Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ακυρωση μειωσης τροπαιων

τροπαια

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#41 godfather

godfather

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 20 μηνύματα
  • Ομάδα:dark angels
  • Κόσμος:GR20
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 22 Αύγουστος 2019 - 05:05:36

συνεχεια διαβαζω τα τροπαια προπονησεων ειναι τα καλυτερα και δικαιως εχουν τοσο μεγαλη μειωση και καλα κανουν.κανενας δεν βλεπω ομως να αναφερει το κοστος σε ντονατς που χρειαζεται τωρα που εγιναν μοναδες κινητρου για να ολοκληρωθουν,μαλλον ειστε ολοι εφοπλιστες απο οτι βλεπω και δεν σας ενδιαφερει αυτο το θεμα και οσο υπαρχουν ατομα που σκεφτονται ετσι καλα κανει η εταιρια τοτε και μας αποσπα ακομα περισσοτερα με το γαντι.οσο για τον φιλο παραπανω ανοιξα στον 20 ενω ειχα κι αλλους παιχτες σε αλλους κοσμους ανανγκαστικα επρεπε να κρατησω μονο  ενα παιχτη γιατι πλεον το παιχνιδι εγινε απαιτητικο και ο χρονος λιγος για να προλαβεις παντου οσοι θυμουνται πως ηταν καποτε καταλαβαινουν.ο λογος που αναφερω ιση μεταχειρηση η εστω μια μειωση αυτου του τροπαιου η εστω να υπαρχει κον προπονησης ειναι για τον λγο γιατι και οι ενεργοι παιχτες καπου δυσανασχετουν και οπως βλεπουμε συνεχεια διαγραφουν κιολας,τι μενει? σερβερ ερημοι με παιχτες ημιανενενργους χωρις ενδιαφερον.αν αυτο αναζητατε. και μια που κοιτατε τον 20 και μιλατε για ομαδες καλο ειναι να κοιτατε και πιο κατω που ομαδες με 18 ατομα και αρχηγο 8 λεβελ χωρις συμβουλους καταφερνουν να αποσπανε τροπαιο προποησης λογο μειωσης και μονο.πολυ.ευκαιρια να δινουμε σε τετοιες ομαδες για πιο λογο αχρηστες πανε.εγω καπου εδω κλεινω στο θεμα αυτο γιατι βλεπω ενα θεμα το κανατε βεντετα.καλη σας μερα


  • Αυτό αρέσει σε Legend και Revenge2

#42 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 22 Αύγουστος 2019 - 11:51:02

αυτα που γραφεις αραγε τα πιστευεις?αν κρινω απο τον παιχτη σου πανε τζαμπα οι προπονησεις στην ομαδα σου γιατι μαλλον δεν τις κανεις.για ποιο  εθισμο μιλας και πια δυνατη ομαδα?οταν γραφετε κατι τετοιο καλο θα ειναι ναμην παπαγαλιζουμε αλλα να μιλαμε αντικειμενικα βαση του παιχτη μας κι οχι βαση αυτα που ακουμε απο αλλους κι απλα τα επαναλαμβανουμε.οσο για το τροπαιο ο λογος που το λεω και μαλλον ακομα δεν το εχεις καταλαβει οταν ηταν μειον 15% δεν υπηρχαν ουτε κον ουτε μοναδες κινητρου ουτε ολα αυτα που μας εχουν προστεθει μετεπητα.βεβαιως και θα τα δω οτι στα κον γιατι οπως και να το δεις δεν ειναι και λιγες οι δεξιοτητες που παιρνουν οι ομαδες μετα το τελος καθε κον συν του οτι εχεις και ενα αυξημενο ποσοστο σε κερμα και εμπειρια βαση με την θεση που τερματισε η ομαδα σου.ολα αυτα ομως δεν συμπεριλαμβανουν πουθενα το τροπαιο προπονησης αλλα ολα τα αλλα τροπαια παιρνουν μερος σχεδον ανα εβδομαδα.καλο ειναι λοιπον να βλεπουμε πως εχουν τωρα τα πραγματα 

Λοιπόν,κάλλιστα θα μπορούσα να 'χω έναν πολύ ισχυρότερο παίχτη αν κατά την σχολική περίοδο έπαιζα μέσα από την τάξη,αμελούσα τα μαθήματα και όλα τα σχετικά...Παρ΄όλα αυτά επέλεξα να μην το κάνω...Έτσι,ναι,έχασα προπονήσεις,παρ΄όλα αυτά δεν γνωρίζεις και πολλά για την πορεία της ομάδας μου,δεν ήταν πάντα όπως την βλέπεις,ο παίχτης μου αναπτύχθηκε κυρίως με 1-2 τρόπαια προπονήσεων και 2-3 ενέργειες,μιας και η ομάδα μου δεν ήταν πάντα όπως τώρα...Για ποια δυνατή ομάδα μιλάω? Αυτή στον Gr19,με τα 5 τρόπαια προπονήσεων και τις πρώτες θέσεις στα HeroCon...Για ποιον εθισμό μιλάω? Αυτόν που όλοι έχουμε είτε λίγο είτε πολύ...Όταν παίζεις από την δουλειά σου ή μέσα από την τάξη προφανώς ο εθισμός είναι σε μεγαλύτερο βαθμό,παρ΄όλα αυτά ακόμα και όταν πιάνεις τον εαυτό σου σε τυχαίες στιγμές μέσα στην μέρα να σκέφτεσαι το παιχνίδι και τις προπονήσεις που θα χάσεις αν δεν συνδεθείς εγκαίρως,πάλι έχεις έναν εθισμό...  :) Αυτά για να σου λυθούν οι απορίες...Αυτά που λέω τα πιστεύω,δεν τα άκουσα από άλλους και δεν παπαγαλίζω...Αυτό συμβαίνει με εσάς,μια ολόκληρη ομάδα ξαφνικά εμφανίζεται στο φόρουμ και όλως τυχαίος μόνο μέλη της ομάδας σας συμφωνούν με την άποψή σου...Μα τι έκπληξη!? 

 

Έχω καταλάβει πολύ καλά τον λόγο που λες για το τρόπαιο προπόνησης...''Δεν υπήρχε con''...ΔΕΝ διαφωνώ,δεν υπήρχε,τυγχάνει να παίζω χρόνια και να 'χω και καλή μνήμη...Και ξανά λέω,δεν υπήρχε con,αλλά και οι μονάδες κινήτρου ήταν μονάδες προπόνησης,όπου αν κατανάλωνες τις ίδιες,στον ίδιο χρόνο θα 'χες τις μισές απολαβές...Το τρόπαιο προπονήσεων έχει λοιπόν βελτιωθεί άρα γιατί να μειωθεί η αξία του?

 

Όσο για το HeroCon,προφανώς οι απολαβές από το con δεν είναι μικρές...ΑΛΛΑ...Το να 'χεις τρόπαια προπονήσεων δεν σε καταδικάζει στο να μην συμμετέχεις σε Cοn,απλά δεν σου δίνει άμεσο προβάδισμα σαν τα άλλα τρόπαια...Ακόμα και αν είσαι σε ανενεργή ομάδα...Πόσο μεγάλη πιστεύεις πως είναι η διαφορά του να βγεις 4ος και 1ος? Μεγαλύτερη από την αξία των 5 παραπάνω προπονήσεων καθημερινά? Δεν είναι...Αν θέλεις στο κάτω-κάτω πρώτη θέση σε HeroCon,πρωτάθλημα,SoloCon,τουρνουά εμπειρίας,γενική κατάταξη τιμής ομάδας,κατάταξη τιμής και lvl των μελών της ομάδας σου...Σε ενημερώνω πως δεν μπορούν όλα αυτά να στα προσφέρουν τα τρόπαια...Θα 'χεις ένα πλεονέκτημα σε κάποια από αυτά ανάλογα με τα τρόπαια σας αν εσύ και η ομάδα σου είστε ενεργοί! Κανένα τρόπαιο δεν θα σε βοηθήσει σε όλα...Το τρόπαιο προπονήσεων σου δίνει skill points για να δυναμώσεις σε ορισμένους τομείς,το να 'σαι ανταγωνιστικός με 5 τρόπαια προπονήσεων ενάντια σε αυτόν που έχει 5 τρόπαια ενέργειας,σε ένα τουρνουά εμπειρίας,δεν γίνεται...Το να 'σαι ανταγωνιστικός σε skill points με 5 τρόπαια ενέργειας ενάντια σε αυτόν με τα 5 τρόπαια προπονήσεων επίσης δεν γίνεται...Κάθε τρόπαιο προσφέρει τα δικά του προνόμια,κανένα δεν βοηθάει σε όλους τους τομείς,απλά το τρόπαιο προπονήσεων βοηθάει στον πιο σημαντικό εξ αυτών...Για αυτό και έχει και την μεγαλύτερη αξία...


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#43 gianna1

gianna1

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • Τοποθεσίαvolos
  • Ομάδα:Fear Of The Dark
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:gianna1
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 22 Αύγουστος 2019 - 12:27:38

καλησπερα σας!

Παιδακια μου καλα ξεφυγατε κατα πολυ απο το θεμα μας ..τωρα αν συμφωνουν πολλα απο τα μελη μιας ομαδας αυτο ειναι φυσικο (αν δε ταιριαζαμε δε θα συμπεθεριαζαμε που λενε) :P

Aνοιξαμε ενα θεμα κατοπιν συμφωνιας στην ομαδα και αυτονοητο να πεσουν καποια λικε απο την ομαδα ( αυτο συμβαινει σε ολα τα θεματα που αναρτωνται)

Τωρα οσο για τις ωρες που εχει ο καθενας αυτο παλι δεν αφορα το θεμα μας ( οποιος εχει σχολειο κατα εμε κακος που παιζει ) μιας και το παιχνιδι δεν ειναι για μικρες ηλικιες με της απαιτησεις χρονου που εχει και το χρημα που ζηταει.

 Δεν συμφωνειτε και κατανοητο αυτο ....δεν γινετε να να συμφωνησουν ολοι σε οποια αναλαμπη πχ εχω εγω η οποιος αλλος ,ετσι δε θα υπηρχε και διαλογος !

Απλα θελαμε να ακουστει κι αυτη η αποψη ....αυτο ηταν ολο !!

Τα υπολοιπα ας τα σκεφτουν αυτοι που πρεπει ...εμεις αφου εχουμε τον εθισμο μας συνεχιζουμε και περιμενουμε οποια καλυτερευση στο παιχνιδι μας !!

Καλη διασκεδαση σε ολους!!


  • Αυτό αρέσει σε arxontas123 και Legend

#44 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 22 Αύγουστος 2019 - 12:47:32

καλησπερα σας!

Παιδακια μου καλα ξεφυγατε κατα πολυ απο το θεμα μας ..τωρα αν συμφωνουν πολλα απο τα μελη μιας ομαδας αυτο ειναι φυσικο (αν δε ταιριαζαμε δε θα συμπεθεριαζαμε που λενε) :P

Aνοιξαμε ενα θεμα κατοπιν συμφωνιας στην ομαδα και αυτονοητο να πεσουν καποια λικε απο την ομαδα ( αυτο συμβαινει σε ολα τα θεματα που αναρτωνται)

Τωρα οσο για τις ωρες που εχει ο καθενας αυτο παλι δεν αφορα το θεμα μας ( οποιος εχει σχολειο κατα εμε κακος που παιζει ) μιας και το παιχνιδι δεν ειναι για μικρες ηλικιες με της απαιτησεις χρονου που εχει και το χρημα που ζηταει.

 Δεν συμφωνειτε και κατανοητο αυτο ....δεν γινετε να να συμφωνησουν ολοι σε οποια αναλαμπη πχ εχω εγω η οποιος αλλος ,ετσι δε θα υπηρχε και διαλογος !

Απλα θελαμε να ακουστει κι αυτη η αποψη ....αυτο ηταν ολο !!

Τα υπολοιπα ας τα σκεφτουν αυτοι που πρεπει ...εμεις αφου εχουμε τον εθισμο μας συνεχιζουμε και περιμενουμε οποια καλυτερευση στο παιχνιδι μας !!

Καλη διασκεδαση σε ολους!!

Όλοι έχουμε τον εθισμό μας και θέλουμε το παιχνίδι να γίνει καλύτερο,απλά διαφωνούμε στο πως θα γίνει αυτό  (grin)

Εκτός θέματος δεν έχουμε βγει γενικότερα παρά μόνο όταν μιλάμε για εξειδικευμένες περιπτώσεις των ομάδων μας,το οποίο καλό θα ήταν να σταματήσει γιατί εκτός από τις ομάδες μας υπάρχουν και άλλες στους άλλους 18 servers  :P

 

Όσο για το παιχνίδι,ζητάει χρόνο,όχι απαραίτητα χρήμα,αν θέλεις να 'σαι ανταγωνιστικός,αλλιώς όχι...Το θέμα του (σπασίκλες υπέρ ήρωες) είναι παιδικό,απλά οι ''μεγάλοι'' ευκολότερα θα γίνουν παίχτες top ομάδων.

 

Όταν έχεις σχολείο δεν θα έπρεπε να παίζεις...Ανταγωνιστικά θα προσθέσω εγώ και θα συμφωνήσω! Αλλά γιατί να μην ισχύει το ίδιο και για την εργασία? (εκτός αν η φύση της εργασίας σου το επιτρέπει χωρίς να σε αποσπά το παιχνίδι)

 

Τέλος,καλά κάνατε και το θέσατε προς συζήτηση το θέμα,και για αυτό το συζητάμε,και καλά κάνουμε και έχουμε διαφορετικές απόψεις αφού όπως λες είναι φυσικό,για αυτό μάλλον έχουμε και κάποια ένταση...Αν έλεγα στον θεματογράφο ''μπράβο συμφωνώ,τα λες πολύ καλά'' προφανώς θα μου 'λεγε και αυτός ένα ''ευχαριστώ'' και θα τέλειωνε η υπόθεση χωρίς περαιτέρω διάλογο.

 

Κατά τα άλλα είμαι σίγουρος πως η ιδέα έχει ήδη προωθηθεί ή θα προωθηθεί,δεν θα εμποδίσει τους συντονιστές να την προωθήσουν αν διαφωνήσουμε 5 άτομα και συμφωνήσουμε άλλα 5  (grin)  Απλά πλέον το συζητάμε,εγώ προσωπικά συνεχίζω την συζήτηση μήπως και καταλήξουμε κάπου,σε μια ''κοινή γραμμή'' (ίσως να μην συμβεί αυτό,αν κρίνω πως δεν γίνεται προφανώς δεν θα συνεχίσω να συζητάω)  :P


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 22 Αύγουστος 2019 - 12:48:13.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: τροπαια

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες