Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερώτηση προς τους παλαιότερους παίκτες (κυρίως)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Anubis

Anubis

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:Anonymous Official
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Anubis
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2020 - 20:05:05

Καλησπέρα σας. Όντας ένας σχετικά παλιός παίκτης του HZ έχω αρκετές φορές πέσει θύμα του "καψίματος"και ως συνέπεια έχω χάσει αρκετούς παίκτες. Η ερώτηση μου λοιπόν έχει να κάνει με το πώς καταφέρνετε να αποφεύγετε αυτό το φαινόμενο. -Τι σας κεντρίζει το ενδιαφέρον σχετικά με το παιχνίδι;
-Εχετε ορισμένους στόχους; Αν ναι ποιους ;

Προσωπικά βρίσκω ιδαίτερα ενδιαφέρον το να ηγείσαι μιας ομάδας παρόλο που είναι ένα χρονοβόρο και απαιτητικό να την επεκτείνεις. Ωστόσο είναι κάπως μοναχικό :/

#2 achilleas33

achilleas33

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 187 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Κόσμος:GR22



Φήμη: 262

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2020 - 21:30:29

προσωπικα θεωρω πως το πιο σημαντικο μεσα στο παιχνιδι είναι η ομαδα δηλαδή η παρεα που θα δημιουργησεις γιατι εάν η ομαδα είναι "νεκρη" τοτε με τον καιρο δεν θα αντεξεις διοτι το παιχνιδι είναι κυριως ομαδικο.

Σαν στοχους μπορεις να βαλεις αρκετους αρκει να είναι δυνατον να τους πετυχεις σε καποιο συγκεκριμενο διάστημα.

για παράδειγμα εγω εχω βαλει ως στοχο την παραμονή μου στις πρωτες θεσεις του σερβερ, ειναι λογικο όταν δεν μπορεις να προχωρήσεις και να ανεβεις να κουραστείς .

Πλεον το να εχεις μια ομαδα ως αρχηγος εχει την δυσκολια ώστε να την συντωνισεις και να εχετε  μια ομαδα χωρις εντασεις¨." κακα τα ψεμματα" είναι δυσκολο να το πετυχεις και πλεον εάν ημουν αρχηγος θα κοιτουσα να εβρισκα ατομα που θα ειχαν την δυνατοτητα να κρατησουν την ομαδα ενεργη για οσο το δυνατον μεγαλυτερο διάστημα και όχι να βρω καποιον που θα κοιταει τον εγωισμο του και το δικο συμφέρον .

 

αυτό είναι το κυριοτερο  θεωρω μεσα στο παιχνιδι.


  • Αυτό αρέσει σε BigBoy, Hurric4ne VII και XMEN

         το hero zero  με τρεις λεξεις : ΔΙΑΡΚΕΙΑ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ


#3 Anubis

Anubis

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:Anonymous Official
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Anubis
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 09 Μάρτιος 2020 - 19:35:14

προσωπικα θεωρω πως το πιο σημαντικο μεσα στο παιχνιδι είναι η ομαδα δηλαδή η παρεα που θα δημιουργησεις γιατι εάν η ομαδα είναι "νεκρη" τοτε με τον καιρο δεν θα αντεξεις διοτι το παιχνιδι είναι κυριως ομαδικο.
Σαν στοχους μπορεις να βαλεις αρκετους αρκει να είναι δυνατον να τους πετυχεις σε καποιο συγκεκριμενο διάστημα.
για παράδειγμα εγω εχω βαλει ως στοχο την παραμονή μου στις πρωτες θεσεις του σερβερ, ειναι λογικο όταν δεν μπορεις να προχωρήσεις και να ανεβεις να κουραστείς .
Πλεον το να εχεις μια ομαδα ως αρχηγος εχει την δυσκολια ώστε να την συντωνισεις και να εχετε μια ομαδα χωρις εντασεις¨." κακα τα ψεμματα" είναι δυσκολο να το πετυχεις και πλεον εάν ημουν αρχηγος θα κοιτουσα να εβρισκα ατομα που θα ειχαν την δυνατοτητα να κρατησουν την ομαδα ενεργη για οσο το δυνατον μεγαλυτερο διάστημα και όχι να βρω καποιον που θα κοιταει τον εγωισμο του και το δικο συμφέρον .

αυτό είναι το κυριοτερο θεωρω μεσα στο παιχνιδι.

Έχεις δίκιο σε αυτό. Γενικά πλέον δεν με συναρπάζει η ιδέα του να είμαι μέλος μιας πλήρως επεκταμένης ομάδας και μου αρέσει η ιδέα του να βοηθήσω μια σχετικά νεκρή να ορθοποδήσει

#4 achilleas33

achilleas33

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 187 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Κόσμος:GR22



Φήμη: 262

Δημοσιεύτηκε 10 Μάρτιος 2020 - 08:00:41

δυσκολα πλεον αυτό μπορει να γινει μονο σε νεους σερβερ μιας και οι παλιοι εχουν μεινει ερημοι και οι παιχτες φευγουν ο ενας μετα από τον άλλο και μενουν αυτή που εχουν θεση στην πρωτη 20αδα του σερβερ και αντε 5 νεα μελη ακομα, και στο γρ18 που παιζω που δεν θεωρεις παλιο με το ζορι τον συγκρατουμε να μην διαλυθει διοτι είναι μονο δυο ενεργες ομαδες και αυτές εχουν παιχτες που δεν παιζουν 


         το hero zero  με τρεις λεξεις : ΔΙΑΡΚΕΙΑ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ


#5 Anubis

Anubis

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Ομάδα:Anonymous Official
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Anubis
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 10 Μάρτιος 2020 - 19:42:01

δυσκολα πλεον αυτό μπορει να γινει μονο σε νεους σερβερ μιας και οι παλιοι εχουν μεινει ερημοι και οι παιχτες φευγουν ο ενας μετα από τον άλλο και μενουν αυτή που εχουν θεση στην πρωτη 20αδα του σερβερ και αντε 5 νεα μελη ακομα, και στο γρ18 που παιζω που δεν θεωρεις παλιο με το ζορι τον συγκρατουμε να μην διαλυθει διοτι είναι μονο δυο ενεργες ομαδες και αυτές εχουν παιχτες που δεν παιζουν

Πραγματικά είναι θλιβερό το πόσο άσχημα έχουν διαχειριστεί το παιχνίδι οι devs. Είμαι παίκτης του gr1 και μπορώ να πω ότι έχω παρατηρήσει ακόμα και σε εμάς τρομερή αλλαγή. Παίκτες με δεξιότητες 1500 και άνω έχουν την ευκαιρία να γίνουν μέλη σε ομάδες του τοπ 10 κάτι που πραγματικά θεωρούσα ότι δεν θα γινόταν ποτέ.

#6 Skountouflis

Skountouflis

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Moderators
  • 220 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου στο Στρουμφοχωριό!
  • Κόσμος:GR26



Φήμη: 554

Δημοσιεύτηκε 10 Μάρτιος 2020 - 21:11:35

Και θα συμφωνήσω σε αυτό κύριος στόχος μου είναι η ομάδα διότι υπάρχει ένα διαφορετικό κλίμα




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες