστήριξη μπορεί να σας βοηθήσει.
Το να ανοίγετε θέματα με μοναδικό σκοπό να αυξήσετε τα μηνύματά σας στο forum για να αλλάξετε τον τίτλο σας,δεν θα σας αποφέρει τίποτα.
Σχετικά με τα διαγραμμένα σας μηνύματα..
Όταν ένα μήνυμα έχει αμφιλεγόμενο περιεχόμενο ,δεν προσφέρει τίποτα ,είναι τύπου spam ή έχει παράνομο περιεχόμενο θα διαγράφετε αμέσως.
Μηνύματα μελών,τσακωμοί,συζητήσεις που βγαίνουν εκτός θέματος ,αλλάζοντας την ροή του νήματος επίσης θα διαγράφονται.
Σχετικά με τα κλειδωμένα θέματα...
Ανοίγοντας ένα νέο θέμα ,σας έχουμε αναφέρει πολλάκις,να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση.Δεν αποφέρουν τίποτα τα επαναλαμβανόμενα νήματα με παρόμοιο περιεχόμενο.
Θέλουμε τις ιδέες σας,θέλουμε την παρουσία σας αλλά το να βγαίνουν οι προτάσεις σας εκτός θέματος ,δημιουργείτε μια χαώδης κατάσταση τελματώνωντας την αρχική ιδέα.Κάτι που δεν θέλουμε σαν κοινότητα.
 
Με εκτίμηση,
Odi


Έχεις απόλυτο δίκιο.Και ξέρω ότι η δουλεια σας δεν ειναι εύκολη.Μερικες φορές και εμενα μου έχουν τραβήξει την προσοχή τέτοια περιστατικά που ανέφερε ο δημιουργός του θέματος,αλλα δεν μπορώ να τα αλλάξω!Ειναι κατι που δεν αλλάζει εύκολα!Ειναι κανόνες!Για φανταστείτε να άλλαζαν έτσι οι κανόνες στα πάντα!Ενα χάος θα ήταν το Ίντερνετ...
  • GreekGeek likes this

Hold
On
Pain
Ends


#10 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,838 posts
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4,280

Posted 27 August 2016 - 12:38:33

Ώπα φίλε,

 

Το είπα και στο αρχικό μου μήνυμα οτί ξέρω οτί αυτή είναι η δουλειά τους,αλλά έδειξα με επιχειρήματα που αυτό μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα.

Σαφώς και έψαξα πριν γράψω στο θέμα,και προφανώς είδα το θέμα στο οποίο αναφέρεσαι,αλλά στο δικό μου topic αναφέρομαι ΚΥΡΊΩΣ σε ένα άλλο φαινόμενο.

Σαφώς και δεν θα αλλάξω τους κανόνες,αλλά σαφώς θα εκφράσω και τις απόψεις μου,οι οποίες σε αυτήν την περίπτωση είναι αντίθετες με αυτές των moderator.

Δεν ζήτησα σε κανένα σημείο του αρχικού μου θέματος να αλλάξουν οι κανόνες,απλά πρότεινα να γίνουν λίγο πιο ελαστικοί.

 

Τοτε αφου εχει ξαναγινει παρομοιο θεμα γιατι το γραφεις? Επισης τι προβλημα θα δημιουργησει? Οτι δε προλαβες να πεις την αποψη σου και να εχεις περισσοτερα μηνυματα στο φορουμ?  Δε μπορεις εσυ ουτε και κανενας να αλλαξει τη δουλεια ενος συντονιστη. Διαφωνω ριζικα με οποιοδηποτε παρομοιο θεμα. Οι συντονιστες υπαρχουν για να συντονιζουν το φορουμ. Για σκεψου να  μην υπηρχαν... Πρεπει να τους επιβραβευουμε και οχι να τους κατηγορουμε για τη δουλεια τους... Η odi σας εβαλε τα γυαλια! Διαβαστε πολλες φορες αυτο που εγραψε και θα καταλαβετε οτι δημιουργειτε ανουσια θεματα.


Edited by grigrist, 27 August 2016 - 12:40:30.


#11 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 27 August 2016 - 12:39:42

Χαίρετε!

Όταν το πρόβλημα υφίσταται στον ήρωα σας στο παιχνίδι μόνο η υποστήριξη μπορεί να σας βοηθήσει.

Το να ανοίγετε θέματα με μοναδικό σκοπό να αυξήσετε τα μηνύματά σας στο forum για να αλλάξετε τον τίτλο σας,δεν θα σας αποφέρει τίποτα.

Σχετικά με τα διαγραμμένα σας μηνύματα..

Όταν ένα μήνυμα έχει αμφιλεγόμενο περιεχόμενο ,δεν προσφέρει τίποτα ,είναι τύπου spam ή έχει παράνομο περιεχόμενο θα διαγράφετε αμέσως.

Μηνύματα μελών,τσακωμοί,συζητήσεις που βγαίνουν εκτός θέματος ,αλλάζοντας την ροή του νήματος επίσης θα διαγράφονται.

Σχετικά με τα κλειδωμένα θέματα...

Ανοίγοντας ένα νέο θέμα ,σας έχουμε αναφέρει πολλάκις,να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση.Δεν αποφέρουν τίποτα τα επαναλαμβανόμενα νήματα με παρόμοιο περιεχόμενο.

Θέλουμε τις ιδέες σας,θέλουμε την παρουσία σας αλλά το να βγαίνουν οι προτάσεις σας εκτός θέματος ,δημιουργείτε μια χαώδης κατάσταση τελματώνωντας την αρχική ιδέα.Κάτι που δεν θέλουμε σαν κοινότητα.

 

Με εκτίμηση,

Odi

Χαίρετε odi.

Συμφωνώ εν μέρη μαζί σας.

Σχετικά με τους χρήστες οι οποίοι έχουν πρόβλημα με τον παίκτη τους,συνήθως ανατρέχουν στο φόρουμ  με σκοπό  να ζητήσουν συμβουλές για να λυθεί το πρόβλημα πιο άμεσα, και άμα κάποιος χρήστης είχε παρόμοιο θέμα.


Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.


#12 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Posted 27 August 2016 - 12:42:07

Χαίρετε!

Όταν το πρόβλημα υφίσταται στον ήρωα σας στο παιχνίδι μόνο η υποστήριξη μπορεί να σας βοηθήσει.

Το να ανοίγετε θέματα με μοναδικό σκοπό να αυξήσετε τα μηνύματά σας στο forum για να αλλάξετε τον τίτλο σας,δεν θα σας αποφέρει τίποτα.

Σχετικά με τα διαγραμμένα σας μηνύματα..

Όταν ένα μήνυμα έχει αμφιλεγόμενο περιεχόμενο ,δεν προσφέρει τίποτα ,είναι τύπου spam ή έχει παράνομο περιεχόμενο θα διαγράφετε αμέσως.

Μηνύματα μελών,τσακωμοί,συζητήσεις που βγαίνουν εκτός θέματος ,αλλάζοντας την ροή του νήματος επίσης θα διαγράφονται.

Σχετικά με τα κλειδωμένα θέματα...

Ανοίγοντας ένα νέο θέμα ,σας έχουμε αναφέρει πολλάκις,να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση.Δεν αποφέρουν τίποτα τα επαναλαμβανόμενα νήματα με παρόμοιο περιεχόμενο.

Θέλουμε τις ιδέες σας,θέλουμε την παρουσία σας αλλά το να βγαίνουν οι προτάσεις σας εκτός θέματος ,δημιουργείτε μια χαώδης κατάσταση τελματώνωντας την αρχική ιδέα.Κάτι που δεν θέλουμε σαν κοινότητα.

 

Με εκτίμηση,

Odi

 

Σαφώς και σε τέτοια θέματα μπορεί να βοηθήσει μόνο η υποστήριξη,αλλά εγώ όπως δήλωσα,ήθελα να κάνω ένα σχόλιο στο συγκεκριμένο θέμα.Κανένα από τα μηνύματα μου δεν θεωρώ πως είχε αμφιλεγόμενο περιεχόμενο(απ'οσο θυμάμαι τουλάχιστον)και είχε ξεκάθαρα χιουμοριστικό σκοπό.

 

Τοτε αφου εχει ξαναγινει παρομοιο θεμα γιατι το γραφεις? Επισης τι προβλημα θα δημιουργησει? Οτι δε προλαβες να πεις την αποψη σου και να εχεις περισσοτερα μηνυματα στο φορουμ?  Δε μπορεις εσυ ουτε και κανενας να αλλαξει τη δουλεια ενος συντονιστη. Διαφωνω ριζικα με οποιοδηποτε παρομοιο θεμα. Οι συντονιστες υπαρχουν για να συντονιζουν το φορουμ. Για σκεψου να  μην υπηρχαν... Πρεπει να τους επιβραβευουμε και οχι να τους κατηγορουμε για τη δουλεια τους...

Γιατί στο παρόμοιο θέμα δεν είχε αναφερθεί το φαινόμενο των διεγραμμένων μηνυμάτων.

το πρόβλημα που θα δημιουργήσει το ανέφερα στο αρχικό μου post.Δεν είπα οτι μπορώ να αλλάξω την δουλειά του συντονιστή,όπως ξαναέγραψα,κάνω απλώς μία πρόταση,σε καμία περίπτωση δεν κατηγόρησα τους συντονιστές,γιατί ξανατονίζω πως γνωρίζω οτί αυτή είναι η δουλειά τους,όπως είπα πολλάκις κάνω απλώς μία πρόταση, με μόνο αποσκοπό την καλύτερη έκφραση των χρηστών του forum.


  • kellipop, Psychedelic Malousis, wadd and 2 others like this

RickRub

 

     Style !!!!!


#13 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 27 August 2016 - 12:46:07

Τοτε αφου εχει ξαναγινει παρομοιο θεμα γιατι το γραφεις? Επισης τι προβλημα θα δημιουργησει? Οτι δε προλαβες να πεις την αποψη σου και να εχεις περισσοτερα μηνυματα στο φορουμ?  Δε μπορεις εσυ ουτε και κανενας να αλλαξει τη δουλεια ενος συντονιστη. Διαφωνω ριζικα με οποιοδηποτε παρομοιο θεμα. Οι συντονιστες υπαρχουν για να συντονιζουν το φορουμ. Για σκεψου να  μην υπηρχαν... Πρεπει να τους επιβραβευουμε και οχι να τους κατηγορουμε για τη δουλεια τους... Η odi σας εβαλε τα γυαλια! Διαβαστε πολλες φορες αυτο που εγραψε και θα καταλαβετε οτι δημιουργειτε ανουσια θεματα.

Δεν είπαμε να μην υπάρχουν συντονιστές ούτε κάτι παρόμοιο.

Οι συντονιστές έχουν αφιερώσει χρόνο και υπομονή και νομίζω πως ένα ευχαριστώ δεν είναι αρκετό.

Όπως έγραψα είναι άνθρωποι και αυτοί. Και ως γνωστόν οι άνθρωποι κάνουν λάθη.

Με απόλυτο σεβασμό και απευθύνοντάς τους με αγάπη και κατανόηση τους συμβουλεύουμε για καλύτερη χρήση του φόρουμ για όλη την κοινότητα.


Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.


#14 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,838 posts
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4,280

Posted 27 August 2016 - 12:47:10

Δεν είπαμε να μην υπάρχουν συντονιστές ούτε κάτι παρόμοιο.

Οι συντονιστές έχουν αφιερώσει χρόνο και υπομονή και νομίζω πως ένα ευχαριστώ δεν είναι αρκετό.

Όπως έγραψα είναι άνθρωποι και αυτοί. Και ως γνωστόν οι άνθρωποι κάνουν λάθη.

Με απόλυτο σεβασμό και απευθύνοντάς τους με αγάπη και κατανόηση τους συμβουλεύουμε για καλύτερη χρήση του φόρουμ για όλη την κοινότητα.

 

Δηλαδη τι καλυτερη χρηση? Να αφηνουν ξεκλειδωμενα ολα τα θεματα και να γινεται ενα χαος?

 

Οπως το κανουν τωρα μου φαινεται πολυ καλα και θα συνεχισω να διαφωνω μαζι σας.


Edited by grigrist, 27 August 2016 - 12:48:02.


#15 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 27 August 2016 - 12:49:14

Δηλαδη τι καλη χρηση? Να αφηνουν ξεκλειδωμενα ολα τα θεματα και να γινεται ενα χαος?

Φυσικά και όχι!

Για την λύση των αποριών.

Φυσικά για προσωπικές κόντρες και όλα όσα δεν προβλέπονται να γίνονται στο φόρουμ τα θέματα σαφώς και θα κλειδώνονται.

Όπως είπα αποκλειστικά για απορίες.

Και στην έκφραση απόψεων, αλλά όχι την αναδημοσίευση.

Μην παρερμηνεύεις τα λεγόμενά μας και μην παρεξηγείς. Δεν προσπαθούμε να δημιουργήσουμε κόντρες.


Edited by GreekGeek, 27 August 2016 - 12:51:42.

  • kellipop and wadd like this

Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.


#16 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Posted 27 August 2016 - 12:49:44

Δηλαδη τι καλη χρηση? Να αφηνουν ξεκλειδωμενα ολα τα θεματα και να γινεται ενα χαος?

 

Πως να στο πω;

Την πιο ελεύθερη χρήση της απόψεως τους,χώρις να εννοώ να υπάρχουν βρομόλογα και τέτοια,εννοώ να μπορεί να γράψει κάποιος την άποψη του,ακόμα και σε ένα παλιό θέμα το οποίο μόλις είδε.

Μία καλή ιδέα θα ήταν,

 

τα θέματα να κλειδώνουν μετά από έναν μήνα πχ, από το τελευταίο μήνυμα.


  • DrSuperDuper, wadd and NickYolo like this

RickRub

 

     Style !!!!!


#17 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,838 posts
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4,280

Posted 27 August 2016 - 12:52:27

Πως να στο πω;

Την πιο ελεύθερη χρήση της απόψεως τους,χώρις να εννοώ να υπάρχουν βρομόλογα και τέτοια,εννοώ να μπορεί να γράψει κάποιος την άποψη του,ακόμα και σε ένα παλιό θέμα το οποίο μόλις είδε.

Μία καλή ιδέα θα ήταν,

 

τα θέματα να κλειδώνουν μετά από έναν μήνα πχ, από το τελευταίο μήνυμα.

 

Δηλαδη αμα αφηναμε ολα τα θεματα ανοιχτα πως θα εψαχνε καποιος για αυτο που ηθελε.. Οπως ειπα.. Χαος



#18 GreekGeek

GreekGeek

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 553 posts
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο των δεινοσαύρων
  • Ομάδα:U.R.A
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:NitroBasketballAssassin(NBA)
Φήμη: 476

Posted 27 August 2016 - 12:53:23

Δηλαδη αμα αφηναμε ολα τα θεματα ανοιχτα πως θα εψαχνε καποιος για αυτο που ηθελε.. Οπως ειπα.. Χαος

Τι εννοείς να ψάξει αυτό που θέλει?


Η ​ζωή ​είναι σαν ένας πίνακας.

 Για να βάλεις ​χ​ρ​ώ​μ​α, ​πρέπει να έχεις ανθρώπους στο πλάι σου να την μοιραστείς.


#19 RickRub

RickRub

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 232 posts
  • ΤοποθεσίαΠλανήτης Κρίπτον
  • Ομάδα:TOP SCORERS
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:RickRub
Φήμη: 334

Posted 27 August 2016 - 12:54:06

Είπα μία πρόταση η οποία μπορεί να λύσει αυτό το θέμα,

τα θέματα που δεν έχουν ανταπόκριση,μερικό καιρό μετά,να κλειδώνουν,για να μην δημιουργείται το χαος.


  • wadd likes this

RickRub

 

     Style !!!!!


#20 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2,838 posts
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4,280

Posted 27 August 2016 - 12:57:41

Είπα μία πρόταση η οποία μπορεί να λύσει αυτό το θέμα,

τα θέματα που δεν έχουν ανταπόκριση,μερικό καιρό μετά,να κλειδώνουν,για να μην δημιουργείται το χαος.

 

Καθε μερα βγαινουν περιπου 5-7 προτασεις. Ενας μηνας στα μαθηματικα εχει 30 μερες. Πολλαπλασιαζεις το 5 με το 30 = 150 ιδεες σε ενα μηνα. Γεματο φορουμ με λιγα λογια και εμεις τι μπορουμε να κανουμε? Να περιμενουμε 1 μηνα και να μην μπορουμε να κλ...?






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users