Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προβλήματα καθυστερήσεων και επανεκκινήσεων σε iOS


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
1 απάντηση σε αυτό το θέμα

#1 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 04 Αύγουστος 2015 - 15:05:49

Τρέχω το HZ σε tablet (iPad Mini) με iOS 8 και συνδέομαι στο Internet μέσω Wind F2G. Πάντα έχω τις τελευταίες ενημερώσεις και στο λειτουργικό και στις εφαρμογές στο tablet μου.

Η εφαρμογή HZ για iOS μου παρουσιάζει τα εξής προβλήματα:

  1. Καθυστερεί πάρα πολύ να ξεκινήσει η εφαρμογή. Συχνά πάνω από 1 λεπτό.
  2. Έχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση να ανταποκριθεί. Πατάω πχ. να κάνω προπόνηση κι αυτή ξεκινάει μετά από 10 δευτερόλεπτα.
  3. Κάνει πολύ συχνά επανεκκίνηση (άλλες φορές βγάζοντας την ένδειξη "Άγνωστο Σφάλμα", άλλες φορές χωρίς καθόλου ένδειξη). Αυτό είναι ακόμα πιο έντονο όταν μετακινούμαι (πχ. ταξιδεύω με αυτοκίνητο).
  4. Αν βάλω μια αποστολή, μετά αλλάξω app στο tablet για να κάνω κάτι άλλο και μετά επιστρέψω στο HZ για να δω τη λήξη της αποστολής, η εφαρμογή ξανακάνει επανεκκίνηση (ενώ ΔΕΝ την έχω κλείσει, την έχω ανοικτή στο background).
  5. Όλες αυτές οι επανεκκινήσεις μου στοιχίζουν σε data. Μέσα σε λίγες μέρες το HZ καταναλώνει άνετα 1 GB (που μεταφράζεται σε 5€ στο πακέτο που χρησιμοποιώ), δηλαδή 10-20 φορές περισσότερο από ότι άλλα παιχνίδια που παίζω στο ίδιο tablet.
     

  • Αυτό αρέσει στον/η SakisPlaysPro

#2 Mastigo

Mastigo

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 257 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 574

Δημοσιεύτηκε 04 Αύγουστος 2015 - 21:58:08

Χαίρετε,

Για την άμεση διάγνωση και επίλυση του πρόβληματος που αντιμετωπίζετε παρακαλούμε απευθυνθείτε στην υποστήριξη.

Κλειδώνει.
  • Αυτό αρέσει στον/η NoMiZwPwSEiDaEnaGaTouLl




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες