Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διήμερη Ανακωχή σε όλους τους GR-Πένθος


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
22 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 16:58:53

Παλιά μια όμορφη ανακωχή χριστουγεννιάτικη είχε γίνει πράξη στον GR11 https://bit.ly/2OeEk1B

Πριν λίγο ο JerrySmith από τον 18 είχε μια ιδέα, ήδη έχει στείλει μηνύματα στους αρχηγούς των 20 πρώτων ομάδων του Gr18 και περιμένει απάντηση. Οπότε μου ζήτησε να το προωθήσω και στο φόρουμ.

 

καμία ομάδα να μην βάλει επίθεση σε άλλη ξεκινώντας από αύριο το μεσημέρι έως και την Πέμπτη το μεσημέρι (επιθέσεις να μπουν από το απόγευμα της Πέμπτης για την Παρασκευή δηλαδή)

 

Ως ένδειξη πένθους για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς, γιατί αν και παιχνίδι μπορούμε να δείξουμε ότι δεν είμαστε αποκομμένοι από τα προβλήματα της κοινωνίας. για να δείξουμε ότι συμπάσχουμε.

 

-Διαδώστε το σε όλες τις ομάδες, σε όλους τους κόσμους.

-Παρακαλώ μην βάζετε όρους, (αν το κάνουν και αυτοί, αυτοί δεν το τήρησαν κλπ), μην σας νοιάζει τι θα κάνουν οι άλλοι, κάντε το εσείς και τηρήστε το ως τέλος, το πολύ πολύ να βρεθούμε μια θέση κάτω και με ένα τρόπαιο λιγότερο.

-Όσοι συμμετέχετε γράψτε απλώς Ανακωχή λόγω πένθους ψηλά ψηλά στην περιγραφή της ομάδας.

 

Δηλώστε το κι εδώ στο φόρουμ ότι συμμετέχετε να πάρουν και οι υπόλοιποι θάρρος.


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, giann657, Killfan7 και σε 8 άλλους

#2 DeathHole

DeathHole

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR22



Φήμη: 206

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 17:00:34

Και εγώ που είμαι αρχηγός σε μία από τις 20 ομάδες σε τιμή και επέκταση γιατί δεν πήρα μήνυμα ;  (lol)


Επεξεργάστηκε από DeathHole, 24 Ιούλιος 2018 - 17:02:24.


#3 παρακαλω1

παρακαλω1

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 189 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕκεί που είμαι
  • Ομάδα:Sky Is The Limit
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:leoistutmirleid



Φήμη: 76

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 17:07:41

Από τους the lord of the rings του gr17 ανακωχή

Επεξεργάστηκε από παρακαλω1, 24 Ιούλιος 2018 - 17:08:17.

  • Αυτό αρέσει στον/η spidy

Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός!!


#4 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 17:13:25

Και εγώ που είμαι αρχηγός σε μία από τις 20 ομάδες σε τιμή και επέκταση γιατί δεν πήρα μήνυμα ;  (lol)

 

Δεν το γνωρίζω. Δεν έστειλα εγώ τα μηνύματα.


  • Αυτό αρέσει στον/η DeathHole

#5 ΗΜΙΘΕØΣ

ΗΜΙΘΕØΣ

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣαλαμυκονοοος <3
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:Το ξερω οτι ειμαι ήρωας αλλά Σταμάτα κοκκινίζω :P
Φήμη: 29

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 17:20:41

Για πρώτη φορά βλέπω τον JerrySmith Σωστο δεν το περίμενα από αυτόν να σκεφτέι αυτό το θέμα που προανέφερες παλιέ μου φιλε Spidy!! Χίλια μπράβο στον JerrySmith και εύχομαι να Αποδεχτουν και η υπόλοιποι Αρχηγοι Από όλους τους σερβερ Την Διήμερη Ανακωχη

#6 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 18:00:25

Θέλω να μιλήσω καθαρά σαν Ελευθερία. Το γεγονός του ότι υπήρξε μία τραγωδία φυσικά και δεν είναι κάτι που θα πρέπει να αγνοηθεί, όπως κάνουν οι περισσότεροι άνθρωποι. Το θέμα είναι πως συμβαίνουν καθημερινά τραγωδίες και οι άνθρωποι συνήθως προσπαθούν αντί να δείξουν ανθρωπιά να καλύψουν την άγνοιά τους με ένα πέπλο υποκρισίας, ώστε να μην έχουν τύψεις για το γεγονός του ότι δε τους νοιάζει που κάποιος υποφέρει δίπλα τους ή άφησε τη τελευταία του πνοή.

Αλλά το να σταματήσετε να κάνετε επιθέσεις για δύο μέρες σε ένα παιχνίδι δεν πρόκειται να αλλάξει τη κατάσταση και ούτε πρόκειται οι κοντινοί άνθρωποι των θυμάτων να παρηγορηθούν, για να μην πω ότι εύχομαι οι τραγωδίες του κόσμου και το πένθος τους γενικά να κρατούσε μονάχα δύο μέρες. Αν πιστεύετε όμως ότι θα βοηθήσει στο να ενωθούμε όλοι μέσω του παιχνιδιού, φυσικά και δεν έχω κάποια διαφωνία.

Όμως εν τέλει δε λέω να μείνετε με σταυρωμένα τα χέρια. Τι μπορούμε να κάνουμε λοιπόν; Όσοι πιστεύετε σε κάτι ανώτερο μπορείτε να προσευχηθείτε για τις ψυχές αυτών των ανθρώπων. Να δώσουμε ένα χέρι βοηθείας σε κάποιον που το χρειάζεται. Να φερόμαστε στους ανθρώπους σαν ανθρώπους, και με αυτό λέω πως μερικές φορές χρειάζεται επιείκεια και κατανόηση. Οι κακίες και οι έχθρες είναι πραγματικά μάταιες. Όχι ότι όλοι οι άνθρωποι αξίζουν καλοσύνη, αλλά είναι τουλάχιστον ψυχοφθόρο να δημιουργούμε δράματα.

Δεν είμαστε τέλειοι, και βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτά που λέω. Μονάχα η προσπάθεια όμως, μετράει.

Κάτι άμεσο που μπορούμε όλοι να κάνουμε είναι ακόμα και εδώ, στο φόρουμ, είναι να σταματήσουμε να τρωγόμαστε με το παραμικρό, γιατί πιστέψτε με, η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει, ακόμα και ιντερνετικά.

Το δώρο της ζωής δεν είναι τόσο δεδομένο όσο νομίζουμε. Ας το εκτιμήσουμε.

 

Ευχαριστώ.


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, giann657, Killfan7 και σε 18 άλλους

#7 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.093 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.765

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 18:08:43

Θέλω να μιλήσω καθαρά σαν Ελευθερία. Το γεγονός του ότι υπήρξε μία τραγωδία φυσικά και δεν είναι κάτι που θα πρέπει να αγνοηθεί, όπως κάνουν οι περισσότεροι άνθρωποι. Το θέμα είναι πως συμβαίνουν καθημερινά τραγωδίες και οι άνθρωποι συνήθως προσπαθούν αντί να δείξουν ανθρωπιά να καλύψουν την άγνοιά τους με ένα πέπλο υποκρισίας, ώστε να μην έχουν τύψεις για το γεγονός του ότι δε τους νοιάζει που κάποιος υποφέρει δίπλα τους ή άφησε τη τελευταία του πνοή.

Αλλά το να σταματήσετε να κάνετε επιθέσεις για δύο μέρες σε ένα παιχνίδι δεν πρόκειται να αλλάξει τη κατάσταση και ούτε πρόκειται οι κοντινοί άνθρωποι των θυμάτων να παρηγορηθούν, για να μην πω ότι εύχομαι οι τραγωδίες του κόσμου και το πένθος τους γενικά να κρατούσε μονάχα δύο μέρες. Αν πιστεύετε όμως ότι θα βοηθήσει στο να ενωθούμε όλοι μέσω του παιχνιδιού, φυσικά και δεν έχω κάποια διαφωνία.

Όμως εν τέλει δε λέω να μείνετε με σταυρωμένα τα χέρια. Τι μπορούμε να κάνουμε λοιπόν; Όσοι πιστεύετε σε κάτι ανώτερο μπορείτε να προσευχηθείτε για τις ψυχές αυτών των ανθρώπων. Να δώσουμε ένα χέρι βοηθείας σε κάποιον που το χρειάζεται. Να φερόμαστε τους ανθρώπους σαν ανθρώπους, και με αυτό λέω πως μερικές φορές χρειάζεται επιείκεια και κατανόηση. Οι κακίες και οι έχθρες είναι πραγματικά μάταιες. Όχι ότι όλοι οι άνθρωποι αξίζουν καλοσύνη, αλλά είναι τουλάχιστον ψυχοφθόρο να δημιουργούμε δράματα.

Δεν είμαστε τέλειοι, και βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτά που λέω. Μονάχα η προσπάθεια όμως, μετράει.

Κάτι άμεσο που μπορούμε όλοι να κάνουμε είναι ακόμα και εδώ, στο φόρουμ, είναι να σταματήσουμε να τρωγόμαστε με το παραμικρό, γιατί πιστέψτε με, η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει, ακόμα και ιντερνετικά.

Το δώρο της ζωής δεν είναι τόσο δεδομένο όσο νομίζουμε. Ας το εκτιμήσουμε.

 

Ευχαριστώ.

Πες τα!!!!!



#8 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 19:00:40

Τα άλλα μέλη της ομάδας μου δεν έχουν λογαριασμό στο φόρουμ και γενικότερα δεν το παρακολουθούν (οι περισσότεροι).

Τους ενημέρωσα για αυτό σας το εγχείρημα αλλά από 'κει και πέρα δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Σε γενικές γραμμές η άποψή μου είναι ίδια με της Ελευθερίας,δεν θέλω να επαναλάβω τα λόγια της.

Για εμένα τα πράγματα είναι απλά,αν οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται για αυτούς τους ανθρώπους αρκετά ώστε να πάει και να βοηθήσει,ας πάει να το κάνει και μετά ας το ξεχάσει,δεν χρειάζεται ούτε να λέμε ότι πενθούμε,ούτε ότι ήμασταν εκεί και βοηθήσαμε (όσοι πήγαν).

Αν πάλι ενδιαφερόμαστε αλλά δεν έχουμε την δυνατότητα να βοηθήσουμε (όχι επειδή βαριόμαστε να το κάνουμε,αλλά για σοβαρό λόγο) 

τότε ας κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μην ξανά συμβεί κάτι τέτοιο (δεν βοηθήσαμε τώρα,ας το κάνουμε στο μέλλον που θα μπορούμε).

 

Δεν έκανα τίποτα από τα παραπάνω,οπότε αυτό που ισχύει για εμένα (αλλά και τους περισσότερους ανθρώπους) είναι το εξής:

Αναλογιστήκαμε το μέγεθος της τραγωδίας και ίσως να μπήκαμε σε σκέψεις,και θα συνεχίσουμε κανονικά την ζωή μας...

 

Τέλος,ο λόγος που συμφωνώ με αυτό το εγχείρημα δεν είναι επειδή θέλω να δείξω ευαισθητοποιημένος,αλλά επειδή θεωρώ πως είναι μία καλή ευκαιρία για να δείξουμε στους εαυτούς μας πως όταν χρειαστεί μπορούμε να είμαστε ενωμένοι.Οπότε το καλό σενάριο για εμένα είναι αυτό το εγχείρημα να πετύχει και να κρατήσουμε όντως την ''ειρήνη'' όπως έχουμε συμφωνήσει,και να τηρηθεί από όλες τις ομάδες,το κακό σενάριο είναι να συμβεί το ακριβώς αντίθετο...Ελπίζω στο πρώτο.


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, Killfan7, goof123 και σε 6 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#9 PenPen

PenPen

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 762 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:#panachaikh1891
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:PenPen



Φήμη: 370

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 19:58:27

δεν αλλαζει κατι με αυτο αλλα ενταξει,ειναι και μια ενδειξη πενθους αν δεν μπορεις να κανεις τιποτα για να βοηθησεις.Εγω παντως με την οικογενεια μου θα στειλουμε τροφημα για να βοηθησουμε.

 


78 ειναι οι νεκροι και συνεχιζουν να αυξανονται :(


  • Αυτό αρέσει στον/η asteraki
«Το πρόβλημα με τον κόσμο είναι ότι οι έξυπνοι άνθρωποι είναι γεμάτοι αμφιβολίες, ενώ οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι εμπιστοσύνη ».
 
 
 
 
 
Charles Bukowski.
 
 
 
 

#10 frosty

frosty

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 109 μηνύματα
  • Ομάδα:Fear of The Dark
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 461

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 20:48:56

Επειδη γενικα ειμαι λιγο ευθυς (και δεν αρεσει σε πολλους αυτο) θα τα γραψω κ ετσι. Αν θελετε να βοηθησετε δωριστε τροφιμα,φαρμακα,ειδη ρουχισμου και προπαντων δωστε αιμα σε καποιο νοσοκομειο. Παντου γινεται συγκεντρωση ειδων πρωτης αναγκης,απο κατα τοπους γραφεια του Ερυθρου Σταυρου,μεχρι οργανωσεις ή λογαριασμοι σε τραπεζες για οικονομικη ενισχυση. Το να μην κανει επιθεση η Χ στην Ψ ομαδα ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και ειναι ανοητο.Και στην τελικη αυτος που εχει τον πονο του ή ψαχνει τον ανθρωπο του ενω εχει χασει το σπιτι του εχει αναγκη απο ουσιαστικη βοηθεια και δεκαρα δεν δινει γι αυτα..Ουτε προσφερουν κατι!!! 1000 φορες ως κοινοτητα να μαζευαμε ενα ποσο η να στελναμε κατι παρα να αναλωνομαστε σε ανουσιες κινησεις χωρις κανενα αντικρυσμα... Ας ειμαστε ουσιαστικοι κ οχι να αναλωνομαστε με σαχλαμαρες... Τα αντανακλαστικα που επιδεικνυει η κοινωνια σε αυτη την τραγωδια ειναι το μονο ευχαριστο ως τωρα και η μαζικη συμπαρασταση με καθε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ τροπο. Αυτα κ απο μενα.


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, goof123, omg3lol6 και σε 3 άλλους

#11 DeathHole

DeathHole

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR22



Φήμη: 206

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 21:12:25

Καλησπέρα και από εμένα εδώ παίζουμε ένα παιχνιδι για να περνάμε όμορφα και καλά και να ξεχνιόμαστε αυτούς τους δύσκολους καιρούς, δεν χρειάζεται να κάνουμε ανακωχή δεν κερδίζουμε κάτι
.Όποιος θέλει μπορεί να δώσει τρόφιμα,ρούχα,φάρμακα κλπ
Με 2 μέρες ανακωχή δεν κερδίζουμε κάτι..

#12 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.093 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.765

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 22:22:46

Και από αυτό όλο θα κερδίσετε φήμη και λίγη περισσότερη αίγλη να φανταστώ; Γιατί τιποτα άλλο , δεν κερδίζετε..
  • Αυτό αρέσει σε giann657 και αλεξανδρος

#13 αλεξανδρος

αλεξανδρος

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 72 μηνύματα
  • Τοποθεσίαheaven
  • Ομάδα:ΜΟΥΣΙΚΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:saitama2
Φήμη: 117

Δημοσιεύτηκε 24 Ιούλιος 2018 - 23:05:31

καλησπερα σε ολους.

παντα μιλαω λογικα και παντα λεω την αληθεια .που δυστηχως ποναει.

πραγματικα ειμαι πολυ θλιμενος για οτι εγινε,ηταν αδικο ολο αυτο,

 

αλλα αν καποιοι προσπαθουν εν μεσω μιας τραγωδιας να εκμεταλευτουν και  να δειξουν  οτι ειναι ευαίσθητοι

μεσα απο ενα παιχνιδι. θα πω μονο οτι ειναι επαναστατες του καναπε. 

συμβουλη,

καντε κατι με ουσια και οχι ανουσια πραγματα....


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, pao8rikseianotioi13, omg3lol6 και σε 2 άλλους

#14 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 06:39:51

 Να κάνω κι εγώ την τοποθέτηση μου μιας και είμαι ο δημιουργός του θέματος.

 Αυτό που μετράει είναι η ουσία πάντα, συμφωνώ. Το να νομίζουμε ότι κάνουμε κάτι απλώς κάνοντας εκεχειρία μέσα στο παιχνίδι δεν λέει κάτι. Τρόφιμα, μαζεύονται σε όλη την Ελλάδα, Τραπεζικοί Λογαριασμοί βοήθειας έχουν ανοιχτεί, γίνονται εθελοντικές αιμοδοσίες (αν και αυτό πάντα πρέπει να το κάνουμε), οπότε σίγουρα αυτό που θα μετρήσει είναι τελικά τι θα πράξει ο καθένας και πόσο θα βοηθήσει. 

 Η εκεχειρία όπως το βλέπω εγώ είναι συμβολική και μόνο, δείχνει, ότι ναι, μας άγγιξε αυτό που έγινε και γιατί όχι ίσως κινητοποιήσει κάποιους να δράσουν και περισσότερο ενεργητικά. 


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6, Alvin και PenPen

#15 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 07:53:42

 

Και εγώ που είμαι αρχηγός σε μία από τις 20 ομάδες σε τιμή και επέκταση γιατί δεν πήρα μήνυμα ; (lol)

προφανως θα κοιτουσαν τις καλες ομαδες και οχι τοσο μικρες με μικρα λεβελ γιατι ειναι ασημαντες. ;).

 

 

καλησπερα σε ολους.
παντα μιλαω λογικα και παντα λεω την αληθεια .που δυστηχως ποναει.
πραγματικα ειμαι πολυ θλιμενος για οτι εγινε,ηταν αδικο ολο αυτο,

 

αλλα αν καποιοι προσπαθουν εν μεσω μιας τραγωδιας να εκμεταλευτουν και να δειξουν οτι ειναι ευαίσθητοι
μεσα απο ενα παιχνιδι. θα πω μονο οτι ειναι επαναστατες του καναπε.
συμβουλη,
καντε κατι με ουσια και οχι ανουσια πραγματα....

ρισπεκτ.δεν βοηθαει να σταματησουμε τις μαχες γιατι δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑ.δεν θα σωθουν μερικοι ανθρωποι ουτε θα τιμηθουν σταματωντας να βαζουμε μαχες σε ενα ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ελεος.


  • Αυτό αρέσει σε JohnVal και αλεξανδρος
N'golo kante.

#16 asteraki

asteraki

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 187 μηνύματα
  • Ομάδα:ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:asteraki
Φήμη: 69

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 08:26:58

και εμεισς θα στειλουμε τροφιμα αλλα για ρουχα δεν γνωριζω αμα γνωριζεται πειτε 



#17 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 08:30:54

Ρώτα στο σημείο συγκέντρωσης που θα πας για σιγουριά. Δεν έχω δει να ζητάνε ρούχα πάντως. Ζητάνε ωστόσο πάνες, μωρομάντιλα, χαρτί υγείας και διάφορα φάρμακα.



#18 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 10:11:37

Μου ζήτησε ο Jerrysmith να ανεβάσω το παρακάτω κείμενο μια και ο ίδιος δεν έχει λογαριασμό στο φόρουμ:

"Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ και θα μου επιτρέψετε να απαντήσω μέσω του φίλου spidy που με βοήθησε καθώς δεν έχω ο ίδιος λογαριασμό.Καμία αίγλη δεν θέλω και καμία διαφήμιση δεν αποζητώ καθώς είμαι εδώ και μήνες εγώ και η ομάδα μου στην λίστα των μισητών του server.Αδιαφορώ πλήρως καθώς τον τρόπο παιχνιδιού μου δεν τον αλλάζω και ίσα ίσα αποζητώ να μην είμαι αρεστός ίσως.Το θέμα για την ανακωχή το πληροφορήθηκα απο ευγενέστατα άτομα στον 17 και σκέφτηκα να το προτείνω και στον πιο ενεργό server. Προφανώς ούτε νεκρούς θα φέρουμε πίσω,ούτε θα ξανα ορθόσουμε τις περιοχές που καταστράφηκαν. Μια συμβολική κίνηση σε μια πλατφόρμα που περνάμε αρκετό χρόνο(καποιοι βάζουν και χρήμα σε αντίθεση με μένα οπότε μην μου κουνάνε το δάχτυλο για άσκοπες προσφορές) υπάρχουν και μικρά άτομα δεν πιστέυω να έβλαψε ποτέ κανέναν. Λες και σήμερα δεν θα πάτε για καφέ ή δεν θα βγείτε βόλτα και σας πείραξε να μην πατίσουμε 2 κλικ. Όσο εγώ δεν θα κερδίσω τίποτα απο όλο αυτό άλλο τόσο δεν θα κερδίσει και το τοπ10 να μην βαρέσει 2 μέρες καθώς σιγά τις θέσεις που αλλάζουμε και τα τρόπαια που φέυγουν μέσα σε 2 μέρες.Ας έιμαστε ρεαλιστές και ας μην κοροιδευόμαστε.Ποιο έυκολα αλλάζουν δομή μελών οι μεγάλες ομάδες τελευταία παρά τρόπαια αλλά αυτό ειναι κουβεντούλα που ποναει ίσως.Τι οχι; Όσοι βρήκατε ευκαιρία να κάνετε δήθεν ηθικό αντίλογο λες και έιμαστε τίποτα άκαρδοι ή απάνθρωποι  και εσείς υπερασπιστές των ιδανικών τι να πω.Καλο μεσαίωνα!

Υγ Η ομάδα μου δεν θα χτυπήσει 2 μέρες.Ελάτε τώρα σας σταυροφόροι ηθικής να μας τιμωτήσετε!
Ευχαριστώ τον Spidy.Είμαστε 2 ατομά από 2 ομάδες που έχουν ανταλάξει κακές κουβέντες αλλά για ένα τέτοιο λόγο συνεργαστήκαμε.Όχι οτι σε 2 μέρες δεν θα τους ξανά στοχεύσω ^_^ !Καλή συνέχεια ατομική και συλλογική σε όσους Ω ΘΕΟΙ δεν προσβλήθηκαν."

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#19 lucky

lucky

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 15:09:39

όλοι λυπούμαστε για αυτό που συνέβη τώρα για την ιδέα των μαχών να τις δίνει ένας ανενεργός μάλλον αυτόν τον βολεύει αφού δεν ασχολείται δίνει ιδέες λες κι αν δεν βάλουμε μάχες θα δώσουν στα άτομα που έμειναν χωρίς στέγη να φάνε..καλύτερα βγάλτε έναν λογαριασμό να δώσουμε όλοι ότι μπορούμε σε χρήματα  να βοηθηθούν οι άνθρωποι



#20 pao8rikseianotioi13

pao8rikseianotioi13

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 228 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπ.Νικολαϊδης
  • Ομάδα:Wonderland
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:Alexaras13
Φήμη: 169

Δημοσιεύτηκε 25 Ιούλιος 2018 - 15:34:41

Έχει απόλυτο δίκιο ο φίλος μου ο Λάκι..άμα θέλουμε μπορούμε να βοηθήσουμε ανοίγοντας έναν λογαριασμό βάζοντας ο καθένας ότι μπορεί αντί να ρίξει ντόνατ για έναν κακό ή για το Κον...




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες