Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εισήγηση για τροποποίηση Πρωταθλήματος


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2015 - 14:51:24

Καλησπέρα σας. Έχοντας δει το Πρωτάθλημα για 3 μέρες έχω να δηλώσω τα εξής και να τροτίνω κάπιοιες αλλαγές ώστε να γίνει κατά τη γνώμη μου πιο δίκαιο.

 

Παρατηρήσεις:

 

1) Είναι ξεκάθαρο ότι μέσω του πρωταθλήματος ευνοούνται οι πιο δυνατοί έναντι των πιο αδύναμων μέσω των μπόνους 3% που αφορούν αποκλειστικά τα βασικές μονάδες στατς.

2) Είναι προφανές ότι το σύστημα που βγάζει τους αντιπάλους είναι ότι πιο άθλιο μπορούσε να φτιαχτεί.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι κάποιος 300 επίπεδο+ παίρνει για αντίπαλο κάποιον 20 επίπεδο και αυτό θεωρείται σαν μια κανονική μάχη που δίνει και ανταμοιβή κιόλας.

3) Πλέον σε συνδιασμό με τον Κακοποιό που δίνει προπονήσεις και ενέργεια είναι πασιφανέστατο ότι όποιος έχει τη δυνατότητα να ξοδεύει αληθινά χρήματα για ντόνατ αποκτά πολύ δυσανάλογο πλεονέκτημα έναντι των παιχτών που είτε δεν έχουν την δυνατότητα να αγοράσουν ντόνατ, είτε αγοράζουν τα απαραίτητα για τα ενισχυτικά τους.

 

Προτάσεις:

 

1) Θεωρώ πιο δίκαιο ένα μπόνους της τάξης του 1-2% το οποίο θα αφορά το σύνολο των στατς του παίχτη και όχι μόνο των βασικών δεξιοτήτων. Μέσω αυτού διασφαλίζεται ότι το μπόνους από το πρωτάθλημα θα είναι το ίδιο αποτελεσματικό για όλους τους παίχτες και όχι μόνο για αυτούς που έχουν πολλές προπονήσεις. Για να γίνω πιο κατανοητός κάποιος που δεν έχει τη δυνατότητα να στηρίζεται στις προπονήσεις που του παρέχει η ομάδα του θα έχει στο εξής πάνω κάτω το ίδιο μπόνους με αυτόν που στηρίζεται στις προπονήσεις. Μέσω του επιπέδου του ήρωα, δηλαδή μέσω της κερδισμένης εμπειρίας ο παίχτης θα μπορεί να εξισορροπεί κάπως την κατάσταση σε σχέση με αυτόν που στηρίζεται αποκλειστικά στις προπονήσεις.

2) Περιορισμός της τάξεος του +/-5% σε σύνολο στατς στο σύστημα εξέυρεσης αντιπάλου. Από την στιγμή που το σύστημα μπορεί να υπολογίζει τις διαφορές στατς, θα μπορούν να το βάλουν και σαν παράμετρο για να γίνεται ένας σωστός περιορισμός έτσι ώστε να γίνονται ισορροπημένες μονομαχίες. Αυτό θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον παρά να υπάρχει αυτό το ανισόρροπο πράγμα που βλέπουμε τώρα το οποίο και κανέναν ενδιαφέρον δεν έχει.

3)Όταν γίνουν με το καλό τα 2 παραπάνω τότε Δεν θα έχει νόημα κάποιος να αλλάζει αντιπάλους παρά μόνο όταν του βγάζει και τους 3 συμπαίκτες του. Η εταιρεία θα παίρνει τα ντόνατ από αυτούς που θέλουν να κάνουν και τις 20 επιθέσεις σε μια μέρα διότι κακά τα ψέματα κανείς μας δεν μπορεί να κάνει 20 επιθέσεις σε μια μέρα χωρίς να χρησιμοποιήσει ντόνατ.

Σε συνδιασμό με την πρόταση που είχα κάνει πριν καιρό και μάλλον μπήκε στο συρτάρι: http://forum.gr.hero...τ/

η εταιρεία πάλι θα κέρδιζε χρήματα και θα έδινε την δυνατότητα σε όλους τους παίχτες να χρησιμοποιούν περισσότερα ντόνατ καθημερινά έτσι ώστε να μην χαλάνε τις παράλογες ώρες που απαιτούνται πλέον για να διατηρηθεί κάποιος στο τοπ επίπεδο.

4) Δυνατότητα χρησιμοποίησης μπαταρίας και διαφημίσεων στην μείωση της 1 ώρας στο μισό

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Εύχομαι μέσω των προτάσεων όλων μας να βρεθεί μια χρυσή τομή ώστε να γίνει πιο δίκαιο το παιχνίδι που τόσο πολύ αρέσει σε όλους μας.

 

Υ.Γ. Πρωτού πουν κάποιοι ότι τα προτείνω αυτα για προσωπικό όφελος παραθέτω κάποια δεδομένα για τον σέρβερ που παίζω.

 

Tromas, gr3, Δεύτερος σε κατάταξη λβλ στον σέρβερ και Τρίτος σε σύνολο στατς στον σέρβερ. Επίσης πέμπτος στην κατάταξη τιμής. Οπότε γίνεται εύκολα αντιληπτό ότι οι αλλαγές που προτείνω θα συντελέσουν στο να κρατήσουν χαμηλότερα τα στατς μου και όχι για να με κάνουν πιο δυνατό.

 

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, philip21, aris2 και σε 7 άλλους

#2 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2015 - 15:34:48

Πολύ σωστά όλα! 

 

Κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να αφαιρέσουν για ένα μικρό χρονικό διάστημα το Πρωτάθλημα, και να κάνουν κάποιες βελτιώσεις που να ευνοούν όλους τους παίχτες αλλά και να μην χάνει η εταιρεία. Η πιο σημαντική αλλαγή που πρέπει να κάνουν, είναι αυτή που όλη επιθυμούμε, να μειωθεί ο χρόνος αναμονής για την επόμενη δωρεάν επίθεση ή να μπορούμε να χρησιμοποιούμε τις μπαταρίες ή και τα δύο. Ένα παιχνίδι παίζουμε, το να καθόμαστε 20 ώρες σε ένα παιχνίδι για να κάνουμε 20 μάχες δεν είναι παιχνίδι. 

 

Αφού με το καλό μειωθεί ο χρόνος, θα πρέπει να βελτιώσουν λίγο τις ανταμοιβές. Το (χ ποσό)% ανταμοιβή νομισμάτων για μάχη πρωταθλήματος, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι τίποτα. Θα ήταν πολύ πιο δίκαιο, εάν η ανταμοιβή ήταν για οπουδήποτε μπορούμε να κερδίσουμε κέρματα (αποστολές, εργασία κλπ). Τώρα, η ανταμοιβή των βασικών δεξιοτήτων νομίζω πως είναι αρκετά καλή. Επίσης, θα μπορούσαν να έβαζαν κι άλλες ανταμοιβές όπως (π.χ. μονάδες προπόνησης) για να ευνοούνται και οι παίχτες που δεν μπορούν να φτάσουν ψηλά στο Πρωτάθλημα. 

 

Τέλος, μια άλλη σημαντική αλλαγή που θα έπρεπε να γίνει, είναι να υπάρχει κάτι σαν μπάρα τόλμης και για τις μονομαχίες του Πρωταθλήματος. Πολλά άτομα, κι εγώ, δεν μπορούν να ανεβούν στους βαθμούς, επειδή χάνουν πολλές μάχες ενώ θα μπορούσαν να τις κάνουν. Δηλαδή, ανοίγω το Hero Zero και κάνω μάχες από τις 14:00 έως τις 16:00 και στις 16:30 πρέπει να πάω σε μια δουλειά ή τέλος πάντων, κάτι μου προκύπτει και δεν μπορώ να είμαι online για κάποιες ώρες. Αποτέλεσμα, αυτές τις ώρες που είμαι offline, χάνω τις μάχες που θα μπορούσα να είχα κάνει. Ενώ, αν υπήρχε η μπάρα, θα έκανα τις μάχες που μπορούσα να κάνω όσες ώρες ήμουν online, και όταν έφευγα, η μπάρα θα γέμιζε με αποτέλεσμα, όταν γυρίσω να κάνω τις μάχες που έχασα (ανάλογα με τις ώρες). 

 

Αυτά από μένα, ελπίζω να το βελτιώσουν! :)


  • Αυτό αρέσει στον/η yyyyy00, Μιχαλης33, Dr Something- Idol και σε 2 άλλους

#3 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2015 - 15:57:03

Εξαιρετική η ιδέα σου Τομάζο,επίσης εγώ θέλω να προσθέσω να γίνει και κάτι άλλο.Όταν κάνω μέσα σε μια μέρα κάποιες επιθέσεις και μαζέυω πολλούς πόντους π.χ 100,την επόμενη που θα συνδεθώ από τις πολλές μάχες που θα έχω δεχθεί θα μου έχουν κατέβει οι πόντοι στο 50 και μετά πάλι από την αρχή και κάθε μέρα γίνεται η ίδια ιστορία.Αν δεν χαλάσω δεκάδες ντόνατς κάθε μέρα δεν πρόκειτε ποτέ να ανεβώ κατηγορίες.Για αυτό θέλω να κάνετε κάτι για αυτο που ανέφερα παραπάνω.

 

 

Ανεξερέτως από το πρόβλημα με τον χρόνο που είναι πολύς,με το ότι θέλει πολλά ντόνατς για την κάθε επίθεση και με αυτό που ανέφερα παραπάνω το Πρωτάθλημα είναι πολύ ωραίο και ανέβασε (τουλάχιστον για εμένα) το παιχνίδι.


  • Αυτό αρέσει σε yyyyy00, Dr Something- Idol και Psychedelic Malousis

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#4 Μιχαλης33

Μιχαλης33

    Αστέρι του Χιούμορ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 87 μηνύματα
  • Ομάδα:Tirosalata
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Mixalis33
Φήμη: 182

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2015 - 17:36:38

καλησπέρα σας 
 
θα προτείνω και εγώ κάτι με την σειρά μου
όταν μας εμφανίζει μέλη της ομάδα μας πρέπει να έχουν ένα έντονα χρωμα η κάποιο άλλο χαρακτηριστικό έτσι ώστε να τους ξεχωρίζουμε 
 
και ένα άλλο είναι να υπάρχει ένα όριο επιθέσεων ενός παίχτη στον άλλον..

  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, yyyyy00, katouniotis και σε 3 άλλους
 
 

 


#5 giorge03

giorge03

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 133 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLitochoro,Greece
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:giorge03
Φήμη: 28

Δημοσιεύτηκε 28 Μάρτιος 2015 - 07:23:40

σημφωνω δεν γινετε αυτο ειμαι 62 lvl και μου βγαζει παιχτες 200 lvl


DON'T GIVE UP

 

giorge03 -----> GR6


#6 HELLSCREAM

HELLSCREAM

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 51 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑΘΗΝΑ
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:JOK3R
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 28 Μάρτιος 2015 - 11:19:02

σημφωνω δεν γινετε αυτο ειμαι 62 lvl και μου βγαζει παιχτες 200 lvl

 η μεγαλη διαφορα στο πρωταθλημα που βλεπεται διαφορα ενας 60λβλ να βλεπει 200αριδες και το αντιθετο ειναι ΑΠΛΑ ΕΠΙΔΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΑΝΟΙΞΕΙ  ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,οταν ο αλλος θα ειναι χρυσο δεν θα σε χτυπαει εσενα στον μπρουντζο,ειναι σαν την τιμη αμα ο αλλος εχει 70.000δεν θα ασχοληθει με εσενα με την 10.000τιμη 


  • Αυτό αρέσει στον/η Psychedelic Malousis

DON'T BE MAD CAUSE U ARE BAD


#7 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 987 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Δημοσιεύτηκε 02 Απρίλιος 2015 - 13:37:05

Στα παράπονα περί διαφοράς επίπεδων θα συμφωνήσω αλλά μην ξεχνάτε ότι ακόμα είναι η αρχή του και λογικό ειναι οι παίχτες να μην έχουν ακόμα καταταχθεί εκεί όπου πρέπει… Θα σας συμβουλέψω να κάνετε υπομονή όπως κι εγω μέχρι όλα να έρθουν στη θέση τους.




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες