Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συμβουλες σχετικα με την ομαδα


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 27 Δεκέμβριος 2015 - 22:37:15

Καλησπερα,
Γραφω αυτο το θεμα γιατι χρειαζομαι βοηθεια με καποια θεματα στην ομαδα μου.Η βοηθεια σας θα ηταν ευπροσδεκτη.Να τα προβληματα μου:
1)Ενας παικτης δεν εχει μπει εδω και 4 μερες,και συμφωνα με τον σχετικο κανονα της ομαδας θα πρεπει αυριο πεμπτη μερα να τον διωξω.Τι να κανω;
2)Η ομαδα σημερα(κυριακη εννοω) εκλεισε 1 εβδομαδα αλλα λιγοι εχουν δεχτει να ερθουν και 2 μονο εκατσαν λιγο.Οι αλλοι αγνοησαν τα αιτηματα μου,και μιλαω για ατομα χωρις ομαδα 7-15 ή και 25 ακομα λβλ.Οσο και ελκυστικα,πειστικα αλλα ταυτοχρονα ευγενικα και αν ειναι τα περισσοτερα μου αιτηματα πανε στο βροντο.Πως να το λυσω αυτο το προβλημα;
3)Η ομαδα μου ανεβαινει γρηγορα,αλλα ειμαστε μονο δυο ενεργοι παικτες,και ο αλλος ενεργος αν και προσπαθει,χωρις εμενα η ομαδα θα φαλιριζε.Πως να βρω τους σωστους παικτες που θα δωριζουν,αλλα δεν θα ζητουν τον ουρανο με τ'αστρα για ανταλαγμα;

#2 Berg 10

Berg 10

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 113 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαState Capitol
  • Ομάδα:Oti na nai
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:Memories
Φήμη: 118

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2015 - 05:16:36

1)Περίμενε ακόμη λίγο διότι μπορεί να σου φανεί χρήσιμος στην άμυνα.

2)Δοκίμασε όλους τους παίκτες του ίδιου επιπέδου κάνοντας στη λίστα κατάταξης κλικ στο <<Επίπεδο>> ή δοκίμασε κάποιους σε ομάδες που είναι μέλη.

3)Στην περιγραφή βάλε <<Χρειαζόμαστε επειγόντως δωρητές κερμάτων και σε αντάλλαγμα(αν σου είναι εύκολο)θα γίνουν σύμβουλοι ή τίποτα άλλο.


  • Αυτό αρέσει στον/η Berg8

Cras in elementum orci, ut semper tortor. Sed enim orci, dictum imperdiet blandit vitae, luctus et lorem. Vestibulum tempus sapien sit amet quam accumsan tincidunt. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Vivamus non molestie odio. Donec euismod neque a mi cursus blandit. Cras at purus nisl. Curabitur mattis leo et vulputate lacinia. Morbi vitae finibus urna, in eleifend arcu. Proin ultricies a turpis non luctus. Proin elementum, arcu nec sodales efficitur, est tellus volutpat nisi, ut feugiat quam odio vel nisl. Cras bibendum turpis augue, non feugiat eros sodales sed. Morbi in diam efficitur, accumsan diam vel, faucibus arcu. Donec nec consectetur nibh. Mauris vel maximus ipsum. Vivamus sed nunc arcu.

 


#3 ConBou

ConBou

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 44 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαNottingham
  • Ομάδα:Illuminati
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:snail
Φήμη: 30

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2015 - 09:09:31

  • Διώξτον, έπρεπε να σε έχει ειδοποιήσει κανονικά.
  • Δώρισε (εσύ) ντόνατ, έτσι ώστε να ανέβουν οι εγκαταστάσεις για να προσελκύσεις καίνουργια και δυνατά μέλοι!
  • Βάλε μια ελκυστική περιγραφή (μην βάλεις οτι σε 2-3 μέρες όποιος δεν μπει θα τον διώξω κλπ {ας είναι και ψέματα}).


#4 Killfan7

Killfan7

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 392 μηνύματα
  • Ομάδα:Nave Loca
  • Κόσμος:GR19
  • Ήρωας:Killfan7
Φήμη: 455

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2015 - 09:35:19

Καλησπερα,
Γραφω αυτο το θεμα γιατι χρειαζομαι βοηθεια με καποια θεματα στην ομαδα μου.Η βοηθεια σας θα ηταν ευπροσδεκτη.Να τα προβληματα μου:
1)Ενας παικτης δεν εχει μπει εδω και 4 μερες,και συμφωνα με τον σχετικο κανονα της ομαδας θα πρεπει αυριο πεμπτη μερα να τον διωξω.Τι να κανω;
2)Η ομαδα σημερα(κυριακη εννοω) εκλεισε 1 εβδομαδα αλλα λιγοι εχουν δεχτει να ερθουν και 2 μονο εκατσαν λιγο.Οι αλλοι αγνοησαν τα αιτηματα μου,και μιλαω για ατομα χωρις ομαδα 7-15 ή και 25 ακομα λβλ.Οσο και ελκυστικα,πειστικα αλλα ταυτοχρονα ευγενικα και αν ειναι τα περισσοτερα μου αιτηματα πανε στο βροντο.Πως να το λυσω αυτο το προβλημα;
3)Η ομαδα μου ανεβαινει γρηγορα,αλλα ειμαστε μονο δυο ενεργοι παικτες,και ο αλλος ενεργος αν και προσπαθει,χωρις εμενα η ομαδα θα φαλιριζε.Πως να βρω τους σωστους παικτες που θα δωριζουν,αλλα δεν θα ζητουν τον ουρανο με τ'αστρα για ανταλαγμα;


1) Κρατά τον αφου εχετε κενές θεσεις δεν υπαρχει λόγος να τον διώξεις
2)Να ψάχνεις παικτες που ειναι χωρις ομαδα και online αυτην την στιγμή επειδη οι αλλοι μπορει να εχουν παρατήσει το παιχνιδι ή να μπαίνουν καθε μηνα
3) Προπαθησε να ανεβοκατεβαινετε στα τουρνουα ωστε να κανετε επεκτάσεις ή αλλιώς πρεπει να βαλεις (donut) ;)

[LIST][*][b]
Διώξτον, έπρεπε να σε έχει ειδοποιήσει κανονικά.
Δώρισε (εσύ) ντόνατ, έτσι ώστε να ανέβουν οι εγκαταστάσεις για να προσελκύσεις καίνουργια και δυνατά μέλοι!
Βάλε μια ελκυστική περιγραφή (μην βάλεις οτι σε 2-3 μέρες όποιος δεν μπει θα τον διώξω κλπ {ας είναι και ψέματα}).




Στις top 20 ομαδες γινετε αυτο, αλλα αν εχουν 10 ανοιχτές θεσεις δεν υπαρχει κανένας λόγος να τον διώξει...

Επεξεργάστηκε από Killfan7, 28 Δεκέμβριος 2015 - 09:40:08.

:D :D :D :D


#5 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2015 - 11:10:42

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας!Σημερα ομως,λιγο αφου εφτιαξα το θεμα μου ηρθαν 2 αιτηματα!Ειρωνεια,ε;Οσο για τον κανονα,στις τρεις μερες τους στελνω προειδοποιητικο μυνημα και μετα απο δυο μερες αν δεν μπουν φευγουν.Και παλι σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας και σας ειμαι ευγνωμων.

#6 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 19:01:52

Καλησπερα,αυριο θα κερδισω 50 ντονατ ομαδας,και δεν ξερω πως να τα ξοδεψω.Παρακαλω βοηθηστε με αλλα με δικαιολογημενες απαντησεις για να μην χασω τα ντονατ ασκοπα.Ευχαριστω.

#7 windowsdestroyer1

windowsdestroyer1

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 449 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHerozeroland
  • Ομάδα:Είμαστε cool τύποι
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:windowsdestroyer1
Φήμη: 696

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 19:50:05

Καλησπερα,αυριο θα κερδισω 50 ντονατ ομαδας,και δεν ξερω πως να τα ξοδεψω.Παρακαλω βοηθηστε με αλλα με δικαιολογημενες απαντησεις για να μην χασω τα ντονατ ασκοπα.Ευχαριστω.

Σε συμβουλεύω να χρησιμοποιήσεις τα ντόνατς για επεκτάσεις. 


Το πιο όμορφο πράγμα της ζωής: Hero Zero :P


#8 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 20:02:25

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση αλλα παρακαλω δικαιολογησε την απαντηση σου.Εξαλου,πρωτη εβδομα της ομαδας μου,πρωτο τουρνουα και θα ειμαι μεσα στους τοπ10(!),οποτε η ομαδα ειναι μικρη,μολις 1800 και κατι τιμη σε μιαμιση εβδομαδα και δεν ξερω τι να τα κανω τα ντονατς ωστε να πιασουν τοπο.

#9 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2016 - 23:23:36

1. Αν δε γεμίσουν πρώτα όλες οι κενές θέσεις της ομάδας, δεν υπάρχει λόγος να διώξεις κάποιον, εκτός αν δημιουργεί προβλήματα στους συμπαίκτες σου. Κανόνες του τύπου "όποιος δεν μπει για 3 μέρες φεύγει" εμένα δε μου αρέσουν γιατί υπάρχουν ειδικές περιπτώσεις. Κάποιος αρρώστησε ή έφυγε για διακοπές ή κάτι έπαθε και δεν μπόρεσε να ειδοποιήσει. Μόνο αν έχεις αιτήματα από νέους παίκτες και θέλεις να δημιουργήσεις θέσεις στην ομάδα διώχνεις ανενεργούς παίκτες, αλλά φρόντιζε να τους ενημερώνεις με ένα μήνυμα πρώτα για το λόγο που το κάνεις.

 

2. Θέλεις να μαζέψεις άτομα με τα οποία μπορείς να συνεννοείσαι, σωστά; Όχι όποιους να 'ναι. Άρα θα δηλώσεις στην περιγραφή της ομάδας σου μερικές αρχές τις οποίες εσύ αποδέχεσαι (και θα δηλώνεις ενδεχομένως πού διαφοροποιείται η ομάδα σου από τις άλλες) και όσοι συμφωνούν θα έρθουν. Αλλά μην περιμένεις αυτό να γίνει γρήγορα. Καλύτερα να γίνει αργά και σωστά.

 

3. Ως αρχηγός δείξε το καλό παράδειγμα. Παίζε σωστά εσύ πρώτος, δώριζε εσύ όσα μπορείς στην ομάδα και σιγά σιγά θα έρθουν κι άλλοι που θα κάνουν το ίδιο. Και μην ζητάς ανταλλάγματα από τους παίκτες σου. Να είσαι δίκαιος και σωστός, να φέρεσαι καλά στους παίκτες σου κι όσοι το εκτιμήσουν θα μείνουν στην ομάδα. Όσοι δεν το εκτιμήσουν θα φύγουν, αλλά αυτοί θα χάσουν, όχι εσύ.

 

4. Τί να κάνεις τα 50 ντόνατς; Όπως σου είπε και ο windowsdestroyer1, ΕΠΕΚΤΑΣΕΙΣ!!!!! Και απορώ που ζητάς συμβουλή για αυτό. Και με εκπλήσσει περισσότερο που ζητάς και επιπλέον αιτιολόγηση. Δεν είναι προφανές ότι μια ομάδα πρέπει να ανεβάσει όσο περισσότερο μπορεί τις επεκτάσεις της; Είναι το δεύτερο πιο σημαντικό πράγμα (το πρώτο είναι να συγκεντρώσει τα σωστά άτομα).


  • Αυτό αρέσει σε hero333 και chrislol

#10 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 03 Ιανουάριος 2016 - 19:31:39

Ευχαριστω Dr. για τη συμβουλη,αλλα ζητησα αιτιολογηση γιατι μια φορα ειχα μπλεξει απο τετοιο λαθος.Οσο για το ανταλαγμα που μου λες,δικιο εχεις που το λες αλλα εγω ποτε δεν ζητησα ανταλαγμα απο τους παικτες της ομαδας μου.Εγω πρωσοπικα εχω δωρισει συνολικα 259.000 κερματα στην ομαδα και οποιος δεν με πιστευει ας μπει να το ελεξει και οι αλλοι δυο συνολικα 700.

#11 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 03 Ιανουάριος 2016 - 19:50:10

Παντως γιατρε μπορεις να μου πεις που θα βρω αυτα τα θαυματουργα χαπια που μου γραψες πιο πανω,γιατι εχω οξεια ερημωσεοσερβερκαιδενεχειπαικτεςπια-ιτιδα...




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες