Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εφαρμογή Hero Zero


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
1 απάντηση σε αυτό το θέμα

#1 Gia_Forum_HZ

Gia_Forum_HZ

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 16 Φεβρουάριος 2014 - 11:04:39

Προτείνω να δημιουργηθεί εφαρμογή του hero zero, που ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ, για τον εξής λόγο:

 

Ας πούμε ότι ο καλύτερος του gr1 κόβει το ίντερνετ και δεν έχει που αλλού να παίξει και αναγκάζεται να αφήσει τον παίχτη του, να τον διαγράψουν και να πάνε χαμένες τόσες ώρες και τόσα λεφτά για ντόνατς.

 

ΞΕΡΩ, ΛΕΩ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΎΣΩ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΑΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, αλλά εάν συμβεί αυτό σε εσάς;


Spoiler

#2 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 16 Φεβρουάριος 2014 - 11:11:56

το Hero Zero είναι διαδικτυακό παιχνίδι που παίζεται σε πραγματικό χρόνο, μαζί με άλλους παίχτες, και για να παίξει κάποιος πρέπει να συνδεθεί σε κάποιον διακομιστή (server). Η ιδέα αυτή δε γίνεται να πραγματοποιηθεί. Είναι σαν να λέμε, θέλω να παίζω κρυφτό με τους φίλους μου, αλλά εγώ να είμαι στο σπίτι μου, αντί στην τοποθεσία όπου έχουμε αποφασίζει να παίξουμε κρυφτό (τον "διακομιστή" δηλαδή) . Όποτε κάνω κίνηση (πχ. πάω να κρυφτώ), θα τους ενημερώνω κάποια στιγμή (όποτε το αποφασίζω εγώ) και αυτοί θα πράττουν αναλόγως. Όπως καταλαβαίνετε, κάτι τέτοιο δε γίνεται.

 

Κλειδώνει.

 

 

 

Hero Zero is an online game that is played in real time, along with other players, and in order to play one needs to connect to some server. This idea cannot be implemented. It is like saying, I want to play hide and seek with my friends, but me being at home, instead of the place we have agreed to play hide and seek in (the "server" that is). Whenever I make a move (for example I go to hide), I will inform them at some point (whenever I decide) and they will act accordingly. As you understand, something like that cannot be done.

 

Locked.


  • Αυτό αρέσει σε TopM12, Gkatsos και apontgr




1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες