Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Νέο σύστημα! (Δοκιμασμένο)

Μονομαχίες Νέο σύστημα Αναλογίες Αντοχή Δύναμη

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 02 Μάιος 2018 - 13:54:27

Καλησπέρα στην κοινότητα του φόρουμ (που είναι πιο ψόφια τον τελευταίο καιρό και από το περιεχόμενο ενός οστεοφυλακίου)  (grin)

 

Όπως ξέρουν ήδη κάποια άτομα,εδώ και λίγο καιρό (κάποιους μήνες) είχα την ιδέα ενός νέου συστήματος,το οποίο σύστημα θα ήταν ικανό να αντικαταστήσει τον αδύναμο...Μετά από αρκετά πειράματα και δοκιμές,και μετρήσεις (και άλλες βαρετές διαδικασίες που άλλοι πληρώνονται για να κάνουν σε γραφεία) το εν λόγω σύστημα ολοκληρώθηκε και μπορώ να σας το παρουσιάσω!

 

Πριν πάω παρακάτω,αν εσύ που το διαβάζεις (ναι εσύ) δεν είσαι και πολύ έμπειρος παίχτης δες εδώ:

 

https://forum.gr.her...

 

Ένα παλαιότερο θέμα που είχα ανοίξει και εξηγεί κάποια πράγματα σχετικά με τις ειδικές αποστολές.Αν πάλι είσαι έμπειρος παίχτης και τα ξέρεις...Δεν πειράζει,ξανά κοίτα το! (Περιμένω)  (grin)

Όσα λέει λοιπόν το παραπάνω θέμα,ήταν τα δεδομένα που ίσχυαν μέχρι στιγμής,κάθε σύστημα με χαμηλή δύναμη πάει με πυραύλους στις ειδικές και τελειώνει χωρίς κανένα πρόβλημα...Όσο ανεβάζεις την δύναμη ή την αντοχή τόσο δυσκολότερο γίνεται για τον εαυτό σου γιατί ο αντίπαλος δυναμώνει με αναλογία 1 (εσύ) προς 1,15 (αυτός) αλλά το 1,15 ήταν η χειρότερη περίπτωση,οι περισσότεροι αντίπαλοι μπορεί να είχαν από 1,06-1,07 μέχρι 1,12-1,13...Αλλά και πάλι δυνάμωναν παραπάνω από τον ήρωά μας όταν ανεβάζει κάποια δεξιότητα...Αυτά ισχύουν ακόμα,με μία διαφορά!

 

Υπάρχει και ένας ακόμα τρόπος να βγάλεις τις ειδικές αποστολές,αυτός είναι:

Χαμηλή αντοχή,πολύ αυξημένη δύναμη,ώστε η μάχη με τον αντίπαλο στις ειδικές αποστολές να τελειώνει μέσα σε 2 χτυπήματα...Δηλαδή πρέπει με ρούχα δύναμης να είστε κάπως έτσι:

 

Συνημμένο Αρχείο  Screenshot_18.png   44,88KB   23 κατεβάσματα

 

Και με βοηθό που θα έχει τις εξής δεξιότητες: Πρώτα εγώ-Μάτι αετού-Ξεγελώντας τον θάνατο,έτσι ουσιαστικά νικάτε τον αντίπαλό σας με 2 χτυπήματα,αλλά για να σας νικήσει χρειάζεται 3 λόγω της δεξιότητας ''Ξεγελώντας τον θάνατο'',επίσης 7/10 φορές έχετε το πρώτο χτύπημα λόγω της δεξιότητας ''Πρώτα εγώ'' και μειώνεται τις πιθανότητες να σας αποφύγει ώστε να χρειαστείτε 3ο χτύπημα για να νικήσετε κατά 5% με την δεξιότητα ''Μάτι αετού''.Σημαντικό είναι ο βοηθός σας να ΜΗΝ δίνει αντοχή,όπως και τίποτα άλλο από αυτά που φοράτε όταν κάνετε ειδικές αποστολές! Βρείτε συνηθισμένα ρούχα (και όπλο,εξάρτημα δηλαδή) που να σας δίνουν μόνο δύναμη,σε αυτά τα ρούχα μπαίνουν τροποποιήσεις που δίνουν επίσης μόνο δύναμη και αυτός είναι ο εξοπλισμός των ειδικών αποστολών!

 

Για μάχες έχετε τον κανονικό σας εξοπλισμό (επικό σετ για τους μεγάλους παίχτες) τον οποίο τον πλένετε ώστε το κάθε ρούχο να δίνει πολύ αντοχή (το 1/2 ή τα 2/3 του συνολικού ποσού δεξιοτήτων που σας δίνει πρέπει να είναι αντοχή,αυτό είναι αρκετά εύκολο μετά την προ-τελευταία αναβάθμιση όπου έδωσε την δυνατότητα τα επικά αντικείμενα να μπορούν να αυξάνουν μόνο 2 δεξιότητες,ενώ παλιά ήταν 3 το λιγότερο) στα παραπάνω εννοείται πως υπολογίζεται και το μπόνους των τροποποιήσεων που θα πρέπει να δίνουν επίσης αρκετή αντοχή...Τέλος,βάλτε έναν βοηθό που να δίνει πολύ αντοχή (όσο περίπου σας δίνει και ένα αντικείμενο,ίσως λίγο παραπάνω) με τις δεξιότητες που επιθυμείτε (προτείνω Χιονοστιβάδα,και κάτι που να δίνει ένα 2ο σερί χτύπημα...Ό,τι έχει ο καθένας).

 

Για να πετύχουν όλα τα παραπάνω,πρέπει να υπάρχει μία αναλογία αντοχής-δύναμης,αυτή είναι 1 (αντοχή) προς 4 (δύναμη) δηλαδή αν βάλετε 1.000 αντοχή,θα πρέπει να βάλετε 4.000 δύναμη (βασικές δεξιότητες).Για να έχει καλύτερες επιδώσεις,αθροίστε τις βασικές δεξιότητες και διαιρέστε με το επίπεδό σας,αν το αποτέλεσμα είναι πάνω από 40 τότε θα αποδώσει καλύτερα (αν δεν είναι θα αποδώσει,αλλά υπάρχει ένα ενδεχόμενο με τον κανονικό σας εξοπλισμό να μοιάζετε παραπάνω σε έναν ισορροπημένο,που και πάλι είναι δυνατό σύστημα για μάχες σε σχέση με τον αδύναμο).  (grin)

 

Αν το εφαρμόσετε σωστά όταν κάνετε ειδικές αποστολές θα κολλάτε κατά Μ.Ο. 2-4 φορές για να βγουν και οι 90...Και με τον κανονικό σας εξοπλισμό θα είστε κάπως έτσι: ***

 

(το μυαλό και η διαίσθηση ρυθμίζονται όπως εσείς θέλετε,εγώ επέλεξα να αφήσω λίγο χαμηλότερα το μυαλό).

 

 

Να προσθέσω τα εξής:

1)Αν είσαι παίχτης που κάνει μόνο προπονήσεις και μένει πίσω σε lvl,για να πετύχει αυτό θα χρειαστείς πολλά πλυντήρια ώστε η αντοχή σου να πλησιάσει τις άλλες δεξιότητες,δεν το συνιστώ...

2)Αν είσαι παίχτης που ανεβάζει γρήγορα lvl,δεν έχεις κάνει αρκετές προπονήσεις για το lvl σου οπότε είναι πολύ πιθανό με ρούχα αντοχής να μοιάζεις με ισορροπημένος όπως είπα,άρα θα αποδίδει σε μάχες λίγο λιγότερο (έχω παράπονα από έναν φίλο που το δοκίμασε και το έκανε λίγο λάθος,ειδικές θα έβγαζε αλλά σε μάχες δεν απέδιδε όσο θα ήθελε,αυτός ο φίλος άνηκε στην παραπάνω κατηγορία παιχτών).

3)ΔΕΝ θα συμβούλευα να το συνδυάσετε με το σύστημα τυφλός (ή αναίσθητος) ούτε με το σύστημα άμυαλος,δεν έχει δοκιμαστεί,ωστόσο,αν είστε τολμηροί δοκιμάστε το και πείτε και σε εμάς τι έγινε!   (grin)

4)Όσο μεγαλύτερος είναι ένας παίχτης τόσο περισσότερο αποδίδει,εγώ προτείνω αυτό το σύστημα να χρησιμοποιείται από 320lvl και πάνω...

5)Σε μάχες είναι ανώτερο από τον αδύναμο και κάνει μεγάλη ζημιά στον άμυαλο και χωρίς οστοθραύστη ή γαμψό ράμφος,και σε ομαδικές μάχες επίσης αποδίδει,σε ειδικές αποστολές όπως είπα ίσως κολλάτε 2-3 φορές παραπάνω... 

 

Ευχαριστώ για την εχεμύθειά τους όσα άτομα ήξεραν για αυτό το σύστημα αλλά περίμεναν να ολοκληρώσω την έρευνα,ευχαριστώ αυτούς που με βοήθησαν,με εμπιστεύτηκαν και αυτούς που μου είπαν πως δεν πρόκειται να πετύχει ποτέ και πως είναι μούφα!   :P

 

Αυτά...Αν έχετε απορίες,στείλτε μου μήνυμα στο φόρουμ ή στο Gr10 (με το ίδιο όνομα) ή ρωτήστε από κάτω,αν θέλετε να εκφράσετε τον θαυμασμό σας,είμαι εδώ,αν θέλετε να κάνετε παράπονα επειδή το δοκιμάσατε και δεν δούλεψε,είναι εδώ...Η γραμματέας μου!   (devil)

***

Συνημμένα Αρχεία


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 02 Μάιος 2018 - 14:05:04.

  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, XatZhZ, DrSuperDuper και σε 12 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#2 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 02 Μάιος 2018 - 18:18:56

Καλησπέρα στην κοινότητα του φόρουμ (που είναι πιο ψόφια τον τελευταίο καιρό και από το περιεχόμενο ενός οστεοφυλακίου)  (grin)

 

Όπως ξέρουν ήδη κάποια άτομα,εδώ και λίγο καιρό (κάποιους μήνες) είχα την ιδέα ενός νέου συστήματος,το οποίο σύστημα θα ήταν ικανό να αντικαταστήσει τον αδύναμο...Μετά από αρκετά πειράματα και δοκιμές,και μετρήσεις (και άλλες βαρετές διαδικασίες που άλλοι πληρώνονται για να κάνουν σε γραφεία) το εν λόγω σύστημα ολοκληρώθηκε και μπορώ να σας το παρουσιάσω!

 

Πριν πάω παρακάτω,αν εσύ που το διαβάζεις (ναι εσύ) δεν είσαι και πολύ έμπειρος παίχτης δες εδώ:

 

https://forum.gr.her...

 

Ένα παλαιότερο θέμα που είχα ανοίξει και εξηγεί κάποια πράγματα σχετικά με τις ειδικές αποστολές.Αν πάλι είσαι έμπειρος παίχτης και τα ξέρεις...Δεν πειράζει,ξανά κοίτα το! (Περιμένω)  (grin)

Όσα λέει λοιπόν το παραπάνω θέμα,ήταν τα δεδομένα που ίσχυαν μέχρι στιγμής,κάθε σύστημα με χαμηλή δύναμη πάει με πυραύλους στις ειδικές και τελειώνει χωρίς κανένα πρόβλημα...Όσο ανεβάζεις την δύναμη ή την αντοχή τόσο δυσκολότερο γίνεται για τον εαυτό σου γιατί ο αντίπαλος δυναμώνει με αναλογία 1 (εσύ) προς 1,15 (αυτός) αλλά το 1,15 ήταν η χειρότερη περίπτωση,οι περισσότεροι αντίπαλοι μπορεί να είχαν από 1,06-1,07 μέχρι 1,12-1,13...Αλλά και πάλι δυνάμωναν παραπάνω από τον ήρωά μας όταν ανεβάζει κάποια δεξιότητα...Αυτά ισχύουν ακόμα,με μία διαφορά!

 

Υπάρχει και ένας ακόμα τρόπος να βγάλεις τις ειδικές αποστολές,αυτός είναι:

Χαμηλή αντοχή,πολύ αυξημένη δύναμη,ώστε η μάχη με τον αντίπαλο στις ειδικές αποστολές να τελειώνει μέσα σε 2 χτυπήματα...Δηλαδή πρέπει με ρούχα δύναμης να είστε κάπως έτσι:

 

attachicon.gifScreenshot_18.png

 

Και με βοηθό που θα έχει τις εξής δεξιότητες: Πρώτα εγώ-Μάτι αετού-Ξεγελώντας τον θάνατο,έτσι ουσιαστικά νικάτε τον αντίπαλό σας με 2 χτυπήματα,αλλά για να σας νικήσει χρειάζεται 3 λόγω της δεξιότητας ''Ξεγελώντας τον θάνατο'',επίσης 7/10 φορές έχετε το πρώτο χτύπημα λόγω της δεξιότητας ''Πρώτα εγώ'' και μειώνεται τις πιθανότητες να σας αποφύγει ώστε να χρειαστείτε 3ο χτύπημα για να νικήσετε κατά 5% με την δεξιότητα ''Μάτι αετού''.Σημαντικό είναι ο βοηθός σας να ΜΗΝ δίνει αντοχή,όπως και τίποτα άλλο από αυτά που φοράτε όταν κάνετε ειδικές αποστολές! Βρείτε συνηθισμένα ρούχα (και όπλο,εξάρτημα δηλαδή) που να σας δίνουν μόνο δύναμη,σε αυτά τα ρούχα μπαίνουν τροποποιήσεις που δίνουν επίσης μόνο δύναμη και αυτός είναι ο εξοπλισμός των ειδικών αποστολών!

 

Για μάχες έχετε τον κανονικό σας εξοπλισμό (επικό σετ για τους μεγάλους παίχτες) τον οποίο τον πλένετε ώστε το κάθε ρούχο να δίνει πολύ αντοχή (το 1/2 ή τα 2/3 του συνολικού ποσού δεξιοτήτων που σας δίνει πρέπει να είναι αντοχή,αυτό είναι αρκετά εύκολο μετά την προ-τελευταία αναβάθμιση όπου έδωσε την δυνατότητα τα επικά αντικείμενα να μπορούν να αυξάνουν μόνο 2 δεξιότητες,ενώ παλιά ήταν 3 το λιγότερο) στα παραπάνω εννοείται πως υπολογίζεται και το μπόνους των τροποποιήσεων που θα πρέπει να δίνουν επίσης αρκετή αντοχή...Τέλος,βάλτε έναν βοηθό που να δίνει πολύ αντοχή (όσο περίπου σας δίνει και ένα αντικείμενο,ίσως λίγο παραπάνω) με τις δεξιότητες που επιθυμείτε (προτείνω Χιονοστιβάδα,και κάτι που να δίνει ένα 2ο σερί χτύπημα...Ό,τι έχει ο καθένας).

 

Για να πετύχουν όλα τα παραπάνω,πρέπει να υπάρχει μία αναλογία αντοχής-δύναμης,αυτή είναι 1 (αντοχή) προς 4 (δύναμη) δηλαδή αν βάλετε 1.000 αντοχή,θα πρέπει να βάλετε 4.000 δύναμη (βασικές δεξιότητες).Για να έχει καλύτερες επιδώσεις,αθροίστε τις βασικές δεξιότητες και διαιρέστε με το επίπεδό σας,αν το αποτέλεσμα είναι πάνω από 40 τότε θα αποδώσει καλύτερα (αν δεν είναι θα αποδώσει,αλλά υπάρχει ένα ενδεχόμενο με τον κανονικό σας εξοπλισμό να μοιάζετε παραπάνω σε έναν ισορροπημένο,που και πάλι είναι δυνατό σύστημα για μάχες σε σχέση με τον αδύναμο).  (grin)

 

Αν το εφαρμόσετε σωστά όταν κάνετε ειδικές αποστολές θα κολλάτε κατά Μ.Ο. 2-4 φορές για να βγουν και οι 90...Και με τον κανονικό σας εξοπλισμό θα είστε κάπως έτσι: ***

 

(το μυαλό και η διαίσθηση ρυθμίζονται όπως εσείς θέλετε,εγώ επέλεξα να αφήσω λίγο χαμηλότερα το μυαλό).

 

 

Να προσθέσω τα εξής:

1)Αν είσαι παίχτης που κάνει μόνο προπονήσεις και μένει πίσω σε lvl,για να πετύχει αυτό θα χρειαστείς πολλά πλυντήρια ώστε η αντοχή σου να πλησιάσει τις άλλες δεξιότητες,δεν το συνιστώ...

2)Αν είσαι παίχτης που ανεβάζει γρήγορα lvl,δεν έχεις κάνει αρκετές προπονήσεις για το lvl σου οπότε είναι πολύ πιθανό με ρούχα αντοχής να μοιάζεις με ισορροπημένος όπως είπα,άρα θα αποδίδει σε μάχες λίγο λιγότερο (έχω παράπονα από έναν φίλο που το δοκίμασε και το έκανε λίγο λάθος,ειδικές θα έβγαζε αλλά σε μάχες δεν απέδιδε όσο θα ήθελε,αυτός ο φίλος άνηκε στην παραπάνω κατηγορία παιχτών).

3)ΔΕΝ θα συμβούλευα να το συνδυάσετε με το σύστημα τυφλός (ή αναίσθητος) ούτε με το σύστημα άμυαλος,δεν έχει δοκιμαστεί,ωστόσο,αν είστε τολμηροί δοκιμάστε το και πείτε και σε εμάς τι έγινε!   (grin)

4)Όσο μεγαλύτερος είναι ένας παίχτης τόσο περισσότερο αποδίδει,εγώ προτείνω αυτό το σύστημα να χρησιμοποιείται από 320lvl και πάνω...

5)Σε μάχες είναι ανώτερο από τον αδύναμο και κάνει μεγάλη ζημιά στον άμυαλο και χωρίς οστοθραύστη ή γαμψό ράμφος,και σε ομαδικές μάχες επίσης αποδίδει,σε ειδικές αποστολές όπως είπα ίσως κολλάτε 2-3 φορές παραπάνω... 

 

Ευχαριστώ για την εχεμύθειά τους όσα άτομα ήξεραν για αυτό το σύστημα αλλά περίμεναν να ολοκληρώσω την έρευνα,ευχαριστώ αυτούς που με βοήθησαν,με εμπιστεύτηκαν και αυτούς που μου είπαν πως δεν πρόκειται να πετύχει ποτέ και πως είναι μούφα!   :P

 

Αυτά...Αν έχετε απορίες,στείλτε μου μήνυμα στο φόρουμ ή στο Gr10 (με το ίδιο όνομα) ή ρωτήστε από κάτω,αν θέλετε να εκφράσετε τον θαυμασμό σας,είμαι εδώ,αν θέλετε να κάνετε παράπονα επειδή το δοκιμάσατε και δεν δούλεψε,είναι εδώ...Η γραμματέας μου!   (devil)

***

Πρώτα από όλα δεν έκανα παράπονα αλλά παρατηρήσεις.  (grin) Δεύτερον δεν το έχω ολοκληρώσει ακόμα για να σου πω μια τελική και πιο σαφή γνώμη για το σύστημα. Βέβαια για κάποιο λόγο μου φαίνεται πιο εύκολο από ότι να βάζω πυραύλους 30αρι πετ και να πηγαίνω στις ειδικές.. ίσως με έχει πειράξει ο ήλιος (lol) δεν ξέρω... Πάντως πολλά μπράβο!!!  ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#3 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 02 Μάιος 2018 - 18:44:22

Πρώτα πρώτα,για ακόμη μια φορά, μπράβο σου Άγγελε!  Βέβαια έχω να σου κάνω παρατήρηση. 

Δεν βλέπω την ανταπόκριση των φορουμίστων και αρχίζω να σκέφτομαι μήπως δεν ήσουν ακριβής και δεν είπες αρκετές λεπτομέρειες !! :D  (lol)  (grin)

Πέρα απο την πλάκα, και ωραία παρουσίαση και ωραία ιδέα. Ίσως να μην απαντάν τα παιδιά επειδή βαριούνται να το διαβάσουν, αλλά σίγουρα αξίζει. Επειδή είμαι άμυαλος δεν θα με συμφέρει να το δω από αντιπάλους, αλλά ίσως, λέω ίσως, μηπως να θες να δώσεις τίποτα μαθηματικές οδηγίες;;;  :P  :P  :P

 

Αν και έτσι όπως το λες, αφήνεις τον καθένα να το δουλέψει όπως θέλει και να βρει μόνος του τα νούμερα. (ξέρω ξέρω..) (angel)

 

Μπορεί στο μέλλον να είμαι το πρώτο πειραματόζωο (lol)  που θα το δοκιμάσει και με άμυαλο ταυτόχρονα (grin)  .

 

Ααααα και ξέχασα. Άμα ξεκινήσεις ψηφοφορία ή απορείς και δεν έχεις αποφασίσει το όνομα, εγώ να ξέρεις θα το λέω "αρχοντικό"  :) .


Επεξεργάστηκε από AlphaWarrior, 02 Μάιος 2018 - 18:48:52.

  • Αυτό αρέσει σε ioantheod και arxontas123

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#4 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 02 Μάιος 2018 - 20:46:54

Πρώτα από όλα δεν έκανα παράπονα αλλά παρατηρήσεις.  Δεύτερον δεν το έχω ολοκληρώσει ακόμα για να σου πω μια τελική και πιο σαφή γνώμη για το σύστημα. Βέβαια για κάποιο λόγο μου φαίνεται πιο εύκολο από ότι να βάζω πυραύλους 30αρι πετ και να πηγαίνω στις ειδικές.. ίσως με έχει πειράξει ο ήλιος (lol) δεν ξέρω... Πάντως πολλά μπράβο!!!  

Είπα εγώ: ''Ο goof123 είχε παράπονα''?  :P

Ένας άλλος φίλος το δοκίμασε και είχε παράπονο για τις ατομικές μάχες. 

Και σίγουρα σε έχει πειράξει ο ήλιος... (grin)  Ευχαριστώ για τα μπράβο,ελπίζω να μπορέσεις να το εφαρμόσεις σωστά και να μην με βρίζεις σε μερικές μέρες. (lol)

 

 

Πρώτα πρώτα,για ακόμη μια φορά, μπράβο σου Άγγελε!  Βέβαια έχω να σου κάνω παρατήρηση. 

Δεν βλέπω την ανταπόκριση των φορουμίστων και αρχίζω να σκέφτομαι μήπως δεν ήσουν ακριβής και δεν είπες αρκετές λεπτομέρειες !!   (grin)

Πέρα απο την πλάκα, και ωραία παρουσίαση και ωραία ιδέα. Ίσως να μην απαντάν τα παιδιά επειδή βαριούνται να το διαβάσουν, αλλά σίγουρα αξίζει. Επειδή είμαι άμυαλος δεν θα με συμφέρει να το δω από αντιπάλους, αλλά ίσως, λέω ίσως, μηπως να θες να δώσεις τίποτα μαθηματικές οδηγίες;;;  

 

Αν και έτσι όπως το λες, αφήνεις τον καθένα να το δουλέψει όπως θέλει και να βρει μόνος του τα νούμερα. (ξέρω ξέρω..) (angel)

 

Μπορεί στο μέλλον να είμαι το πρώτο πειραματόζωο (lol)  που θα το δοκιμάσει και με άμυαλο ταυτόχρονα (grin)  .

 

Ααααα και ξέχασα. Άμα ξεκινήσεις ψηφοφορία ή απορείς και δεν έχεις αποφασίσει το όνομα, εγώ να ξέρεις θα το λέω "αρχοντικό"  :) .

Ευχαριστώ,αν θέλετε γίνομαι πιο αναλυτικός παιδιά,δώστε μου ένα ολόκληρο φόρουμ να κάνω σωστά την δουλειά μου!

Αν βαρέθηκε κάποιος να το διαβάσει ολόκληρο,ένα έχω να πω...Δεν είναι ο πρώτος!  (sleepy)

Αφήνω όντως τους παίχτες να το δουλέψουν μόνοι τους και δεν δίνω ''καλούπι'' αλλά αν κάποιος δυσκολεύεται ή θέλει να τον βοηθήσω είμαι εδώ (και αν είσαι αρκετά τρελός όπως σου έχω πει,μπορώ να σε βοηθήσω να συνδυάσεις αυτό το σύστημα με τον άμυαλο και ΙΣΩΣ να βγει ένα ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα!)

 

 

Και μιας και μου το θύμισες...Παιδιά όλα τα συστήματα έχουν ένα όνομα,αυτό εδώ...Ας πούμε πως έχει αυτό το κενό,δεν κατέληξα ποτέ σε όνομα! Μία επιλογή που πρότεινε ο Alpha είναι το ''αρχοντικό'' και το ''αγγελικό'',έχουμε επίσης ''αναλογικό'' (επειδή λειτουργεί με αναλογίες) και ''κουρασμένος'' (λόγω της χαμηλής αντοχής). Αν έχετε καμιά άλλη ιδέα για ονομασία ή αν σας αρέσει κάποια από αυτές πείτε για να ξέρουμε πως να το αποκαλούμε!!!


  • Αυτό αρέσει σε goof123, AlphaWarrior και billakos123

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#5 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 03 Μάιος 2018 - 08:36:59

Εμπνευσμένο από τους αθλητές που συμμετέχουν σε αγώνες δύναμης θα πρότεινα το: "Strongman"


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#6 Killfan7

Killfan7

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 392 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Killfan7
Φήμη: 455

Δημοσιεύτηκε 03 Μάιος 2018 - 16:53:44

Καλησπέρα,
Εγώ είμαι ο φίλος που είχε παράπονα από το σύστημα :P
Έκανα μονομαχίες με παίκτες +2000 στο σύνολο των δεξιοτήτων έχοντας πυραύλους και συχνότερα έχανα κάτι το οποίο δεν συμβαίνει τώρα που επέστρεψα στο σύστημα "αδύναμος". Είχα μοιράσει σωστά τις δεξιότητες οπότε προφανώς δεν αποδίδει εξίσου αν έχεις χαμηλό σχετικά σύνολο βασικών δεξιοτήτων ;)

:D :D :D :D


#7 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 04 Μάιος 2018 - 06:45:37

Καλησπέρα,
Εγώ είμαι ο φίλος που είχε παράπονα από το σύστημα :P
Έκανα μονομαχίες με παίκτες +2000 στο σύνολο των δεξιοτήτων έχοντας πυραύλους και συχνότερα έχανα κάτι το οποίο δεν συμβαίνει τώρα που επέστρεψα στο σύστημα "αδύναμος". Είχα μοιράσει σωστά τις δεξιότητες οπότε προφανώς δεν αποδίδει εξίσου αν έχεις χαμηλό σχετικά σύνολο βασικών δεξιοτήτων ;)

Ναι,αυτός είναι...  :P Ο παραπάνω κύριος λοιπόν ήθελε να φτιάξει το σύστημα,αλλά δεν είχε τις κατάλληλες δεξιότητες βοηθού (χιονοστιβάδα,μαύρο πάγο ή κάτι παρόμοιο) και επιπλέον,λόγω χαμηλών βασικών δεξιοτήτων και μεγάλου lvl κατέληξε να μοιάζει παραπάνω με ισορροπημένος...Εγώ τον συμβούλεψα να φτιάξει λίγο τα ρούχα και τις τροποποιήσεις έτσι ώστε να μην του ρίχνουν κρίσιμα χτυπήματα και αποφυγές (ούτε αυτός θα έριχνε) και η μάχη να παίζετε στην δύναμη και στην αντοχή...Αν είχε 9.000 δύναμη λοιπόν και 8.500 αντοχή θα νικούσε έναν αντίπαλο με 5.000 δύναμη και 11.000 αντοχή (κάντε τις πράξεις και υπολογίστε περίπου 2.000 επιπλέον ζημιά από όπλο και πυραύλους,με πόσα χτυπήματα νικάς έναν αντίπαλο με 85.000 ζωή αν του ρίχνεις 7.000 ζημιά,με πόσα χτυπήματα νικάς έναν αντίπαλο με 110.000 ζωή αν του ρίχνεις 11.000 ζημιά,θα δείτε πως νικάει ο δεύτερος). 

 

Ο παραπάνω κύριος όμως επειδή δεν απέδωσε την πρώτη μέρα που το δοκίμασε θεώρησε πως δεν θα λειτουργεί γενικά και ξανά έγινε αδύναμος.  (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#8 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 09 Ιούλιος 2018 - 17:50:14

Μάλιστα, να και κάτι ενδιαφέρον...θυμήθηκα τώρα ένα παλιό ποστ μου που σχολιάζαμε κάποιους παίκτες που (μάλλον καταλάθος) είχαν στο θεό τη δύναμη και την αντοχή χαμηλά (μικρά επίπεδα βέβαια) και κάποιος είχε πει ότι μπορεί να είχε ενδιαφέρον αν το δοκίμαζε κάποιος. Να που τώρα τελικά δοκιμάζεται και αποδεικνύεται και ανταγωνιστικό απέναντι στα άλλα συστήματα! Good job!

(απάντησα λίγο αργά, αλλά τώρα το είδα)


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#9 Pagouris

Pagouris

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 209 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδω
  • Ομάδα:---)(---
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:Pagouris
Φήμη: 92

Δημοσιεύτηκε 21 Αύγουστος 2018 - 12:12:46

Εψαξα λιγο να βρω το πετ και βρηκα το καλυτερο. Τωρα θα ψαξω για ρουχα δυναμης και τροποιησεις και θα το δοκιμασω να σας πω τα αποτελεσματα ;)

Επεξεργάστηκε από Pagouris, 21 Αύγουστος 2018 - 12:13:53.

È Հ χ Ø M Ą § Ţ 3





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Μονομαχίες, Νέο σύστημα, Αναλογίες, Αντοχή, Δύναμη

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες