Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εντυπωσιακές Ιστορίες από τις Περιπέτειές σας στο Hero Zero


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2015 - 05:53:12

Γράψτε αληθινές ιστορίες από το παιχνίδι και συμβάντα που σας έκαναν (καλή ή κακή) εντύπωση.

 

(Αποφεύγουμε να γράφουμε ονόματα για να μην προσβάλουμε κανέναν.)
 


  • Αυτό αρέσει στον/η atre151, hero333, Jimaek και σε 2 άλλους

#2 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2015 - 05:54:40

Ήταν μια από τις πρώτες μου μέρες στο παιχνίδι. Ήμουν σε μια μικρή ομάδα που ο αρχηγός έκανε φιλότιμες προσπάθειες αλλά δυστυχώς εμπιστευόταν λάθος άτομα. Ξαφνικά βλέπω στο chat δυο μέλη να του ζητάνε να γίνουν σύμβουλοι. Τους κάνει συμβούλους και μετά από λίγο βγαίνει off-line. Μετά οι δυό τους ψιλο-τσακώνονται στο chat, και ξαφνικά αρχίζουν να διώχνουν κόσμο. Στην ψύχρα. Χωρίς καμία δικαιολογία. Παίκτες που δεν ήταν καν online. Τους λέω: "Γιατί τους διώχνετε;" Και μου απαντάει ο ένας: "Σιγά τους παίκτες. Θα βρούμε καλύτερους."

Αλλά όχι μόνο δε βρήκαν καλύτερους, παρά μετά από λίγα λεπτά αποχώρησαν και οι ίδιοι από την ομάδα αφήνοντάς την με καμιά 10ριά παίκτες λιγότερους.

Εγώ τρελλαίνομαι. Όταν μπαίνει ο Αρχηγός online, του λέω τι έγινε και μου απαντάει ότι τους εμπιστεύτηκε επειδή ο ένας ήταν συγγενής του και ο άλλος φίλος του.

Μετά από δυο μέρες ο ένας ξανάρχεται στην ομάδα. Ο Αρχηγός όχι μόνο τον δέχεται, αλλά τον ξανακάνει και σύμβουλο. Και τότε αποφάσισα ότι δε θα έμενα για πολύ σε αυτήν την ομάδα.


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, atre151, Dr Something- Idol και σε 9 άλλους

#3 shadowprincess

shadowprincess

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 53 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece <3
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2015 - 07:16:40

Όταν ξεκίνησα το hero zero μικρο level τοτε και πήγα σε μια μικρή τοτε ομάδα ... Ο αρχηγός ηταν πολύ καλός και φιλοτιμος ...αλλα ο αρχηγός ποτε δεν έμαθα γιατί έφυγε απο την ομάδα και έβαλε τον αξιωματικό με το μεγαλύτερο λεβελ ...εεε αυτός την πρωτη μέρα το παίξε καλός και μετα μα απειλούσε πως ηταν hacker και πως αν δεν τον ακουγαμε θα μας τα έσβηνε όλα :( εμείς τον φοβομασταν και μας είχε σαν τα σκυλιά του ....δυστυχώς η ομάδα μας διαληθξκε :( και δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα για αυτό
  • Αυτό αρέσει στον/η yyyyy00, atre151, hero333 και σε 2 άλλους
Spoiler

#4 Tinaxd4

Tinaxd4

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 23 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο μανάβικο
  • Κόσμος:GR29
  • Ήρωας:Solanas
Φήμη: 22

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2015 - 07:53:07

Συνεβη πριν απο λιγες μερες...

Πηγα στις μονομαχιες για να κανω επιθεση σε εναν παιχτη και βλεπω οτι μου κανανε επιθεση και νικησα.Κανω επιθεση στον παιχτη κι μετα απο λιγα λεπτα βλεπω ενα μυνημα που μου εστειλε αυτος ο παιχτης κι με εβριζε κι ελεγε θα δεις, θα δεις τι θα παθεις.Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι του εκανα μια επιθεση του εκανα.Του εκανα αγνοηση κι απο τοτε ειμαι μια χαρα.


  • Αυτό αρέσει σε atre151, Φώτης και Μιραντα

#5 elisliz777

elisliz777

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 69 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:The Masters of Galaxy
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:elisliz777
Φήμη: 121

Δημοσιεύτηκε 07 Απρίλιος 2015 - 08:31:05

Όταν είχα αρχίσει το παιχνίδι και είμουν 30 λέβελ περίπου,μαζί με κάποιους συμμαθητές/τριες από το σχολείο μου αποφασίσαμε να φτιάξουμε μια ομάδα,απλή με περίπου 40% επέκταση,κάθε μέρα γινόμασταν καλύτεροι και πλέον η ομάδα είχε 12 μέλη,ένεργα.Μια μέρα μια φίλη μου,που είχε γίνει αρχηγός της ομάδας,έβαλε την ξαδέρφη ενος άλλου μέλους και συμμαθητή μας,στην ομάδα,είχε δώσει 10.000 κέρματα και την έκανε σύμβουλο,την επόμενη μέρα μπένω λίγο στο τσάτ της ομάδας να δω τι γίνεται.Και τι να δω! Η ξαδέρφη του συμμαθητή μας έδιοχνε όλα τα μέλη της ομάδας! Την επόμενη μέρα έγραφε υβριστικά μυνήματα στην αρχηγό μας! Μέτα από λίγο έστειλε μύνημα οτί την χάκαραν τον λογαριασμό της! Το επιβεβαίωσε και ο ξάδελφός της (ο συμμαθητής μας) και δυστηχώς τα μισά μέλη είχαν βρει καλύτερες ομάδες και δεν ήθελαν να ξαναγυρίσουν! Έτσι διαλύθηκε η ομάδα και από τοτε μόνο εγώ και η φίλη μου που ήταν η αρχηγός παίζουμε το παιχνίδι οι άλλοι το παράτισαν επειδή φοβόντουσαν τους χάκερ! :(

Νομίζω το μάθημα από όλο αυτό είναι να μην κάνουμε εύκολα συμβούλους!
  • Αυτό αρέσει σε Destroyer the real, Φώτης και Μιραντα

Να είσαι ο εαυτός σου! Μην γίνεσαι αντίγραφο! Εσύ γεννήθηκες πρωτότυπο!  :wub: ;)


#6 yyyyy00

yyyyy00

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 987 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕδώ
  • Ομάδα:Dark Warriors
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:yyyyy00
Φήμη: 950

Δημοσιεύτηκε 11 Απρίλιος 2015 - 08:42:41

Καταρχάς θα πρέπει να σας υπενθυμίσω πως υπάρχει η λύση της αποστολής αναφοράς στην υποστήριξη σχετικά με την παραβατική συμπεριφορά του παίκτη που σας ενοχλεί.

 

Να ξεκινήσω με την ιστορία μου στο Hero Zero.

 

Έχω παίξει αυτό το παιχνίδι τόσο καιρό και δεν έχω πάθει ποτέ κάτι αξιόλογο... Το μόνο θέμα μου είναι ότι είχα βάλει τόσο εύκολο κωδικό και μου το χάκαραν δύο φορές ξοδεύοντας ό,τι είχα και δεν είχα και γδύνοντας τον ήρωά μου.

 

Το μάθημα: να βάζετε "ισχυρούς" κωδικούς που αποτελούνται τουλάχιστον από τα δύο παρακάτω:

  • Αριθμοί
  • Πεζά γράμματα (όχι παρόμοιο με το e-mail, όνομα χρήστη, η λέξη "password", κ.λπ. που μαντεύονται εύκολα)
  • Κεφαλαία γράμματα (όχι παρόμοιο με το e-mail, όνομα χρήστη, η λέξη "password", κ.λπ. που μαντεύονται εύκολα)
  • Σύμβολα

  • Αυτό αρέσει σε CR72 και lerty202

#7 agent47

agent47

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 55 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Ομάδα:The Nightmares
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:agent47
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 09 Μάιος 2015 - 11:49:22

Όταν ξεκίνησα το hero zero ήμουν μικρό επίπεδο αλλά είχα μια καλή ομάδα που ο αρχηγός ήταν φίλος μου.Όταν μπήκα ήθελα να γίνω σύμβουλος και ο αρχηγός με είπε να βάλω τουλάχιστον 15-20 ντόνατς.Είχα όμως μια 5€ paysafecard κρατημένη και την έβαλα και έβαλα στην ομάδα 20 ντόνατς και τα αλλά για τον ήρωα.Κάποια στιγμή είχα 23 ντόνατ και τα έβαλα στο μαγαζί και βρήκα 2 κουτιά έκπληξη και βρήκα στα κουτιά 2 σετ και 2 πυραύλους (η ιστορία μου έχει δρόμο)....και τότε σε 4 ημέρες πήγα 45 level.
  •  


#8 StathobotTheGreat

StathobotTheGreat

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 30 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:XTAPODIA
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:Stathobot1
Φήμη: 31

Δημοσιεύτηκε 09 Μάιος 2015 - 15:13:13

Όταν ξεκίνησα το hero zero πήγα σε μια noob ομάδα με 3000 τιμή.Η αρχηγός ήταν 38 επίπεδο.Την θαύμαζα που είχε "κόκκινα σκιλλς" και εγώ είχα κίτρινα!Μετά από μια εβδομάδα περίπου η αρχηγός παράτησε το παιχνίδι.Τότε με προσκάλεσε μια άλλη ομάδα με 7.000 τιμή όταν ήμουν περίπου 40 επίπεδο.Όλοι έβαζαν ντόνατς και όλοι είμασταν συνομήλικοι.Είχα μια ιδιαίτερη φιλική σχέση με έναν παίκτη και ακόμα έχουμε.Όταν και ο αρχηγός αυτής της ομάδος βαρέθηκε το παιχνίδι,έκανε εμένα αρχηγό.Την ίδια μέρα όμως με χάκαραν επειδή ε'ιχα και εύκολο κωδικό.Ήμουν φοβισμένος όταν μπήκε αργότερα.Ο παίκτης είχε γίνει ΧΑΛΙΑ.Τότε κατάλαβα ότι υπήρχαν βρώμικοι παίκτες.Άρχισα να καταλαβαίνω την νοοτροπία του παιχνιδιού.Η ομάδα διαγράφτηκε.Άρχισα να ανεβαίνω πιο γρήγορα τα λέβελ και τα σκιλλς επειδή βιαζόμουν να φτάσω εκεί που ήμουν πριν με χακάρουν.Μετά μπήκα σε μια ομάδα που ήταν στην 200 περίπου θέση.Ήταν πολύ διαφορετική ομάδα.Βοηθήσαμε όλοι και τώρα είμαστε στην 3η θέση.Εδώ και 1,5 χρόνο δεν έχω αλλάξει ομάδα :)


  • Αυτό αρέσει στον/η windowsdestroyer1

Οι δυσκολίες κάνουν μερικούς ανθρώπους να "σπάνε".Άλλους να σπάνε  ρεκόρ.


#9 CR72

CR72

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 102 μηνύματα
  • Τοποθεσίαheraklion.crete
  • Ομάδα:From A to O
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:CR72
Φήμη: 20

Δημοσιεύτηκε 15 Μάιος 2015 - 14:59:05

Στο Gr7 οταν πρωτοαάρχισε είχα κανει μια ομαδα με εναν φιλο μου(κολλητο).Ειχαμε πολλα καλα και εμπιστα μελη και ακομα εχω κρατησει καλες σχεσεις με ενα δυο οπως τον purovolakia που τωρα ειναι 275 λβλ ενω ημουν εγω 100 και αυτος 65 παλεια τωρα με εχει φαεει λαχανο ...Τελος παντων ειχαμε δωρισει ολοι πολλα ντονατ!Ολα αυτα διαρκουσαν και διαρκουσαν μεχρι που δυο ξαρερφεια (δν τους ηξερα προς

το παρον)  καλα μελη δυνατα και εμπειρα ηθελαν να γινουν συμβουλοι τους κανω φυσικα και εγω σαν χαζος ..(ολους τους ειχα κανει συμβουλους οποτε δν μπορουσαν να διοξουν κανενα)...Περνανε 2 ωρες και ο ενας απο αυτους που κατι μου θυμηζε το ονομα του μετα θα σας πω ποιος ηταν,μου ζηταει να το κανω αρχηγο για να κανει κατι που θα εβαζε παρα πολλα ντονατ στην ομαδα μετα απο πολλες μα πολλες προσπαθειες με πειθει αφου ηταν και αλλο ενα ενεργο ατομο μεσα του ειπα αν κανεις κατι θα σε αναφερουμε στην υποστηριξη μου λεει νταξει κανε με τωρα τον κανω και τι να δω οχι μονο δν βαζει ντονατ διωχνει τους παντες και δν με κανει και αρχηγο και εμενα φυσικα διωχνει ..και φερνει κατι 5 λβλ ...και πως να το πω μετα στο φιλο μου τοσα λευτα ειχε βαλει...ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ...και ξερετε ποιος ηταν τελικα ηταν ενας που μου ειχε ξανα κανει την ιδεια βλακεια και σε ενα αλλο παιχνιδι ...Ειπα στον εαυτο μου εγω αρχηγος δν κανω! :P !


Τα οραιότερα πράγματα στη ζωή δεν είναι πράγματα!:)

 


#10 ΠειραγμένοΤρακτέρ

ΠειραγμένοΤρακτέρ

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 111

Δημοσιεύτηκε 15 Μάιος 2015 - 19:27:30

Εγώ έκανα αρχηγό έναν που μου είχε υποσχεθεί ότι θα δώριζε 2.000 Donuts , μετά έβρισε εμένα και τέλος μας έδιωξε όλους .

 

- Δεν κάνουμε αρχηγό τον πρώτο τυχόντα που θα βρεθεί στην ομάδα μας .

- Αν μας βρίσει ή μας προσβάλλει κάποιος η υποστήριξη του παιχνιδιού είναι δίπλα μας για να μας βοηθήσει .

- Για να κάνεις κάποιον αρχηγό πρέπει να τον θεωρείς ισάξιο σου ή με καλύτερες αρχηγικές ικανότητες (Όχι επειδή θα δώσει Donuts) .


Γεια ;)


#11 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 16 Μάιος 2015 - 23:13:03

Εννοείται, δεν κάνουμε αρχηγό όποιον τύχει. Και πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος για να κάνουμε αρχηγό κάποιον, έστω και για λίγο. Πχ. ξέρω περίπτωση που ο αρχηγός ήταν κάτω από το επίπεδο 50 και μέχρι να ανέβει, διόρισε αρχηγό έναν σύμβουλο με μεγαλύτερο επίπεδο, ώστε να μπορεί η ομάδα να δηλώνει μάχες με συμμορίες. Αλλά για να γίνει κάτι τέτοιο χρειάζεται εμπιστοσύνη.

 

Και βέβαια δεν κάνουμε αρχηγό όποιον μας το ζητήσει, όποιον μας το απαιτήσει, ή κάποιον που μπήκε στην ομάδα μας μόλις πριν λίγο. Από αυτήν την κατηγορία έχω αρκετά παραδείγματα. Να ένα χαρακτηριστικό. (Είναι αυθεντική συνομιλία αλλά έσβησα το όνομα του παίκτη για ευνόητους λόγους)

 

19:47Ο/η ######### έγινε μέλος της ομάδας.
19:47 DrSuperDuper: Γειά σου φίλε.
19:48 DrSuperDuper: Έχεις ξαναπαίξει HZ ή είναι πρώτη φορά;
19:52Ο/η DrSuperDuper άλλαξε τις σημειώσεις της ομάδας.
19:58Ο/η DrSuperDuper άλλαξε τις σημειώσεις της ομάδας.
20:00 DrSuperDuper: Φίλε ######### με ακούς;
20:00 DrSuperDuper: HELLOOOOOOO.......
20:06Ο/η DrSuperDuper άλλαξε τις σημειώσεις της ομάδας.
20:09 #########: ΚΑΝΕ ΜΕ ΑΡΧΗΓΟ
20:10 DrSuperDuper: Χαχχχαααα. Καλό!  
20:10 DrSuperDuper: Θα σε κάνω αρχηγό μόλις γίνω πρωθυπουργός.  
20:15 #########: κλασε που θα κατσω εδω
20:15Ο/η ######### αποχώρησε από την ομάδα.

 

:D  Χαρακτηριστική περίπτωση, έτσι; Κάτι τέτοιους δεν τους εμπιστευόμαστε ούτε να τους ρωτήσουμε την ώρα, όχι να τους κάνουμε αρχηγούς, σωστά;


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, RYAN1 GR1, Psychedelic Malousis και σε 6 άλλους

#12 tasosasos1gr9gr11

tasosasos1gr9gr11

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 27 μηνύματα
  • Τοποθεσίασπιτι μου
  • Ομάδα:angels and demons
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:tasosasos1
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 24 Μάιος 2015 - 07:58:20

1)εμενα μολις βγηκε ο 11 μου λεει ενας (ε φιλε θες να ερθεις στιν ομαδα μου) και εγω του απαντισα (οχι) αμεσως αρχισε να με βριζει αμεσως βεβαια ανεφερα τον παιχτη  πατησα αγνοηση και σηνεχιζω να παιζω :)

 

2) καποτε  καποιος μου ειπαι(eimaste apo mia  eteria poy thelei na bohthisei tous paixtes to hero zero tha thelate na parete dorean 200 donuts an thelete dostemou to e-mail sas kai ton kodiko) βεβαια αμεσος το ανεφερα


Μην κοιτατε την ορθογραφια να κοιτατε την ουσια :P

#13 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούνιος 2015 - 14:48:52

Ήταν οι πρώτες μέρες ενός νέου (τότε) server, οι ομάδες μόλις είχαν αρχίσει να σχηματίζονται και τα τρόπαια δεν είχαν μοιραστεί ακόμα. Είχαμε βάλει απογευματινή επίθεση σε μια ομάδα που λογικά την κερδίζαμε, αλλά δεν ήμασταν και σίγουροι. Έτσι είχαμε μαζευτεί όλοι online από νωρίς το μεσημέρι και συζητούσαμε στο chat περιμένοντας να δούμε τι θα γίνει.

Και μια ώρα πριν τη μάχη γίνεται το αδιανόητο: ο αρχηγός και ένας σύμβουλος της άλλης ομάδας αρχίζουν να μας στέλνουν προσκλήσεις και προσωπικά μηνύματα που έλεγαν: "Φίλε έλα στην ομάδα μου. Είναι πολύ καλύτερη από αυτήν που είσαι. Έχουμε βάλει 500 ντόνατς και έχουμε μια κενή θέση. Έλα τώρα."

Στο chatroom μας έγινε πανικός. Τα πήραμε στο κρανίο με τον βρώμικο τρόπο παιχνιδιού τους κι αρχίσαμε να λέμε μεταξύ μας "Θα τους σκίσουμε", "θα τους πατήσουμε" και τέτοια.

Και ξαφνικά βλέπουμε ένα-ένα τα μέλη μας να αποχωρούν από την ομάδα. Τρεις παίκτες συνολικά. Κι αρχίσαμε να αναρωτιόμαστε, τί έγινε; Και βλέπουμε τότε τη δεύτερη παρτίδα μηνυμάτων που μας είχαν στείλει: "Σε παρακαλώ, σε εκλιπαρώ, σου φιλάω τα πόδια, έλα στην ομάδα μου, θα σε κάνω σύμβουλο, θα σου δώσω ντόνατς, θα σου δώσω ότι θέλεις, μόνο έλα τώρα!"

Στο chatroom μας πλέον είχε γίνει ΚΟΛΑΣΗ! Μεταξύ μας λέγαμε τα χειρότερα, άλλοι έβριζαν τους συμπαίκτες μας που έφυγαν, άλλοι έβριζαν την άλλη ομάδα, άλλοι έγραφαν υβριστικά μηνύματα να τους στείλουν, άλλοι παρακαλούσαν να τους πετύχουν κάπου και να τους δείρουν κυριολεκτικά, όχι στο παιχνίδι. "Ψυχραιμία", λέει τότε ο αρχηγός μας, "όσοι ήταν να φύγουν έφυγαν. Και με τρεις λιγότερους, τους κερδίζουμε. Ψυχραιμία, τους αγνοούμε και δεν τους στέλνουμε τίποτα μέχρι να γίνει η μάχη."

Τα λεπτά περνούσαν σαν αιώνες. Πλέον δε λέγαμε τίποτα, ούτε στο chat, αλλά όλοι από μέσα μας βράζαμε. Ξανακοιτούσαμε τα στατιστικά μας, μια τα δικά μας, μια των άλλων, με ανυπομονησία. Δέκα λεπτά πριν τη μάχη. Και τότε ήρθε το τρίτο πακέτο μηνυμάτων. Μηνύματα εριστικά, προκλητικά, απειλητικά, όμως προσεκτικά γραμμένα, ώστε να μην περιέχουν κάτι επιλήψιμο: "Σου είπα θα έρθεις και θα έρθεις! Αν δεν έρθεις θα το μετανιώσεις. Θα έρθεις ΤΩΡΑ! Θα έρθεις, θέλεις δε θέλεις! Κάτσε και θα δεις."

Ελάχιστοι συγκρατήθηκαν. Τα μηνύματά μας έφυγαν βροχή. Το "Άντε να χαθείτε αληταράδες" ήταν το πιο ήπιο που γράφτηκε. Κανείς πλέον δεν έδινε σημασία στις μάταιες εκκλήσεις του αρχηγού μας για ψυχραιμία. Και ξαφνικά οι οθόνες μαύρισαν. Άρχισε η μάχη.

Όσο κι αν λέγαμε μεταξύ μας λίγα λεπτά νωρίτερα ότι τους έχουμε, βαθιά μέσα μας ξέραμε ότι δεν ήταν ακριβώς έτσι. Το βρώμικο παιχνίδι τους μας είχε στοιχίσει τρεις παίκτες και μας είχε χαλάσει τη διάθεση. Εκείνοι είχαν πάρει προβάδισμα με παίκτη παραπάνω, εμείς είχαμε λίγο καλύτερα στατιστικά διαίσθησης στους τελευταίους παίκτες μας. Χρειαζόμασταν την τύχη με το μέρος μας, αλλά θέλαμε αυτή τη νίκη όσο τίποτε άλλο. Πλέον ήταν ζήτημα τιμής. Και η μάχη ήταν αμφίρροπη. Οι παίκτες έδιναν τη θέση τους στη μάχη ο ένας στον άλλο διαδοχικά, μία από τη μία ομάδα, μία από την άλλη. Μετράγαμε κάθε κρίσιμο χτύπημα, κάθε αποφυγή κι ήταν όλα μοιρασμένα. Μέχρι που φτάσαμε στα καρπούζια. Εκεί μας ευνόησε η τύχη και ρίξαμε πρώτοι. Ο παίκτης τους έφυγε και μείναμε με καθαρό παίκτη που έφαγε το αντίπαλο καρπούζι, το άντεξε και ξαναχτύπησε. Η διαφορά ήταν μικρή, όμως στον επόμενο παίκτη κερδίσαμε μια αποφυγή και η διαφορά μεγάλωσε. Αλλά μετά φάγαμε ένα κρίσιμο χτύπημα και η διαφορά ξαναμίκρυνε, όχι όμως πάρα πολύ. Πλέον ήταν φανερό ότι όπως είχε εξελιχθεί η μάχη θα ήταν σημαντικότερη η διαίσθηση παρά το μυαλό. Κι αν ήταν έτσι, έπρεπε να κερδίσουμε. Γιατί όση ώρα περιμέναμε αμίλητοι να αρχίσει η μάχη είχαμε σχεδόν απομνημονεύσει τα στατιστικά των δυο ομάδων. Και ήμασταν σίγουροι ότι οι τελευταίοι παίκτες μας είχαν καλύτερη διαίσθηση από τους αντίπαλους. Και όσο οι παίκτες έριχναν τα καρπούζια και έφευγαν ένας-ένας από τη μάχη είχαμε ήδη μετρήσει 4 αποφυγές παραπάνω, είχαμε κερδίσει τη διαφορά παίκτη, ένας έφαγε 2 καρπούζια πριν αποχωρήσει και ο τελευταίος μας παίκτης έριξε τη χαριστική βολή, με ένα μεγαλοπρεπές χτύπημα που κέρδισε τη μάχη.

Δεν μπορώ να περιγράψω τι έγινε μετά. Το chatroom έμοιαζε σα να γέμισε πυροτεχνήματα μπερδεμένα με γέλια, συνθήματα, τραγούδια και ανταλλαγές συγχαρητητρίων. Η χαρά μας ήταν τόσο μεγάλη που μονομιάς ξεχάσαμε ακόμα και την άθλια συμπεριφορά των αντιπάλων μας.

Όχι όμως για πολύ. Ένας από τους καλύτερους παίκτες μας, μας ειδοποίησε μετά από λίγο ότι είχε φάει 24ωρο ban. Οι αντίπαλοί μας είχαν βρει άλλον έναν βρώμικο τρόπο να μας εκδικηθούν. Μετά τη μάχη, μας έκαναν αναφορά για όλα τα μηνύματα που τους είχαμε στείλει. Ένα από αυτά περιείχε βρισιές και ο υπαίτιος συμπαίκτης μας έφυγε. Και ο αρχηγός μας είχε μεγάλο δίκιο όταν φώναζε "Ψυχραιμία!"


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, alexandros2003gr, atre151 και σε 16 άλλους

#14 atre151

atre151

    Ο Κλόουν της χρονιάς

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 418 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη - Thessaloniki
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:XxPUNISHERxX
Φήμη: 301

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούνιος 2015 - 17:19:16

Πολυ παλια (οταν ο πιο καινουριος σερβερ ηταν ο 3) μου ηρθε ενα μηνυμα απο εναν που μου υποσχοταν ντονατς.. Εγω μικρος και χαζος που ημουν μετα απο καμια ωρα που προσπαθουσε να με πεισει το ειπα οκ..
Του εδωσα τα στοιχεια μου :-P αλλα δεν μου κλεψε το λογαριασμο εκανε κατι χειροτερο.. Εγραφα εγω πχ στην περιγραφη μου (δεν υπηρχαν καν σημειωσεις) σταματα να μπαινεις στο λογαριασμο μου και μετα οταν εμπαινε αυτος το εσβηνε αυτο και εγραφε αλλα απειλητικα μηνυματα.. Εγω τρομοκρατηθηκα (ημουν πολυ μικρος! :) ) και παρατησα το HZ.. (Δεν ηξερα καν τι ειναι η υποστηριξη!)

Spoiler


#15 billisGr

billisGr

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 498 μηνύματα
  • Ομάδα:Hooligans
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:BillysGr
Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 02 Ιούνιος 2015 - 13:08:22

Οταν εφτιαξα το GR10 ημουν σε μια αχρηστη μαδα 3 μελη μαζι με εμενα λιγη τιμη μετα απο 2-3 μερες μου λεει ενας να μπω σε μια καλη ομαδα και ειχε πει οτι θα φτασυμε top10 λοιπον εγω μπηκα στην ομαδα σιγα σιγα βρησκαμε καλα μελη και βαζαμαι ντονατ.Μετα απο λιγες μερα φτασαμε top10 οπως μου ειχε πει και με εμπιστευτηκαν και με εκαναν συμβουλο.Μετα απο 3-4 μπανει ενας ελεγε ποιος ηταν αχρηστος και τετοια.Ο αρχηγος μας τον εμπιστεύτηκε και τον εκανε συμβουλο και εμενα με αλλα 2 ατομα μας εκανε μελη μετα απο 2 μερες με βγαζει απο την ομαδα επειδη με,ελεγε αχρηστο, εγω πηγα σε αλλη ομαδα και μου λεει ο αρχηγος απο την ομαδα που με εδιωξαν γυρνα πισω εισαι απο τα ατομα που εμπιστευομαι μετα απο μιας ωρας συζητησης αρχηγου με εμενα αποφασησα να γυρισω στην παλια μου ομαδα και αυτος που με εβγαλε μου ζητησε συγνωμη.ΤΕΛΟΣ,ΤΗΕ END


  • Αυτό αρέσει στον/η Chris842

#16 Ghostoulis

Ghostoulis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 136 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki.
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:Hades
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 03 Ιούνιος 2015 - 18:32:07

Εμενα αυτο που δεν μου άρεσε ηταν:
Είμουν χαρούμενος εκείνες της μερες,ειχα φτασει 150 λβλ και θα μπορούσα να μπω σε μια ομαδα με 100% επέκταση,αλλα η κανονική μου ομαδα ειχε πολλή ενεργά μέλη που μιλάνε στο τσατ και αλλα.Καθως θέλοντας να γινει καλυτερος ο παίκτης μου αποφάσισα να φυγω να παω στην ομαδα με την 100% επέκταση,εκει πέρα μολις μπηκα μου ειπαν απλα καλώς όρισες και μονο αυτο δεν μιλούσαν απλα ηταν ενεργή.εαν και ο σκοπός μου ηταν να βελτιώσω των παίχτη μου,εκει πέρα βαρέθηκα να μην μιλάνε να μην μιλάνε,τελικά σαν μετανιωμένος ζήτησα απο τον αρχηγο να με βαλει στην παλιά μου ομαδα (56% επέκταση) ζητώντας του συγνωμη.απο τότε εμεις η τέσσερις (αρχηγος,εγω και αλλη δυο) μείναμε αχώριστοι.ηθικο δειδαγμα:και ας ειναι ενα παιχνιδι θέλεις να γίνεις καλυτερος αλλα γνωρίζεις και φιλους στο παιχνιδι.ειναι η βελτιώνω τον παικτη μου ή φιλους.βεβαια μπορεις να τα κανεις και τα δυο απλα αλλο ειναι 56% επέκταση και αλλο 100% ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η argudagi1, lerty202, DrSuperDuper και σε 3 άλλους
Why So Serious?..

#17 Deiadara

Deiadara

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗράκλειο
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Deiadara
Φήμη: 40

Δημοσιεύτηκε 05 Ιούλιος 2015 - 14:52:40

Ειμαι ενας πολυ παλιος παιχτης στο Hero Zero, απο τοτε που δεν υπηρχε καν gr2...Αρα οπως φανταζεστε, εχω ενα σωρο ιστοριες που θα ηθελα να μοιραστ, ομως αυτο θα παρει μερες :P

Αλλα γενικα μεσα απο τα χρονια που εχω σπαταλησει σε αυτο το παιχνιδι, μου εχει μεινει μια ιστορια...

 

Οταν βγηκε ο gr2, εφτιαξα μια ομαδα, με τον ξαδερφο μου, και διαφορους φιλους. δεν ειχαμε σκοπο να βαλουμε αληθινα λεφτα, ουτε τιποτα, απλα για την πλακα μας. Σιγα σιγα, ολοι ομως το παρετησαν το παιχνιδι, και εμεινα μονος στην ομαδα. Αποφασισα, οτι αν θελω να παει ψηλα, οχι μονο πρεπει να βρω μελη, αλλα πρεπει να βαλω και λεφτα. Ε λοιπον, ειχα μερικα στην ακρη, τσουκου τσουκου εφτασε 50% επεκταση η ομαδα, και μπηκαμε τοπ 25. Περνουσαν οι μερες, και ειχα κανει πολυ καλους φιλους στο τσατ της ομαδα, (με εναν απο αυτους, ακομα εχουμε επαφες μετα απο 3 χρονια μεσω skype παρολο που εχει παρατησει το παιχνιδι). Ελα ομως που για να παμε ψηλα ηθελε κι αλλα λεφτα. Και εγω σαν βλακας και αφελης που ημουν, μολις ενα παιδι μου λεει κανε με αρχηγο και θα βαλω 200 ντονατς, τον εκανα. οπως φανταζεστε, εδιωξε την μιση ομαδα, και η αλλη μιση εφυγε μονη της. Ομως αυτο που εγινε δεν το περιμενα! Πανω απο τα μισα παιδια που ημασταν μαζι, εβαλαν στις περιγραφες τους τι ειχε γινει και με στηριξαν, δεν μπηκαν σε καποια αλλη καλη ομαδα, φτιαξαμε μια μαζι και προσπαθουσαμε να παρουμε πισω την πρωην ομαδα μας. Τοτε, αυτος ο φιλος που σας λεω, εφυγε απο την ομαδα, χωρις να πει γιατι, και πηγε στην πρωην ομαδα μας. Μετα απο λιγο, βλεπω προσκληση στην ομαδα *******. Μπαινω, και τι να δω, ειχε καταφερει να την παρει πισω! Και μολις μπηκα, με εκανε παλι αρχηγο! :D

Το μονο που μου ειπε ηταν, εσυ το αξιζεις πιο πολυ! Δεν ρωτισα τι και πως, απλα τον εκανα συμβουλο, και δεν τον ξαναεβγαλα ποτε. γενικα, με τα παιδια ειχαμε αποκτησει μια ιδιεταιρη σχεση, και ακομα κι αν χαθηκαμε, δεν θα τους ξεχασω ποτε


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, dina, DrSuperDuper και σε 3 άλλους

#18 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 05 Ιούλιος 2015 - 15:09:09

Πέρυσι, στην νέα Σχολική Χρονιά που είχε αρχίσει, λίγο αργότερα είχε προσθεθεί ο 8ος σέρβερ (gr8), έτσι λοιπόν, αποφάσισα να φτιάξω την ομάδα μου (The Nights Is Dark), είχα αγωνία να φτάσουμε στην κορυφή, αλλά παρόλες τις δυσκολίες που περάσαμε, ικανοποιήσαμε μια θέση μέσα στην 20αδα του σέρβερ. Η δύσκολη στιγμή, ήταν μόλις κάποια από τα μέλη της δεν μας εμπιστευόταν με αποτέλεσμα να φύγουν αρκετοί παίκτες και να φτάσουμε τα 14/21 έδρα. ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΜΕ όμως και συνεχίσαμε δυνατά, όλοι οι σύμβουλοι έπιασαν δουλειά και βρήκαμε παίκτες έμπιστους που μπορώ να πω ότι είναι ακόμα στην ομάδα μας!!! Μετά από λίγο καιρό λοιπόν η ομάδα δημιουργήθηκε ποιο δυνατή και έτοιμη για δράση, ικανοποιήθηκα ιδιαιτέρως γι'αυτό. Παρόλο τις επεκτάσεις μας που ήταν χαμηλές, τα μέλη μου με αγαπούσαν και είχαν πίστη στην καρδιά τους και έτσι όλοι μαζί ενώσαμε τα χέρια μας και γίναμε μια γροθιά, μια γροθιά ανήκιτη με καλύτερες επεκτάσεις, καλύτερους παίκτες και έχουμε όλοι μας την πίστη, ότι όλοι μαζί θα τα καφέρουμε μέχρι τέλος και θα ξεπεράσουμε μαζί τις δυσκολίες μας και ότι μας απασχολεί, όχι μόνο στο παιχνίδι, αλλά και στην πραγματική μας ζωή! :)


  • Αυτό αρέσει στον/η Chris842

#19 chrislol

chrislol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 158 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:World Heroes
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:hercules3
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 28 Σεπτέμβριος 2015 - 12:30:35

Παιδια θελω να μοιραστω μαζι σας μερικες ιστοριες αλλα θα τις λεω μια μια γιατι μεχρι να τελειωσω...

Οταν πρωτοξεκινησα το παιχνιδι και δεν υπηρχε ουτε το gr2 ειμουν σε μοα ομαδα που για το 11 λεβελ ηταν πολυ καλη.Παιζαμε καλα,,ανεβεναμε κατεβαιναμε.Μετα ομως κολλησε το ιντερνετ και δεν μπηκα


Παιδια θελω να μοιραστω μαζι σας μερικες ιστοριες αλλα θα τις λεω μια μια γιατι μεχρι να τελειωσω...

Οταν πρωτοξεκινησα το παιχνιδι και δεν υπηρχε ουτε το gr2 ειμουν σε μοα ομαδα που για το 11 λεβελ ηταν πολυ καλη.Παιζαμε καλα,,ανεβεναμε κατεβαιναμε.Μετα ομως κολλησε το ιντερνετ και δεν μπηκα για τρεις μηνες.Μολις ξαναμπηκα ειδα πως ειχαν βγει ολοι και με ειχαν αφησει αρχηγο.Μετα απο πολλες μερες αγονων προσπαθειων διελυσα την ομαδα και μπηκα σε μια αλλη πιο καλη και στον αρχηγο της χρωσταω το οτι εφτασα ως εδω που ειμαι σημερα.Δυστηχως δεν ειχε αξιο διαδοχο και για το λογο αυτο εφυγα και δεν κοιταξα πισω μου οταν εδιωξε ολους τους παικτες που ειμασταν φιλοι.

Επεξεργάστηκε από chrislol, 28 Σεπτέμβριος 2015 - 12:35:50.


#20 kourampies

kourampies

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 34 μηνύματα
  • Ομάδα:Χαβαλένθια
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Tragi
Φήμη: 102

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2015 - 07:53:47

καλησπέρα

θέλω να πω και εγώ την ιστορία μου!

το ΜΕΓΑ δράμα που περναω... :O

είμαι αρχηγός στην μεγαλύτερη ομάδα του σερβερ μου με διαφορά τιμής από την δεύτερη ομάδα (20.000 και βαλε τιμή ) νιαουυυ

τρέχω για την ομάδα μου και όλοι μαζί οι συμπαίκτες μου τρέχουν για αυτή.. ήμαστε δεμένη ομάδα, δεν μαλώνουμε και κάνουμε χαβαλέ.. όμως... όμως.... οι συμπαίκτες μου θέλουν να με φάνε... όχι δεν με ζηλεύουν... με λιγουρεύονται!!! ΟΛΟΙ όμως... :X

θέλουν να με δουν κατά προτίμηση στην σούβλα.. αλλά κατά καιρούς έχουν προτείνει να μπω σε γάστρα με πατάτες, γιαχνί, φρικασέ και άλλα πολλά

πρόσφατα έκαναν και διαγωνισμό πως να φτιάξουν εμένα στο φούρνο!!!!

και σαν να μην έφτανε αυτό το ανάρτησαν και στο προφίλ της ομάδας μου! (angry)  

κάθε μέρα ζω ένα μαρτύριο! κάθε μέρα προσπαθώ να σώσω το τομάρι μου!

 

ίδρυσαν μάλιστα λέσχη που ονομάζεται <<κεντρική κρεαταγορά και σφαγεία Ελλάδος>> κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς,

μου κάνουν κάθε μέρα ανταρσία :

κάποιες γυναίκες από την ομάδα λίγο με υποστηρίζουν που και που

αλλά και αυτές λυγίζουν κατά καιρούς και οτιδήποτε γίνεται στην ομάδα το ρίχνουν αμέσως ότι φταίω εγώ και απαιτούν να με δουν κρεμασμένη και ψητή! Άλλες φορές όταν η ομάδα χαίρετε λένε πάλι να το γιορτάσουν και πάλι λένε να με ψήσουν για την γιορτή.. άλλες φορές αν πάει κάτι στραβά λένε πάλι να με σφάξουν για να φύγει το κακό από την ομάδα (dead)

έχω μπλέξει, δεν ξέρω τι να κάνω, βρίσκομαι σε απόγνωση! μέχρι και οι σύμβουλοι θέλουν να με ψήσουν!

συμπέρασμα πριν κάνεις κάποιον σύμβουλο τον ρωτάς αν τρώει κρέας!

εγώ δεν το ρώτησα και την πατησααααααααααααααααα :O

 

αλλά δεν μένω και εγώ έτσι! τους απειλώ όλους ότι θα δηλητηριαστώ! ότι δεν θα τρώγομαι μετά.. και έτσι κάπως ηρεμούν.. τι να κάνεις.. παλιοζωή.. παλιοκατασταση... :D

 

αυτή ήταν η ιστορία μου.. άμα δεν ξανά γράψω.. ξέρετε ποιοι θα φταίνε! οι άλλοι 29!!!

κυνηγήστε τους!!!!

 

με εκτίμηση

το τραγί!

Αντίο..........


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, odi, DrSuperDuper και σε 5 άλλους

Απεταξάμην το κρέας και τα μελομακάρονα!!!





1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες