Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συμβουλές για το ποια αποστολή να επιλέξεις τελικά...!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
13 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 AddictedToYou

AddictedToYou

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 16 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧαλκίδα
  • Ομάδα:Immortals Vampires
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:AddictedToYou
Φήμη: 68

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 11:32:46

Χαίρετε ήρωες του hero zero...

Συχνά πολλές φορές με ρωτάνε "Πως ανεβαίνεις τόσο γρήγορα;;" ή "Ποιο είναι το κόλπο σου και κερδίζεις τόση εμπειρία;;"...

Και παρατηρώ ακόμα και από αυτούς που μου μου ζητάνε συμβουλές οτι και οι ίδιοι κάνουν λάθος επιλογή αποστολών...ακόμα και εγώ πολλές φορές απο βιασύνη μου.

Ένα είναι το σίγουρο...ότι δεν υπάρχουν ούτε κόλπα ούτε χακ που λένε μερικοί αυτά είναι εύκολες "παγίδες" για "εύκολη λεία"...

Το μυστικό είναι τι αποστολές διαλέγει να βάλει ο καθένας...

Η καλύτερη αναλογία που θα μπορούσε να υπάρχει σε αποστολή και εμπειρία είναι η εξής:

1 λεπτό--->500 εμπειρία

2 λεπτά--->1000 εμπειρία

.

.

.

.

.

.

.

Κ.Ο.Κ

Υπάρχουν και αποστολές που δίνουν περισσότερη εμπειρία από ότι δίνει η παραπάνω αναλογία...αυτές είναι και οι πιο σωστές αποστολές που υπάρχουν!

 

Πολλοί εδώ θα ρωτήσετε "Και άμα δεν μου βγάζει τέτοιες αποστολές;;"

Η απάντηση είναι η εξής"Πρέπει να έχεις πάντοτε 50άρι ενισχυτικό αποστολών αυτό είναι δεδομένο...και αν δεν σου βγάζει συχνά τέτοιες αποστολές τότε φρόντισε η αναλογία αποστολής και εμπειρίας να πλησιάζει τα παραπάνω!"

 

 

Ελπίζω να βοήθησα αρκετά! :)


  • Αυτό αρέσει στον/η atre151, chris193, fotis999 και σε 3 άλλους

#2 UltraMan

UltraMan

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 44 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονικη
  • Κόσμος:GR11
Φήμη: 179

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 11:37:40

Αποστολες μαχης με εμπειρια 2.000+ ειναι η καλυτερη επιλογη.



#3 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 987 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 11:49:14

Η προτεινόμενη αναλογία της εμπειρίας των αποστολών είναι 500 εμπειρία/λεπτό, βέβαια το ύψιστο που έχω εγώ προσωπικά παρατηρήσει είναι 1200 εμπειρία/λεπτό σε 2λεπτη αποστολή μάχης με ανταμοιβή 2400 εμπειρία. Φυσικά πρέπει να έχεις ενισχυτικό αποστολών -50% για να μειώνεται ο χρόνος και η ενέργεια που ξοδεύες καθώς και να αυξάνεται και το ποσό εμπειρίας/λεπτό.

Ένα άλλο κόλπο είναι να προσπαθείς να ολοκληρώνεις τα ηρωικά κατορθώματα με ανταμοιβές εμπειρία (το πιο γνωστό είναι το group των ηρωικών κατορθωμάτων με τα κέρματα που ξοδεύτηκαν σε μια μέρα).

#4 AddictedToYou

AddictedToYou

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 16 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧαλκίδα
  • Ομάδα:Immortals Vampires
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:AddictedToYou
Φήμη: 68

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 12:03:33

Απορω γιατι αναφερετε αυτα που αναφερω και εγω απο πανω χΔ


  • Αυτό αρέσει σε fotis999, Ιωάννα5 και NikolasAek21

#5 fotis999

fotis999

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 314 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑγρίνιο
  • Ομάδα:Jackals
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Beast
Φήμη: 180

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 12:21:47

ΝΑΙ ΔΙΚΙΟ  ΕΧΕΙΣ  AddictedToYou

 

MAKE  FUN!!! PLAY  HERO ZERO


  • Αυτό αρέσει στον/η AddictedToYou

#6 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 17:14:20

Πολλοί εδώ θα ρωτήσετε "Και άμα δεν μου βγάζει τέτοιες αποστολές;;"

 

Άλλη μια απάντηση σε αυτό: Διαλέγεις μία δίλεπτη, ίσα-ίσα για να αλλάξουν όλες οι αποστολές της ζώνης.

 

Αλλά επειδή το παιχνίδι κρίνεται στις λεπτομέρειες, τί γίνεται αν υπάρχουν δύο αποστολές στην ίδια ζώνη που δίνουν καλή εμπειρία;

Για παράδειγμα, έχετε μια αποστολή των 2 λεπτών που δίνει 1200 εμπειρία και μια 11 λεπτών που δίνει 5500 εμπειρία. Ποιά θα διαλέγατε; Ακούω γνώμες. ;)


  • Αυτό αρέσει σε odi, REAL2 και UltraMan

#7 UltraMan

UltraMan

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 44 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονικη
  • Κόσμος:GR11
Φήμη: 179

Δημοσιεύτηκε 18 Σεπτέμβριος 2015 - 17:34:06

Άλλη μια απάντηση σε αυτό: Διαλέγεις μία δίλεπτη, ίσα-ίσα για να αλλάξουν όλες οι αποστολές της ζώνης.

 

Αλλά επειδή το παιχνίδι κρίνεται στις λεπτομέρειες, τί γίνεται αν υπάρχουν δύο αποστολές στην ίδια ζώνη που δίνουν καλή εμπειρία;

Για παράδειγμα, έχετε μια αποστολή των 2 λεπτών που δίνει 1200 εμπειρία και μια 11 λεπτών που δίνει 5500 εμπειρία. Ποιά θα διαλέγατε; Ακούω γνώμες. ;)

Προσωπικα θα διαλεγα την αποστολη διαρκειας 2 λεπτων.



#8 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 987 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2015 - 06:23:26

Άλλη μια απάντηση σε αυτό: Διαλέγεις μία δίλεπτη, ίσα-ίσα για να αλλάξουν όλες οι αποστολές της ζώνης.

Αλλά επειδή το παιχνίδι κρίνεται στις λεπτομέρειες, τί γίνεται αν υπάρχουν δύο αποστολές στην ίδια ζώνη που δίνουν καλή εμπειρία;
Για παράδειγμα, έχετε μια αποστολή των 2 λεπτών που δίνει 1200 εμπειρία και μια 11 λεπτών που δίνει 5500 εμπειρία. Ποιά θα διαλέγατε; Ακούω γνώμες. ;)


Εδώ θα κριθεί το αν είσαι αρχάριος ή έμπειρος του παιχνιδιού.

Εγώ παλιολτερα ως αρχάριος θα διάλεγα φυσικά την 11λεπτη γιατί λέω μου δίνει περισσότερη εμπειρία συνολικά.

Όμως τώρα ως έμπειρος θα διαλέξω τη 2λεπτη για δύο λόγους:
1. Αναλογικά η 2λεπτη αποστολή με 1200 εμπειρία δίνει 600 εμπειρία/λεπτό σε αντίθεση με την 11λεπτη που δίνει 5500 εμπειρία συνολικά (500 εμπειρία/λεπτό).
2. Συμφέρει να κάνεις αποστολές μικρής διάρκειας όταν έχει να κάνει ανάμεσα σε δυο ισάξιες αναλογικά αποστολές (μία 11λεπτη και μια 2λεπτη) ώστε να ολοκληρώνεις πιο γρήγορα τα ηρωικά κατορθώματα των αποστολών.

#9 UltraMan

UltraMan

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 44 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονικη
  • Κόσμος:GR11
Φήμη: 179

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2015 - 10:19:50

Εδώ θα κριθεί το αν είσαι αρχάριος ή έμπειρος του παιχνιδιού.

Εγώ παλιολτερα ως αρχάριος θα διάλεγα φυσικά την 11λεπτη γιατί λέω μου δίνει περισσότερη εμπειρία συνολικά.

Όμως τώρα ως έμπειρος θα διαλέξω τη 2λεπτη για δύο λόγους:
1. Αναλογικά η 2λεπτη αποστολή με 1200 εμπειρία δίνει 600 εμπειρία/λεπτό σε αντίθεση με την 11λεπτη που δίνει 5500 εμπειρία συνολικά (500 εμπειρία/λεπτό).
2. Συμφέρει να κάνεις αποστολές μικρής διάρκειας όταν έχει να κάνει ανάμεσα σε δυο ισάξιες αναλογικά αποστολές (μία 11λεπτη και μια 2λεπτη) ώστε να ολοκληρώνεις πιο γρήγορα τα ηρωικά κατορθώματα των αποστολών.

Ακριβως.



#10 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2015 - 15:37:50

Χμμμ....

Πράγματι η δίλεπτη δίνει 600 εμπειρία ανά λεπτό και φαίνεται καλύτερη από την 11λεπτη που δίνει 500 ανά λεπτό.

Και θα ήταν σίγουρα καλύτερη αν παίζαμε με απεριόριστη ενέργεια. Όμως η ενέργεια στο παιχνίδι είναι περιορισμένη.

 

Δείτε το ως εξής:

Είναι τα τελευταία σας 11 λεπτά πριν τελειώσει η ενέργειά σας και έχετε δύο δυνατότητες:

1) Τα ξοδεύετε όλα στην 11λεπτη και παίρνετε στα σίγουρα 5500 εμπειρία

2) Ξοδεύετε μόνο 2 λεπτά στη δίλεπτη, παίρνετε 1200 εμπειρία και ελπίζετε στα επόμενα 9 λεπτά να σας τύχουν αρκετά καλές αποστολές ώστε να βγάλετε τουλάχιστον άλλη (5500-1200=) 4300 εμπειρία. Δηλαδή 478 ανά λεπτό.

 

Τώρα τί λέτε; Αξίζει να το ρισκάρετε;


Επεξεργάστηκε από DrSuperDuper, 19 Σεπτέμβριος 2015 - 15:48:52.

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, DeathCab, Killfan7 και σε άλλον ένα

#11 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 987 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2015 - 16:14:13

Χμμμ....
Πράγματι η δίλεπτη δίνει 600 εμπειρία ανά λεπτό και φαίνεται καλύτερη από την 11λεπτη που δίνει 500 ανά λεπτό.
Και θα ήταν σίγουρα καλύτερη αν παίζαμε με απεριόριστη ενέργεια. Όμως η ενέργεια στο παιχνίδι είναι περιορισμένη.

Δείτε το ως εξής:
Είναι τα τελευταία σας 11 λεπτά πριν τελειώσει η ενέργειά σας και έχετε δύο δυνατότητες:
1) Τα ξοδεύετε όλα στην 11λεπτη και παίρνετε στα σίγουρα 5500 εμπειρία
2) Ξοδεύετε μόνο 2 λεπτά στη δίλεπτη, παίρνετε 1200 εμπειρία και ελπίζετε στα επόμενα 9 λεπτά να σας τύχουν αρκετά καλές αποστολές ώστε να βγάλετε τουλάχιστον άλλη (5500-1200=) 4300 εμπειρία. Δηλαδή 478 ανά λεπτό.

Τώρα τί λέτε; Αξίζει να το ρισκάρετε;


Θα σου το θέσω τώρα εγώ κάπως αλλιώς:

Με τα παραπάνω δεδομένα να ισχύουν έχεις και τα εξής δεδομένα επιπλέον: είσαι 2 αποστολές μακριά από το ηρωικό κατόρθωμα των αποστολών, τι κάνεις τώρα;

Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι σε ανάλογες περιπτώσες πράττεις ανάλογα.

#12 GRIPHUS

GRIPHUS

    Παρατηρητής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 30 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMars
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 19

Δημοσιεύτηκε 19 Σεπτέμβριος 2015 - 18:30:36

Ασπούμε τα πράγματα πιο απλά...πχ έχουμε δύο αποστολές ή μια δίνει 2 λεπτά 1200 εμπειρία και η άλλη 11 λεπτά και 5500....ποιά είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτεροι όμως χωρίς περιορισμούς δηλάδη να έχεις ενέργεια και τα λοιπά...

Ποια συμφέρει περισσότερο κατά την γνώμη σας...

Για να μάθουν και οι νέοι παίχτες ποιός είναι ο σωστός και γρήγορος τρόπος να ανέβεις....



#13 SwissAir

SwissAir

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 38 μηνύματα
  • Ομάδα:Sxzfnvlvs
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:SwissAir
Φήμη: 102

Δημοσιεύτηκε 20 Σεπτέμβριος 2015 - 00:33:32

Προσωπικά διαλέγω πάντα τις αποστολές που δίνουν όσο το δυνατόν περισσότερα κέρματα (και απαιτούν το δυνατόν λιγότερη ενέργεια), εκτός και αν παίζω με τα καρτελάκια που βοηθούν στην ολοκλήρωση ηρωϊκών κατορθωμάτων (κάτι που τώρα τελευταία το έχω κόψει γιατί τα ριμάδια τα ηρωικά κατορθώματα δεν τελειώνουν ποτέ)

 

Με τα κέρματα κουμπώνεις δεξιότητες και οι δεξιότητες είναι το ζητούμενο για έναν δυνατό ήρωα, όχι τα level.

 

Η λογική είναι η εξης:

 

Όσο πιο αργά ανεβαίνω level τόσο το καλύτερο. Με τις καθημερινές προπονήσεις να γίνονται ανελιπώς ο ήρωας μου θα τουμπανιάζει όλο και περισσότερο. Και εφόσον το παιχνίδι είναι μαραθώνιος χωρίς γραμμή τερματισμού δεν υπάρχει λόγος να βιάζομαι να ανέβω level. Κάποια στιγμή θα φτάσω στο επόμενο. Υγεία να έχουμε και χρόνο να παίζουμε...

 

Ο μόνος λόγος να κυνηγάς τιμή είναι για το εβδομαδιαίο τουρνουά τιμής. Κανένας άλλος. 

 

Αλλά και πάλι σε εσάς προτείνω και συμβουλεύω να κυνηγάτε τιμή για να κυνηγάω μόνο εγώ τα κέρματα και μετά να σας δέρνω από 30 level χαμηλότερα... (smug)


Επεξεργάστηκε από SwissAir, 20 Σεπτέμβριος 2015 - 00:37:31.

  • Αυτό αρέσει στον/η yyyyy00, john13, WHYBAnmyacountE3xeth και σε άλλον ένα

#14 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 20 Σεπτέμβριος 2015 - 18:11:15

 

 

Αλλά και πάλι σε εσάς προτείνω και συμβουλεύω να κυνηγάτε τιμή για να κυνηγάω μόνο εγώ τα κέρματα και μετά να σας δέρνω από 30 level χαμηλότερα... (smug)

Δεν έχει σημασία αν είααι 50 λέβελ και με νικάς αν για να φτάσεις σε αυτό χρειάστηκες 200 μέρες και εγώ μόνο 100...

Το ερώτημα είναι, στον ίδιο χρόνο που παίζεις θα ήσουν καλύτερος με κάποια άλλη στρατηγική;






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες