Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΤΡΟΠΑΙΑ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
55 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Ψηφοφορία: Τροπαια προπονησεις (37 μέλη έχουν ρίξει ψήφους)

Εαν προστεθουν τροπαια προπονησης θα βοηθησουν το HZ να γινει πιο ενδιαφερον-ανταγωνιστικο;

  1. Ναι (29 ψήφοι [78.38%] - Εμφάνιση)

    Ποσοστό ψήφου: 78.38%

  2. Οχι (8 ψήφοι [21.62%] - Εμφάνιση)

    Ποσοστό ψήφου: 21.62%

Ψήφισε

#1 Retarded

Retarded

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 183 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 241

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2015 - 20:17:20

Καλησπερα.Θελω να δωσετε βαση σε οτι πω,ευχομαι ολοι να συμφωνησετε και να το αλλαξουμε το game να γινει ακομα καλυτερο να ειναι πιο ευχαριστο,πιο ενδιαφερον.Εχουμε ενα προβλημα , οταν εδω και μηνες κ χρονο οι ιδιες ομαδες εχουν τα τροπαια προπονησεις ..Μας βγαζουν απο την απαιξω και δυναμωνουν αυτοι και εμεις το μονο που κανουμε ειναι να περνουμε κατι ψιχουλα που μενουν.
  
Εμεις δεν εχουμε το δικαιωμα στα τροπαια αυτα; 
Αναζηταμε το δικαιο και το σωστο!
Και πανω απο ολα την διασκεδαση για να περναμε το χρονο μας ευχαριστα!

 
Ευχομαι να κατανοησετε αυτα που σας ειπα   ;)
Ευχομαι να δωσετε λυση στο θεμα αυτο !!
Δεν προσβαλω κανεναν απλα προσπαθω να πω το δικαιο και το σωστο !

 

Retarded(Νικος)

DREAM TEAM !


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, giannhs21, magggisa και σε 19 άλλους
 
<< RES,NON VERBA >>
 

#2 magggisa

magggisa

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Ομάδα:Shadow Hunters
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:magggisa
Φήμη: 27

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2015 - 21:09:52

Kαλησπέρα και από μένα

 

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα με τον φίλο Νίκο πως θα πρέπει να γίνουν κάποιες αλλαγές στο παιχνίδι όσο αφορά τα τρόπαια προπόνησης κυρίως.Εάν  όχι να μπουν νέα κριτήρια ίσως να αυξηθούν μιας και το παιχνίδι έχει πάρει τον μονόδρομο μαζεύοντας όλους τους δυνατούς παίχτες στις 3 πρώτες ομάδες του σέρβερ ,οι οποίοι έχουν αρχίσει από την έναρξη αυτού και μας έχουν αφήσει μίλια πίσω σε διαφορά δυναμικότητας ομάδων.Εγώ βασικά δεν θέλω να στερήσω την ευχαρίστηση από κανέναν αλλά εάν δεν βλέπω και φως στον ορίζοντα να συνεχίσουμε μαζί με την ομάδα μας την προσπάθεια να δυναμώσουμε τους ήρωές μας δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουμε να συνεχίσουμε το παιχνίδι και στο τέλος να μένουν 3 ομάδες να κάνουν παιχνίδι μόνες τους.Θέλω να πιστεύω πως και για αυτές έχει καταντήσει μονοτονία το όλο θέμα και ειδικά μετά την έναρξη του πρωταθλήματος το οποίο ενίσχυσε ακόμα περισσότερο τους δυνατότερους ήρωες αφήνοντας μας ακόμα πιο πίσω.

 

Ζητώ κι εγώ με την σειρά μου να εξεταστεί το θέμα των τρόπαιων προπόνησης μιας και αυτά είναι το Α & το Ω για την ανάπτυξη του ήρωά μας.Ίσως να αυξηθούν,ίσως να αλλάξουν τα δεδομένα απόκτησής τους ( ίσως να μπει ένα πλαφόν στο πόσα τρόπαια προπόνησης θα μπορεί να έχει κάθε ομάδα) ιδέες λέω γιατί γνωρίζω πως δεν είναι και τόσο εύκολο να γίνουν αλλαγές στο παιχνίδι μιας και οι αλλαγές αυτές αφορούν όλους τους σέρβερ σε όλες τις χώρες.Το μόνο σίγουρο είναι πως πρέπει να γίνει κάτι περί αυτού διότι σε κανέναν δεν αρέσει να επενδύει σε κάτι που βλέπει καθαρά πως δεν έχει προοπτικές ανόδου είτε σε χρήμα είτε σε χρόνο.

 

Για τον λόγο πως μας αρέσει το παιχνίδι και θέλουμε να συνεχίσουμε να είμαστε εδώ και να το προτίνουμε και σε μελοντικούς παίχτες ανοίγουμε αυτά τα θέμματα τα οποία θα κάνουν το παιχνίδι μας ακόμα πιο ευχάριστο και την λαχτάρα μας να επενδύσουμε σε αυτό με κάθε τρόπο μεγαλύτερη.

 

Ευαιλπιστώ να εισακουστούν τα αιτήματα όλων των ηρώων και να βρεθεί μια λύση και μάλιστα το γρηγορότερο.

 

Καλή συνέχεια σε όλους

 

                                                              "Shadow Hunters"


  • Αυτό αρέσει στον/η giannhs21, Spyrosthebutcher, argudagi1 και σε 13 άλλους

                             ***** Μάθε από το χτες......Ζήσε το σήμερα ...Να ελπίζεις για το αύριο****

 

                                                      ΖΗΣΕ ΜΑΓΙΚΑ  .......   ΖΗΣΕ ΜΑΓΚΙΚΑ

 

                                                                      **  magggisa **                        

                                        

                                                 

                 

                                   


#3 iubi

iubi

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Ομάδα:Shadow Hunters
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Iubi



Φήμη: 33

Δημοσιεύτηκε 20 Απρίλιος 2015 - 21:14:44

συμφωνω κι εγω απολυτα με το φιλο Νικο, εχω αφιερωσει κι εγω οπως και πολλοι αλλοι και χρονο και χρημα ομως δεν μπορουμε να

αναπτυχθουμε οπως πρεπει γιατι καποιοι εχουν ξεφυγει, θα πρεπει να σκεφτειτε το ενδεχομενο καποιας αναβαθμισης ωστε να μπορεσουν και οι υπολοιπες ομαδες να αναιβουν γιατι αν μεινουν ετσι τα πραγματα νομιζω πως ενας ενας οι παιχτες θα βαρεθυν και θα αρχησουν να παρατανε το παιχνιδι, οταν ξενυχτας και τρως ωρες απο τη ζωη σου για ενα παιχνιδι περιμενεις να υπαρχει καποια ανταποδοση απο αυτο αλλα δυστυχως εχει αρχησει να γινεται μονοτονο και μονο για τους λιγους

μας αρεσει το παιχνιδι γι αυτο και ασχολουμαστε μαζι αλλα προσπαθειστε κι εσεις να κανετε κατι ωστε να ενισχυθουν και οι λιγο πιο αδυναμοι ωστε να υπαρχει και ανταγωνισμος διαφορετικα οι τρεις πρωτες ομαδες θα μεινουν να παιζουν μεταξυ τους

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

Iubi

για παντα κυνηγος 


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, giannhs21, magggisa και σε 10 άλλους

#4 Elenh7

Elenh7

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Elenh7
Φήμη: 10

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 07:49:47

Καλησπερα κι απο μενα θα ηθελα να συμφωνησω κι εγω με τον Νικο  .Με το παιχνιδι αυτο εγω προσωπικα ασχολουμαι εδω και 2 χρονια περιπου.εχω 3 παικτες σε διαφορετικους  server.Ασχολουμε κα8ημερινα χαλωντας χρονο πολλυ και χρημα απο τη ζωη μου.Τον τελευταιο καιρο ομως νιω8ω οτι εχει αρχισει και γινεται μονοτονο ιδια τροπαια στις ιδιες ομαδες ,ιδιοι πρωταγωνιστες.ΟΣΟ χρονο και να χαριζω σε αυτο το παιχνιδι και χρημα φυσικα βλεπω οτι δεν εχει αντικρυσμα..Πραγματικα θα ηθελα να γινουν καποιες αλαγες στο παιχνιδι  ωστε να γινει ποιο ενδιαφερον, ποιο ευχαριστο, ποιο ανταγωνιστικο και να μη νιωθει κανεις οτι προσπαθει χωρις να εχει αντικρυσμα η προσπαθεια του.Οτι προσπαθει αλλα επιβραβευεται κιολας..Ειμαι σιγουρη οτι και οι λεγομενοι μεγαλοι παικτες εχουν την ιδια αποψη διοτι ποιος εχει διαθεση...να παιζει συνεχως οταν βλεπει οτι δεν εχει ανταγωνισμο και λιγο...πιεση...ωστε να γινει καλυτερος κι αυτος.Απλα επαναπαυεται και περιμενει..                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Eυχαριστω πολλυ για το χρονο και την προσοχη σας.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Εlenh7


  • Αυτό αρέσει στον/η giannhs21, magggisa, Spyrosthebutcher και σε 7 άλλους

Elenh7


#5 marz

marz

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
Φήμη: 17

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 17:04:21

Kαλησπέρα !

   Θα ήθελα να πω ενα μεγάλο μπράβο στον Νίκο(retarded) για την αποφαση του να αναδειξει τοσο σωστα το ζητημα αυτο που δυσκολευει ολες τις ομαδες που παλευουν για μια καλυτερη θεση στο παιχνιδι.!

  Θέλω να τονίσω κι εγώ πως όση προσπάθεια και να καταβάλει ενας παίκτης σε μια ομάδα χωρίς τρόπαια πάει χαμένη!Η μόνη του ελπίδα να φτασει στο επίπεδο του παίκτη ,που χρησιμοποιεί τροπαια προπονησης ,είναι ο  προπονημενος παικτης να βαρεθει και να παρατησει την προσπαθεια..

  Ολοι ξοδευουμε χρονο και (αφθονο) χρημα για την αναδειξη των ομαδων μας,ομως πανε χαμενα..μιας και τιποτα δεν αλλαζει την κατασταση...

  Το αποτελεσμα ειναι οι παικτες να βαριουνται να παιζουν ενα παιχνιδι που δεν εχει πια νοημα..δεν προκειται ποτε να φτασουν ψηλα εκτος κι αν παρατησουν την παρεα τους...για να πανε σε μια απο τις 3 μεγαλες ομαδες...

Θα ηθελα να μας πουν οι σχεδιαστες πώς θα μπουν νεοι παικτες στο παιχνιδι...πως θα κρατηθει ζωντανος ο ανταγωνισμος ,οταν ειναι καταδικασμενος απο την αρχη...

Εκεινο που εχω να προτεινω ειναι οι σχεδιαστες του παιχνιδιου να αλλαξουν τη δυναμικη των τροπαιων...

τροπαιο προπονησης 1η μερα --+5 προπονησεις...2η μερα--0 προπονησεις...

τροπαιο ενεργειας 1η μερα--+20...2η μερα--+30..3η μερα --0

τροπαιο τολμης 1η μερα--+30 μοναδες 2η μερα--+60...3η μερα --0

 Επισης θα μπορουσε να προστεθει ενα τροπαιο διαμορφωμενο ειδικα να βοηθαει μικροτερους παικτες!

 

 Να μην παραλειψουμε βεβαια να πουμε πως οι ανταμοιβες στο πρωταθλημα ευνοουν και παλι τους μεγαλους παικτες...λες και μονο αυτοι ξενυχτανε στο παιχνιδι...

30% για παικτες που ηδη τα σκιλλς τους ειναι Ιμαλαια?

Να ειστε σιγουροι πως σε λιγο καιρο οι παικτες θα παρατανε το παιχνιδι γιατι δεν θα υπαρχει πια τροπος αλλα ουτε λογος να ξοδευουν τον χρονο και το χρημα τους ασκοπα..

 

marz


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, giannhs21, magggisa και σε 9 άλλους

#6 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 17:12:26

Καλησπέρα και από εμένα , κι εγώ συμφωνώ με όλους σας και θα πρότεινα και προσθέσουν περισσότερα τρόπαια  (ενέργειας ,προπο , τόλμης) διότι όπως είπαν και τα παιδιά από πάνω σε κάθε διακομιστή υπάρχουν 2-3 ομάδες με τα ''καλά'' τρόπαια και οι άλλοι μένουμε με κανένα τόλμης που δεν προσφέρει κάποια αναβάθμιση στον παίκτη.Βρίσκομαι κι εγώ σε ομάδες που βρίσκονται στις ''δυνατές'' και κατέχουν μονίμως τα ίδια τρόπαια και έχει καταντήσει βαρετό να βλέπεις μόνο 2-3 ομάδες να είναι ανταγωνιστικές. Γι' αυτό ξαναλέω θα έπρεπε να προσθέσουν περισσότερα τρόπαια ώστε και οι παίκτες που βρίσκονται σε πιο αδύναμες ομάδες να αναβαθμιστούν και αυτοί!   


  • Αυτό αρέσει στον/η giannhs21, magggisa, tsarlatanos και σε 6 άλλους

#7 panosk75

panosk75

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAthens
  • Ομάδα:fast and furious
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:πανοσκ75
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 18:10:48

Είναι όντως πολύ καλή και σωστή η πρόταση του Νίκου μιας και το να υπάρχουν ανατροπές στην κατάταξη,θα κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον και θα δώσει κίνητρα για περισσότερες συμμετοχές.

Πράγμα που ήδη "πονάει" όσες ομάδες δεν έχουν 50αρίσει τα επίπεδα τους.

Επίσης θα ανεβάσει και το ηθικό των μικρότερων lvl (νέων παιχτών) που θα έχουν την ευκαιρία να βοηθηθούν πιο γρήγορα με τις επιπλέον προπονήσεις κλπ.

+1000 από εμένα.

 

Με εκτιμηση,

πανοσκ75

fast and furious

 


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, giannhs21, magggisa και σε 6 άλλους

#8 baso123

baso123

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:Peiratines
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:baso123
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:22:41

Καλησπέρα σας,συμφωνώ και εγώ με τον φίλο μας τον Νίκο...κάτι πρέπει να κάνουν οι διαχειριστές για τα τρόπαια,και ειδικά για τα τρόπαια προπονήσεων που πλέον τα απολαμβάνουν μόνο οι 3 πρώτες ομάδες..και δυναμώνουν οι παικτες τους καθημερινά,το 3πλάσιο από τους παίκτες των υπόλοιπων ομάδων..είναι δίκαιο αυτό? Όλοι μας περνάμε χρόνο και ξοδεύουμε χρήματα  για το παιχνίδι...κάτι πρέπει να γίνει για να αποκτήσει το παιχνίδι την παλιά του αίγλη.!!!

 

Πρέπει να αλλάξει αυτό,να γίνει το game και τα τρόπαια πιο ουσιαστικά για όλους..

μια καλή λύση είναι αυτή που πρότεινε η φίλη μας η marz  ....


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, giannhs21, magggisa και σε 6 άλλους

#9 Ghostoulis

Ghostoulis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 136 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki.
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:Hades
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:26:54

Σωστή η ιδεα σου Retarded συμφωνώ μαζι σου αλλα δεν συμφωνώ στο οτι να εχουν τρόπαια και παικτες κατω τον 50-40 LVL και κατω γιατι κατω απο αυτά τα επίπεδα τα Lvl ανεβαίνουν πολυ γρήγορα και δεν χρειάζονται πολλή "Exp" οποτε θα ηταν μπόνους το να εχουν και τρόπαια γιατι σε δυο εβδομάδες μπορούν να πάνε 70 Lvl αμα εχουν και τρόπαια ενεργείας και κανουν ολοι την ενεργεία τους. Σωστή η ιδεα σου αλλα για μονο το Τρόπαιο τον προπονήσεων.
Why So Serious?..

#10 Retarded

Retarded

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 183 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 241

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:29:53

Σωστή η ιδεα σου Retarded συμφωνώ μαζι σου αλλα δεν συμφωνώ στο οτι να εχουν τρόπαια και παικτες κατω τον 50-40 LVL και κατω γιατι κατω απο αυτά τα επίπεδα τα Lvl ανεβαίνουν πολυ γρήγορα και δεν χρειάζονται πολλή "Exp" οποτε θα ηταν μπόνους το να εχουν και τρόπαια γιατι σε δυο εβδομάδες μπορούν να πάνε 70 Lvl αμα εχουν και τρόπαια ενεργείας και κανουν ολοι την ενεργεία τους. Σωστή η ιδεα σου αλλα για μονο το Τρόπαιο τον προπονήσεων.

Ναι δες εγω λεω να υπαρξει μια λυση απο το Hero zero να εχουμε παραπανο τροπαια προπονησεις η κατι που θα βοηθησει παιχτες που ειναι σε ομαδες χωρις τροπαια προπονησεις να αναιβουν..! να υπαρχει μια ισοροπια στο παιχνιδι φιλε μου ;) 


  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa, argudagi1, tsarlatanos και σε 3 άλλους
 
<< RES,NON VERBA >>
 

#11 Ghostoulis

Ghostoulis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 136 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki.
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:Hades
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:43:27

Ναι δες εγω λεω να υπαρξει μια λυση απο το Hero zero να εχουμε παραπανο τροπαια προπονησεις η κατι που θα βοηθησει παιχτες που ειναι σε ομαδες χωρις τροπαια προπονησεις να αναιβουν..! να υπαρχει μια ισοροπια στο παιχνιδι φιλε μου ;)

και ξανα λεω συμφωνώ μαζι σου :) αλλα προτάθηκε και αλλη ιδεα πανω για τα τρόπαια ενέργειας και ειπα την γνώμη μου και για εκείνο;)
  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa
Why So Serious?..

#12 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:44:33

Σωστή η ιδεα σου Retarded συμφωνώ μαζι σου αλλα δεν συμφωνώ στο οτι να εχουν τρόπαια και παικτες κατω τον 50-40 LVL και κατω γιατι κατω απο αυτά τα επίπεδα τα Lvl ανεβαίνουν πολυ γρήγορα και δεν χρειάζονται πολλή "Exp" οποτε θα ηταν μπόνους το να εχουν και τρόπαια γιατι σε δυο εβδομάδες μπορούν να πάνε 70 Lvl αμα εχουν και τρόπαια ενεργείας και κανουν ολοι την ενεργεία τους. Σωστή η ιδεα σου αλλα για μονο το Τρόπαιο τον προπονήσεων.

 

Φίλε εμείς απλά λέμε ότι θα ήταν καλό να προσθέσουν επιπλέον τρόπαια ώστε και οι ομάδες εντός 10αδας και λίγο πιο πίσω να μπορούν να διεκδικήσουν κάποιο ''καλό'' τρόπαιο π.χ. ένα τρόπαιο προπόνησης. Δεν είπαμε να παίρνουν τρόπαια τα χαμηλά επίπεδα , γιατί δεν μπορούν να το πάρουν από μία ομάδα με μ.ο. 200 επίπεδο .. 


  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa, Spyrosthebutcher, tsarlatanos και σε 4 άλλους

#13 Ghostoulis

Ghostoulis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 136 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki.
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:Hades
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:49:06

Φίλε εμείς απλά λέμε ότι θα ήταν καλό να προσθέσουν επιπλέον τρόπαια ώστε και οι ομάδες εντός 10αδας και λίγο πιο πίσω να μπορούν να διεκδικήσουν κάποιο ''καλό'' τρόπαιο π.χ. ένα τρόπαιο προπόνησης. Δεν είπαμε να παίρνουν τρόπαια τα χαμηλά επίπεδα , γιατί δεν μπορούν να το πάρουν από μία ομάδα με μ.ο. 200 επίπεδο ..

και εγω αυτο λεω και εννοώ να προσθέσουν αλλα οχι να πάνε στα μικρά επίπεδα. Υ.Γ. Πανω ειπαν να πηγαίνουν τρόπαια ενέργειας/προπόνησης και σε ομάδες που δεν εχουν 50αρισει το συνολικό επίπεδο της ομάδας για αυτο απάντησα εκει.
  • Αυτό αρέσει στον/η Retarded
Why So Serious?..

#14 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 19:52:37

και εγω αυτο λεω και εννοώ να προσθέσουν αλλα οχι να πάνε στα μικρά επίπεδα. Υ.Γ. Πανω ειπαν να πηγαίνουν τρόπαια ενέργειας/προπόνησης και σε ομάδες που δεν εχουν 50αρισει το συνολικό επίπεδο της ομάδας για αυτο απάντησα εκει.

 

Φίλε μου είναι πολύ δύσκολο να πάρεις τρόπαιο και να το κρατήσεις αν είσαι κάτω από 50 lvl εκτός αν ο διακομιστής είναι καινούργιος.. το γιατί είναι επειδή θα υπάρχουν ομάδες στην 10αδα και πιο πίσω και τέλος πάντων ομάδες δυνατότερες και θα διεκδικήσουν το τρόπαιο.. Τέλος πάντων δεν μπορώ να συνεχίσω την συζήτηση σήμερα τα λέμε αύριο αν είναι. Καλό Βράδυ!!!



#15 mouri

mouri

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
Φήμη: 17

Δημοσιεύτηκε 21 Απρίλιος 2015 - 20:42:47

Καλησπερα..
Αν και δεν γραφω σχεδον ποτε
αλλα στο θεμα που εθεσε ο Νικ θα λαβω κ εγω μερος....
Δυστηχως ο κυριως λογος που θα με κανει να παρατησω το παιχνιδι ειναι
αυτος..ειναι βαρετω να παιζω κατι που φτιαχθηκε για λιγους, χανει το νοημα του...αντι λοιπον να βαζετε ενα πρωταθλημα παλι για τους λιγους.. βαλτε 3-4 ειδη τροπεων αν δν ειναι εφικτο να αλλαξετε αυτα που υπαρχουν τωρα...
θα μου πειτε πια πρδ
10% αυξηση των σκιλς σε ολη την ομαδα
10% αυξηση στα coins που λαμβανει απο αποστολες
10% εμπειρια απο αποστολες
κ αυτα μου ηρθαν στο λεπτο ποσα ακομα υπαρχουν να δωσουν ενδιαφερον
παρα τι? βλεπεις 90 παικτες να τουμπανιαζουν κ 1000 αλλοι να περιμενουν ποτε θα αδειαση χωρος να πανε στις 3 πρωτες ομαδες...

Υ.γ
καποτε προσπαθησαμε να αλλαξουμε την κατασταση αυτη..αλλα βρηκαμε τον μπελα μας... μας την ειπαν κ απο πανω οτι τους φορτωνουμε τολμες γιαυτο παιδια μην το ψαχνουμε.. νομιζω ποτε δν θα αλλαξει αυτο
Ευχαριστω για τον χρονο σας
Με εκτιμηση
Koukouroukou
  • Αυτό αρέσει στον/η giannhs21, magggisa, yyyyy00 και σε 6 άλλους

#16 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2015 - 06:21:21

Ρε παιδιά,είναι όντως μονότονο αυτό το θέμα με τα τρόπαια,αλλά Σταματήστε πια να λέτε το ποσο χρόνο και χρήμα έχετε αφιερώσει.δηλαδή αυτοι που είναι στις πρώτες ομάδες, πως είναι εκεί, με κλήρωση; Αυτοι δεν έχουν αφιερώσει μερόνυχτα κ χρήμα για σταθούν σε αυτό το επίπεδο;

#17 marz

marz

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
Φήμη: 17

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2015 - 10:28:07

Φιλε simos ..φυσικα και εχουν αφιερωσει χρονο και χρημα...

Αναρρωτιεμαι ομως..το δικο τους χρημα ειναι σε σκληρο νομισμα?Μετραει παραπανω?

Οσον αφορα αυτο που εγραψε ο ghostoulis...Κανουμε προτασεις για τα τροπαια και ας τις μελετησουν στο σχεδιαστικο τμημα του παιχνιδιου..:)


  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa, tsarlatanos, iubi και σε 2 άλλους

#18 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2015 - 10:50:03

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Καταρχάς θέλω να χαιρετήσω την ανησυχία σας και τον προβληματισμό σας για το που έχει καταντήσει το παιχνίδι.

Προσωπικά εγώ ασχολήθηκα αρκετά με το φόρουμ όπως και πολλά άλλα παιδιά και μάλιστα αφιερώνοντας και χρόνο και προσπάθεια έχουμε κάνει πάρα πολλές εισηγήσεις για να βελτιωθεί το παιχνίδι για όλους μας. Δυστυχώς εγώ έχω απογοητευτεί από την αντιμετόπιση που έχουμε από την εταιρεία η οποία έχει κάνει εμφανές ότι το μόνο που την ενδιαφέρει είναι το κέρδος της και μάλιστα το βραχυπρόθεσμο, μη λαμβάνοντας υπόψη της τις συνέπειες αυτού. Εισάγουν το πρωτάθλημα το οποίο σαν ιδέα είναι καλή αλλά με τον τρόπο που το εισάγουν δημιουργούν επιπρόσθετες ανισότητες. Επίσης μέσα από τόσες εισηγήσης επίλέγουν τις πιο αχρείαστες για να προωθήσουν όπως για παράδειγμα το να φαίνεται ή όχι η μάσκα το οποίο δεν προσφέρει το παραμικρό στο να γίνει το παιχνίδι καλύτερο.

 

Αν και απογοητευμένος από την αντιμετόπιση που έχουμε σαν πελάτες της εταιρείας θα προτείνω για ακόμη μία φορά κάποιες αλλαγές που ίσως βοηθήσουν στο να γίνει η εμπειρία μας πιο ευχάριστη και το παιχνίδι πιο ανταγωνιστικό.

 

1. Εισαγωγή καινούριου τροπαίου που να μειώνει τον χρόνο που απαιτείται για την επίθεση στο πρωτάθλημα κατά 10 λεπτά ανά τρόπαιο

2. Εισαγωγή καινούριων τροπαίων προπονήσεων τα οποία θα δίνουν 3 προπονήσεις ανά τρόπαιο

3. Εισαγωγή καινούριων τροπαίων ενέργειας τα οποία θα δίνουν 15 ενέργεια

 

Όσον αφορά το Πρωτάθλημα έχω προτείνει να αλλάξει το ποσοστό μπόνους στα στατς και να αφορά το σύνολο αυτών και όχι μόνο τις βασικές δεξιότητες. Έτσι δεν θα παίρνουν το πλεονέκτημα μόνο όσοι έχουν κάνει πολλές προπονήσεις αλλά θα εποφελούνται όλοι οι παίχτες.

 

Κλείνοντας θέλω να πω ότι και εμείς που είμαστε στις 2-3 καλές ομάδες οφείλουμε να κρατάμε το παιχνίδι ενδιαφέρον από μόνοι μας. Δεν είναι δυνατόν να αφήνουμε 4 τρόπαια και να έχουμε κλειδωμένο το 5ο. Δεν είναι δυνατόν να βλέπουμε μόνιμα στημένες άμυνες από ομάδες δορυφόρους. Δεν έχει καμία σημασία η νίκη όταν στην ουσία τρέχεις μόνος σου. Αφήστε το παιχνίδι να εξελιχθεί, να προχωρήσουν και οι ομάδες που έχουν μέλη που έχουν όρεξη να προχωρήσουν, να ανέβει ο ανταγωνισμός. Μην ρίχνουμε όλο το ανάθεμα στην εταιρεία αλλά από την άλλη να κοιτάμε μόνο τον εαυτούλη μας και την ομάδα μας. Να βλέπουμε και τι κάνουμε εμείς λάθος και να το διορθώνουμε.

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλους σας


  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa, yyyyy00, parkouristas8 και σε 9 άλλους

#19 Retarded

Retarded

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 183 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 241

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2015 - 12:12:58

Τομαζος γεια σου..

 

Ευχομαι να υπαρχει μια ανταποκριση στα προβληματα μας! πρεπει να υπαρξει μια λυση αλλιως δεν γινετε!

Αξιζουμε κατι καλυτερο...πρεπει οπωσδηποτε να γινει κατι με τα τροπαια (προπονησεων) ..

Καλες και οι προτασεις σου... Μακαρι να εισακουστουν! 

Βοηθησε μας στον αγωνα,να πετυχουμε κατι !!

 

Αλλα οι προτασεις σου δεν πρεπει να ανηκουν σε αυτο το θεμα!

 

 

DREAMER!!


  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa, tsarlatanos, panosk75 και σε 2 άλλους
 
<< RES,NON VERBA >>
 

#20 parkouristas8

parkouristas8

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 387 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki, Greece
  • Ομάδα:Sky is the Limit
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:parkouristas8
Φήμη: 362

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2015 - 12:44:30

Καλησπέρα και από εμένα, από ότι βλέπω μιλάτε για τα τρόπαια προπόνησεις. Εγώ θα συμφωνήσω με εσάς γιατί ακόμα και στον καινούργιο server το γρ10 τα τρόπαια προπόνησεις τα έχουν οι 3 πρώτες ομάδες!!! Επίσης αν φανταστείτε εφόσον έχετε τελειώσει 10/10 την προπόνηση λαβαίνετε 5 βαθμούς δεξιοτήτων και αυτή είναι πολύ βαθμοί και έτσι γίνετε μεγάλη διαφορά στους παίχτες και ακόμη και στις ομάδες!!


  • Αυτό αρέσει στον/η magggisa, tsarlatanos, panosk75 και σε 4 άλλους

Gr10 ------> Sky is the Limit

 

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες