Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Έκτακτη Πρόσληψη στο FBY !!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
117 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#61 tinker

tinker

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 13:46:24

tinker gr10 ....οπως ειπα ειμαι η tinker η καλυτερη παιχτρια του gr10..για να αντιμετωπισω τον thulk δεν χρειαζομαι καποιο σχεδιο...ειναι πολυ λιγος για εμενα...απορω γιατιτ το FBY αναστατωθηκε...ειμαι η καλυτερη επιλογη και πρεπει το FBY να μου αναθεσει αυτη την αποστολη γιατι οπως ειπα και πριν ειμαι η καλυτερη παιχτρια του gr10 οποοτε δεν ειχαν αλλη επιλογη..οι ειδικες δυναμεις μου ειναι η νεραιδοσκονη που πεταω και τους μαγευω ολους και τα φτερα μου που αλλαζουν χρωμα συνεχως και ολοι ζαλιζονται απο την ομορφια τους..επισης εχω πολυ ανεβασμενη την διαισθηση μου και μπορω να αποκρουσω καθε χτυπηματακι του Thulk..παρτα Thulk που νομιζες οτι θα καταφερεις να καταστρεψεις την πολη μου...ουστ....
  • Αυτό αρέσει σε kordakos και mitrolgoy199

#62 kordakos

kordakos

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 13:57:56

kordakos gr10
Ειμαι ο kordakos και ηρθα να κατατροπωσω τον Thulk
Οι ειδικες μου δυναμεις ειναι η αντοχη μ και η διαισθηση μου...με την αντοχη μου δεχομαι απανωτα χτυπηματα χωρις να παθαινω τιποτα και με την διαισθηση αποκρουω οσο το δυνατον περισσοτερα χτυπηματα μπορω...ειμαι η καλυτερη επιλογη του FBY και πρεπει να μου αναθεσει αυτη την αποστολη γιατι μονο εγω διαθετω αυτες τις ειδικες δυναμεις..και θα μπορεσω να ανταπεξελθω στις αναγκες αυτης της επικινδυνης αποστολης...
Το σχεδιο μου για να αντιμετωπισω τον τρομερο Thulk ειναι να βαλω τον Βουφι μου να του δαγκωνει τα πατζακια και εγω απο την αλλη να του πεταω κρεμα χειλιων μεχρι να πεσει και να τον παραδωσω στο FBY...
  • Αυτό αρέσει σε tinker και mitrolgoy199

#63 b3lOs

b3lOs

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 45 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑμα κοιταξεις παντου καπου θα με βρεις
  • Ομάδα:storm
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:gregor11
Φήμη: 12

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 15:42:49

Ονομα:b3lOs

Server:Gr10

 

Καθως καθομουνα στον υπολογιστη και επαιζα Hero Zero μου ηρθε να δω τι γινεται στον κοσμο μπαινω στην σελιδα και βλεπω πρωτο θεμα οτι ο Thulk επεστρεψε τοτε καταλαβα οτι το FBY θελει εναν πραγματικα αληθινο ηρωα τοτε φοραω την στολη μου και εφυγα για να σωσω τον κοσμο  το FBY  με προσελλαβε γιατι επρεπε να σωσω τον κοσμο επρεπε να κανω το καθηκον μου σαν πραγματικος ηρωας μερικοι αλλοι ηρωες μπορει να διαθεταν υπερφυσικες δυναμεις αλλα το βασικο ειναι η εξυπναδα που την διαθετο

Τοτε το μονο που θα εκανα ηταν τον αφηνα  να μου κανει επιθεσεις που εγω θα της αποφευγα ετσι ο Thulk θα εξαντλιοταν γρηγορα και θα μπορουσα να τον νικισω μονο με την εξυπναδα μου και 2 γροθιες


  • Αυτό αρέσει σε Αλέξανδρος και mitrolgoy199

#64 alkman

alkman

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • Κόσμος:GR17
Φήμη: 38

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 16:31:05

Είμαι ο alkman απο το gr11 και επιλεχτηκα απο το FBY για να αντιμετωπίσω τον τρομερο Thulk.

Το FBY με επέλεξε ως τον ικανοτερο μεταξυ των υπερηρώων για την τρομερη ηγετική μου ικανότητα,αλλα και για την πολυ σουπερ-deluxe ενέργεια που μου εχουν δώσει τα ντονατς.Εκτός απο αυτο,ευτυχώς έχω την ιδιότητα να κανώ τους άλλους να κοιμούνται με την πολυλογία μου.Μια σούπερ δύναμη που έχω,είναι ο στόχος μου,θα του πετάω ντόνατς μέχρι να σκάσει απο το πολύ φαγητό.Αυτοί είναι οι λόγοι που πρέπει το FBY να με επιλέξει και ετσι,πετόντας ντόνατς και μιλόντας του συνέχεια θα τον νικήσω αρκετά εύκολα

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Mirakos, IPOSTRATOS, Morbius και σε 12 άλλους

#65 Vasilis1818

Vasilis1818

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 23 μηνύματα
  • Κόσμος:GR14
Φήμη: 30

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 17:09:26

Ειμαι ο Vasilis1818 απο τον gr11, ειμαι απο την γραδα ενα μερος βαθια στο δασος οπου μετα απο χρονια εξασκησης και υπομονης καταφερα μονος μου να ελεγχω τα στοιχεια της φυσης, παρεα μου η μοναδικη καλη μου φιλη Ηρα (σκυλιτσα μου). Γιαυτο τον λογο αλλωστε επιλεχτηκα απο το FBY ως καλυτερος και ικανοτερος μεταξυ των υπερηρωων. Ευκολα και γρηγορα μπορω να αποτελειωσω τον Thulk με ενα χτυπημα ενος τεραστιου βραχου ή κι αν χρειαστει ολοκληρου βουνου.


  • Αυτό αρέσει στον/η Mirakos, IPOSTRATOS, Morbius και σε 13 άλλους

#66 SUPERHEROZERO

SUPERHEROZERO

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 10

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 18:26:42

Καλησπέρα σας,
      Είμαι ο SUPERHEROZERO από τον gr2.
Διάβασα την ανακοίνωση από το FBY και έμεινα έκπληκτος αφού ο Τhulk, πέρνοντας αφορμή την αποτυχία ενός πειράματος, τρελάθηκε και ενίσχυσε την δύναμη του κατά 15 φορές.. Αυτό ακούγεται τρομακτικό όχι μόνο για εμάς τους ήρωες αλλά και για το μέλλον της ανθρωπότητας! Αποφάσισα να δράσω εγκαίρως... Είχα ήδη πληροφορηθεί πως ο τρομερός Τhulk έχει αλλεργεία σε ένα φυτό που ούτε καν το όνομά του δεν θυμάμαι! Σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες, αν ο Thulk ερχόταν σε επαφή με αυτό το φυτό θα άρχιζε και θα έβγαζε σπυράκια που θα τον έκαναν να ντρέπεται μπροστά σε άλλους και να "κλεινόταν" στο σπίτι του για αρκετούς μήνες, ακόμα και χρόνια! Αυτό λοιπόν είναι και το σχέδιό μου για να αντιμετωπίσω τον Τhulk! Φυσικά, ελπίζω να είμαι η καλύτερη επιλογή αφού όλα επιτυγχάνονται με έναν σούπερ-ήρωα-μηδέν! Είναι μία ευκαιρία για εμένα να δοκιμάσω τις απίστευτες και ειδικές μου δυνάμεις (σούπερ ενισχυμένο μυαλό και δύναμη του τρομάρα) αλλά και τον σύγχρονο εξοπλισμό που διαθέτω. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους τους ήρωες και ελπίζω να καταφέρουμε να προστατέψουμε τον κόσμο από τον απίστευτο Thulk!
 
Mε εκτίμηση,
SUPERHEROZERO-gr2

  • Αυτό αρέσει στον/η hKoukla, Superme, lagokinigos7777 και σε 6 άλλους

#67 Judge

Judge

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 61 μηνύματα
  • Ομάδα:Chaos
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Judge
Φήμη: 132

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 18:35:02

Ψευδώνυμο: Judge
Διακοσμητής: Gr11
 
 
Χαίρατε ήρωες και ηρωίδες!
My name is mr.Judge!! Δεν θα σας πώ το όνομα μου διότι κάποιος μπορεί να με αποκαλύψει στον Thulk!!
 
Λοιπόν , εγώ όπως λέει και το όνομα μου, είμαι ένας δικαστής. Στη ζωή μου έχω παρεβρεθεί σε πάρα πολλές δίκες και σε απλά ελληνικά, έχουν δεί πολλά τα ματάκια μου τα οποία όμως δεν ήταν τόσο σημαντικά όσο το θέμα του Thulk.
Πέρσι το καλοκαίρι παρατηρόντας την αδυναμία της αστυνομίας αλλά και της FBY να εντοπίσουν για δεύτερη φορά τον Thulk, έχοντας  όμως το ενδιαφέρον για τέτοιου είδους αποστολές αλλά και την θέληση για την παραδειγματική τιμωρια των κακών, άρχισα να ασχολούμε με αυτή την υπόθεση έτσι ώστε μια μέρα να απαλλάξω την ανρθωπότητα από τον πιο τρομερό και ισχυρό κακοποιό ο οποίος κυκλοφορεί ελεύθερος εδώ και τρεία ολόκληρα χρόνια διαπράττοντας καθημερινά εγκλήματα και προκαλώντας την αναστάτωση στον κόσμο. Από την στιγμή που ξεκίνησα να ασχολούμε με την φανερά δύσκολη αποστολή, κάνω διάφορες επιστημονικές έρευνες έτσι ωστε να βρώ το κατάλληλο υλικό από  το οποίο θα δημιουργηθεί ένα γευστικά πεντανόστημο αλλά δηλητηριόδης ντόνατ το οποίο με τη σειρά του θα προσεκλύσει τον μοχθηρό κακό και βάση του όλου σχεδίου να πέσει στην μυστική παγίδα την οποία ήδη έχω αρχίσει να σχεδιάζω. Κάθε μέρα έχω καινούριες ιδέες τις οποίες προσπαθώ με μόχθο να πραγματοποιήσω. Στην κατασκευή του συγκεκριμενου υλικού θα βοηθήσει το ενδιαφερόν μου για τα πειράματα καθώς ο πατέρας μου ήταν χημικός. Σύμφωνα με το αρχικό σχέδιο, θα πραγματοποιηθεί ένα συνέδριο (βέβαια κανείς από τους κακούς δεν θα γνωρίζει ποιός θα είναι ο εγκέφαλος της υπόθεσης) στο οποίο θα συμετάσχουν όλοι οι κακοί σχεδιάζοντας τα επόμενά τους βήματα. Στο διάλλειμα του συνεδρίου σε όλους τους κακούς θα σερβιριστούν πεντανόστημα ντόνατ από το ντονατάδικο του κ. ΜπλιμΜπλομ . Όμως το ντόνατ του Thulk θα είναι αυτό το οποίο θα έχω δημιουργήσει εγώ ο ίδιος για το συγκεκριμένο άτομο. Ύστερα, εφόσον τελιώσει το συνέδριο, ο Thulk θα μπεί μέσα στον ανεκλυστήρα όπου και θα χάσει την ζωή του. Μάλιστα έχω στείλει ήδη το βιογραφικό μου στην FBY, γνωρίζοντας πόσο ειδικευμένη είναι σε τόσο δύσκολες καταστάσεις. Ελπίζω η αίτηση μου να γίνει αποδέκτη και αν πάνε όλα σύμφωνα με το σχέδιό μου να καταφέρουμε να εξοντώσουμε τον Thulk και ολόκληρος ο κόσμος να ανακουφιστεί!

  • Αυτό αρέσει στον/η IPOSTRATOS, Morbius, Vasilis1818 και σε 15 άλλους

#68 REAL2

REAL2

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 66 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαTop 10
  • Ομάδα:Valhalla
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:Real2
Φήμη: 163

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 19:03:25

Ψευδώνυμό:Real2

Διακομιστή:Gr11

 

Ενώ έκανα το πρωινό μου τρέξιμο έμαθα ότι ο Τhulk καταστρέφει τα πάντα στο διάβα του.

Ξεκίνησα να συλλέγω πληροφορίες για τον Thulk.Έμαθα ότι το αδύνατο του σημείο είναι το νερό.Σκέφτηκα

ότι ο μονος τρόπος για να τον σταματήσουμε είναι να τον οδηγήσω στην θάλασσα.Το FBY πρέπει να μου αναθέσει την αποστολή γιατί είμαι ο μόνος ήρωας που έχω έτοιμο σχέδιο για την αντιμετώπιση του και τις ικανότητες να πραγματοποιησω το σχέδιο.Θα οδηγήσω τον Thulk στην θάλασσα χρησιμοποιοντας το μυαλό μου και την δύναμη μου!


  • Αυτό αρέσει στον/η IPOSTRATOS, Morbius, Vasilis1818 και σε 12 άλλους

Valhalla


#69 ffdfs

ffdfs

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
Φήμη: 2

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 21:38:50

Fallen GR11
 
 
- Ποιος είσαι?
More'm Γνωστή Για να ελέγχεις τα πάντα έχω την πρόθεση, έχω μεγάλες υπερδυνάμεις και είμαι σε θέση να σκοτώσει κακοποιών πολύ εύκολα!
 
- Ποιο είναι το σχέδιό σας για να ασχοληθεί με την Thulk;
Το σχέδιό μου είναι να τον πάρει για να μην θυμώσει, να είναι φιλικό, και όχι να επιτεθούν γρήγορα, θα χρησιμοποιήσω τις ικανότητές μου Ας αδύναμη και Περισσότερα για το τέλος Δώστε τελικό χτύπημα και να την παραδώσουν Αρχές της Humphreydale.
 
- Γιατί πρέπει να δεχόμαστε τον εαυτό τους και να μην τους άλλους ήρωες;
Επειδή έλαβα μια ανώτερη κατάρτιση του Thulk, και με τη νοημοσύνη μου και τις ικανότητές μου, κανένας άλλος ήρωας είναι σε θέση να το νικήσουμε καμία τέτοια εκπαίδευση.
 
- Γιατί η FBY πρέπει να τον επιλέξει για αυτή τη σημαντική αποστολή;
Επειδή είμαι ο μόνος Δεξιότητες ήρωας με το δικό να το αντιμετωπίσει, όχι για κανέναν άλλο ήρωα μπορούσε να τον νικήσει Χωρίς αυτές τις δεξιότητες.
 
- Ποιες είναι οι ειδικές δυνάμεις σας;
Super Fast: Μπορώ να κινηθεί με ταχύτητα του φωτός
Αναγέννηση: μπορεί να με θεραπεύσει από Thulk από επιθέσεις
Σούπερ Δύναμη: να επιτύχετε Thulk με ισχύ μεγαλύτερη από 2 φορές για το σώμα σας.
 
- Μπορείς να νικήσει τον Thulk; Πώς;
Ναι, θα χρησιμοποιήσω το Super Fast Forward μου στις απάτες του ότι θα ήταν μοιραίο και να το κάνουμε γρήγορα να αποτύχει και στη συνέχεια θα χρησιμοποιήσω Super Power μου όταν είναι μπερδεμένος και να χτυπήσει τον έξω!

  • Αυτό αρέσει σε Αλέξανδρος και theoharis123

#70 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 01 Αύγουστος 2015 - 22:13:24

DrSuperDuper GR9

 

(ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Αν κατά την ανάγνωση της ακόλουθης ιστορίας δείτε αστράκια, δεν φταίνε τα μάτια σας, αλλά ο όρος του διαγωνισμού που απαγορεύει να χρησιμοποιηθούν "μάρκες" ή "ονόματα" από αληθινές εταιρίες ή χαρακτήρες του κινηματογράφου.)

DrSuperDuper vs Thulk
(Ή πώς να πιάσετε τον κακό, να καταστρέψετε τη Yoyodyne και να να το διασκεδάσετε, όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα)

"Ποιός στην ευχή είναι αυτός ο Thulk;" σκέφτηκα καθώς διάβαζα την έκκληση του FBY. "Χάθηκε να βάλουν ένα βιογραφικό; Μια φωτογραφία έστω;" Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει ένας σωστός υπερήρωας είναι να μάθει όσο πιο πολλά μπορεί για τους αντιπάλους του, πριν τους αντιμετωπίσει. Ας είναι καλά το G**gle, έμαθα όλα όσα ήθελα: Thulk είναι το όνομα του Th*r που εκτέθηκε στην ίδια ακτινοβολία γάμμα που μετέτρεψε τον δύστυχο Br*ce Bann*r σε H*lk. "Φαίνεται ότι ο τύπος πάει από αποτυχημένο πείραμα σε αποτυχημένο πείραμα", μουρμούρισα. "Α! έχει και φωτογραφίες!"

 

[.......]

 

"Μπρρρρ... χάλι μαύρο! Ή μάλλον μπλέ με άσπρες διαγραμμίσεις. Κι ένα σφυρί πιο μεγάλο απ' το κεφάλι του. Πώς στο καλό νικάς αυτό το πράγμα;" Έψαξα για αδύνατα σημεία.
"THULK'S WEAKNESSES" έγραψα στο G**gle. Καμμία απάντηση.
"H*LK'S WEAKNESSES" δοκίμασα. Πάλι τίποτα.
"TH*R'S WEAKNESSES"... Bingo! Εδώ είχε πολύ πράμα!

  • Πρώτο αδύναμο σημείο στη λίστα είναι το σφυρί του. Του παίρνεις το σφυρί και χάνει τις μισές δυνάμεις του μαζί με την ικανότητα να πετάει. Ενδιαφέρον, αλλά πώς του το παίρνεις; Και έστω ότι το καταφέρνεις. Και με τις μισές του δυνάμεις πάλι σε κάνει τουλούμι. Στα υπ'όψιν. Ας δούμε παρακάτω.
  • Νούμερο δύο, Asg*rdian magic. Φαίνεται πως στο παρελθόν τη χρησιμοποίησαν εναντίον του ο L*ki κι ο Od*n. Χμμμμ... άσε καλύτερα. Δεν είναι να μπλέκεις με τέτοιους τύπους. Άλλο.
  • Τρίτο στη λίστα, the tooth of the Midg*rd Serpent. Ο Rh*no λέει κατάφερε με αυτό να τρυπήσει το σώμα του Th*r. Δυσεύρετο, αλλά και πάλι επίφοβο. Ο Thulk φαίνεται να έχει πολύ πιο γεροδεμένο σώμα από τον Th*r. Ίσως το tooth να μην τον γρατζουνίσει καν.
  • Τέταρτη αδυναμία, ο χαρακτήρας του. Αλαζόνας, οξύθυμος κι όχι ιδιαίτερα έξυπνος. Δηλαδή είναι εύκολο να τον ξεγελάσεις και να τον νευριάσεις. Κι αν είναι έτσι ο Th*r, φαντάσου ο Thulk μετά από το δεύτερο αποτυχημένο πείραμα. Χρήσιμο, αλλά όχι αρκετό. Χρειάζομαι κάτι καλύτερο.
  • Η πέμπτη αδυναμία ήταν τόσο καθοριστική που δε χρειάστηκε να διαβάσω παρακάτω. Έγραφε μόνο μία λέξη: ΜΠΥΡΑ.

Μπύρα; Μπύρα! Φαίνεται πως ο νορβηγός θεούλης τα τσούζει. Δεν ξέρω τι επίδραση έχει το αλκοόλ στον Th*r, αλλά σίγουρα ο μεταβολισμός του Thulk θα είναι ακόμα ταχύτερος. "Κρίμα," σκέφτηκα. "Δε μπορώ να τον μεθύσω. Η μπύρα θα περνάει από τον οργανισμό του τόσο γρήγορα που πρακτικά δεν θα προλαβαίνει να μεθύσει." Και ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι αυτό μπορούσα να το χρησιμοποιήσω εναντίον του! Η μπύρα, το σφυρί, ο ευέξαπτος χαρακτήρας, όλα είχαν αρχίσει να παίρνουν τη θέση τους σε ένα τρελλό σχέδιο σύλληψης.

Πήγα στη σελίδα του ήρωά μου και κοίταξα τις οικονομίες μου: 2.137.463 νομίσματα και 140 ντόνατς. Και απεριόριστες πτήσεις με την HeroAir. Είχα όλα όσα ήθελα για να βάλω σε εφαρμογή το σχεδιό μου. Μπήκα στο Κατάστημα Μεταχειρισμένων κι άρχισα να πατάω "Νέα αγαθά" μέχρι να βρω αυτό που ήθελα.

Η τηλεόραση διέκοψε για έκτακτο δελτίο. Ο Thulk είχε ξεκινήσει την καταστροφή από την Αυστραλία. Ευτυχώς την περιοχή την ήξερα καλά. Είχα πάει πάμπολλες φορές για αποστολές. Και με τη HeroAir μπορούσα να βρίσκομαι εκεί σε δευτερόλεπτα.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Καταμεσήμερο κι ο ήλιος της Αυστραλίας ίσα που διακρινόταν ανάμεσα στα πυκνά χειμωνιάτικα σύννεφα που ολοένα σκούραιναν προμηνύοντας καταιγίδα. Αλλά στο έδαφος η καταιγίδα είχε ήδη ξεσπάσει και λεγόταν Thulk. Ο γίγαντας γκρέμιζε όποιο κτίριο έβρισκε μπροστά του με τον κόσμο να τρέχει δεξιά κι αριστερά ουρλιάζοντας. Και ξαφνικά σταμάτησε. Γιατί είδε μπροστά του έναν παλιό γνώριμο. Ή έτσι νόμιζε.

Ένα από τα πιο σημαντικά αποκτήματα ενός υπερήρωα είναι η γκαρνταρόμπα του. Ο υπερήρωας πρέπει πάντα να επιλέγει τη σωστή στολή για κάθε αποστολή. Τη στολή που θα κάνει εντύπωση. Και για αυτήν την αποστολή η στολή που ήξερα ότι θα τραβήξει την προσοχή του Thulk ήταν η ειρωνική ή αλλιώς το κοστούμι του Ir*n Man.

"Χάλια ήπειρος η Αυστραλία", του φωνάζω, όσο εκείνος με κοιτά με απορία. "Καγκουρό, κοάλα, κι εκείνα τα κόκκινα καβούρια που γεμίζουν τις παραλίες τα έχεις δει; Σκέτη αηδία. Χάρη στην ανθρωπότητα κάνεις που την καταστρέφεις."

 

Απασφαλίζω και βγάζω το κράνος μου. Δεν ξέρω αν έχει δει ποτέ τον T*ny St*rk μέσα στη στολή του, ή νομίζει ότι τον βλέπει για πρώτη φορά. Αλλά παρακολουθεί κάθε μου κίνηση με γουρλωμένα μάτια.

 

"Και το χειρότερο ξέρεις ποιό είναι;" συνεχίζω. "Τα Χριστούγεννα. Σε αυτήν εδώ την ανάποδη ήπειρο τα Χριστούγεννα πέφτουν καλοκαίρι! Το φαντάζεσαι; Οι Αγιοβασίληδες κάνουν θαλάσσιο σκι στην παραλία Πρωτοχρονιάτικα! Ανήκουστο! Και μόνο για αυτό αξίζει ισοπέδωση." Δεν είναι καθόλου ομιλητικός αλλά δείχνει να καταλαβαίνει τι του λέω.

 

"Αλλά τουλάχιστον εδώ βγάζουν καλή μπύρα", λέω επιδεικνύοντας το κουτί που κρατώ. Ανοίγω και πίνω μια γουλιά. "Σοβαρά, έχεις πιεί καλύτερη;" Πλησιάζω και του δίνω το υπόλοιπο. Το παίρνει και δοκιμάζει. Η μικρή ποσότητα στο τεράστιο στόμα του ίσα που καταφέρνει να του βρέξει τα χείλη και μένει να κοιτάζει το άδειο κουτί σα μωρό που του πήραν την πιπίλα. "Και πού είσαι ακόμα", συνεχίζω, "45 ποικιλίες μπύρας βγαίνουν εδώ. Η μία καλύτερη από την άλλη."

"Δυο τετράγωνα πιο κάτω έχει μια μπυραρία. Μην την γκρεμίσεις. Μόλις τελειώσεις με την ανάπλαση της υπόλοιπης περιοχής θα σε περιμένω εκεί να πιούμε. Έχει μεγάλες ποσότητες. Βαρέλια." Του κλείνω το μάτι και φεύγω. "Εκτός αν θέλεις να έρθεις τώρα", του φωνάζω.

 

"Μπύραααααα...." τον ακούω να λέει και τον βλέπω να έρχεται τρέχοντας.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Φυσικά το μαγαζί είναι άδειο. Εγώ κάθομαι σε μια καρέκλα, ο τεράστιος Thulk στο πάτωμα, κι ο μαγαζάτορας κουβαλάει αγκομαχώντας δεκάλιτρα βαρελάκια μπύρας στο τραπέζι μας. Από κάθε βαρέλι, εγώ γεμίζω ένα ποτήρι κι ο Thulk πίνει μονορούφι το υπόλοιπο. "Αυτή η ποικιλία" διαβάζω φωναχτά από το μενού του καταστήματος, "είναι από κριθάρι Αδελαΐδας και έχουν προσθέσει μια επίγευση γλυκάνισου, την καταλαβαίνεις; Ή όλες ίδιες σου φαίνονται;"

 

"Μπύρααααα..... καλή μπύρααααα....." μουρμουρίζει ο Thulk. Είναι σίγουρα στον κόσμο του.

 

"Πρόσεξα ότι το πάτωμα της τουαλέττας σας είναι ξύλινο," λέω χαμηλόφωνα στον μαγαζάτορα την ώρα που μας φέρνει το πέμπτο βαρέλι. "Νομίζετε ότι θα αντέξει τον φίλο μου;"

 

"Με τίποτα", μου ψιθυρίζει συνωμοτικά.

 

"Κι από κάτω τί υπάρχει;"

 

"Τί περιμένεις να υπάρχει; Ο βόθρος", μου λέει. "Σε αυτήν την περιοχή δεν έχουμε κεντρική αποχέτευση. Μια φορά το τρίμηνο περνάει βυτίο και αδειάζει τους βόθρους."

 

"Και... αν δε γίνομαι αδιάκριτος... πόσο γεμάτος είναι αυτή τη στιγμή ο δικός σας;"

 

"Την άλλη βδομάδα συμπληρώνεται το τρίμηνο."

 

"Μιλ μερσί. Φέρτε μας τώρα την επόμενη ποικιλία σας."

 

"Μπύρααααα..... καλή μπύρααααα....." φωνάζει ο Thulk κατεβάζοντας άλλο ένα βαρέλι.

 

"Εγώ που λες, δουλεύω για μια εταιρεία, τη Yoyodyne" λέω στον Thulk. "Την έχεις ακούσει;" Κουνάει το κεφάλι αρνητικά. "Πολύ οργανωμένη. Έχει κτίρια σε κάθε πόλη, σε όλον τον κόσμο. Αν ποτέ με αναζητήσεις, όπου κι αν βρίσκεσαι ψάξε για το κτίριο της Yoyodyne. Ακόμα κι αν δε με βρεις εκεί, σίγουρα θα βρεις κάποιον που θα ξέρει να σου πει πού είμαι." (Φυσικά και δε δουλεύω για τη Yoyodyne. Όλη μου τη ζωή προσπαθώ να την καταστρέψω. Και νομίζω ότι σήμερα θα τα κατεφέρω.)
"Στην υγειά της Yoyodyne!" του λέω. "Χρυσοί άνθρωποι. Φίλοι μου. Πρέπει κάποτε να τους γνωρίσεις."

Στο έβδομο βαρέλι ο Thulk άρχισε να ζορίζεται. Ο υψηλός μεταβολισμός του τον έκανε να θέλει να αποβάλλει γρήγορα τα υγρά που έπινε. Άρχισε να κοιτάζει δεξιά-αριστερά.

 

"Η τουαλέττα είναι εκεί", του έδειξα, "αλλά μη χαλάς την παρέα. Ας πιούμε ένα ακόμα."

 

Στο όγδοο έκανε να σηκωθεί. "Μπύρα με άρωμα φραγκοστάφυλο", τον σταματάω, "δεν έχεις ξαναπιεί." Την κατεβάζει όρθιος και κάνει ένα βήμα.

 

"Όχι," του λέω, "εννιά έχουμε πιεί. Μονός αριθμός. Γρουσουζιά να πας τώρα. Ένα ακόμα. Μπαρμα-Φρέντυ! Φέρε το επόμενο!!"

 

Μέχρι να έρθει το δέκατο ο Thulk χόρευε και χοροπήδαγε. Μόλις ο μαγαζάτορας το έφερε το κατέβασε πριν προλάβω να γεμίσω το ποτήρι μου - τι αγένεια - και έφυγε τρέχοντας για την τουαλέττα. Στα μισά του δρόμου σταματά και γυρνά πίσω να πάρει το σφυρί του.
"Ε όχι και με το σφυρί στην τουαλέττα!" του λέω. "Τί θα πει ο κόσμος; Άσ' το εδώ. Είναι γνωστό ότι κανείς άλλος δε μπορεί να το σηκώσει." Με κοίταξε για λίγο αναποφάσιστος και ξαναέφυγε τρέχοντας.

 

Πριν καν ακούσω την πόρτα να κλείνει βγάζω ένα πλαστικό μπουκάλι και ελέγχω την ετικέτα: "Λιπαντικό της Μόνιμης Λίπανσης - Εξάρτημα Επικό +14". "Πρέπει να είναι κι αδιάβροχο", μονολογώ καθώς περνάω πέντε στρώσεις το σφυρί του. "Κάποιος θα έχει σοβαρό πρόβλημα χειρισμού σε λίγο. Ειδικά αν προσπαθήσει να πετάξει." Εκείνη ακριβώς τη στιγμή το πάτωμα σείεται κι ακούγεται ένας ήχος από ξύλα που σπάνε. Ακούω τον Thulk να ουρλιάζει και τρέχω στην τουαλέττα. Ολόκληρο το ξύλινο πάτωμα είχε υποχωρήσει από το βάρος του κι από την ξεχαρβαλωμένη πόρτα τον κοιτάζω να τσαλαβουτάει στα... μπλιαχ... αηδία!

"Μην κουνηθείς!" του φωνάζω. "Περίμενε!" Το πρόσωπό του είχε πάρει μια έκφραση απελπισίας από τη μπόχα που έζεχνε.
Βγάζω το κινητό και τραβάω μια φωτογραφία.
"Αυτή πάει f*cebook," του λέω χαμογελώντας. "Κι εγώ πάω Yollywood. Η Yoyodyne έχει ένα στούντιο εκεί και γυρίζει μια κωμωδία με θέμα εσένα. Εμένα με έστειλαν να βγάλω μια αντιπροσωπευτική φωτογραφία για την αφίσα!" Και ήταν σειρά μου να φύγω τρέχοντας.

Δεν ξέρω πόση ώρα έκανε να βγει από εκεί μέσα. Αλλά είχα εξασφαλίσει ότι για λίγο θα ξέχναγε τον υπόλοιπο κόσμο και θα κυνηγούσε εμένα. Πήρα το αεροπλάνο της HeroAir και πήγα πράγματι στο Yollywood. Για πολύ λίγο. Ίσα για να γράψω με σπρέι στον τοίχο του στούντιο της Yoyodyne: "Άργησες. Πάω στο Παρίσι για κρουασάν". Κι απ' το Παρίσι στη Sillycon Valley, κι από εκεί σε Gamble City, Νησί Yoyo, Big Crumble, Ελβετία, State Capitol... Και παντού έγραφα σε ένα κτίριο της Yoyodyne την τοποθεσία του επόμενου. Μέχρι που έφτασα στο Humphreydale. Εκεί έγραψα: "Τέρμα η πλάκα. Είμαι στο κτίριο του FBY. Έλα χωρίς τη μαμά σου."

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

"Γυάλινη πόρτα," σκέφτομαι καθώς μπαίνω στο κτίριο του FBY, "ατυχέστατη επιλογή!"

 

Στην υποδοχή μια ξανθιά γραμματέας μασάει τσίχλα και μιλάει στο τηλέφωνο: "...τελευταία φορά που πηγαίνω σε αυτό το κομμωτήριο. Ανταύγειες είναι αυτές; της λέω. Ανταύγειες δε ζητήσατε; μου λέει η άσχετη. Οι ανταύγειες κορίτσι μου ξεκινάνε από τη ρίζα, όχι από το αυτί, της απαντάω..."

 

"Γειά σας," τη διακόπτω, "λέγομαι DrSuperDuper, σχετικά με την αγγελία σας για τον Thulk...."

 

"Πάρτε ένα νουμεράκι, συμπληρώστε μια αίτηση και περιμένετε τη σειρά σας," μου λέει και τότε γυρίζω και βλέπω μια αίθουσα αναμονής γεμάτη υπερήρωες με κάθε είδους αμφίεση.
"... και πού να δεις πώς έκανε τη Μπέτυ", την ακούω να συνεχίζει, "είχε ζητήσει βαφή κόκκινη και της έβαλε καροτί με οξυζενέ..."

 

"Δεν καταλάβατε," την ξαναδιακόπτω, "δεν ήρθα να κάνω αίτηση για να μου αναθέσετε να πιάσω τον Thulk. Σας φέρνω τον ίδιο τον Thulk..."

 

"Εσείς δεν καταλάβατε," μου ξαναλέει, "έχουμε πολλές αιτήσεις, οι οποίες θα εξεταστούν από τους υπεύθυνους για να αποφασίσουν την καταλληλότητα των υποψηφίων. Αν επιλεγείτε θα κληθείτε εντός 15 ημερών να υποβάλετε τεχνικοοικονομική μελέτη με τον προϋπολογισμό της αποστολής..."

 

"ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ;;;;;" άρχισα να φωνάζω. "Από αυτήν την πόρτα θα μπει ο Thulk σε 5.... 4.... 3.... 2.... 1.... ΤΩΡΑ!!!!"

 

Για λίγες στιγμές επικράτησε απόλυτη ησυχία. Όλα τα βλέμματα είχαν καρφωθεί στην πόρτα κι όλοι κρατούσαν την ανάσα τους. Τη σιωπή έσπασε ο ήχος μιας τσιχλόφουσκας και η φωνή της γραμματέως: "... ναι Βίκυ μου, καροτί σου λέω. Πώς ήταν εκείνο το παρεό που είχαμε δει το Σάββατο στο κατάστημααααααααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!" Την κραυγή συνόδεψε ένας εκκωφαντικός θόρυβος και τα συντρίμμια που έπεσαν από τον τοίχο έσπειραν τον πανικό. Εντάξει, είχα πέσει έξω 4 δευτερόλεπτα και 90 μοίρες στη διαρρύθμιση του κτιρίου, όμως ο Thulk ήταν πλέον δίπλα μου. Είχε περάσει μέσα από τον ανατολικό τοίχο, απέναντι από την αίθουσα αναμονής στην οποία οι άλλοι υπερήρωες επιδίδονταν σε σκηνές ανείπωτου τσαλαπατήματος προσπαθώντας να βγουν από το μισάνοιχτο παράθυρο. Ειρωνεία, η γυάλνη πόρτα στη νότια πλευρά του δωματίου ήταν ακόμα ανέπαφη.

 

"Εσύ!" μου λέει ο Thulk με ένα βλέμμα που τρελλόπαιζε από οργή, "εσύ πεθαίνεις πρώτος!" και με το αριστερό του χέρι με πιάνει από το λαιμό.

 

"Δεν πάει έτσι εδώ," του λέω απολογητικά, "υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Έχουμε πάρει νουμεράκια."

 

"Yoyodyne τέλος! Φίλοι σου, κτίρια, όλα σκόνη! Και τώρα.... εσύ.... πεθαίνεις ΤΩΡΑ!!!" Πλέον δεν πατούσα στο έδαφος. Με είχε σηκώσει και με πλησίαζε σιγά-σιγά προς το πρόσωπό του. Κι από αυτήν την απόσταση διαπίστωσα ότι παρότι είχε κάνει το μισό γύρο του κόσμου η μυρωδιά της Αυστραλίας τον ακολουθούσε ακόμα. Η γραμματέας συνέχιζε να ουρλιάζει πεσμένη στο πάτωμα.

 

"Τί είναι αυτό;" μου λέει ξαφνικά ο Thulk διακρίνοντας το σφυρί στο χέρι μου.

 

"Τί; Μόνο εσύ θα έχεις σφυρί;" του απαντώ. Και το κοιτάζει. Μικρό, ξύλινο, πολύ διαφορετικό από το δικό του.

 

"Χαχαχαχα... αυτό δεν είναι σφυρί..." μου λέει καγχάζοντας, "ΑΥΤΟ είναι σφυρί!" και μου δείχνει το δικό του που ακόμα γλιστρούσε από το χέρι του σα ζωντανό ψάρι σε κάθε του κίνηση.

 

"39 ντόνατς μου στοίχισε," του λέω, "κι άλλα 100 οι ανανεώσεις που έκανα στο κατάστημα μέχρι να το πετύχω. Γι' αυτό ποτέ μην υποτιμάς ένα Ξύλινο Σφυρί της Αμνησίας." Και με αυτά τα λόγια το πετάω στο κεφάλι του. Μεμιάς ο γίγαντας σωριάζεται στο έδαφος. Όλες του οι δεξιότητες πέφτουν στο 10 κι εγώ τον αφήνω δίπλα στη γραμματέα που του είχε ήδη ορμήξει για να τον αποτελειώσει με το ακουστικό του τηλεφώνου της. Το εξασκημένο μάτι μου διακρίνει την ετικέττα: "Ακουστικό της Ατελείωτης Πάρλας - Όπλο, Συνηθισμένο", -139 στα χέρια μου, αλλά σίγουρα θανατηφόρο στα έμπειρα δικά της χέρια.

 

Πηγαίνω στο μηχάνημα και παίρνω ένα χαρτάκι. "391" φωνάζω, "έχει κανείς μικρότερο;" Κοιτάζω την αίθουσα αναμονής. Έχει πλέον αδειάσει.

 

Παίρνω μια αίτηση και γράφω τα στοιχεία μου:

ΟΝΟΜΑ: DrSuperDuper
ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ: gr9
ΟΜΑΔΑ: Χαβαλένθια
ΣΧΕΔΙΟ: Ολοκληρώθηκε
Ποιες είναι οι ειδικές σας δυνάμεις; Μπορώ να πιώ δέκα μπύρες χωρίς να πάω τουαλέττα.
Γιατί πιστεύετε ότι είστε η καλύτερη επιλογή από τους υπόλοιπους ήρωες;

 

Κοιτάζω πάλι την άδεια αίθουσα αναμονής και συμπληρώνω: Ποιούς υπόλοιπους ήρωες;

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Κι εδώ τελειώνει η ιστορία μου.
Ξέρω τί θα ρωτήσετε. Αφού είχα από την αρχή το Ξύλινο Σφυρί της Αμνησίας, γιατί δεν το χρησιμοποίησα αμέσως; Γιατί έκανα όλη αυτή τη φασαρία με ένα τόσο περίπλοκο σχέδιο; Μα... επειδή έτσι είχε περισσότερη πλάκα! Και χωρίς πλάκα δεν θα είχε νόημα ούτε η ιστορία, ούτε το παιχνίδι. Έτσι δεν είναι;
 


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, XRYSH, argudagi1 και σε 25 άλλους

#71 Anonumous

Anonumous

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου Κάποτε
  • Ομάδα:Ταγμα
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:Kimmy



Φήμη: 38

Δημοσιεύτηκε 02 Αύγουστος 2015 - 00:43:26

Ήμουν στο σπίτι, παρέα με τα ζωάκια μου χάζευα στην τηλεόραση και ξαφνικά ακούω έναν ήχο που είχα καιρό να τον ακούσω...

Ωχ σκέφτομαι..... Χτυπάει το κόκκινο τηλέφωνο, αυτό που είναι για έκτακτες ανάγκες!!!!!!!!!

 

Το σηκώνω με δισταγμό και φόβο για το τι θα ακούσω.....

Ήταν από την FBU.... με ενημέρωσαν για το απαίσιο πείραμα που έκαναν στον Thulk και τις καταστροφικές συνέπειες του.

Μου ζήτησαν να βρω τρόπο να τον σταματήσω....

Κλείνω το τηλέφωνο συγκλονισμένη από αυτό που άκουσα... Κρύος ιδρώτας άρχισε να στάζει...

Έπρεπε να σκεφτώ κάτι γρήγορα!!!!!!

Δεν πέρασε πολύ ώρα..... και ω ναι...... εύρηκα!!!!!

 

O Thulk είναι άνθρωπος.... έγινε ένα τέρας λόγω του πειράματος

Θα προσπαθήσω να του θυμίσω πως είναι να είσαι άνθρωπος, τις στιγμές του σαν άνθρωπος.

Θα προσπαθήσω να "αγγίξω" την ανθρώπινη πλευρά του!!!!!!!

Δεν μπορεί...... κάτι θα καταφέρω...

Όμως πως θα το κάνω αυτό?

Μόνο ένας τρόπος υπάρχει..... Με την βοήθεια των γονιών του, της κοπέλας του και των φίλων του θα τα καταφέρω.

 

Όταν τον εντοπίσω θα πάω στο μέρος που βρίσκεται μαζί με τους δικούς του ανθρώπους.

Οι γονείς του θα του λένε για την παιδική του ηλικία.... τις χαρούμενες στιγμές, τις γιορτές, τον αγαπημένο του σκύλο, τις διακοπές τους στο εξοχικό στο Yollywood και το μικρό δεντρόσπιτο που είχε φτιάξει ο ίδιος με την βοήθεια του πατέρα του (περνούσε πολλές ώρες εκεί), για την αποφοίτηση του από το Πανεπιστήμιο κλπ κλπ κλπ.

 

Η κοπέλα του, θα του θυμίσει τις ώρες που περνούσαν μαζί συζητώντας για τα πάντα.... τις βόλτες κάτω από το φως του φεγγαριού... τα πικ-νικ στο πάρκο του Παρισιού.... και σημαντικότερο, πόσο τον χρειάζεται και τον θέλει δίπλα της για να την προστατεύει από τους πάντες και τα πάντα... όπως κάθε μέρα της έλεγε!!!!

 

Και οι φίλοι θα του πούνε για τις τρέλες που κάνανε... τα επικίνδυνα σπορ, τα τρελά πάρτυ, τα αμάξια που θαύμαζαν και τις κοπέλες που χάζευαν την ομορφιά τους!!!!

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.... ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.... ΘΑ ΘΥΜΗΘΕΙ, ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟ!!!!!

 

Αν όμως δεν καταφέρουμε ΤΙΠΟΤΑ????? Πρέπει να έχω και δεύτερο σχέδιο.

 

Αλλά τι αναρωτιέμαι..... έχω τα αγαπημένα μου ζωάκια..... οι καταπληκτικοί μου βοηθοί!!!!!

Ο γλίτσας, με την θανατηφόρα του γλίτσα!

Το ρομποτάκι, με το καρύδι!

Η σαύρα, με τις αποφυγές του…. Να είναι καλά το μάτι αετού!

Ο πίκο, με το θαυματουργό του γκολ!

Ο σκύλος, με την διπλή μπουνιά!

Η γάτα, με το τσιρότο…… θα ξεγελάσει πολλές φορές τον θάνατο!

 

Έτσι, τα ζωάκια μου θα τον αποπροσανατολίσουν και θα τον εξουθενώσουν ώστε να μπορέσω εγώ με μια ένεση να του χορηγήσω μεγάλη δόση αναισθητικού!!!!

Αφού τον ναρκώσω, η FBU θα τον μεταφέρει με το ειδικό της αεροσκάφος σε ένα μέρος ειδικά κατασκευασμένο για τον Thulk.

Εκεί θα προσπαθήσουν σπουδαίοι επιστήμονες να βρουν το αντίδοτο στην μυστηριώδη ουσία που του χορήγησαν. Ας μην ξεχνάμε, είναι άνθρωπος….. κι εγώ δεν μπορώ να εξοντώσω έναν άνθρωπο.

Όταν το καταφέρουν, θα μπορέσει ο Thulk να ξαναγίνει άνθρωπος και να συνεχίσει την ζωή του με τα αγαπημένα του πρόσωπα!!!!!

 

Κι έτσι θα έχουμε αίσιο τέλος… είτε με τον έναν τρόπο, είτε με τον άλλον.

Θα σωθεί και ο Thulk και όλη η ανθρωπότητα!!!!   ;) 

 

Όνομα: Kimmy..... Gr1


  • Αυτό αρέσει στον/η Αλέξανδρος, XRYSH, argudagi1 και σε 12 άλλους

Kimmy


#72 SpaceR

SpaceR

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:SpaceR
Φήμη: 14

Δημοσιεύτηκε 02 Αύγουστος 2015 - 16:14:46

SpaceR / GR9

 

Kαλησπερα, ειμαι ο μυστικος πρακτορας με την κοκκινη γραβατα κ το μαυρο τριανταφυλλο χωρις αγκαθια του αρωματισμενου λουλουδοκηπου της πολης  Σαρλοβου..(Τι ωραια μυρωδια!!!) Αψουυυ!!

Ποτιζοντας τα πανεμορφα λουλουδια μου εμαθα τα ασχημα νεα για τον τρομερο Thulk!! Αμεσως πηγα να βαλω το φανταχτερο κοστουμι μου κ να παρω το οπλο μου κ πηγα να τον ψαξω!!....

Οι ωρες περνουσαν κ δεν φαινοταν πουθενα, ηταν πολυ εξυνος αλλα οχι πιο πολυ απο εμενα!! 

Κατεστρωσα ενα σχεδιο γιατι ηξερα καποιες αδυναμιες του!

Θα τον παραπλανουσα με διαφορα ζογκλερικα (ηξερα οτι του αρεσαν) κ καθως αυτος θα μπερδευοτανε απτις φιγουρες μου θα τον παγηδευα με την σουπερ ειδικη κολλα για εκγληματιες,,,Η διασημη κολα ΓΙΟΥΧΟΥ!!!! Θα κολλουσε δυνατα τα χερια με τα ποδια του Τhulk κ στη συνεχεια με ενα αρωματικο βελος απτο τριανταφυλλο μου τον τον υπωτιζα μεχρι να τον πηγαινα πισω εκει που ανηκει...Ολα αυτα φυσικα δεν γινοτανταν στην τυχη!! Με τις ειδικες μου σουπερ ντουπερ ικανοτητηες της μεταμφιεσης και της παραπλανησης κακοποιων στοιχειων και την ευρεση υπουλων κακων και μοχθηρων πλασματων που εχω αναπτυξει θα πετυχαινα το αποτελεσμα μου το οποιο θα ηταν σιγουρη ΝΙΚΗ απεναντι στον Thulk!

FBY ευτυχως ειμαι εδω για να βοηθησω στη καταπολεμηση των κλεφτων κ συγκεκριμενα του ThulΚ!!! Ειστε τυχεροι που εχετε εμενα και οχι καποιον αλλον ηρωα γιατι πολυ απλα αυτη ειναι δουλεια του "SpaceR - ΗΡΩΑ κ Η κεφαλαιο ΝΤΕΝΤΕΚΤΙΒ της βραδινης φρουρας με κρυμενο ασσο στο μανικι"


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Αλέξανδρος, mila και σε 11 άλλους

#73 Hurricane

Hurricane

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 302 μηνύματα
  • Ομάδα:Τemple of the king
  • Κόσμος:GR4
Φήμη: 544

Δημοσιεύτηκε 02 Αύγουστος 2015 - 17:36:29

Ηταν περασμενη η ωρα,ειχα ακουμπησει στο περβαζι του παραθυρου κ εκανα τσιγαρο,κοιταζωντας την θεα.Το σπιτι προσφατα νοικιασμενο,μικρο αλλα η θεα σε αποζημιωνε,η βραδυνη υγρασια επεφτε σαν ένα μαγικο πεπλο,κοιταζα το μισογυμνο κορμι της που κοιμονταν στο κρεβατι,χαμογελασα,κατι τετοιες στιγμες απολαμβανω την ηρεμια της νυχτας.Καποια στιγμη πρεπει να μαζεψω κ το χαλι μου,σκεφτηκα,πεταμενα κουτια από μπυρες,αδεια κουτια από πιτσες.Σηκωθηκα κ κοιταξα στην ντουλαπα ,η στολη μου,καιρο ειχα να την χρησιμοποιησω ,θελει κ λιγο ραψιμο,χαμηλα στο ποδι,από την τελευταια φορα εχω αυτόν τον πονο στα πλευρα,τυχερος ειμαι,μου ειπε ο Τζων,ενας μικρογιατρος που ΄περιποιειται’ τυπους σαν κ εμας.Λες κ εχουν βαλει σημαδι το ιδιο σημειο,ποναω αρκετα κ πινω παυσιπονα που απλως ξεγελανε για λιγο τον πονο.Ακουω την δονηση από το τηλεφωνο,που είναι σκεφτομαι?σηκωνω διαφορα ρουχα,χτυπαει συνεχεια,επιτελους το βρηκα,κοιταω την εισερχομενη κληση,ο Μπραιτον ενας παλιοφιλος από τα παλια,εχει βρει μονιμη δουλεια στο FBY

.Περασμενη η ωρα Μπραιτον,πως εισαι ?---Καλησπερα Hurricane δεν εχουμε πολυ χρονο ,θα περασω από το σπιτι να πιουμε καμια μπυρα ,τωρα εχουμε προβλημα,θυμασαι τον Thulk?----Ναι,γιατι?-----Καποιοι δικοι μας στο εργαστηριο 54 του εκαναν πειραματα ,ξεπερασαν την αρμοδιοτητα τους κ τωρα είναι ανεξελεγχτος,αυτους τους κανονισαμε ,τωρα όμως σε παρακαλω κανονισε τον Thulk,είναι θεμα εθνικης ασφαλειας----Ενταξει,μου χαλας ένα βραδυ ωραιο ,θα κερασεις ένα βραδυ.

Κουναω δεξια λιγο τον λαιμο μου,τεντωνομαι,θα είναι μια δυσκολη νυχτα,χαμογελαω ,σημερα βρηκε?Ανοιγω την ντουλαπα κ φοραω την ζαρωμενη στολη,ελπιζω να εχω γυρισει μεχρι το πρωι για να μην λεω διαφορες δικαιολογιες που δεν μου αρεσουν.Βγαινω από το παραθυρο ,κοιταω κατω,με ένα τιναγμα εφτασα στον απεναντι ουρανοξυστη,πρεπει να βιαστω ,η ωρα περνουσε ,σκεφτομαι συνεχεια που θα μπορουσε να ειχε παει ένα ταραγμενο μυαλο με αυτην την δυναμη,μια δυναμη χωρις ορια,ειχα μια ελπιδα ,μια σκεψη περασε από το μυαλο μου.

Εκανα μεταβολη κ ετρεχα πολύ πιο γρηγορα,δεν με επιανε το ματι ανθρωπου,ηταν μια γειτονια χρονια εγκαταλελειμμενη,στα βορεια προαστια,εκει ειχε μεγαλωσει.Οπως πλησιαζα εβλεπα σκονη πολύ.Αρχισε κ η αδρελαλινη ετρεχε στο αιμα μου.

Εφτασα τον εβλεπα,τα μισα κτιρια ειχαν καταστραφει,συνεχιζε με τις γροθιες του συνεχιζει με μανια το καταστροφικο του εργο.

Thulk του φωναξα με δυναμη,γυρισε,αγνωριστος,μια θολωμενη ματια μου εριξε,δεν ηταν αυτος που ειχα γνωρισει στο κυνηγι ενός αλλου κακοποιου όταν ειμαστε ομαδα,γυρισε ,δεν απαντησε,εριξε μια γροθια στην ασφαλτο,σαν να εγινε σεισμος ηταν.

Με ένα μεγαλο αλμα εφτασε διπλα  μου κ μου εριξε μια γροθια,με πεταξε μακρυα,χτυπησα με την πλατη έναν τοιχο από ένα σπιτι,σηκωθηκα αμεσως,τρεξαμε ο ενας απεναντι στον αλλον,όπως με πλησιαζε πηδηξα κ τον χτυπησα στο κεφαλι,γυρισα.Ηταν ορθιος.ζαλισμενος λιγο αλλα ορθιος,σηκωσε ένα μεγαλο κομματι από πετρα κ μου το πεταξε,εκανα αποφυγη,το μυαλο δουλευε συνεχεια,ηταν απιστευτα δυνατος αλλα με μυαλο όχι τοσο δυνατο,εκει πρεπει να συγκεντρωθω σκεφτηκα,κοιταω το πεδιο της μαχης,χαμηλα κτιρια,εκτος εκτος από αυτην την πολυκατοικια,αριστερα ,λιγο μακρυα αλλα εκει πρεπει να τον παω.

Τρεχω πανω του,την τελευταια στιγμη στριφω,να ειμαι ο ποντικος να με κυνηγησει θελω,πιανει το κολπο ,όπως ετρεχα ακουω τα κτιρια να σκορπιζονται δεξια κ αριστερα από την θηριωδης δυναμη του ,κοντευουμε στην τελικη πραξη ,γυρναω να δω που είναι,δεν τον βλεπω,κοιταω μπροστα μου,ΟΧΙΙΙ,τον υποτιμησα,μου ριχνει μια γροθια στα πλευρα που εχω χτυπησει τοσο δυνατη που μου κοπηκε η αναπνοη,πηδαει πανω μου,γυρναω στο πλαι κ τον αποφευγω,σηκωνομαι με έναν απιστευτο πονο,πηδαω πανω του κ τον χτυπαω στο λαιμο κ στον θωρακα,τιναζομαι,τον εκνευριζα παρα πολύ,κανω ένα αλμα κ φτανω στην πολυκατοικια,ανεβαινω ψηλα,από κατω αρχιζει κ χτυπαει το κτιριο με απιστευτη δυναμη,αυτό ηθελα,σε λιγο το κτιριο δεν αντεχει κ αρχιζει κ γρεμιζεται,κανει μια κινηση να φυγει,με ένα τιναγμα πηδαω πανω του κ του ριχνω στο κεφαλι μια γροθια με οση δυναμη μου ειχε απομεινει……….

Μετα θυμαμαι τον Μπραιτον να μου λεει –καλα τα καταφερες,θα γινεις καλα κ ηχους από σειρηνες κ κοσμο.

Γυρισα στο σπιτι ,ειχε ξημερωσει πια,ηθελα να ξαπλωσω απεγνωσμενα ,πονουσα παντου,βρηκα κ ένα σημειωμα στο ψυγειο—Εφυγα γιατι εισαι αναισθητος—χαμογελασα ,εκλεισα το παραθυρο κ αποκοιμηθηκα………………………………………..

 

Hurricane---gr4


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Αλέξανδρος, spakeman και σε 3 άλλους

#74 CrossEyed

CrossEyed

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 09:36:43

Όνομα : dionisis5

Διακοσμητής :gr10

 

Ένα πρωί εγώ ο καλύτερος κυνηγός κακοποιών,ο dionisis5 καθόμουνα αραγμένος στην πολυθρόνα μου και έπινα το ζεστό γαλατάκι μου και έτρωγα τα κουλουράκια μου σε μια ήμερα άδειας από την δουλεία,ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο. :S

 

Και λέω ποιος να είναι πρωινιάτικα και σηκώνω το τηλέφωνο και είναι η FBY και μου λέει ότι χορήγησαν μια ουσία στον Thulk και άρχισε να καταστρέφει την State Capitol και την Ελβετία...και δεν θα αφήσει καμία πόλη όρθια αν κάποιος δεν τον σταματήσει,,,

 

Και μου αναθέσανε σε μένα την αποστολή επειδή ξέρουν ότι εγώ καθημερινά διαπράττω πολλές επικίνδυνες αποστολές και νικάω δυνατούς κακοποιούς και προπονούμαι καθημερινά στο γυμναστήριο και έχω έναν ξεχωριστό τρόπο σκέψης σε σχέση με τους άλλους ήρωες...και γι'αυτό τον λόγο η FBY ξεχώρισε εμένα από τους υπόλοιπους ήρωες.  ;)

Και εγώ δέχτηκα μιας και ήξερα πως να νικήσω τον Thulk... (smug) Οι υπερδυνάμεις μου είναι να μπορώ να κάνω κάμψη μετάλλου,να ρίχνω φωτιές και να βρωμάω πολύύύύ.....

 

Το σχέδιο για να νικήσω τον Thulk είναι απλό,θα πάω όσο πιο κοντά του μπορώ για να μυρίσει αυτή την βρομερή οσμή που έχω ώστε να μην μπορεί να ανταποκριθεί και να με πολεμήσει και μετά...

 

Επειδή η ουσία που χορηγήθηκε στον οργανισμό του ήτανε μεταλλική εγώ θα κάνω κάμψη μετάλλου και θα καταφέρω να την εξουδετερώσω και έτσι θα του ρίξω πολλές φωτιές και αυτό ήτανε ο Thulk δεν θα ξαναενοχλήσει πότε τον κόσμο μας.  :D


  • Αυτό αρέσει σε spakeman και theoharis123

#75 anreas micker

anreas micker

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 33 μηνύματα
  • Τοποθεσίαcorfu
  • Ομάδα:ANDALOUSE
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:syperman4
Φήμη: 5

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 10:55:30

γεια σας ειμαι ο antreasm2 

gr4 

το σχεδιο μου ειναι να χρησιμοποιησουμε
ολοι μαζι της δυναμης μας ,ξεπερνοντας τα ντονατ και τα ενισχητικα να γινουμε ολοι μαζι μια γροθια  !

ο καθενας με τις δυναμεις του να αποσπασει τη προσοχη του θυλκ και εγω με τη δυναμη  του gomu gomu* (λαστιχο λαστιχο) τον δενω σφιχτα και πεθαινει απο το σφιξιμο  !

και απο τοτε με φωναζουν luffy

 

 

ευχαριστω antreasm2 gr4

πηγη εμπνευσης syperman4 gr1

gomu gomu * =devil fruit φρουτο του διαβολου (pig)  αδυναμια θαλασσα οταν το τρως ξεχνας να κολυμπάς

και ετσι φτιαχνεται το FBY


  • Αυτό αρέσει στον/η 1926

#76 ΑποστόληςΖουγανέλης

ΑποστόληςΖουγανέλης

    Ονειροπόλος

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 51 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθηνα
  • Ομάδα:Seven Nation Army+Gr5United
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:NISSANGTR
Φήμη: 25

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 12:14:21

Με λένε koykla2 και παίζω στο gr5! 

Το ονομα μου δεν εχει σημασια , οι φιλοι με λενε Stoll  ...
Eιμαι ενας απο τους φυλακες της 5ης πυλης του herozero και ειμαι μερος της ομαδας των seven nation army ...
 
Μια νυχτα οταν επεσε ενα αστερι , εκανα μια ευχη ... μια ... σημαντικη ευχη που καθε ηρωας θα ηθελε στην ζωη του να ζησει ... Ετσι οπως ετοιμαζομουν με την τσαντα στην πλατη να παω στο γυμναστηριο της ομαδας , χτυπαει το τηλεφωνο ... 
Παρακαλω ... ?
fby εδω ειδικος πρακτορας παγκοσμιου κινδυνου jefferson , stoll ειναι σε εξελιξη μια κατασταση στην οποια θα πρεπει να βοηθησεις και εσυ με τις δυναμεις σου ....!
 
Ετσι σε λιγα λεπτα ειμουν εκει και μου εξηγησαν με καθε λεπτομερια τον αντιπαλο ...
 
Στο ενδιαμεσο ο thulk το ειχε σκασει απο το εργαστηριο του τρελου επιστημονακαι με τις ειδικες του δυναμεις καταστρεφε οτι εβρισκε μπροστα του ...
Οταν ελαβα τον ειδικο εξοπλισμο ειδα μια μεγαλη συγκεντρωση απο ηρωες καθε server αλλα και καθε ομαδας απο 10 επιπεδο εως 400 καπου εκει ηταν και ο αρχηγος της ομαδας μου αλλα και αλλα μεγαλα αστερια ολου του σερβερ ... Επρεπε να σωσω τον κοσμο ... ομως ο χρονος ετρεχε γρηγορα σαν αστραπη , καθε λεπτο ενας ηρωας επεφτε ηττημενος απο την μεγαλη δυναμη του thulk ακομα και επικοι των 400 level δεν μπορουσαν να κανουν απολυτος τιποτα μπροστα σε αυτη την απειλη ... Ειμουν πραγματικα φοβησμενος ομως επρεπε να σωθει ο κοσμος με καθε κοστος ...
 
Ετσι προγραμματησα ενα ειδικο προγραμμα ελενχου , για να μπορεσω να το εμφυτευσω με καποιον τροπο στον thulk ...  
Ετσι και εφτιαξα μια ειδικη στολη θηλυκου thulk και την φορεσα ... εβαλα λιγο αρωμα απο ντονατ και πηγα κοντα του ...
HEY , Σκληρο αγορι ....! του κανω με νευμα ...
και αυτος αρχισε να κανει τα ματια του καρδουλες βγαζοντας εναν εκοφαντικο θορυβο αλλα και χοροπηδοντας σαν πραγματικη μαιμου με εκανε να καταλαβω οτι τσιμπησε πραγματικα μαζι μου ...
 
Αρχιζω να φευγω κουνιωντας το κορμι μου σαν πραγματικο θηλυκο και ο thulk πισω μου να του τρεχουν τα σαλια στην κυριολεξια (inlove)  !! 
Οταν ξαφνικα του λεω hey , ομορφε ... θελεις ενα donut .... ? 
καταλαβαινω πως το ηθελε παρα πολυ και του το πεταξα στον αερα ..
O thulk το καταβροχθησε πραγματικα και μεσα σε λιγα λεπτα το προγραμμα ειχε περασει μεσα στο αιμα του με την νανοτεχνολογια του fby  !!!
ετσι ο thulk κοιμηθηκε ξαφνικα και μετατραπηκε σε μια μηχανη παραγωγης ντονατς !!!
 
Ολοι η ηρωες δεν πιστευαν στα ματια τους οταν εβγαλα την στολη πως ενας παικτης 276 level  καταφερε να νικησει τον τεραστιο thulk αλλα χωρις δυναμη αλλα με μυαλο ...

  • Αυτό αρέσει στον/η Petolilos, SakisPlaysPro, DrSuperDuper και σε 2 άλλους

#77 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 15:46:05

ΚΩΔΙΚΟ ΟΝΟΜΑ :MadnessReigns
ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗΣ ΥΠΕΡ ΗΡΩΑ :Gr 9
 
 
     Αγαπημένο μου ημερολόγιο.
Ήταν ένα ζεστό πρωινό του Αυγούστου.Τίποτα δεν προμήνυε την περιπέτεια που θα ακολουθούσε.
                 ΔΕΥΤΕΡΑ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ       ΩΡΑ 7:OO ΠΜ
Έκανα όπως ακριβώς κάθε ημέρα.Ξύπνησα,έφαγα το πρωινό μου(Νέα σοκολατένια δημητριακά βιολογικής καλλιέργειας 'POPO SLORPS'),βούρτσισα τα δόντια μου,
με την ανεπανάληπτη οδοντόπαστα''ποιο καθαρά ,ποιο λεύκα κάθε μέρα'' κ έπειτα φορώντας τα αθλητικά μου παπούτσια της γρήγορης επιτάχυνσης κ μια πρόχειρη ρόμπα,
ξεκίνησα τις προπονήσεις μου.
Για υγείες σώμα κ πνεύμα 25 σετάκια των 5 λεπτών...
πφφφφφφφ  κ έχω μια βαρεμάρα σήμερα..άλλο πράγμα..
μα είναι τόσο ωραία η ημέρα για να την αναλώσω σε προπονήσεις....σκέφτηκα...μα για ένα λεπτό... εχω μια καταπληκτική ιδέα....
Φορώντας ήδη τα ειδικά μου παπούτσια κ τρώγοντας ντόταν,με χαμηλά λιπαρά,παρέλειψα τις προπονήσεις μου,σε κλάσματα δευτερολέπτου.κ τώρα?...τώρα τι κάνω ?.
Το ραδιόφωνο έπαιζε μελωδικούς στίχους των AC DC GC ......κάποια άλλη δραστηριότητα δεν είχα,η σχολή της Χαβαλένθια ήταν κλειστή για τις τις ολιγοήμερες καλοκαιρινές
διακοπές των ηρώων της,όλα τα πετ μου εκτός του Κωστή,τα είχα στείλει στην ειδική κατασκήνωση βοηθών κ το SAllouN! FunNY ParkY ,έπειτα από την τελευταία μου επίσκεψη
είχε αναρτήσει σε μεγάλη επιγραφή έξω από την πόρτα του,πως δεν είναι επιθυμητή η παρουσία μου...Χμμμμμμμμμ οπότε....
                             ΩΡΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ!!!!
Εδώ κ αρκετές ημέρες επιθυμούσα διακαώς να αποκτήσω όλο το σετ της ειρωνικής στολής της αλληλεγγύης,κ σήμερα είναι η τέλεια ημέρα!!!
κ έτσι έγινε...Προορισμός το Yollywood...
παρέα με την συντροφιά της πιστής μου γλίτσας με το τέλειο γούστο, πετάξαμε ψηλά πέρα απο το σπίτι μας στο Humphreydale κ κατευθυνθήκαμε από το dirty town center 
στο κέντρο του Granbury.
μια πορεία διαμαρτυρίας πλαισίωνε την κεντρική κρεαταγορά της πόλης.
ΜΑ ΜΗ ΜΕ ΓΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ?Κοιτώντας χαμηλά μέσα στο αγανακτισμένο πλήθος,πρόσεξα μια οικεία φυσιογνωμία..μα...δεν μπορεί...
αυτή η παιχνιδιάρικη ουρά..αυτή η καλλίστη κορμοστασιά με την κολλητή στολή πράκτορα ΜΙΒ που στρώνει τέλεια...κάπου την ξέρω....Μα ναι !!!Ποια άλλη θα μπορούσε 
να είναι από το tragi?μπεεεεεεεεε
Τα πανό με μεγάλα γράμματα έγραφαν ''ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΑΜΝΟΕΡΙΦΙΩΝ',ΟΦΘΑΛΜΟΣ ΑΝΤΙ ΟΘΘΑΛΜΟΥ'' κ λοιπές αντίστοιχες ατάκες.
Έκανα πως δεν την είδα...(το βραδινό μου σήμερα ειναι κρέας ελαφιού στην γάστρα με ρύζι γλασέ)σφύριξα αδιάφορα κ συνέχισα τον δρόμο μου.
   Πετώντας αμέριμνη κ σκεπτόμενη την νέα μου στολή ,τα χρήματα που διαθέτω κ το γευστικό τραγανό βραδινό μου φυσικά,ένιωσα μια λιγούρα να με διαπερνά!!
-Πεινάς Κωστή μου?
Η πιστή μου γλίτσα με το τέλειο γούστο έγνεψε θετικά!Ήταν ώρα για μεσημεριανό
Τα McDonatelasias έσφιζαν απο ζωή.Παρήγγειλα στο μικρό αγόρι κ χλωμό παλικάρι που ήρθε να μου πάρει παραγγελία ενα duble burger με τουρσί κ φέτα,κ μια σόδα  επί 2.
K άραξα..
Την μεσημεριανή μου σιέστα παραδόξως χάλασε ένα μήνυμα στο κινητό μου απο πράκτορα της υπηρεσίας FBY :"Επικοινωνήσαμε μαζί σας επειδή βρισκόμαστε σε μια 
κρίσιμη κατάσταση. Ο κόσμος πρόκειται να καταστραφεί. Κάποιοι επιστήμονες χορήγησαν μια ουσία στον Thulk για ένα πείραμα. Το πείραμα, το οποίο απέτυχε, 
τον τρέλανε και ενίσχυσε την δύναμη του κατά 15 φορές! Καταστρέφει τα πάντα στον διάβα του. Χρειαζόμαστε επειγόντως έναν υπερήρωα για να σώσει τον κόσμο."
ΠΩ!ΠΩ!Μια μέρα ειπα να βγω για σοπινγκ θέραπι κ κοίτα τι έγινε!!
Πρέπει να σταματήσω τον Thulk ,πριν καταστρέψει ολόκληρο τον κόσμο...Μα πως όμως?Οι δυνάμεις του με ξεπερνούν!
ΣΚΕΨΟΥ MADNESS, ΣΚΕΨΟΥ!    ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!πήρα το έξυπνο κινητό στα χέρια μου κ έστειλα ομαδικο μήνυμα στα παιδιά της σχολής της Χαβαλένθια.
''Θα είμαι τυχερή αν δεν ειναι όλοι τους σε διακοπές''αναφώνησα..
το μήνυμα ηταν σαφέστατο :Στην αυλή των τρελών επιστημόνων έχει πάρτι!Σερβίρονται δωρεάν ψητές μπριζόλες,μπιφτέκια λαχανικών κ αναψυκτικά όλων των 
γούστων  απο κορίτσια με μπικίνι !ελπίζω να πιάσει το κόλπο σκέφτηκα κ κατευθύνθηκα εκεί με αστραπιαία ταχύτητα.
Σε λιγότερο απο 5 δευτερόλεπτα όλη η παρέα μαζεύτηκε ,μαζί κ ο τουμπανιασμένος Thulk ,που για να τον δελεάσω του αποκρίθηκα κοροϊδευτικά ,νια νια νια 
πως είσαι έτσι βρε!σαν  σιχαμένη ποδάγρα απόμαχης γλίτσας!!!
-Εμ παιδιά....θα βάλετε ένα χεράκι???τους φώναξα..
-Που είναι το φαί?(ρώτησε ο asterix13)
-Που ειναι τα κορίτσια ?(αναρωτήθηκε ο vezouvios)
Ο Thulk σας κάνει ?Τους απάντησα..Ελάτε βοηθάτε όλοι,έχω να πάω κ για ψώνια,θα κλείσουν τα μαγαζιά!!!
   Κοιτώντας εμένα κ τους υπόλοιπους ήρωες παρατήρησα οτι όλοι μας ήμασταν σε φάση διακοπών.Ούτε καν πυραυλάκια!!!Ούτε καν βοηθοί ενθαρρυμένοι !!Ο ΜΑΙ ΓΚΟΝΤ,ψέλλισα
-ΤΟ ΧΟΥΜΕ,ΤΟ ΧΟΥΜΕ ,είπε ο Ντίλντο
Ο τιτάνιος  Thulk στεκόταν μπροστά μας έτοιμος να μας κατασπαράξει!
-Mad σόδα κρατάς στα χέρια σου???Μου είπε γεμάτος χαρά ο Ντίλντο!Κάνε αυτο που ξέρεις καλύτερα!!
-ΜΑ ΝΑΙ!!!!!ΜΠΡΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ του έριξα μια με το κροκοδείλισιο  ρέψιμο μου!
Tragi : ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝ ΤΟ ΚΡΕΑΣΣΣΣΣΣ ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Χάνα : Αχχχχχχ Πάτρικκκκ  <3 (ριπές δεκάδων πάτρικ εκσφενδονίζονταιι στο τέρας)
Vezouvios : Μανωλάκη πέτα πάνω του σαν λουκουμάςςςς ,κ σλάρπς όλο αηδία!
   (Ήδη μετά απο αυτές τις επιθέσεις ο Thulk έχασε την μισή του δύναμη
Spakeman :Με την ειδική του δύναμη στο να γίνεται αόρατος,του έσκασε μια μπουνιά στην μύτη
DrSuperDuper :Καταναλώνοντας ήδη 10 μπύρες,κ χωρίς να έχει χρησιμοποιήσει το wc,απέβαλε κάθε τοξική περιττή του ουσία στην μάπα του Thulk!
Asterix13  κ Redhood ωσάν μια γροθιά στροβίλισαν γύρω απο το πλάσμα μέχρι που ζαλίστηκε ενώ παράλληλα ο αυτοδονούμενος Ντίλντο του έριχνε μπανάνες...
κ ΜΠΡΑΦ!!!ΕΠΕΣΕ!!!!
ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΤΟΝ ΝΙΚΗΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!!
ΜΑ ΤΙ ΦΟΒΕΡΗ ΗΜΕΡΑ????
κ τώρα που το κακό εξολοθρεύτηκε ,κ μας έδωσε απο 10 προπό. στον καθένας μας ...κ σκεπτόμενοι οτι .. σαράντα οι βαθμοι λιώνει το κορμί...πάμε όλοι μαζί....
σε μια παραλία ...
οι προπονήσεις μεταφέρονται για το βράδυ.
 
 
 
αγαπημένο μου ημερολόγιο οπως κατάλαβες αυτη η ημέρα θα μείνει χαραγμένη για πάντα στην μνήμη μου.ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ
 
 
- Πείτε μας το Ψευδώνυμό σας και τον Διακομιστή! MadnessReigns Gr 9
- Ποιος / Ποια είστε;Είμαι η σούπερ Ντούπερ καταπληκτική Madness(Αλεξάνδρα)
- Ποιο είναι το σχέδιό σας για να αντιμετωπίσετε το Thulk;(Με την πολύτιμη βοήθεια των φίλων μου)
- Γιατί πιστεύετε ότι είστε η καλύτερη επιλογή από τους υπόλοιπους ήρωες; Error Error !!!
- Γιατί θα πρέπει το FBY να σας αναθέσει αυτή την επικίνδυνη αποστολή;Γιατί ανταπεξέρχομαι σε κάθε τι επικίνδυνο!
- Ποιες είναι οι ειδικές σας δυνάμεις;το Κροκοδειλίσιο ρέψιμο
- Μπορείτε να νικήσετε τον Thulk; Πώς;Με την ειδική μου  δύναμη
 

  • Αυτό αρέσει στον/η argudagi1, Naty, kourampies και σε 18 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#78 ofiman

ofiman

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 17:26:26

Καλησπέρα σας, ως σούπερ ήρωας δεν χρειάζεται να γράψω πολλά για μένα γιατί ειμαι ήδη γνωστός για τις δυνάμεις μου και την θέληση να βοηθήσω όσους πραγματικά έχουν ανάγκη κ ειναι σε κίνδυνο!!το fby θα πρεπει να αναθέσει την αποστολή σε μένα γιατί εχω την εμπειρία και ειμαι μοναδικός στην γνώση της χρήσης σούπερ όπλων! οσο για τον thulk ευτυχώς για τον κόσμο τον γνωρίζω απο όταν ήμασταν ακομα παιδιά και αναμετρηθηκαμε σε έναν διαγωνισμό για τον ποιο δυνατό επερχόμενο ήρωα!!!η μάχη ηταν σκληρή αλλα κατάφερα να τον νικήσω με οχι και τόσο ιδιαίτερη δυσκολία γιατί εχει 2 αδυναμίες που γνωρίζω εγώ κ μονο εγώ !!!Οπότε αν πραγματικά θέλετε να σωθεί ο κόσμος θα με εντοπίσετε στην διεύθυνση gr5 με το ονομα ofiman
  • Αυτό αρέσει στον/η asmo, Anonumous, 1926 και σε άλλον ένα

#79 diafkoulas

diafkoulas

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
Φήμη: 12

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 19:05:37

Ζαχαλεξ  -  gr9

 

Αύγουστος. Μεσημέρι αργά. Το θερμόμετρο γράφει 40 βαθμούς (και όχι δεν λιώνει το κορμί γιατί τσουρέκια). Τρίβω το μπυροκοιλίδι μου γιατί πονάει......έφαγα πολύ καρπούζι. Έχω και πονοκέφαλο από χτες, είχαμε γιορτή στο χωριό Ehsvlawskli, και τα πίναμε με την υπόλοιπη ομάδα. Οπότε θέλω για το επόμενο 3ωρο να αράξω στην αιώρα κάτω από την σκιά των δέντρων στην αυλή να συνέλθω (αν δεν χειροτερέψει ο πονοκέφαλος από τα τζιτζίκια που την έχουν δει η συμφωνική της Αυστρίας)

Η υπόλοιπη ομάδα είναι κάπου γύρω στο οίκημα, αλλά δεν με ενδιαφέρει διόλου για την ώρα.

 

Μισή ώρα αργότερα περίπου, και αφού τον έχω ψιλοπάρει......τον ύπνο... (sleeping)  με ξυπνάει η γαϊδουροφωνάρα του Χοντρομπιλ...

-Ζαχαλεεεεεεεεεξ πρόβλημααααααα... 

-Πωωω πιο σιγά μωρέεεεεεε

-Ξύπνα ρε, μας πήραν από το FBY, τελικά ο Φαίδων ο τρελόγερος είχε δίκιο για τις φήμες, ο Thulk είναι γεγονός και μάλιστα αυτοί οι ούγκανοι οι επιστήμονες τα θαλάσσωσαν και τώρα κλάφτα Χαράλαμπε

-Πιο σιγά λίγο αν γίνεται...το κεφάλι μου...ε τι κλάφτα Χαράλαμπε;;; μίλα!!!

-Τους σκότωσε, έσπασε το εργαστήριο, έχει ήδη καταστρέψει το Footvillage και τώρα κατευθύνεται προς το Χαβαλίνθιον...όπως καταλαβαινεις πρέπει να νιώσεις

-Από όλες τις μέρες σήμερα? αλήθεια? πφφφ...χρειάζομαι βοήθεια να συνέλθω από το μεθύσι, πες τον Φαρτμένη να ετοιμάσει μια τοξική αντιαλκοολική klaniobomb να πιω....γρήγορα

 

Σηκωνεται εκεινη την ωρα απο το διπλανο δωματιο ο Φαρτμενης με μισοκλειστα ματια και το εσωρουχο στο κεφαλι:

-Ασε Αλεξ, σου την εχω ετοιμη και ειναι οσο τοξικη γινεται, απο χτες, if you know what i mean...ετοιμος?

-ΟΧΙ!

-That's what i thought! φρρρρρ 

 

Πινω λοιπον την θεραπευτικη klaniobomb απο τον Φαρτμένη που ειναι ο χημικος-θεραπευτης της ομαδας και ετοιμαζομαι. Νιωθω ηδη περδικι. Τρωω και ενα δυναμωτικο κουλουροπέπονο που ειχε φτιαξει απο το πρωϊ η Βρούφα, η μαγείρισσα της ομαδας. 

 

-Χοντρομπιλ δεν γινεται μονος μου οπως καταλαβες, αυτο το κτηνος τον Thulk ποιος ξερει ποσο τον τάισαν και τι δυναμεις απεκτησε...Ειδοποίησε αμεσως τον Ζάχο και ετοιμασε την Αριάδνη.

 

[Ο Ζαχος ειναι ο φιλος μου και αγαπημενος συναδελφος για θεματα δυσκολων κακοποιων, το δεξι μου χερι αν θελετε.

Θετικα: καλη διαισθηση, ανιχνευτικες ικανοτητες, αριστος καμουφλερ, ικανος παγιδοστηστης, οξυδερκης, βρισκει αμεσα λυσεις σε αδιεξοδα και τελειος συνεργατης.

Αρνητικα: μιλαει πολυ, τρωει πολυ καρπουζι (πιο πολυ απο μενα) με αποτελεσμα να κατουραει πολυ και πολλες φορες σε πολυ ακαταλληλες στιγμες και τελος αδυναμη μνημη.

 

Η Αριαδνη ειναι ενα τρελοκατσικο της ομαδας που εχει πολυ δυνατη κουτουλια που ζαλιζει μεχρι και 15 φορες μεγαλυτερο ον απο αυτην και με καποιες περιεργες, ιδιαιτερες κρυμμενες δυναμεις. Επισης πολυ βασικη. Την παιρνω παντα στους πολυ δυσκολους κακους, οπως ο Thulk. Ενιοτε την αρμεγουμε για γαλα σε πολυ δυσκολες συνθηκες που δεν εχουμε τροφη ή νερο...και επισης οταν θελουμε να φτιαξει η Βρουφα κουλουροπέπονα καθως ειναι πολυ θρεπτικο και μαγικο το γαλα της, αλλα το χρησιμοποιουμε με συνεση καθως λιγη παραπανω ποσοτητα στην καταναλωση και μπορει να τρελαθεις. Καπως ετσι χασαμε τον Φαιδων καποτε.]

 

 

Βαζω λοιπον την στολη μου, παιρνω τις τοξικες-καπνιστες αμπουλες του Φαρτμενη, το τοξο μου και τα φωτοκρίτσινα της εξφενδονισης βουτιγμενα σε λιγη δηλητιριωδη γλιτσα που σταζει στην ακρη τους.

 

Μετα απο μια ωρα ψαξιμο στο Μαρίτιον δασος (λιγο εξω απο το Χαβαλενθιον) θελοντας να προλαβουμε τον thulk πριν φτασει στο στοχο του, ο Ζαχος τον εντοπιζει.

 

-Ζαχο καμουφλαρισου κ στησε μια παγιδα του δαγκώματος του ποδιου καλυμμένη με φυλλα και ενα δυχτι απο πανω απο τα 3 δεντρα που θα ενεργοποιηθει αυτοματα και θα τον εγκλωβίσουμε

 

Οση ωρα εφτιαχνε την παγιδα ο Ζαχος, ο thulk γκρεμιζε οτι βρισκοταν μπροστα του και σκοτωνε και κατασπάραζε οτι υπηρχε απο ζωη. Την αριαδνη την ειχα στειλει να κανει τον κύκλο για να βγει απο μπροστα του και να τον κυκλωσουμε. Εγω εκανα την εμφανιση μου για να του αποσπασω την προσοχη. Μετα απο λιγη ωρα παλης...(πετωντας ο ενας στον αλλο, ο μεν πετρες και κορμους και ο δε φωτοκρίτσινα, αποτυχημενα), με ειδοποιει ο Ζαχος οτι η παγιδα ετοιμαστηκε. Προσπαθουμε λοιπον να τον οδηγησουμε στην παγιδα. Μετα ωρα προσπαθειας αρχιζει και υποψιαζεται το ημίχαζο τρολλ οτι του την εχουμε στημενη...ο ζαχος ειναι τραυματισμενος στα 10 μετρα μπροστα του και αποφασιζει εκεινη την ωρα να κατουρισει (το πολυ καρπουζι που λεγαμε). Εγω πισω απο το κτηνος σε ασφαλη αποσταση. Ο thulk με το ενα χερι πεταει εναν βραχο και καταστρεφει την παγιδα ενω με το αλλο κραταει μια αγελαδα που βρηκε στο διαβα του και την κατασπαραζει με μια χαψια. Στρεφεται αμεσως στον Ζαχο που ειναι μονο ενα χτυπημα μακρυα και με 40% να ειναι κρισιμο χτυπημα. Εγω ανυμπορος να σκεφτω τι να κανω στην θεση που βρισκομουν και εχοντας ξοδεψει ολα μου τα φωτοκρίτσινα με την γλιτσα που σταζει, αρχιζω να χανω καθε ελπιδα. Εκεινη την στιγμη βλεπω την Αριαδνη να τρεχει πανω απο τον λοφο με ορμη κατα του thulk. Εμεινα αναυδος γιατι ειχε μπει σε επικη μωβ λειτουργια, η οποια λειτουργια ειναι η ιδιαιτερη κρυμμενη δυναμη που ειχα αναφερει. Ειναι περιεργη και ιδιαιτερη γιατι ενεργοποιείτε καθε φορα που βλεπει καποιον να τρωει κρεας, ποσο μαλλον να κατασπαραζει μια ζωντανη αγελαδα.

(εμεις καθε φορα που θελουμε να φαμε κρεας σαν ομαδα βεβαια βαζουμε υπνωτικο στο σανο της ωστε να μην μας μασει η οργη της)

Σκαει λοιπον την σουπερ απολυτη επικη κεφαλια στον Thulk πριν προλαβει να επιτεθει στον αβοηθητο πλην ξαλαφρομενο πλεον Ζαχο...ο Thulk πεφτει κατω οχι μονο ζαλισμενος αλλα σχεδον αναισθητος...εκει λοιπον πεταγομαι εγω και λεω

-καντε ακρηηηηηη

παιρνω και τις 5 τοξικες-καπνιστες αμπουλες του Φαρτμενη, τις πεταω ολες μεσα στο στομα του ζαλισμενου thulk, με ενα σαλτο πηδαω και καλυπτω το τρελοκατσικο και τον Ζαχο με το σωμα μου και ΜΠΟΥΥΥΥΥΥΥΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ......ο thulk πλεον δεν ηταν πισω μας...ηταν εδω, εκει, παραπερα...

 

Η δουλεια ειχε γινει και ειμασταν ολοι ζωντανοι χαρη στην αψογη συνεργασια μας.

See ya thulk b***ch

 

 

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, mila, kourampies και σε 9 άλλους

#80 Lousi

Lousi

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:Χαβαλενθια
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Lousi
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 03 Αύγουστος 2015 - 20:04:11

Lousi  -  Gr9

 

Είμαι η Lousi μια δυνατή ηρωίδα κάνοντας καθημερινός προπονήσεις, πρόθυμη να βοηθάω πάντα για το καλό του κόσμου.

Πρέπει να με επιλέξετε για να πιάσω τον Thulk διότι βρίσκω πάντα τον τρόπο να πιάνω τους κακοποιούς όσο δυνατοί και αν είναι.

Λοιπόν το σχέδιο μου είναι απλό:

Θα πάω με το όχημά μου μια λευκή φοραδίτσα την Basia όπου θα φορτώσω δυο καρπούζια φορώντας την super Αμφίβια στολή της Αλληλεγγύης.

Μόλις τον πλησιάσω θα του ρίξω τα καρπούζια για να με προσέξει έπειτα θα του ρίξω κοντά στα πόδια με το ανέπαφο πλαστικό πιστόλι γράσου, θα γλιστρήσει και θα πέσει 

Θα πετάξω το λάσο μου και θα τον πιάσω από τα πόδια και επειδή θα προσπαθήσει να λυθεί θα πετάξω γρήγορα και δεύτερο λάσο με το άλλο μου χέρι για να του δέσω και τα χέρια και με γρήγορες κινήσεις θα τον δέσω σαν μοσχαράκι, τον τυλίγω σε μια κόλλα χαρτί όπου τον παραδίδω στα χέρια του FBY.


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, mila, kourampies και σε 8 άλλους




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες