Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΣΦΥΡΙ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 27 Ιούνιος 2018 - 18:55:07

Καλησπερα
 
 
Της 2 ΜαΪου , ειχε γινει μια ενημερωση η οποια ελεγε , Το Αντικείμενο ''Ξύλινο Σφυρί Της Αμνησίας'' τώρα μπορεί να βρεθεί στο κατάστημα μεταχειρισμένων πιο συχνά. 
 
Απο τοτε εχω κανει περιπου 50 ανανεωσεις (τις καθημερινες ΄΄δωρεαν΄΄) και αλλες 10 περιπου με ντονατ (οποτε πανω κατω 60) 
 
Και τωρα σκευτομαι εγω αν 60 ανανεωσεις δεν ειναι αρκετες για να βρεις ΕΝΑ σφυρι τι αλλο πρεπει να κανεις παρολο που εγινε πιο ευκολη η ευρεση του... (angry)  (angry)  :( 
 
 


#2 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 27 Ιούνιος 2018 - 19:04:40

Για ποιο λόγο θέλεις το σφυρί;



#3 NiCkPaPa

NiCkPaPa

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 206 μηνύματα
  • Ομάδα:Arkham Asylum
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:NiCkPaPa






Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 27 Ιούνιος 2018 - 19:20:03

Για ποιο λόγο θέλεις το σφυρί;

 

Για να κατεβασω την βασικη δυναμη .. εκανα το λαθος και την ανεβασα υπερβοληκα που αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην βγαινουν οι ειδικες..



#4 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 27 Ιούνιος 2018 - 19:28:30

Ωραία. Δυστυχώς το σφυρί είναι θέμα τύχης και έτσι αν είσαι τυχερός θα το βρεις με 10 ντόνατ αλλά μπορεί και να το βρεις με 100. Καλή συνέχεια στο ψάξιμο! :)



#5 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 27 Ιούνιος 2018 - 19:28:56

...

Απο τοτε εχω κανει περιπου 50 ανανεωσεις (τις καθημερινες ΄΄δωρεαν΄΄) και αλλες 10 περιπου με ντονατ (οποτε πανω κατω 60) 
 
Και τωρα σκευτομαι εγω αν 60 ανανεωσεις δεν ειναι αρκετες για να βρεις ΕΝΑ σφυρι τι αλλο πρεπει να κανεις παρολο που εγινε πιο ευκολη η ευρεση του... (angry)  (angry)  :(

 

Τις καθημερινές (δωρεάν) μην τις υπολογίζεις. Σε όσους servers παίζω, ποτέ δε μου έχει τύχει σφυρί με δωρεάν ανανέωση. Πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 1 ντόνατ. Είναι δύσκολο να επιβεβαιωθεί, αλλά έχω την αίσθηση ότι χρησιμοποιούνται διαφορετικές πιθανότητες στις δωρεάν ανανεώσεις από ότι στις ανανεώσεις με ντόνατ.


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy, goof123, omg3lol6 και σε 3 άλλους

#6 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 27 Ιούνιος 2018 - 23:11:28

Τις καθημερινές (δωρεάν) μην τις υπολογίζεις. Σε όσους servers παίζω, ποτέ δε μου έχει τύχει σφυρί με δωρεάν ανανέωση. Πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 1 ντόνατ. Είναι δύσκολο να επιβεβαιωθεί, αλλά έχω την αίσθηση ότι χρησιμοποιούνται διαφορετικές πιθανότητες στις δωρεάν ανανεώσεις από ότι στις ανανεώσεις με ντόνατ.

Καλησπέρα σας.

 

Από την δωρεάν καθημερινή ανανέωση έχω λάβει 2 σφυριά στον ίδιο server, οπότε καλό είναι να μην αποκλείουμε και αυτή την πιθανότητα.

 

Καλή συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, AlphaWarrior, thms12 και σε άλλον ένα

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#7 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 08:13:44

Καλησπέρα σας.

 

Από την δωρεάν καθημερινή ανανέωση έχω λάβει 2 σφυριά στον ίδιο server, οπότε καλό είναι να μην αποκλείουμε και αυτή την πιθανότητα.

 

Καλή συνέχεια!

 

Ωραία, γιατί είχα απογοητευτεί. Υπολογίζω ότι έχω κάνει συνολικά πάνω από 5000 καθημερινές ανανεώσεις στους servers που παίζω, χωρίς να τύχω σφυρί. Αναπτέρωσες τις ελπίδες μου. :)


  • Αυτό αρέσει στον/η odi

#8 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 08:46:30

Ωραία, γιατί είχα απογοητευτεί. Υπολογίζω ότι έχω κάνει συνολικά πάνω από 5000 καθημερινές ανανεώσεις στους servers που παίζω, χωρίς να τύχω σφυρί. Αναπτέρωσες τις ελπίδες μου. :)

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ,αλλά και τις δυο φορές νωρίτερα είχα ανανεώσει τον adobe flash player.

 

Μετά την ενημέρωση στις 02/05/2018 έχω ψάξει 1 φορά για το ξύλινο σφυρί της αμνησίας ,σπαμμάρωντας 80-100 ντονατ αλλά χωρίς επιτυχία .Την επόμενη ημέρα έκανα 2 ανανεώσεις για πυραύλους και μου το εμφάνισε (ok κάποιος παίζει μαζί μου σκέφτηκα).

Ο παράγοντας τύχη παίζει μοναδικό; ρόλο και στα τόσα χρόνια καριέρας μου ως ηρωίδας,το έχω βρει μόνο σε 2 server.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, ΤΕΜΠΕΛΗΣ, XMEN και σε άλλον ένα

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#9 jim1061

jim1061

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 36 μηνύματα
  • Ομάδα:KillEmAll
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:jim1062
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 10:50:34

Καλησπέρα σας.

 

Από την δωρεάν καθημερινή ανανέωση έχω λάβει 2 σφυριά στον ίδιο server, οπότε καλό είναι να μην αποκλείουμε και αυτή την πιθανότητα.

 

Καλή συνέχεια!

Σωστα δν μπορουμε να  αποκλειουμε κ αυτην την πιθανοτητα αλλα οι πιθανοτιτεσ ειναι σχεδον μηδενικεσ δηλ για να καταλαβεισ εχω 2,5 χρονια το παιχνιδι και δν μου εχει βγει απο καθημερινες


Επεξεργάστηκε από jim1061, 28 Ιούνιος 2018 - 10:50:54.

  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper

#10 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 15:57:03

καλησπέρα ....ειμαι κ εγω ενας απο τους παιχτες που εχω να δω σφυρι και εγω δεν ξερω απο ποτε ....  μου ειχε βγαλει μια φορα στο 75 επιπεδο και μια ακομη περιπου στο 300+ ( ακριβως μολις χρεισιμοποιησα το προηγουμενο) απο τοτες περιμενω ματαια να εμφανιστει (πανω απο 6 μηνο θα ελεγα)..

Επισης το τελευταιο διαστημα εκτος απο τις καθημερινες ανανεωσεις (που ολοι κανουμε ) εχω ριξει μπολικα ντονατς 50+  ( διοτι κυνηγουσα να βρω τον κιμπα ) αλλα και  παλι αυτο το σφυρι αφαντο ...μου φαινεται λες και ψαχνουμε το χρυσο δισκοποτηρο και οχι ενα ξυλινο σφυρι ..  


  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και AlphaWarrior

#11 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 760 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.548

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 19:00:55

Είναι σίγουρα θέμα τύχης.. Όποτε θέλω, ρίχνω λίγα ντόνατ και το βρίσκω. :D
Επίσης κύριε δροσερέ ( :D), αυτό που λες ισχύει. Με καθημερινή ούτε σε μένα έχω τύχει.. Αλλά επίσης προσθέτω ότι έχεις επίσης παραπάνω πιθανότητες όταν τα ντόνατ είναι αγορασμένα και αυτό το λέω επειδή κάθε φορά που φτιάχνω ένα παίχτη σε άλλο gr για να δω 10αδα κτλ, ξοδεύω τα αρχικά στο κατάστημα :D

Επεξεργάστηκε από AlphaWarrior, 28 Ιούνιος 2018 - 19:08:24.

  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper, goof123 και XMEN

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#12 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 28 Ιούνιος 2018 - 20:44:11

Γενικά το θέμα σφυρί είναι τυχαίο... Προσωπικά έχω σταματήσει να ρίχνω ντόνατ να το βρω και είχα προσπαθήσει πάμπολες φορές στα τόσα χρόνια που παίζω και δυστυχώς η αποθήκη μου δεν το έχει δει ποτέ μόνο απο φωτογραφίες το έχω δει :D  :D Γενικά υπάρχουν διάφορα κόλπα (γνωρίζω ένα αλλά μάταια όπως προανέφερα δεν έχω τύχει σφυρί) για την εύρεση του πολυπόθητου αυτού αντικειμένου. Αν και δεν θεωρώ την ύπαρξη τύχης εφικτή είναι ό,τι δώσει το σύστημα ουσιαστικά με λίγα λόγια (αυτό εννοώ τυχαίο στην εισαγωγή)!! Τέλος πάντων εύχομαι να το βρεις κάποτε κάποια μέρα όπως και όλοι οι άλλοι που ψάχνουν άντε και που ξέρεις ίσως τα καταφέρεις ;)  


  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper, AlphaWarrior και XMEN

 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#13 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 30 Ιούνιος 2018 - 10:10:47

Συμφωνώ με όλους όσους λένε ότι είναι θέμα τύχης, αλλά ΠΟΣΗΣ τύχης;

 

Θέμα τύχης είναι να ρίξεις ένα ζάρι και να φέρεις 6, θέμα τύχης είναι και να πιάσεις το ΤΖΟΚΕΡ. Αλλά στην πρώτη περίπτωση η πιθανότητα είναι 1/6, ενώ στη δεύτερη περίπτωση 1/24.000.000. Το 6 στο ζάρι το φέρνεις όποτε θέλεις με λίγες προσπάθειες, το ΤΖΟΚΕΡ είναι αμφίβολο αν το πιάσεις μια φορά στη ζωή σου ακόμα κι αν παίζεις μανιωδώς.

 

Αυτό το γράφω για να τονίσω ότι δεν αρκεί να λέμε "είναι θέμα τύχης" και να σταματάμε τη σκέψη μας εκεί. Η τύχη είναι μετρήσιμη. Και μετριέται με πιθανότητες.

 

Σχετικά με το σφυρί, κάποτε είχα εκτιμήσει γύρω στο 1/1.000 την πιθανότητα να το πετύχεις με ντόνατς και 1/10.000 να το πετύχεις με δωρεάν ανανέωση. Αυτές οι εκτιμήσεις ήταν πολύ χονδρικές και βασίζονταν σε μετρήσεις και πληροφορίες συμπαικτών. Και ήταν πολύ παλιότερα από τις 2 Μαίου που έγινε η αλλαγή στην πιθανότητα. Τώρα δεν έχω στοιχεία να πω κάτι αντίστοιχο.

 

Πάντως θα ήταν πολύ χρήσιμο αν κάποιος γνωρίζει ή μπορεί να βρει περισσότερες πληροφορίες να μας πει συγκεκριμένα. Δηλαδή αντί να λέμε απλώς ότι "τώρα το σφυρί το βρίσκεις πιο συχνά" να ξέρουμε ότι η πιθανότητα να το βρεις αυξήθηκε (πχ.) από 1/1.000 στο 1/700. Θα είναι πολύ πιο ξεκάθαρο για όλους και θα μπορούμε να υπολογίσουμε πόσα ντόνατς χρειάζονται μέχρι να το βρούμε.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos, omg3lol6, AlphaWarrior και σε 3 άλλους

#14 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούλιος 2018 - 06:41:16

Συμφωνώ με όλους όσους λένε ότι είναι θέμα τύχης, αλλά ΠΟΣΗΣ τύχης;

 

Θέμα τύχης είναι να ρίξεις ένα ζάρι και να φέρεις 6, θέμα τύχης είναι και να πιάσεις το ΤΖΟΚΕΡ. Αλλά στην πρώτη περίπτωση η πιθανότητα είναι 1/6, ενώ στη δεύτερη περίπτωση 1/24.000.000. Το 6 στο ζάρι το φέρνεις όποτε θέλεις με λίγες προσπάθειες, το ΤΖΟΚΕΡ είναι αμφίβολο αν το πιάσεις μια φορά στη ζωή σου ακόμα κι αν παίζεις μανιωδώς.

 

Αυτό το γράφω για να τονίσω ότι δεν αρκεί να λέμε "είναι θέμα τύχης" και να σταματάμε τη σκέψη μας εκεί. Η τύχη είναι μετρήσιμη. Και μετριέται με πιθανότητες.

 

Σχετικά με το σφυρί, κάποτε είχα εκτιμήσει γύρω στο 1/1.000 την πιθανότητα να το πετύχεις με ντόνατς και 1/10.000 να το πετύχεις με δωρεάν ανανέωση. Αυτές οι εκτιμήσεις ήταν πολύ χονδρικές και βασίζονταν σε μετρήσεις και πληροφορίες συμπαικτών. Και ήταν πολύ παλιότερα από τις 2 Μαίου που έγινε η αλλαγή στην πιθανότητα. Τώρα δεν έχω στοιχεία να πω κάτι αντίστοιχο.

 

Πάντως θα ήταν πολύ χρήσιμο αν κάποιος γνωρίζει ή μπορεί να βρει περισσότερες πληροφορίες να μας πει συγκεκριμένα. Δηλαδή αντί να λέμε απλώς ότι "τώρα το σφυρί το βρίσκεις πιο συχνά" να ξέρουμε ότι η πιθανότητα να το βρεις αυξήθηκε (πχ.) από 1/1.000 στο 1/700. Θα είναι πολύ πιο ξεκάθαρο για όλους και θα μπορούμε να υπολογίσουμε πόσα ντόνατς χρειάζονται μέχρι να το βρούμε.

Μην ξεχνάς ότι είναι ένα παιχνίδι και ουσιαστικά αυτή η τύχη είναι η διαχειριστές και το σύστημα που σου δίνουν το σφυρί ;) Και όσο για τα παραδείγματα που έδωσες μου άρεσαν πολύ οι αναλογίες για τις πιθανότητες σχετικά με την εύρεση του αντικειμένου που αναζητεί κάποιος όμως στο δεύτερο παράδειγμα θα διαφωνήσω καθώς υπάρχουν ενδείξεις ότι είναι στημένο όπως και άλλα "τυχερά" παιχνίδια και αν κάτσεις και το παρατηρήσεις θα το καταλάβεις λίγη κριτική ικανότητα να διαθέτει κανείς δεν είναι και κουτορνίθι όσο να ΄ναι το διαπιστώνει (lol)


 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#15 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 04 Ιούλιος 2018 - 14:30:42

Εγώ είχα βρει σε επίπεδο 60κάτι με απλή δωρεάν ανανέωση (άσχετο που δεν είχα ντόνατ και δεν το πήρα)


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες