Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

κατάργηση ή αλλαγή της νέας έκδοσης


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Kaspar

Kaspar

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
Φήμη: 34

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2014 - 17:18:52

Αυτό που προτείνω ποιό συγκεκριμένα είναι να μήν δίνει ενέργεια και προπονήσεις ο κακοποιός. Ο λόγος είναι απλός 300 ενέργειες 10 προπονήσεις + 3-4 τρόπαια + κακοποιός είναι 8-9 ώρες την μέρα μινιμουμ και σε αυτές πλεον βαζουμε 7-8 προπονήσεις και 25-30 ενέργεια 1 ώρα + παιχνιδιου/ κακοποιό την μέρα .Κατά την αποψή μου έιναι πολλές και πρέπει να λιγοστεύουν και ΟΧΙ να αυξηθούν....Στην χειρότερη ας τα δίνει έξτρα σαν τα κατοικίδια


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, shadowprincess, Τομάζος και σε 4 άλλους

#2 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2014 - 19:20:26

ναι αλλα σκεψου τα ατομα που δεν ειναι σε "καλες" ομαδες και δεν εχουν τροπαια...

θα βοηθηθουν απο αυτο...

επισης μπορει να ασχολειται περισσοτερος κοσμος με τους κακοποιους και να πεφτουν...



#3 Kaspar

Kaspar

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
Φήμη: 34

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2014 - 20:20:28

τα άτομα που δεν είναι σε καλές ομάδες είτε ξεκινάνε τώρα σε ένα παλιό σύμπαν είτε δεν προλαβαίνουν να κάνουν έτσι και αλλιώς όλη την ενέργεια ή τις προπονήσεις με αποτέλεσμα να μην τους θέλουν οι καλές ομάδες οπότε το ίδιο τους κάνει.Ναι για τους κακοποιούς πιστεύω το κάνανε και εγώ αλλά είναι πολύ βάρβαρο. Έγινε ποιό ανταγωνιστικό και αντίθετα απο ότι πιστεύεις η διαφόρα με αυτούς που το λιώνουν(τα κανουν όλα) και με τα παιδια που παίζουν μερικές ώρες την ημέρα 2-5 ας πούμε θα αυξηθεί. Π.Χ  Εγώ παίζω 6-8 ώρες την μέρα σήμερα έβγαλε 2 κακοποιούς πήρα 55 ενέργειές 15 προπονήσεις χάλασα 2 ώρες στους κακοποιούς. Η ομάδα μου έχει 2 τρόπαια προπόνησης και 2 ενέργειες  .Έκανα όλες τις προπονήσεις 35 σύνολο  *5 λεπτά =175 λεπτά + 120 στους κακοποιούς=295 λεπτά 5 ώρες και έκανα και 160 απο τις 195 ενέργειες δεν έκανα 235 ενέργειες.

 

Τώρα με το παλίο σύστημα δεν θα έκανα επιθέσεις στον κακοποιό εκτός αν ήθελα 10δα και θα πήγαινα για τελευταιο χτύπημα θα χαλούσα 10 λεπτά αντι για 120 και θα είχα 55 ενέργειες και 15 προπονήσεις λιγότερες  75 λεπτά λιγότερα απο τις προπονήσεις. Αρα θα έκανα περίπου 180 ενέργειες παραπάνω .Ο καθένας ας βγάλει τα συμπερασματά του.

 

Η δικιά μου πραγματικότητα έιναι οτι παλιά θα τελείωνα οριακά την ενέργεια μου και η διαφορά με κάποιον που τα κάνει όλα θα ήταν η εμπείρια του κακοποιού ενώ τώρα είναι 235 ενέργειες


  • Αυτό αρέσει σε philip21 και Τομάζος

#4 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2014 - 09:38:09

   Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. Και 8 ώρες που λες είναι πολύ λίγες. Πλεόν απαιτούνται 10-12 ώρες την μέρα για να παραμένεις ανταγωνιστικός πράγμα που είναι παρανοϊκό για ένα τόσο μονότονο παιχνίδι που την διαφορά την κάνει το κάθε ομαδικό chat και η καλή παρέα. Ωραίες οι ανταμοιβές από τον κακοποιό αλλά καλό θα ήταν να μείωναν λίγο την διαθέσιμη ενέργεια.

   Βέβαια το να προσπαθείς να είσαι ανταγωνιστικός και να απαιτούνται τόσες ώρες για την εταιρεία μεταφράζεται σε ντόνατ, δηλαδή λεφτά. Οπότε κάπως έτσι το σκέφτηκαν, και προφανώς και δεν θα αφαιρέσουν τίποτα.


  • Αυτό αρέσει σε Kaspar, Μιχαλης33 και stefanos13

#5 atre151

atre151

    Ο Κλόουν της χρονιάς

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 418 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη - Thessaloniki
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:XxPUNISHERxX
Φήμη: 301

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2014 - 14:14:41

Ναι η αλεθεια ειναι οτι τωρα πια λιγοι μπορουν να παιξουν ολοκληρωτικα (ολες προπονησεις , ενεργειες κλπ.) με αποτελεσμα οι πιο κατω να μην μπορουν να τους φτασουν με τιποτα ..
Εγω καποτε επαιζα ετσι φανατικα 10-12 ωρες την μερα και δεν εκανα τιποτα αλλο εχανα ολη τη μερα μου γιαυτο και το σταματησα και παιζω τωρα χαλαρα ..

Spoiler





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες