Jump to content


Photo

Αδιαφορία των υπευθύνων


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 Lοrd

Lοrd

    Παρατηρητής

  • Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 65

Posted 07 April 2022 - 21:36:40

Αφού ανακοινώσατε την τελευταία αναβάθμιση, και αφού το καινούριο σύστημα στις μονομαχίες δεν λειτουργεί, και αφού σας έχουν ενημερώσει αρκετοί παίκτες επί του προβλήματος δεν φανερωθήκατε πουθενά έστω να πείτε μια κουβέντα!

 

πχ "Το νέο σύστημα δεν λειτουργεί αλλά θα το διορθώσουμε" ή "η λειτουργία αυτή θα ξεκινήσει τότε" κλπ.

 

Μας έχετε γραμμένους ως συνήθως.


  • Lukos, johngreece and Incomprehensible like this

#2 Παναής

Παναής

    Παρατηρητής

  • Members
  • PipPip
  • 45 posts
  • ΤοποθεσίαΒόλος
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:The Greek Shadow
Φήμη: 71

Posted 07 April 2022 - 22:18:36

Καλησπέρα , το περίεργο θα ήταν να λειτουργούσε... 


  • johngreece, stelios-osfp, PenPen and 1 other like this

               Κατά τον δαίμονα εαυτού


#3 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1,553 posts
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4,441

Posted 08 April 2022 - 16:08:59

Καλησπέρα σας,

 

Δε βγήκε κάποιος να πει κάτι γιατί, πολύ απλά, όπως καταλάβαμε μετά από κάποια δική μας αναζήτηση  :P δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Απλά κάποιες πολύ συγκεκριμένες προϋποθέσεις ώστε να εμφανιστεί/να γίνει ορατό το χαρακτηριστικό.

 

  • Το χαρακτηριστικό προστέθηκε με κύριο σκεπτικό να μπορούν ήρωες να κερδίσουν τιμή σε καταστάσεις που υπάρχουν πολύ περιορισμένοι αντίπαλοι από τον δικό τους server. Έτσι αν έχετε ήδη πολλούς αντιπάλους διαθέσιμους, υπάρχουν λιγότερες πιθανότητας να συναντήσετε έναν όχι "ντόπιο" ήρωα.
  • Αν δεχτεί κάποιος επίθεση εκτός του server του δε θα το καταλάβει, καθώς δε θα κερδίσει και ούτε θα χάσει τιμή.
  • Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η λίστα κατάταξης για να βρεθούν αντίπαλοι εκτός του server σας.

 

Ελπίζω να ήταν επαρκής η απάντησή μου. Διαφορετικά να προκύψει κάτι διαφορετικό μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη.

 

Καλή σας συνέχεια!


  • Lefteris, Naty, goof123 and 1 other like this

#4 Lukos

Lukos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 518 posts
  • Κόσμος:GR12



Φήμη: 492

Posted 08 April 2022 - 19:05:15

Καλησπέρα σας,

 

Δε βγήκε κάποιος να πει κάτι γιατί, πολύ απλά, όπως καταλάβαμε μετά από κάποια δική μας αναζήτηση  :P δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Απλά κάποιες πολύ συγκεκριμένες προϋποθέσεις ώστε να εμφανιστεί/να γίνει ορατό το χαρακτηριστικό.

 

  • Το χαρακτηριστικό προστέθηκε με κύριο σκεπτικό να μπορούν ήρωες να κερδίσουν τιμή σε καταστάσεις που υπάρχουν πολύ περιορισμένοι αντίπαλοι από τον δικό τους server. Έτσι αν έχετε ήδη πολλούς αντιπάλους διαθέσιμους, υπάρχουν λιγότερες πιθανότητας να συναντήσετε έναν όχι "ντόπιο" ήρωα.
  • Αν δεχτεί κάποιος επίθεση εκτός του server του δε θα το καταλάβει, καθώς δε θα κερδίσει και ούτε θα χάσει τιμή.
  • Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η λίστα κατάταξης για να βρεθούν αντίπαλοι εκτός του server σας.

 

Ελπίζω να ήταν επαρκής η απάντησή μου. Διαφορετικά να προκύψει κάτι διαφορετικό μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη.

 

Καλή σας συνέχεια!

Καλησπέρα, 

 

Όταν λέτε <<πολύ περιορισμένοι αντίπαλοι>>, πόσους εννοείτε περίπου (αριθμητικά) ; Σας θέτω αυτό το ερώτημα, γιατί θεωρώ πως αυτή η φράση είναι υποκειμενική, διότι εξαρτάται από τον αριθμό ενεργών παικτών κάθε σέρβερ. Για παράδειγμα, στον gr12, ο οποίος είναι ένας από τους λιγότερο ενεργούς ελληνικούς σέρβερ αυτήν την στιγμή, ενώ βρίσκομαι ανάμεσα στις θέσεις 40-50 της λίστας κατάταξης, οι αντίπαλοι όπου μου προτείνει το παιχνίδι να επιτεθώ, φτάνουν και μέχρι 15 θέσεις πιο κάτω, με συνέπεια να υπάρχει τεράστια απόκλιση τιμής (περίπου 30.000 - 35.000 τιμή διαφορά). Οπότε τα άτομα που βρίσκονται γύρω μου από άποψη τιμής είναι μετρημένα στα δάκτυλα ( το πολύ 5 άτομα) και σκεφτείτε πως εξαντλώ τις 3 επιθέσεις μου καθημερινά σε αυτούς. Γιατί όμως το παιχνίδι δεν μου προτείνει έναν παίκτη από διαφορετικό σέρβερ του βεληνεκούς μου ( από άποψη τιμής πάντα), ώστε να κερδίσω και εγώ μια αξιοπρεπή τιμή, αλλά προτιμά να μου εμφανίζει παίκτες με τεράστια διαφορά τιμής με αποτέλεσμα να μην αξίζει καν να τους επιτεθώ;

 

Επιπλέον, αν δεν κάνω λάθος αυτή η διαπίστωση, είναι δική σας εκτίμηση και όχι κάποια επίσημη απάντηση από την εταιρεία.


Edited by Lukos, 08 April 2022 - 19:07:22.

  • Incomprehensible likes this

#5 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1,553 posts
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4,441

Posted 08 April 2022 - 23:17:46

Καλησπέρα, 

 

Όταν λέτε <<πολύ περιορισμένοι αντίπαλοι>>, πόσους εννοείτε περίπου (αριθμητικά) ; Σας θέτω αυτό το ερώτημα, γιατί θεωρώ πως αυτή η φράση είναι υποκειμενική, διότι εξαρτάται από τον αριθμό ενεργών παικτών κάθε σέρβερ. Για παράδειγμα, στον gr12, ο οποίος είναι ένας από τους λιγότερο ενεργούς ελληνικούς σέρβερ αυτήν την στιγμή, ενώ βρίσκομαι ανάμεσα στις θέσεις 40-50 της λίστας κατάταξης, οι αντίπαλοι όπου μου προτείνει το παιχνίδι να επιτεθώ, φτάνουν και μέχρι 15 θέσεις πιο κάτω, με συνέπεια να υπάρχει τεράστια απόκλιση τιμής (περίπου 30.000 - 35.000 τιμή διαφορά). Οπότε τα άτομα που βρίσκονται γύρω μου από άποψη τιμής είναι μετρημένα στα δάκτυλα ( το πολύ 5 άτομα) και σκεφτείτε πως εξαντλώ τις 3 επιθέσεις μου καθημερινά σε αυτούς. Γιατί όμως το παιχνίδι δεν μου προτείνει έναν παίκτη από διαφορετικό σέρβερ του βεληνεκούς μου ( από άποψη τιμής πάντα), ώστε να κερδίσω και εγώ μια αξιοπρεπή τιμή, αλλά προτιμά να μου εμφανίζει παίκτες με τεράστια διαφορά τιμής με αποτέλεσμα να μην αξίζει καν να τους επιτεθώ;

 

Επιπλέον, αν δεν κάνω λάθος αυτή η διαπίστωση, είναι δική σας εκτίμηση και όχι κάποια επίσημη απάντηση από την εταιρεία.

 

Δημιουργήθηκε ακριβώς για τον λόγο στον οποίο αναφέρεστε. Δεν πρόκειται για κάποια υποκειμενική διατύπωση καθώς πλέον δεν παίζω το παιχνίδι ώστε να αναφέρω δικά μου προσωπικά σενάρια. Αν κάτι αλλάξει θα ενημερωθείτε.

 

Λυπούμαστε για την αναστάτωση και ευελπιστούμε να έχετε καλό υπόλοιπο.  :)


  • Lefteris, Naty, Liaki and 2 others like this

#6 ToXtapodi

ToXtapodi

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 341 posts
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Ομάδα:Formula 1
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:ToXtapodi



Φήμη: 810

Posted 09 April 2022 - 17:22:17

Αφού ανακοινώσατε την τελευταία αναβάθμιση, και αφού το καινούριο σύστημα στις μονομαχίες δεν λειτουργεί, και αφού σας έχουν ενημερώσει αρκετοί παίκτες επί του προβλήματος δεν φανερωθήκατε πουθενά έστω να πείτε μια κουβέντα!

 

πχ "Το νέο σύστημα δεν λειτουργεί αλλά θα το διορθώσουμε" ή "η λειτουργία αυτή θα ξεκινήσει τότε" κλπ.

 

Μας έχετε γραμμένους ως συνήθως.

Θα κοιμοσουν ησυχος δηλαδη αμα εβγαινε καποιος να πει κατι; Με τι ασχολειστε μερικοι, θα σας φαει η μιζερια.


  • Lefteris, Naty, Hurric4ne VII and 1 other like this

 
 


#7 Incomprehensible

Incomprehensible

    Θαυμαστής

  • Members
  • PipPipPipPip
  • 156 posts
  • Ομάδα:Τ Ρ Ε Ν Ο Σ Ε Τ
  • Κόσμος:GR26
  • Ήρωας:Conqueror






Φήμη: 269

Posted 10 April 2022 - 12:44:09

Θα κοιμοσουν ησυχος δηλαδη αμα εβγαινε καποιος να πει κατι; Με τι ασχολειστε μερικοι, θα σας φαει η μιζερια.

 

 

θα ηθελα να ξερω αληθεια, εσεις που τα γραφετε αυτα, το παιχνιδι το εχετε παιξει ποτε γενικα; απο απορια ρωταω.

 

προφανως και θα ηθελα να ξερω τι εγινε με την αναβαθμιση. να σημειωθει οτι δεν ειναι και η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο. 



#8 ToXtapodi

ToXtapodi

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 341 posts
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Ομάδα:Formula 1
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:ToXtapodi



Φήμη: 810

Posted 10 April 2022 - 17:29:38

θα ηθελα να ξερω αληθεια, εσεις που τα γραφετε αυτα, το παιχνιδι το εχετε παιξει ποτε γενικα; απο απορια ρωταω.

 

προφανως και θα ηθελα να ξερω τι εγινε με την αναβαθμιση. να σημειωθει οτι δεν ειναι και η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο. 

ρε φιλε ειτε βγει καποιος να πει κατι ειτε οχι το προβλημα δεν θα αλλαξει.. οταν θα εχουν τα παιδια κατι να πουν θα  βγουν και θα το πουν. Με το να βγαινετε και να κραζετε δεν αλλαζει τιποτα.

 

Και οχι δεν εχω παιξει ποτε το παιχνιδι λογικα..


  • Lefteris and Protos like this

 
 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users