Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συνέντευξη Γκαράζ νούμερο 42 με τον: ToRnado

GARAGE INTERVIEW

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Δεν υπάρχουν απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 achilleas33

achilleas33

    Θαυμαστής

  • Moderators
  • 195 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Neptune






Φήμη: 320

Δημοσιεύτηκε Χθες, 06:43

Καλημέρα σας,
Το όνομα μου είναι
achilleas33 και σήμερα εκτελώ χρέη δημοσιογράφου.

Images.png
Δεν θα μπορούσε να μπει καλύτερα το φθινόπωρο χωρίς μια νέα συνέντευξη γκαράζ!
Σήμερα θα έχουμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε ένα παίχτη "φαινόμενο" τον
ToRnado.

tornado.png 

 
• Γειά σας! Θα θέλατε να μας πείτε το όνομά σας, τους διακομιστές που παίζετε, καθώς και τα χόμπι σας εκτός παιχνιδιού; 
Με λένε Ανδρέα και αυτή την στιγμή παίζω στο gr1 και gr30 με τον ήρωα ToRnado και όσο για τα χόμπι μου θα σου πω ότι μου εξιτάρει την περιέργεια, βέβαια είναι πολύ λίγα και ιδιαίτερα αυτά, αλλά με παθιάζουν και έχουν πολύ μεγάλη διάρκεια στην ζωή μου.

 
• Γιατί επιλέξατε αυτό το όνομα;
Θαυμάζω και παρακολουθώ με δέος τα στοιχεία της φύσης που δεν πάυουν ποτέ να μας υπενθυμίζουν πόσο μικροί και ασήμαντοι είμαστε σαν άνθρωποι που όσο και να εξελιχθούμε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο θα τον έχει πάντα αυτή .Ο ανεμοστρόβιλος (tornado) θεωρώ ότι είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά στοιχεία που γνωρίζουμε όλοι τις συνέπειες του ,"δυνατό" όνομα για παίχτη ,δεν νομίζεις; ;)

Cartoon-tornado.png

 Τι κάνετε στην προσωπική σας ζωή; Πείτε μας 2-3 πραγματάκια για τον άνθρωπο που χειρίζεται τον παίχτη;
Λίγο αδιάκριτη ερώτηση γι' αυτό λέγεται και "προσωπική" άλλωστε και θα σου πω μόνο ότι η τελευταία 10ετια ήταν η καλύτερη της ζωής μου και το ίδιο θα φροντίσω και για την επόμενη.

 
• Πότε ξεκίνησες να παίζεις το αγαπημένο σε όλους μας , Hero Zero;
Με πέτυχες στα 10ατα γενέθλια (τυχαίο; :D). Ξεκίνησα τον Σεπτέμβρη του 2014.
 
• Πως έμαθες για το Hero Zero; Σου το πρότεινε κάποιος φίλος; Είδες κάποια διαφήμιση στην τηλεόραση;
Αυτό ήταν τυχαίο καθώς έπαιζα 1-2 παιχνιδάκια από το fb για πολύ λίγη ώρα μόνο και μόνο για να ηρεμίσει το κεφάλι μου από τα προβλήματα της καθημερινότητας και όχι μόνο. Κάποια στιγμή μου το πέταξε σαν επιλογή παιχνιδιού και αυτό ήταν.

 
• Σου έχουν μείνει ακόμα στο μυαλό οι πρώτες μέρες σαν ήρωας στον κόσμο του herozero;
Εννοείτε ότι μου έχουν μείνει και θυμάμαι τα πάντα ,ξεκίνησα στον gr7 με τον ήρωα andy και συνέχισα να παίζω (καθημερινά) μέχρι το Φθινόπωρο του 2022 όπου διέγραψα για προσωπικούς λόγους αλλά σίγουρα δεν θα ξεχάσω ποτέ το πρώτο καιρό ασχετοσίνης, εκείνο το θαυμαστικό των κατορθωμάτων που δεν ήξερα τι είναι και όταν το άνοιξα κάποια στιγμή είχαν μαζευτεί περίπου 200 κατορθώματα.  (grin)  (grin)

 
• Πόσες ώρες ξοδεύετε καθημερινά για το παιχνίδι;
Τα τελευταία 3-3,5 χρόνια έχω την πολυτέλεια να ασχολούμε πολλές ώρες με το παιχνίδι, κάποιες ήμερες ξεπερνάω άνετα το 8ωρο αλλά και πριν αυτό το διάστημα πάντα ένα 4ωρο το κατανάλωνα. Το παιχνίδι κακά τα ψέματα είναι εθιστικό και αν αποφασίσεις να παίξεις την κατηγορία "champion" Champion.png απαιτεί αρκετές ώρες.

 
• Ποιο πράγμα σας έχει δώσει την ώθηση και το κίνητρο ώστε ακόμα και σήμερα να συνεχίζετε το παιχνίδι;
Όπως σου έγραψα και πιο πάνω το παιχνίδι είναι εθιστικό, γίνετε κατά κάποιον τρόπο κομμάτι της ζωής σου ,τρόπος ζωής σε καμία περίπτωση γιατί εκεί πάει αλλού το θέμα αλλά προσωπικά εμένα μέσα από αυτό άλλαξε όλη μου η ζωή και θα πω μόνο ότι έγινα ερωτικός μετανάστης 
:wub: άρα είναι κάτι που όσο μου επιτρέπεται δεν θα αφήσω ποτέ.
 
• Ποια είναι η πρώτη σας κίνηση όταν συνδέεστε στο παιχνίδι;
Το πρώτο που κάνω είναι να καθαρίσω κρυψώνα, να βάλω αποστολή, πρωτάθλημα, μονομαχίες και μετά να πω από μια καλημέρα στην ομάδα και να ασχοληθώ με τις προπονήσεις.

 
• Το παιχνίδι ανά τακτά χρονικά διαστήματα βγάζει διάφορα event, ποια είναι γνώμη σας για αυτά; Έχετε κάποιο αγαπημένο;
Τα event 
κατά διαστήματα είναι το κερασάκι στην τούρτα που λέμε απλά είναι κρίμα να επαναλαμβάνονται κάθε χρόνο τα ιδιά και τα ιδιά και είναι κάτι που νομίζω ότι πρέπει η σχεδιαστική και δημιουργική ομάδα της εταιρίας να ασχοληθεί πιο σοβαρά ώστε να μας προσφέρει νέες προκλήσεις.

 

trees.png

• Ως ένας από τους καλυτέρους παίχτες έχετε πολλές και καλές αναμνήσεις μέσα από το παιχνίδι, ποια είναι πιο άμορφη ανάμνηση για εσένα;
Πραγματικά θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο βιβλίο με όλα όσα θυμάμαι από το παιχνίδι αλλά το σημαντικότερο απ' όλα είναι ότι γνώρισα πολλά παιδιά μέσα από το τσατ που κρατάω επαφή μέχρι και σήμερα. Δεν θα μπορούσα να ξεχωρίσω κάποια σαν καλύτερη ανάμνηση, όλες είναι ξεχωριστές και μοναδικές.  :)
 
 Σαν επιτυχημένος παίχτης με τον πέρασμα των χρόνων, ποια αναβάθμιση του παιχνιδιού θεωρείτε ότι ήταν η καλύτερη και τι θα θέλατε να βλέπατε ως μελλοντική αλλαγή στο παιχνίδι;
Καλύτερη αναβάθμιση θα έλεγα την πολυδιεργασία, πιο παλιά βέβαια που δεν μπορούσες να κάνεις ενέργεια & προπονήσεις ταυτόχρονα και μετά θα έβαζα την μεγάλη αλλαγή σε όλα τα γραφικά του παιχνιδιού πριν αρκετά χρόνια.

 
 Το HZ, είναι αναμφισβήτητα ένα παιχνίδι που βασίζεται στη συνεργασία της ομάδας. Η ομαδική δουλειά και η στρατηγική είναι κρίσιμες για την επιτυχία. Παρόλα αυτά, ορισμένοι παίκτες τείνουν να δίνουν προτεραιότητα στις προσωπικές τους επιδόσεις και αγνοούν την ομάδα. Κατά την δική σας πλευρά, το herozero είναι ομαδικό ή ατομικό παιχνίδι;
Σίγουρα ομαδικό όσο αφορά τα τρόπαια της ομάδας, όταν αυτά σταθεροποιηθούν παίζεις καθαρά ατομικά αν και εγώ δεν βρισκω κάποια διαφορά παιξίματος στο πριν και στο μετά πέραν της προσφοράς ντόνατς στην ομάδα.

 
 Θεωρείτε ότι μπορεί να υπάρχει και εξωτερική επαφή μέσα από ένα διαδικτυακό παιχνίδι σαν το herozero;
Εξαρτάται τι "ψάχνει" ο καθένας σαν άνθρωπος και σαν χαρακτήρας, εννοείτε ότι μπορεί να υπάρχει.

 
 Το Herozero σε 3 λέξεις;
Γνώσεις, υπομονή, διάρκεια και χρόνος. 4 είπα αλλά δεν μπορώ να αφήσω έξω κάποια από αυτές.

 

Cartoon-tornado-1.png

 Θα ήθελα να βάλεις κάποια ονόματα στα ακόλουθα:
α)Καλύτεροι παίκτες:
β)Αντίπαλοι που εκτιμάτε:
Γ)Καλύτεροι χρήστες του φόρουμ:

Θα μπορούσα να βάλω αρκετά ονόματα σαν κάλους παίχτες αλλά επειδή αρκετοί έχουν διαγράψει θα πω μόνο όσοι ασχολούνται σοβαρά με το παιχνίδι. Αντίπαλοι μακράν waterinn gr7 τα καλυτέρα σκιλλς παγκοσμίως (respect). Για το φόρουμ θα πω μόνο ότι έχει πιάσει αράχνες, κάποτε έσφυζε από χρήστες επομένως θα πω μόνο όσους έχουν ακόμα την θέληση να γράφουν που και που κάποια καλή πρόταση για προσθήκη στο game.

 
 Οι βοηθοί είναι το στήριγμα του παίχτη μας, ποιος είναι ο καλύτερος βοηθός για εσάς;
Είναι καθαρά οπτικό το θέμα, τι αρέσει στον καθένα ίσως και τον πιο σπάνιο που θα βρεις.

 
 Μιας και μιλάμε για βοηθούς, ποια είναι η καλύτερη δεξιότητα βοηθού; Για ατομικές αλλά και ομαδικές μάχες;
Καλύτερη δεξιότητα, χμμμ... όσοι βοηθοί έχουν "κόφτη" στο 30αρι, κόφτη αποκαλώ την δεξιότητα που σταματάει τα επαναλαμβανόμενα χτυπήματα του αντίπαλου και δίνει διπλό χτύπημα, για 10αρι μόνο (μαμούθ/Δύστροπο Ποδοπάτημα)Mammoth.pngτο ισχυρότερο που υπάρχει μέχρι στιγμής .Το ίδιο και για ατομικό και για ομαδικό ,εννοείτε ότι για ομαδικό πάντα με ενθαρρυμένο image.pngστο 20αρι.
 
 Με ποια στρατηγική παίζετε και ποια πιστεύετε πως είναι η καλύτερη; Σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο;
Ξεκινώντας από το ομαδικό θα πω ότι πρέπει να παρακολουθείς από προηγούμενες μάχες με τι στρατηγική έρχεται ο αντίπαλος, να κοιτάς ολόκληρη την μάχη και να προσαρμόζεις την δική σου στρατηγική για το καλύτερο αποτέλεσμα. Σε ατομικό επίπεδο έχω τον δικό μου τρόπο που παίζω και τον ακολουθώ αρκετό καιρό τώρα, είναι αρκετά σύνθετο για να τον αναλύσω εδώ. Προσπαθώ κάθε βδομάδα να μπαίνω 3αδα και στο εμπειρίας και στο δεξιοτήτων και σιγουρά μια καλή θέση στην 10αδα για το HeroCon.

 
 Η κρυψώνα πλέον έχει και αυτή τις τακτικές της. Ποιος κατά τη γνώμη σας είναι ο καλύτερος τρόπος βελτιώσης της και με ποια σειρά;
Η κρυψώνα έχει μεγάλη σημασία για τον ηρώα γιατί έχει επιρροή σε πολλά πράγματα.

Αν ξεκινάς από το 0 τα πρώτα δωμάτια που πρέπει να τερματίσεις είναι το χρηματιστηριακό κέντροBroker.png και τα ρομπότ εργασίαςBarracks.png .
Όλα τα δωμάτια είναι απαραίτητα με εξαίρεση θα έλεγα το καλυβάκι αντάλλαγων και οπωσδήποτε περιμένουμε νέες προσθήκες που ελπίζουμε να μην αργήσουν τραγικά. Υπάρχουν αλλώστε κατορθώματα κρυψώνας που δεν έχουν ανοίξει ακόμα όπως για παράδειγμα αναφέρονται ακόμα 2 επίπεδα τα οποία δεν υπάρχουν.
 
 Κάπου εδώ η συνέντευξη έχει φτάσει στο τέλος της. Μπορείτε να δώσετε ένα μήνυμα στην κοινότητα του Hero Zero;
Θα ήθελα να βλέπω πολύ περισσότερους παίχτες με διάρκεια σε κάθε gr και να μην παίζουν μόνο για 2-3 μήνες σε κάθε νέο σέρβερ που ανοίγει και μετά να περιμένουν απλά τον επόμενο. Ευχαριστώ που μου έδωσες το βήμα να πω τις απόψεις μου για το παιχνίδι και όχι μόνο και υγειά παιδιά!!!

 
Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τον ToRnado(Ανδρέα) για την όμορφη συνέντευξη που μου έδωσε.
Εύχομαι καλό φθινόπωρο σε όλους, και μην ξεχνάτε το παιχνίδι είναι διασκέδαση!! 

 

Its-fall-fall-leaves.gif

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και την προσοχή σας 
Με εκτιμητή,
achilleas33


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, DimitrisBarca, Naty και σε 5 άλλους

το hero zero με τρεις λεξεις : ΔΙΑΡΚΕΙΑ , ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: GARAGE INTERVIEW

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες