Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αγοροπωλησεις


ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Lefteris , 15 Φεβρουάριος 2021 - 12:00:21

Εκτιμω την απαντηση σου, αλλα με ολη την ευγενεια διαφωνω απολυτως με τα μισα που ειπες. Εις βαρος των παιχτων ειναι μονο γιατι εβαλαν 100€ και σπαταλησαν μερες οληκληρες για το παιχνιδι, και αντι να το πουλησουν και να παρουν πισω 25-30€ αναγκαζοντε να τον διαγραψουν μια και καλη. Οσο για τα προσωπικα στοιχεια, πιστευω δεν ειναι δυσκολο να αλλαζεις το email και τον κωδικο σου σε ενα φρεσκοφτιαγμενο email και κωδικο.

Γιατι το παλευω; Γιατι πιστευω οτι το Hero Zero ειναι εινα πολυ ωραιο αλλα εγωιστικο παιχνιδι.. μονο να βγαζουν θελουν!!!

 

Καλησπέρα,

 

Το γεγονός ότι κάποιος επενδύει στον λογαριασμό του, δηλαδή το να βάζει πραγματικά χρήματα είναι πάντα προσωπική του απόφαση, κανένας δεν είναι αναγκασμένος. Τώρα, αν εγώ προσωπικά έπαιζα το παιχνίδι και έβαζα χρήματα, ποτέ και με καμία γαλαξιακή δύναμη δεν θα τον έδινα, ούτε θα τον πουλούσα για διάφορους λόγους.

-Αρχικά όταν επενδύεις σε κάτι στην πορεία θα πρέπει να το εκτιμάς.

-Αυτός που θα το πάρει δεν ξέρεις πως θα το χρησιμοποιήσει, μπορεί να μην σεβεται τους κανόνες και ο λογαριασμός σου και οι κόποι σου θα πάνε χαμένα. Στο χειρότερο σενάριο, αν γίνει κάποια στραβή με τον λογαριασμό σου και πρέπει να εμπλακούν Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος κτλ, μάντεψε, θα μπλέξεις και εσύ διότι τα στοιχεία σου είναι καταχωρημένα στον λογαριασμό (email, IP, paypal, googlepay (από αγορές)).

Οπότε, είναι προτιμότερο να διαγράψεις έναν λογαριασμό αν κουράστηκες, έτσι αν μελλοντικά επιθυμήσεις να επιστρέψεις, ο ήρωάς σου θα είναι υγιής και ξεκούραστος για νέες μάχες! 

Πηγαινε στο πληρες μηνυμα


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Interrogatiooonn

Interrogatiooonn

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:R6S
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Interrogatiooonn
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 14 Φεβρουάριος 2021 - 22:25:38

Καλησπερα, λογικα αυτη η ερωτηση που θα κανω εχει απαντηθει 1000 φορες στο παρελθον και ευχομαι να απαντηθει αλλη μια φορα..

Γιατι δεν επιτρεπονται οι αγοροπωλησεις στο Hero Zero? Δεν εχω παιξει αλλο παιχνιδι στην ζωη μου που απαγορευονται οι αγοροπωλησεις λογαριασμων. Το ειχα παντα στο μυαλο μου να ρωτησω..
  • Αυτό αρέσει σε simos και Kazalex

#2 Emily36

Emily36

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 63 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σύμπαν
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Jasmine






Φήμη: 184

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 07:41:43

Πράγματι αυτό έχει απαντηθεί ήδη, δεν ξέρω πόσες φορές αλλά μπορείς να το δεις και εδώ, αλλά για να σου πω κι εγώ, οι κανόνες είναι κανόνες και πρέπει να τους τηρούμε. Αλλιώς δεν θα είχε νόημα το παιχνίδι. Αν θες περισσότερα ρώτα κάποιον ανώτερο γιατί εγώ μόνο αυτό ξέρω, αν και δεν νομίζω πως θα σου πουν κάτι περισσότερο από αυτό.


Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το παιχνίδι.

Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το φόρουμ.

Υποστήριξη Παιχνιδιού/Game Support.

 

 

Spoiler

#3 Interrogatiooonn

Interrogatiooonn

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:R6S
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Interrogatiooonn
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 09:06:48

Δυστυχως δεν απαντηθηκε η ερωτηση... φαινεται ουτε τα μελη της υποστιρηξης δεν γνωριζουν γιατι.. απλα το παιχνιδι λογικα θελει να χωνεις 100ρικα και να διαγραφεις, αντι για να το πουλας για 5-10€ σε καποιον που εχει ορεξη για παιχνιδι

#4 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 10:40:56

Καλησπέρα σας,

 

Με ευχαρίστηση θα απαντήσω την ερώτησή σας. Προς ενημέρωσή σας, θα αναφέρω ότι πάρα πολλά παιχνίδια απαγορεύουν την αγορά/πώληση λογαριασμού, αρκεί να δείτε τους όρους χρήσης του. Θα σας αναφέρω με απλά επιχειρήματα λογικής γιατί αυτή είναι μία δίκαιη προϋπόθεση, εφόσον η ίδια η περιγραφή του παιχνιδιού δε σας αρκεί. 

  • Η αγορά/πώληση λογαριασμού, λειτουργεί εις βάρος άλλων παικτών οι οποίοι έδωσαν κόπο και χρόνο για να "ανεβάσουν" τον ήρωά τους. Θα είναι λογικό να νιώσει αδικημένος κάποιος όταν θα δει έναν άγνωστο στην "κορυφή" της κατάταξης.
  • Οι λογαριασμοί είναι προσωπικοί. Παραβιάζει τους όρους περί ιδιωτικότητας της ΕΕ αν επιτρέψει η εταιρία την αγορά/πώληση λογαριασμών, διότι έτσι θα ισχυριστεί ότι ο διαμοιρασμός προσωπικών στοιχείων δε θα έπρεπε να θεωρηθεί επικίνδυνη ενέργεια.
  • Δημιουργεί μη νόμιμους όρους συναλλαγών. Το μόνο προϊόν που είναι νόμιμο στο παιχνίδι, είναι το ίδιο και τα στοιχεία που προσφέρει (ντόνατ, στολές κ.α.). Η κερδοσκοπική διάθεση σε ένα παιχνίδι το κάνει εμπορικό και καθιστά τον ίδιο τον κόπο του παίκτη ένα προϊόν. Περιττό να αναφερθώ με λεπτομέρεια στο ότι δεν υπάρχει δικαιοδοσία συναλλαγής υπό νόμιμους όρους, καθιστώντας το χρήμα που θα κερδηθεί "μαύρο".

Και άλλοι πολλοί προσωπικοί ρόλοι παίζουν στο γιατί πάρθηκε η απόφαση αποκλεισμού της δυνατότητας αγοραπωλησίας λογαριασμών, τους οποίους θεωρώ με το δίκιο του κάθε χρήστης που ακολουθεί τους όρους χρήσης μπορεί να τους αναφέρει.

 

Καλή σας συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, odi, Naty και σε 4 άλλους

#5 Interrogatiooonn

Interrogatiooonn

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:R6S
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Interrogatiooonn
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 11:43:30

Εκτιμω την απαντηση σου, αλλα με ολη την ευγενεια διαφωνω απολυτως με τα μισα που ειπες. Εις βαρος των παιχτων ειναι μονο γιατι εβαλαν 100€ και σπαταλησαν μερες οληκληρες για το παιχνιδι, και αντι να το πουλησουν και να παρουν πισω 25-30€ αναγκαζοντε να τον διαγραψουν μια και καλη. Οσο για τα προσωπικα στοιχεια, πιστευω δεν ειναι δυσκολο να αλλαζεις το email και τον κωδικο σου σε ενα φρεσκοφτιαγμενο email και κωδικο.

Γιατι το παλευω; Γιατι πιστευω οτι το Hero Zero ειναι εινα πολυ ωραιο αλλα εγωιστικο παιχνιδι.. μονο να βγαζουν θελουν!!!

#6 Emily36

Emily36

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 63 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σύμπαν
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Jasmine






Φήμη: 184

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 11:52:00

Μπορεί να μην συμφωνείς με αυτά αλλά είναι οι όροι χρήσης του παιχνιδιού, που πριν εγγραφείς πρέπει να τους διαβάσεις και να τους αποδεχτείς. Αν δεν συμφωνείς με τους όρους χρήσης μην παίζεις το παιχνίδι...δεν έχω άλλα να πω...


Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το παιχνίδι.

Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το φόρουμ.

Υποστήριξη Παιχνιδιού/Game Support.

 

 

Spoiler

#7 Interrogatiooonn

Interrogatiooonn

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:R6S
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Interrogatiooonn
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 11:54:24

Βρε και συ αν δεν συμφωνεις με τους ορους χρησης μην παιζεις, αλλα δεν ξερω που κολλαει αυτο. Εγω μια ερωτηση εκανα

#8 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 12:00:21   ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Εκτιμω την απαντηση σου, αλλα με ολη την ευγενεια διαφωνω απολυτως με τα μισα που ειπες. Εις βαρος των παιχτων ειναι μονο γιατι εβαλαν 100€ και σπαταλησαν μερες οληκληρες για το παιχνιδι, και αντι να το πουλησουν και να παρουν πισω 25-30€ αναγκαζοντε να τον διαγραψουν μια και καλη. Οσο για τα προσωπικα στοιχεια, πιστευω δεν ειναι δυσκολο να αλλαζεις το email και τον κωδικο σου σε ενα φρεσκοφτιαγμενο email και κωδικο.

Γιατι το παλευω; Γιατι πιστευω οτι το Hero Zero ειναι εινα πολυ ωραιο αλλα εγωιστικο παιχνιδι.. μονο να βγαζουν θελουν!!!

 

Καλησπέρα,

 

Το γεγονός ότι κάποιος επενδύει στον λογαριασμό του, δηλαδή το να βάζει πραγματικά χρήματα είναι πάντα προσωπική του απόφαση, κανένας δεν είναι αναγκασμένος. Τώρα, αν εγώ προσωπικά έπαιζα το παιχνίδι και έβαζα χρήματα, ποτέ και με καμία γαλαξιακή δύναμη δεν θα τον έδινα, ούτε θα τον πουλούσα για διάφορους λόγους.

-Αρχικά όταν επενδύεις σε κάτι στην πορεία θα πρέπει να το εκτιμάς.

-Αυτός που θα το πάρει δεν ξέρεις πως θα το χρησιμοποιήσει, μπορεί να μην σεβεται τους κανόνες και ο λογαριασμός σου και οι κόποι σου θα πάνε χαμένα. Στο χειρότερο σενάριο, αν γίνει κάποια στραβή με τον λογαριασμό σου και πρέπει να εμπλακούν Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος κτλ, μάντεψε, θα μπλέξεις και εσύ διότι τα στοιχεία σου είναι καταχωρημένα στον λογαριασμό (email, IP, paypal, googlepay (από αγορές)).

Οπότε, είναι προτιμότερο να διαγράψεις έναν λογαριασμό αν κουράστηκες, έτσι αν μελλοντικά επιθυμήσεις να επιστρέψεις, ο ήρωάς σου θα είναι υγιής και ξεκούραστος για νέες μάχες! 


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Naty, goof123 και σε 4 άλλους

Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#9 Interrogatiooonn

Interrogatiooonn

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:R6S
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Interrogatiooonn
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 12:06:26

Καλησπερα Λευτερη. Οφειλω να παραδεχτω οτι οι προηγουμενοι 2 δεν καταφεραν να απαντησουν το δυσκολο αυτο ερωτημα μου. Εσυ οχι μονο απαντησες σωστα αλλα και με δυνατα επιχειριματα. Αν και υπαρχουν τροποι γυρω απο αυτα που ειπες, και φυσικα πολλοι απο εμας θα προτιμουσαν 25-50€ αντι για 0€ οταν το παραταμε, αυτα που ειπες ειναι πολυ σωστα και φυσικα μπορουμε να βρεθουμε εναντιων της διωξης ή ακομα χειροτερα αστυνομια για κατι που δεν καναμε εμεις. Χιλια ευχαριστω, καλη βδομαδα σου ευχομαι!
  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris

#10 Interrogatiooonn

Interrogatiooonn

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 24 μηνύματα
  • Ομάδα:R6S
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Interrogatiooonn
Φήμη: 8

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 12:13:56

Emily, δυστυχως ουτε το τελευταιο σου μηνυμα δεν απανταει την ερωτηση μου. Επειδη ευτυχως υπαρχουν ατομα που εχουν τις γνωσεις και την εμπειρια για να απαντησουν το ερωτημα μου, και μαλιστα εχει ηδη απαντηθει θα σε παρακαλουσα να μην γεμιζεις την δημοσιευση με οτι νανε ωστε να μπορεσουν ατομα που ενδιαφερονται να μαθουν, για να βρουν την απαντηση παραπανω!!!

Υ.Σ: διαγραφει τα μηνυματα της 😉

Επεξεργάστηκε από Interrogatiooonn, 15 Φεβρουάριος 2021 - 12:15:39.

  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris

#11 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2021 - 12:17:48

Χαίρετε,
 
Εφόσον η ερώτηση θεωρείται απαντημένη, το παρόν θέμα κλειδώνει.
 
Υπενθύμιση: Αν πιστεύετε πως το θέμα δεν έπρεπε να κλείσει ή αν επιθυμείτε να προσθέσετε μια απάντηση/ερώτηση, μπορείτε να ειδοποιήσετε την Ομάδα Συντονισμού μέσω καταγγελίας ώστε το θέμα να ξεκλειδωθεί. 
 
Πως κάνω καταγγελία;
 
Καλή σας συνέχεια!
 
Με εκτίμηση,
Η ομάδα του Hero Zero


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, goof123, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 2 άλλους

Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες