Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΕΝΕΡΓΟΙ ΣΕΡΒΕΡΣ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Michel04

Michel04

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:Invaders must die1
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:JeanPierre
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 09:57:59

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΡΕΝΤΣ

 

ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΣΕΡΒΕΡ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ (GR1) ΝΑ ΑΡΓΟΣΒΗΝΕΙ ,ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΕΣ 10ΑΔΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΝΕ , ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ : ΥΠΑΡΧΟΥΝ 24 ΣΕΡΒΕΡ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑ , ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 23 ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ

ΕΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΙ ΟΙ ΣΕΡΒΕΡ ΣΑΣ ;

ΠΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΜΕ ΦΟΥΛ ΜΕΛΗ;

ΠΟΣΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΙ ;

ΤΟΣΗ ΖΗΤΗΣΗ ΕΙΧΑΝ ΟΙ 23 ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ 24;

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΟΥΤΕ 10 ΕΝΕΡΓΕΣ ΟΜΑΔΕΣ (ΠΡΙΝ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΟΜΑΔΑ 10ΑΔΑΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ 250+ ΛΒΛ Κ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΤΑ 80 Κ Τ 90-ΔΗΛΑΔΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ- ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ)

 

33 ΜΥΡΙΑ ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ!

ΛΑΘΟΣ....33 ΜΥΡΙΑ ΕΝΕΡΓΑ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ , ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 1/10

 


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, master21, PenPen και σε άλλον ένα

#2 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 10:17:23

Ο gr1 ως 1ος θεωρείται κι απ' τους πιο ενεργούς σέρβερ, πέρα απ' τους πιο πρόσφατους, φαντάσου  :D...

 

Gr12... το πάλαι ποτέ top10 το έχει παρατήσει

3 ομάδες υπάρχουν που "ανταγωνίζονται", η δική μου κι άλλες 2... Και δεν είμαστε και γεμάτοι από μέλη!

Δεχόμαστε ακόμα και level 1 σε κάποιες περιπτώσεις (με την προοπτική ανόδου εννοείται)

Ενεργά στην ομάδα μου παίζουν ουσιαστικά γύρω στα 10 άτομα, απ' τις άλλες ομάδες 5-6 με το ζόρι... Αν ενωνόμασταν όσοι παίζουμε θα φτιάχναμε ομάδα με 15-20 μέλη το πολύ, εν ολίγοις... Από εκεί και πέρα, σε όλες τις υπόλοιπες ομάδες υπάρχουν συνολικά 2-3 άτομα που παίζουν... 

 

 

Οι νέοι σέρβερ είναι μια εύκολη λύση για άμεσο χρήμα για την εταιρεία, αυτό μόνο... Από εκεί και πέρα το παιχνίδι νεκρώνει και μένουν λίγοι, κυρίως αυτοί που βάζουν λεφτά...

 

 

Δεν ξέρω αν έχουν δημιουργηθεί 33 εκατομμύρια παίκτες απ' όταν ξεκίνησε το παιχνίδι :D , πάντως οι ενεργοί παίκτες τώρα είναι μερικές χιλιάδες, ούτε καν εκατομμύρια θεωρώ...


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#3 MpampasExp

MpampasExp

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 48 μηνύματα
  • Ομάδα:BlackVeilBrides
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:Exp






Φήμη: 161

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 10:34:41

33 μυρια παίχτες ναι αχαχαχαχαχ... 30.000 με το ζόρι είναι και το βλέπεις απο το pvp εύκολα .. Τώρα για τους νέους σερβερ προφανώς ανοίγουν γιατί υπάρχουν άτομα που συμβάλλουν σε αυτό ρίχνοντας χιλιάρικα κυριολεκτικά και επειδή το μεγαλύτερο μέρος των εσόδων προέρχεται απο τους νέους σερβερ πλεον .. Το παιχνίδι θα σωθεί μόνο με μια ένωση όλων των διακομιστών σε έναν και μόνο για κάθε χώρα ξεχωριστά αλλιώς δεν υπάρχει μέλλον ..


  • Αυτό αρέσει σε OlympiacosFC και PenPen

F.


#4 Michel04

Michel04

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:Invaders must die1
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:JeanPierre
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 10:38:09

H MONH ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΗΡΩΑ ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ ΣΕ ΚΟΣΜΟ, ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΙΝΟ (ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΙΓΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ Η ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ..ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΠΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΚΤΗ 300-400-500 ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΠ ΤΟ ΜΗΔΕΝ)

 

ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ 100 ΑΤΟΜΑ ΕΝΕΡΓΑ ΕΝΤΑΞΕΙ...

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ

 

 

MpampasExp ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ,ΟΣΟ ΕΓΡΑΦΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ Κ ΕΣΥ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΩΣΗ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ..
  • Αυτό αρέσει σε PenPen, MpampasExp και Aggelos77

#5 Rex9

Rex9

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 299 μηνύματα
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:YouLike



Φήμη: 1.068

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 11:06:34

Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά.

 

Αυτά με τους ανενεργούς Server συμβαίνουν κυρίως στην Ελλάδα γιατί είναι πάρα πολλοί και κυρίως μικροί(σε ηλικία) παίκτες που θέλουν να φτάσουν πρώτοι σε κάποιον Server. 1ος σε κάποιον Server είναι μόνο ένας συνεπώς καταλαβαίνουμε ότι δεν γίνεται να χωρέσουν όλοι αυτοί σε 1 θέση. Οπότε φτιάχνουν λογαριασμό, δεν μπορούν να πάνε 1η θέση σταματάνε και νεκρώνουν οι Server. Διαγράφουν βέβαια και παιδιά που δεν έχουν χρόνο ή που βαρέθηκαν ακόμα και όταν είναι 2η θέση.

Έχοντας ασχοληθεί και με ξένους Server στο παρελθόν θα σου πω ότι εκεί αυτό το φαινόμενο δεν είναι τόσο συχνό όσο σε εμάς, ναι μεν έχουν τα άτομα που προανέφερα αλλά εκεί μπαίνουν για να διασκεδάσουν και να παίξουν οι περισσότεροι για αυτό άμα δεις σε Server 3 και 4 ετών έχουν 500.000 τιμή όταν στους Ελληνικούς μέσα σε έναν χρόνο έχουν φτάσει 10 άτομα το 1.000.000 . Επίσης θα πρέπει να τονίσουμε ότι υπάρχουν χώρες που έχουν ΜΌΝΟ 1 SERVER που σίγουρα αυτό είναι μεγάλη υπόθεση για να είναι ενεργός αν γινόταν όμως αυτό στην Ελλάδα θα είχαμε 3000 ενεργούς παίκτες στον μοναδικό Server και 3000 μποτάκια τους. 100 ομάδες των 30 ατόμων που θα ήταν ενεργές και καμιά 200 άκυρες για καλύψεις και τα σχετικά οπότε με μαθηματική ακρίβεια και εκείνος ο Server θα αργοπέθαινε όπως τώρα και φυσικά σκέψου καμιά 15 ενεργές ομάδες, θα έπαιζαν όλοι με 1 τρόπαιο προπόνησης; φυσικά και όχι οι τυχεροί απλά θα έπαιρναν 4-5 προπονήσεις και θα είχαν κάλυψη ακόμα και από τον Θεο για 15 χρόνια.

 

Για να κλείσω σιγά σιγά η εταιρία γράφει 33 Εκατομμύρια Χρήστες και όχι ενεργοί παίκτες που σημαίνει ότι έχουν δημιουργηθεί σύνολο στο παιχνίδι 33 εκατομμύρια λογαριασμοί. Σκέψου άλλωστε ότι είναι 1000 Έλληνες που έχουν κάνει από 100 παίκτες ο καθένας είτε μποτάκια για ντόνατ είτε για καλύψεις οπότε ανεβαίνει ο αριθμός.

 

Θα σου απαντήσω και στο ερώτημα όμως:

Ο Gr18 νέκρωσε πολύ πρόσφατα και απότομα ενώ χάναμε σιγά σιγά ενεργούς παίκτες ξαφνικά έκλεισε διακόπτης. παίζουμε τώρα 20-25 άτομα και αυτά όχι φουλ, είμαστε 2 ομάδες γεμάτες αλλά ενώ από τον 22 και μετά στα HeroCon ενέργειας πιάνουν 100.000 χωρίς επιτεύγματα εμείς πιάσαμε 30.000 και τα παίξαμε σχεδόν όλα. Όσο για αυτό με τα 80 λέβελ παίκτες συμβαίνει παντού, είμαι αρχηγός στην ομάδα και βαρέθηκα πραγματικά να μου το παίζουν ιστορία 30-40 λέβελ παίκτες σε μια ομάδα με ΜΟ επιπέδου 412 . 

 

Επίσης παιδιά για αυτό που λέτε για ένωση τον Server ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Σκεφτείτε λίγο, εγώ παίζω ΠΧ σε 2 Server και είμαι 1ος και στους 2, άμα γίνει ένωση θα αναγκαστώ να διαγράψω έναν από τους 2 γιατί απαγορεύεται το Multi. Επίσης ξέρω άτομα που παίζουν ταυτόχρονα σε 7 και σε 8 Server αυτοί τι θα κάνουν ; 1 ομάδα μόνοι τους; Πριν γίνει κάποια πρόταση σας παρακαλώ βάλτε τα δεδομένα σε μια σειρά.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα και να μην σε κούρασα   :D   :D


Επεξεργάστηκε από Rex9, 26 Μάρτιος 2021 - 11:09:10.

  • Αυτό αρέσει σε master21 και OkeyBoomer
  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).
  • Εάν έχετε απορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το παιχνίδι.
  • Για απορίες σχετικά με το φόρουμ μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το φόρουμ.

#6 Jim Pantos

Jim Pantos

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • Ομάδα:The Shadow Hunters
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:J1mPant0s






Φήμη: 77

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 11:14:30

Gr11 απο τους πιο ενεργους παλιους σερβερ , 4 δυνατες ομαδες , ανταγωνισμος στα κον και στο τουρνουα εμπειριας, ομως 1 ομαδα θα τα καταφερει..  ;)


  • Αυτό αρέσει σε T0n1s, MrSnail και givemesuggar

#7 Rex9

Rex9

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 299 μηνύματα
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:YouLike



Φήμη: 1.068

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 11:16:53

Gr11 απο τους πιο ενεργους παλιους σερβερ , 4 δυνατες ομαδες , ανταγωνισμος στα κον και στο τουρνουα εμπειριας, ομως 1 ομαδα θα τα καταφερει..  ;)

Απλά ξέρεις τι γίνεται; Δεν βοηθάει και το παιχνίδι από την άποψη του ότι εγώ θέλω να μπω να παίξω στο Gr1 ή στο Gr11 ή σε οποιοδήποτε παλιό, όταν όλοι είναι 700 επίπεδο εκεί εγώ γιατί να μπω; θα περάσει 1 χρόνος και δεν θα επηρεάζω ακόμα τις μάχες ή το κον(αν είναι ήδη ενεργός ο Server) είναι αμφιλεγόμενο ζήτημα.


  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).
  • Εάν έχετε απορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το παιχνίδι.
  • Για απορίες σχετικά με το φόρουμ μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το φόρουμ.

#8 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 11:56:51

 

 

Επίσης παιδιά για αυτό που λέτε για ένωση τον Server ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Σκεφτείτε λίγο, εγώ παίζω ΠΧ σε 2 Server και είμαι 1ος και στους 2, άμα γίνει ένωση θα αναγκαστώ να διαγράψω έναν από τους 2 γιατί απαγορεύεται το Multi. Επίσης ξέρω άτομα που παίζουν ταυτόχρονα σε 7 και σε 8 Server αυτοί τι θα κάνουν ; 1 ομάδα μόνοι τους; Πριν γίνει κάποια πρόταση σας παρακαλώ βάλτε τα δεδομένα σε μια σειρά.

 

 

Μια ένωση σέρβερ είναι δύσκολη και από άποψη προγραμματισμού! Άντε πες λύνονται τα υπόλοιπα θέματα, δεν είναι τόσο απλό όσο ακούγεται το να μεταφέρεις έναν παίκτη από έναν σέρβερ σε έναν άλλο

 

 

Ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά.

 

Αυτά με τους ανενεργούς Server συμβαίνουν κυρίως στην Ελλάδα γιατί είναι πάρα πολλοί και κυρίως μικροί(σε ηλικία) παίκτες που θέλουν να φτάσουν πρώτοι σε κάποιον Server. 1ος σε κάποιον Server είναι μόνο ένας συνεπώς καταλαβαίνουμε ότι δεν γίνεται να χωρέσουν όλοι αυτοί σε 1 θέση. Οπότε φτιάχνουν λογαριασμό, δεν μπορούν να πάνε 1η θέση σταματάνε και νεκρώνουν οι Server. Διαγράφουν βέβαια και παιδιά που δεν έχουν χρόνο ή που βαρέθηκαν ακόμα και όταν είναι 2η θέση.
Έχοντας ασχοληθεί και με ξένους Server στο παρελθόν θα σου πω ότι εκεί αυτό το φαινόμενο δεν είναι τόσο συχνό όσο σε εμάς, ναι μεν έχουν τα άτομα που προανέφερα αλλά εκεί μπαίνουν για να διασκεδάσουν και να παίξουν οι περισσότεροι για αυτό άμα δεις σε Server 3 και 4 ετών έχουν 500.000 τιμή όταν στους Ελληνικούς μέσα σε έναν χρόνο έχουν φτάσει 10 άτομα το 1.000.000 .

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό. Κι αυτός είναι ένας απ' τους λόγους που βγαίνουν συνεχώς νέοι σέρβερ στην Ελλάδα! Εδώ κοιτάνε όλοι να πάρουν την 1η θέση, παίζουν ώρες πολλές κι αν δεν πετύχουν τον στόχο τους το παρατάνε αργά η γρήγορα...

 

Επίσης, πολλές χώρες του εξωτερικού κοιτάνε απλώς να το ευχαριστηθούν και έχουν όρια, τα οποία πολλοί Έλληνες ξεπερνούν κατά πολύ και το παιχνίδι γίνεται η ζωή τους... Και πολλοί ακόμα το παρατάνε μη μπορώντας να ακολουθήσουν αυτούς τους ρυθμούς!


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#9 Rex9

Rex9

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 299 μηνύματα
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:YouLike



Φήμη: 1.068

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 12:12:12

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό. Κι αυτός είναι ένας απ' τους λόγους που βγαίνουν συνεχώς νέοι σέρβερ στην Ελλάδα! Εδώ κοιτάνε όλοι να πάρουν την 1η θέση, παίζουν ώρες πολλές κι αν δεν πετύχουν τον στόχο τους το παρατάνε αργά η γρήγορα...

 

Επίσης, πολλές χώρες του εξωτερικού κοιτάνε απλώς να το ευχαριστηθούν και έχουν όρια, τα οποία πολλοί Έλληνες ξεπερνούν κατά πολύ και το παιχνίδι γίνεται η ζωή τους... Και πολλοί ακόμα το παρατάνε μη μπορώντας να ακολουθήσουν αυτούς τους ρυθμούς!

 

Δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω από αυτό πάντως, απλώς η διαφορά η δική μου σε σχέση με όλους τους άλλους είναι ότι άνοιξα 1 παίκτη και είπα πάω για πρωτιά ( δεν την έχω πάρει ακόμα μετά από 3 ασταμάτητα χρόνια) και όλους τους άλλους έπαιζα ή για να βοηθήσω γνωστούς ή για την πλάκα μου. απλώς είναι 24 σέρβερ = 24 πρωτιές .. δεν γίνεται να είμαστε όλοι πρώτοι.


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33
  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).
  • Εάν έχετε απορίες σχετικά με το παιχνίδι μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το παιχνίδι.
  • Για απορίες σχετικά με το φόρουμ μπορείτε να δείτε τις Συχνές ερωτήσεις σχετικά με το φόρουμ.

#10 Michel04

Michel04

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:Invaders must die1
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:JeanPierre
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2021 - 14:01:04

ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΝΩ ΕΣΥ ΟΧΙ!

 

ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ:

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 2-3-5 ΑΚΚ ΑΣ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΑΣ ΤΑ ΣΒΗΣΕΙ. ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΡΒΕΡ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ 3-4-5 ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ (ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΜ ΚΙΟΛΑΣ) ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ. ΑΚΟΜΗ Κ ΣΤΝ GR1 .

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 7-8 ΑΚΚ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ -ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ- ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΑΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ! AN ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΕΡΒΕΡ ΑΣ ΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ.

 

ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΡΙΝ ΠΩ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΣΕΡΒΕΡ ΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΤΟΣΟΙ ΣΕΡΒΕΡ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ

 

 

Η ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΑΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ (ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ...ΔΙΝΩ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΒΑΡΙΑ ΑΚΟΜΗ ) Ο ΣΕΡΒΕΡ ΠΟΥ ΒΛΠΕΩ ΕΓΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΕΝΕΡΓΩΝ ΑΤΟΜΩΝ!

 

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ..ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΧΙΑ ; ΘΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΤΗ ΣΚΙΑ ΜΑΣ; ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΝΤΑΓΟΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ...ΤΟ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ  ΣΕ ΣΕΡΒΕΡ ΜΕ 20 Κ 30 Κ 100 ΕΝΡΓΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΨΗΛΑ ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ)

 

ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ ΟΙ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ


  • Αυτό αρέσει σε PenPen και MpampasExp

#11 popi

popi

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 148 μηνύματα
Φήμη: 38

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2021 - 00:51:21

 

ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΝΩ ΕΣΥ ΟΧΙ!

 

ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ:

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 2-3-5 ΑΚΚ ΑΣ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΑΣ ΤΑ ΣΒΗΣΕΙ. ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΡΒΕΡ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ 3-4-5 ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ (ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΜ ΚΙΟΛΑΣ) ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ. ΑΚΟΜΗ Κ ΣΤΝ GR1 .

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 7-8 ΑΚΚ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ -ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ- ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΑΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ! AN ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΕΡΒΕΡ ΑΣ ΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ.

 

ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΡΙΝ ΠΩ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΣΕΡΒΕΡ ΜΕ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΤΟΣΟΙ ΣΕΡΒΕΡ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ

 

Η ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΑΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ (ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ...ΔΙΝΩ ΚΑΝΑ-ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΒΑΡΙΑ ΑΚΟΜΗ ) Ο ΣΕΡΒΕΡ ΠΟΥ ΒΛΠΕΩ ΕΓΩ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΕΝΕΡΓΩΝ ΑΤΟΜΩΝ!

 

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ..ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΧΙΑ ; ΘΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΤΗ ΣΚΙΑ ΜΑΣ; ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΑΝΤΑΓΟΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ...ΤΟ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΣΕΡΒΕΡ ΜΕ 20 Κ 30 Κ 100 ΕΝΡΓΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΨΗΛΑ ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΠΛΕΟΝ)

 

ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ ΟΙ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

εχεις δικιο σε ολα.ειδικα σε αυτο με τα πολλα προφιλ που εχουν μερικοι
απο ολες τις ομαδες στονgr1 ζητημα να ειναι ενεργες 7-8 ομαδες.οι υπολοιπες απλα υπαρχουν για ντεκορ



#12 MrSnail

MrSnail

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 23 μηνύματα
  • Ομάδα:NECROMANCERS
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:chocomint



Φήμη: 44

Δημοσιεύτηκε 16 Απρίλιος 2021 - 13:17:46

αν και εχει περασει αρκετος καιρος που ανοιξε αυτο το θεμα θα ηθελα να προτεινω κατι με θεμα την ενωση των σερβερ που αναφερθηκε πιο πανω...πιστευω οτι θα επρεπε να γινουν μερικες ενωσεις αλλα οχι ολοι οι σερβερ να γινουν ενας για καθε χωρα ... θα ελεγα να γινουν ενωσεις ανα 3 σερβερ πχ gr 1,2,3 να γινουν ενας και αυτο το μοτιβο να συνεχιστει μεχρι καπου gr15-16 και οσο περνανε τα χρονια να κανουν ενωσεις και σε αλλους σερβερ οταν ξεκινανε να νεκρωνουν



#13 trinity312

trinity312

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • Κόσμος:GR29
  • Ήρωας:Trinity312
Φήμη: 62

Δημοσιεύτηκε 16 Απρίλιος 2021 - 19:59:52

Πάντως μια ένωση server θα ήταν πολύ ωραία.... Θα ζωντάνευε τα πράγματα πιστεύω! 


  • Αυτό αρέσει στον/η κωσταντινος

#14 κωσταντινος

κωσταντινος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 184 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου.....
  • Ομάδα:Legion of Shadows
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:snoopy



Φήμη: 79

Δημοσιεύτηκε 17 Απρίλιος 2021 - 16:15:51

Πάντως μια ένωση server θα ήταν πολύ ωραία.... Θα ζωντάνευε τα πράγματα πιστεύω!



όντως πολύ καλή ιδέα!!
ΟΛΑΚΑΛΑ.....ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ....
snoopy GR10

#15 Jmorpheas

Jmorpheas

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2021 - 17:49:44

Καλησπερα θα ήθελα κ εγώ με τη σειρά μ να θέσω τη γνώμη μ για τους σέρβερ..
Διαβάσα πολλές απόψεις κάποιες σωστές κάποιες λιγότερο σωστές..
Παίζω τον gr12 και τα πραγματικά είναι δραματικά στο θέμα ενεργών παιχτών ..
Με λίγο ψάξιμο που εκανα για να δω την αιτία που υπάρχει αυτό το πρόβλημα πιστεύω ότι είναι οι σέρβερ που ανοίγουν κάθε λίγο με σκοπό το ζεστό χρήμα...Πολλοί παίχτες παράτησαν από τότε που το παιχνίδι άρχισε να είναι p2w..
Μια πολύ καλή ιδέα λοιπόν θα ήταν ένωση σέρβερ..
Η ένωση σέρβερ θα μπορεί να ακολουθεί κάποιες προδιαγραφές ..
Για παράδειγμα να είναι κοντά σε απόκλιση σέρβερ gr12-gr13 κ όχι gr 12 gr 17 η 18..
Παίχτες που έχουν ήρωες και στον 12 και στον 13 για να μην υπάρξει πρόβλημα multi δυστυχώς θα πρέπει ένα κρατηθεί ο ένας..
Μα θα μ πεις εγώ έβαλα χρήματα και στον 12 κ στον 13.. Εκεί θα πρέπει να υπάρξει ένα recovery payment...
Οι παίχτες που έβαλαν Ντονατ υποθετικά και στον 12 και στον 13 να πρέπει να διαλέξουν τον κεντρικό τους παίχτη..
Αν καποιος θέλει για κεντρικό παίχτη τον gr 13 θα χαθεί ο παίχτης στον gr12 , και οι αγορές που έγιναν στον gr 12 να επιστραφούν 50% σε ντονατ στον κεντρικό στον gr13..
Αυτό βέβαια θέλει πολύ δουλειά από τους διαχειριστές αλλά θα είναι μια λύση πιστεύω...

#16 Lukos

Lukos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 518 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12



Φήμη: 492

Δημοσιεύτηκε 04 Ιανουάριος 2022 - 09:33:15

Καλησπερα θα ήθελα κ εγώ με τη σειρά μ να θέσω τη γνώμη μ για τους σέρβερ..
Διαβάσα πολλές απόψεις κάποιες σωστές κάποιες λιγότερο σωστές..
Παίζω τον gr12 και τα πραγματικά είναι δραματικά στο θέμα ενεργών παιχτών ..
Με λίγο ψάξιμο που εκανα για να δω την αιτία που υπάρχει αυτό το πρόβλημα πιστεύω ότι είναι οι σέρβερ που ανοίγουν κάθε λίγο με σκοπό το ζεστό χρήμα...Πολλοί παίχτες παράτησαν από τότε που το παιχνίδι άρχισε να είναι p2w..
Μια πολύ καλή ιδέα λοιπόν θα ήταν ένωση σέρβερ..
Η ένωση σέρβερ θα μπορεί να ακολουθεί κάποιες προδιαγραφές ..
Για παράδειγμα να είναι κοντά σε απόκλιση σέρβερ gr12-gr13 κ όχι gr 12 gr 17 η 18..
Παίχτες που έχουν ήρωες και στον 12 και στον 13 για να μην υπάρξει πρόβλημα multi δυστυχώς θα πρέπει ένα κρατηθεί ο ένας..
Μα θα μ πεις εγώ έβαλα χρήματα και στον 12 κ στον 13.. Εκεί θα πρέπει να υπάρξει ένα recovery payment...
Οι παίχτες που έβαλαν Ντονατ υποθετικά και στον 12 και στον 13 να πρέπει να διαλέξουν τον κεντρικό τους παίχτη..
Αν καποιος θέλει για κεντρικό παίχτη τον gr 13 θα χαθεί ο παίχτης στον gr12 , και οι αγορές που έγιναν στον gr 12 να επιστραφούν 50% σε ντονατ στον κεντρικό στον gr13..
Αυτό βέβαια θέλει πολύ δουλειά από τους διαχειριστές αλλά θα είναι μια λύση πιστεύω...

 

Αυτό που δεν μπορεί να αναπληρωθεί δυστυχώς και είναι κ ο λόγος που δεν πρόκειται ποτέ να γίνει συγχώνευση σέρβερ, είναι ο προσωπικός μόχθος και η προσωπική προσπάθεια κάθε ανθρώπου, όπου έχει καταφέρει να φτάσει τον ήρωα του στις τοπ θέσεις της λίστας κατάταξης και τον συντηρεί άλλα τόσα έτη. Σκέψου λίγο ένα άτομο το οποίο έχει και στο gr3 και στο gr4 έναν ήρωα όπου βρίσκεται και στους δύο σέρβερ στην πρώτη 10δα της λίστας κατάταξης, εδώ και σχεδόν 9 χρόνια έχει θυσιάσει αρκετές στιγμές από την προσωπική του ζωή και τις έχει αφιερώσει στο παιχνίδι, με σκοπό να συντηρεί τους παίκτες του. Η εταιρεία δεν μπορεί να τον αναγκάσει να διαλέξει έναν από τους δύο ήρωες, διότι πολύ απλά τα χρόνος δεν γυρίζει πίσω... Και είμαι απόλυτα σίγουρος πως κανένας χρήστης δεν θα άφηνε πολλά χρόνια παιχνιδιού, για την προοπτική συγχώνευσης των σέρβερ. Άλλωστε, εκείνα τα χρόνια δεν μπορούν να κοστολογηθούν με κανένα ντόνατ και καμία ανταμοιβή.






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες