Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρέπει να υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία ειδικών δεξιοτήτων πετ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Incomprehensible

Incomprehensible

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 156 μηνύματα
  • Ομάδα:Τ Ρ Ε Ν Ο Σ Ε Τ
  • Κόσμος:GR26
  • Ήρωας:Conqueror






Φήμη: 269

Δημοσιεύτηκε 20 Μάρτιος 2022 - 12:12:11

Δεν ήμουν ενεργός στο παιχνίδι για αρκετό καιρό και κάτι που παρατήρησα είναι ότι υπάρχουν τόσα πολλά πετ που έχουν το "35% να ζαλίσεις τον αντίπαλό σου". Το πρόβλημα είναι ότι αυτή η δεξιότητα είναι με διαφορά η πιο πολύτιμη 1η δεξιότητα στο παιχνίδι, οπότε αν δε το χρησιμοποιείς, βρίσκεσαι αυτόματα σε μεινονεκτική θέση.

 

 

Τζολτ, Μάρι, Λε Κινγκ, Ντιούκ, Μία και ίσως και κάποιο άλλο που δεν μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή έχουν 35% πιθανότητα να ζαλίσεις

 

Αμπράξι, Τζέι, Τζιμ, Τζο, Τζόι, και ίσως κάποιο άλλο που δεν μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή δίνουν boost στις βασικές δεξιότητες ( 15%, 16%, 17%, 18% )

 

Σερ Χένρι, Πάο και Κρόλει και ίσως κάποιο άλλο που δεν μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή έχουν 25%/27% πιθανότητα να ζαλίσεις 

 

Θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι αν είχε άλλα πετ combos πέρα απο αυτό το βαρετό "35/18/27". Η μόνη 1η δεξιότητα που μπορεί (σχετικά) να ανταγωνιστεί με το 35άρι είναι η υποτιθέμενη αθοώτητα (και οι παρόμοιες δεξιότητες) για τους άμυαλους, αν και, ακόμα και στους άμυαλους, το 35αρι είναι πολύ καλύτερο.

 

 

Δεξιότητες όπως η "Εκδίκηση" (Έχεις 30% πιθανότητα να επιστρέψεις αμέσως στον αντίπαλο 50 τοις εκατό της ζημιάς απο ένα κρίσιμο χτύπημα) θα ήταν αρκετά ενδιαφέρουσες αν δινόταν κάποιο εφέκτ που τις επέτρεπε να συμβούν πάνω απο μία φορά σε κάθε μάχη.

 

Παρομοιώς δεξιότητες όπως ο Κυβερνητικός Υπερεγκέφαλος που δίνουν boost σε μόνο ένα βασικό στατ θέλουν σίγουρα ένα buff στο ποσοστό τους. Δίνει 20% boost στο βασικό μυαλό, αλλά γιατί να το προτιμήσεις απο το "Αντριλίκι", που μπορεί να δώσει 18% boost σε όλες τις βασικές;

 

Μεγαλύτερη ποικιλία σε πετ -> πιο πολλοί τρόποι παιχνιδιού -> το παιχνίδι γίνεται πιο ενδιαφέρον 

 

Τι λέτε;

 

 

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, goof123, frosty και σε 5 άλλους

#2 thanasiskwn99

thanasiskwn99

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Κόσμος:GR25
  • Ήρωας:HeroicBarbarian
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 20 Μάρτιος 2022 - 13:37:24

συμφωνω πρεπει λιγο να αλλαξει η ισσοροπια ωστε να μην εμβονουνται μονο ενας-δυο τροποι να παιξεις.

Ελπιζω να σε ακουσουν
  • Αυτό αρέσει στον/η Incomprehensible

#3 Xarontas

Xarontas

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Kolos
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 20 Μάρτιος 2022 - 16:34:49

Σωστά μεγαλήτερη ποικιλία πιο καλό παιχνίδι.


. . .Ελευθερία ή Θάνατος. . .





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες