Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ερωτήσεις-απαντήσεις περι κατοικιδίων (μόνο)


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
109 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#61 Expander

Expander

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Expander
Φήμη: 16

Δημοσιεύτηκε 29 Οκτώβριος 2013 - 13:49:55

Ευχαριστω, δεν το ηξερα.

Ομως και 900 βασικη αντοχη να ειχα θα κερδιζα +90 αντοχη, δηλαδη πιστευω πολυ καλη σε σχεση το επιπεδο μου, αλλα ο αλλος με το +46 ζημια, θα με ξεπερναγε το κερδος του με μονο 2 χτυπηματα του ή με ενα κρισιμο 92 ζημια-90αντοχη=2 κερδος στην αλλη ικανοτητα με σχεση την δικια μου.



#62 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 11:45:36

Ενημέρωση σχετικά με το αν το επίπεδο του ήρωα επηρεάζει τα στατιστικά του βοηθού.

 

Ναι επηρεάζει, αλλά μόνο όταν ο ενεργός βοηθός ανεβαίνει επίπεδο. Όσο δηλαδή πιο υψηλό το επίπεδο του ήρωά σας, τόσους πιο πολλούς θα πάρει ο ενεργός βοηθός όταν ανεβεί επίπεδο. Αν όμως ανεβεί ο ήρωάς σας επίπεδο, τότε τα στατιστικά ενός ανενεργού βοηθού (αλλά και του ενεργού) δεν επηρεάζονται.

 

 

 

Update on whether the level of your hero affects the stats of the sidekick.

 

Yes it does, but only when the sidekick levels up. So, the higher the level of your hero, the more points the active sidekick will get when he levels up. If however, your hero levels up, then the stats of an inactive sidekick (as well as the ones of the active one) are not affected.



#63 rogaas

rogaas

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 142 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:KingDom Hearts
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:rogaas
Φήμη: 187

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 11:55:31

ΔΗΛΑΔΗ... ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 114 ΕΠΙΠΕΔΟ... ΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΩ 125 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ 30 ΕΠΙΠΕΔΟ.... Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΕΠΙΠΕΔΟ 125 ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ 1???????????



#64 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 12:01:42

όχι, φαντάσου τα κατοικίδια είναι σαν τα ρούχα, όσο μεγαλύτερα λέβελ είσαι, με τόσο καλύτερα στατιστικά θα τον αγοράσει.

παράδειγμα. είσαι 114 λεβελ. αγοράζεις κατοικίδιο με αρχικα στατιστικά μυαλό 351. στα 30 λέβελ θα πάει, 536.
Αυτός όμως που είναι 170 λέβελ, το κατοικίδιο που θα αγοράσει τα αρχικά στατιστικά του θα είναι 531. [οι τιμές που βάζω είναι τυχαίες]

Ελπίζω να σε κάλυψα. 

 

no, just imagine that the sidekick are like the clothes, as much as more lever is your hero is, so much better stats your sidekick has.
e.g you are 114 level. you buy a sidekick with stats brain 351, when it reaches 30 level, will increased at 536.
But, if you are 170 level, the pet will has brain 531. [the numbers are random selected]


  • Αυτό αρέσει στον/η rogaas

Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#65 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 12:02:17

δεν ξέρω αν θα είναι παρόμοια, αλλά ναι,εκείνου θα είναι καλύτερα από ότι όταν το δικό σου κατοικίδιο ήταν επίπεδο 1. Είναι κάτι αντίστοιχο με όταν δύο παίχτες έχουν βρει το ίδιο αντικείμενο, αλλά επειδή ο ένας είναι υψηλότερου level, του δίνει παραπάνω πόντους.

 

 

 

I don't know if they are going to be similar, but yes, his will be better than when your pet was level 1. It's something similar as when two players have the same item, but because one is of higher level, it gives them more points.


  • Αυτό αρέσει σε Lefteris, DENN26 και rogaas

#66 rogaas

rogaas

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 142 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:KingDom Hearts
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:rogaas
Φήμη: 187

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 12:07:45

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΞΕΡΩ... ΑΠΛΩΣ ΕΙΧΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΡΙΑΝΤΑΡΙΣΩ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΩ ΑΛΛΟΝ...

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ... ΛΕΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ??



#67 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 12:24:12

ΛΕΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ??

άσχετο, όταν γράφω μεγάλο κείμενο, πρώτα το ανεβάζω στα ελληνικά, και μετά κανω την μετάφραση, γιατί μου παίρνει λίγη ωρίτσα :P

 

When i write a big text, first i reply in greek, then i translate, because it takes some time  ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η rogaas

Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#68 tofonikoaggouri

tofonikoaggouri

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • Τοποθεσίαathens greece
  • Ομάδα:εξολοθρευτές
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:ToFonikoAggouri
Φήμη: 10

Δημοσιεύτηκε 30 Οκτώβριος 2013 - 15:30:29

αυτό εξηγεί πολλά αλλά έτσι δημιούργητε μεγάλη διαφορά στα στατιστικά ανάμεσα στους παίχτες όσον αφορά τις μονομαχίες αφού έτσι δίνετε μεγαλύτερο προβάδισμα σε παίχτη μεγαλύτερου LVL. κατά τι γνώμη μου θα έπρεπε τα στατιστικά να είναι σταθερά σε όλα τα κατοικίδια και απλά να αλλάζουν ανά  LVL να φτάνουν παραπάνω από 30 η αλλιώς να μπορείς να τους βάζεις καινούργιο gear πάνω 

αν συνεχίσω έτσι όμως θα πρέπει να απευθυνθώ σε άλλο thread  οπότε σταματάω εδω



#69 stavrakas

stavrakas

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • Τοποθεσίαδεν σου λέω!!!
  • Ομάδα:oi anikiti 2
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:καινούρια ομάδα με πολύ μεγάλο ζήλο για τη νικη
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 01 Νοέμβριος 2013 - 23:21:56

για να αγορασο μια γατα πρεπει να δοσω 35000 γιατι τοσα πολα? :D :D :ph34r: :rolleyes: :unsure:

 

θελω να αγορασω μια γατα γιατι κανει 35000 και γιατι ειναι τοσο ακριβει;;;


Επεξεργάστηκε από Gregonho, 02 Νοέμβριος 2013 - 09:35:12.
double posting - posts merged


#70 KyriosMakis

KyriosMakis

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 28 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Ομάδα:paranormal attack
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:JohvV25
Φήμη: 37

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2013 - 20:28:14

για να αγορασο μια γατα πρεπει να δοσω 35000 γιατι τοσα πολα? :D :D :ph34r: :rolleyes: :unsure:

 

θελω να αγορασω μια γατα γιατι κανει 35000 και γιατι ειναι τοσο ακριβει;;;

Τα 35000 ειναι πολλα?? ο.Ο εγω δηλαδη που εδωσα 30000 και 10 donuts για ρομποτ? ;ρ με πιασανε κοροιδο... :(



#71 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 03 Νοέμβριος 2013 - 21:06:03

παρακαλώ να διατηρήσουμε το νήμα καθαρό από σχόλια. Μπορείτε να κάνετε μόνο ερωτήσεις. Αν θέλετε να σχολιάσετε τα κατοικίδια, μπορείτε να δημιουργήσετε καινούριο θέμα.

 

 

 

please let's keep the thread clear of comments. You can only ask questions. If you want to comment on the pets, you can created a new thread.



#72 maaria861

maaria861

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 05 Νοέμβριος 2013 - 16:10:24

καλισπερα ειμαι level 90 κ ακομα ννα αποκτησς ενα επικο ζωακι η κατι αλλο εχω πατησεισ πολλεσ φορεσ ανανεωση στισ προσφορςσ στο καταστημα αλλα τιποτα. πρεπει να κανω κατι αλλο;



#73 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 05 Νοέμβριος 2013 - 16:15:32

καλισπερα ειμαι level 90 κ ακομα ννα αποκτησς ενα επικο ζωακι η κατι αλλο εχω πατησεισ πολλεσ φορεσ ανανεωση στισ προσφορςσ στο καταστημα αλλα τιποτα. πρεπει να κανω κατι αλλο;

όχι, δυστυχώς είναι πολύ σπάνια αγαθά, και είναι θέμα τύχης,

 

no, unfortunately they are very rare goods, and it's a matter of luck


Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#74 TheElite1

TheElite1

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Ομάδα:Venoumes2
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:TheElite1
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 06 Νοέμβριος 2013 - 10:58:28

Πιο κατοικιδιο ειναι το καλυτερο...αν υπαρχει καπιο καλυτερο απο αλλα και να μου πειτε για πιο λογο ειναι καλυτερο



#75 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 06 Νοέμβριος 2013 - 11:18:13

Πιο κατοικιδιο ειναι το καλυτερο...αν υπαρχει καπιο καλυτερο απο αλλα και να μου πειτε για πιο λογο ειναι καλυτερο

 

δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο και χειρότερο. Σίγουρα αυτά που θα βρείτε στην πορεία θα είναι καλύτερα από το αρχικό που σας δίνεται, καθώς εκείνο είναι συνηθισμένο ενώ τα άλλα επικά. Επίσης λόγω του ότι όσο μεγαλύτερου επιπέδου είστε, τόσο πιο πολύ αυξάνονται τα στατιστικά του βοηθού όταν αυτός ανεβαίνει επίπεδο, οι βοηθοί που θα βρίσκετε όσο ανεβαίνετε επίπεδο θα είναι καλύτεροι από τους προηγούμενους, τουλάχιστον όσον αφορά τα στατιστικά τους.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το πιο σημαντικό πράγμα που προσφέρουν οι βοηθοί είναι οι ειδικές ικανότητές τους και όχι τόσο τα στατιστικά τους. Οπότε είναι και θέμα του καθενός παίχτη ποιες ικανότητες θεωρεί σημαντικές, εξαρτάται από τον τρόπο που παίζει.

 

 

 

I don't think there's a better and worse.  It's certain that the ones you will find during the course of the game will be better than the one you are initially given, since that one is common while the other ones are epic. Also, because of the fact that the higher level you are, the more the stats of the sidekick increase when he levels up, the sidekick you will find as you are leveling up will be better than the previous ones, at least as far as their stats are concerned.

 

Personally I think that the most important thing that the sidekicks offer is their special abilities and not so much their stats. Therefore it is a question of each individual player what special abilities he or she considers important, it depends on the way they play.


  • Αυτό αρέσει σε Lefteris και TheElite1

#76 TheElite1

TheElite1

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Ομάδα:Venoumes2
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:TheElite1
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 06 Νοέμβριος 2013 - 11:33:48

ευχαριστο φιλε


  • Αυτό αρέσει στον/η fotis22

#77 bira

bira

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
Φήμη: 3

Δημοσιεύτηκε 06 Νοέμβριος 2013 - 15:31:37

καλησπερα! εχω ενα ερωτημα σχετικα με το bonus των κατοικιδιων που αφορα το +10% στους πυραυλους.

οταν βλεπω τον ηρωα μου η γενικη δυναμη του ειναι 3.527 και οταν μπαινω σε μαχη και κοιταω παλι την δυναμη που υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι 10% πανω βλεπω οτι ειναι 3.450

η ζημια των πυραυλων μου αυτην τη στιγμη ειναι 849.

προσπαθησα να το κατανοησω μονος μου αλλα δεν τα καταφερα γι'αυτο και απευθυνομαι σε σας.

ευχαριστω



#78 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 06 Νοέμβριος 2013 - 15:37:57

καλησπερα! εχω ενα ερωτημα σχετικα με το bonus των κατοικιδιων που αφορα το +10% στους πυραυλους.

οταν βλεπω τον ηρωα μου η γενικη δυναμη του ειναι 3.527 και οταν μπαινω σε μαχη και κοιταω παλι την δυναμη που υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι 10% πανω βλεπω οτι ειναι 3.450

η ζημια των πυραυλων μου αυτην τη στιγμη ειναι 849.

προσπαθησα να το κατανοησω μονος μου αλλα δεν τα καταφερα γι'αυτο και απευθυνομαι σε σας.

ευχαριστω

 

αυτό συμβαίνει γιατί ενώ στο προφίλ του ήρωά σου βλέπεις την τελική δύναμη που κάνεις (μαζί με το 10%), μέσα στη μάχη σου δείχνει τη ζημιά που κάνεις χωρίς το 10%. Έχει ήδη ενημερωθεί η εταιρεία, ελπίζω να διορθωθεί σύντομα.

 

 

 

this happens because while in the profile of your hero you see the final damage you deal (with the 10% included), during the duel it shows you the damage you deal without the 10%. The company has already been informed, I hope it gets fixed soon.



#79 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 07 Νοέμβριος 2013 - 12:26:38

έχει ενημερωθεί το άρθρο σχετικά με τους βοηθούς στο νήμα με τις Συχνές Ερωτήσεις. Πλέον μπορείτε να δείτε όλες τις διαθέσιμες ειδικές ικανότητες, καθώς και λίστα με την εμπειρία που χρειάζεται να πάρει ο βοηθός για να ανεβεί επίπεδο. Το άρθρο βρίσκεται εδώ.

 

 

 

the article concerning the sidekicks in the FAQ thread has been updated. You can now see all the available special abilities, as well as a list of the experience required for you sidekick to reach each level. The article can be found here.



#80 AlexS

AlexS

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 44 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑγρινιο
  • Ομάδα:CauCasianS
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:AlexS
Φήμη: 25

Δημοσιεύτηκε 08 Νοέμβριος 2013 - 14:35:51

μολις εκανα μια αποστολη και θα μου δωσει μια επικια γατα 

 

πως γιναιται αυτο?






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες