Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συνέντευξη Γκαράζ νούμερο 39 με τον: TheLegend05

GARAGE INTERVIEW TheLegend05 GR17

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 ΤΕΜΠΕΛΗΣ

ΤΕΜΠΕΛΗΣ

    Θρυλικός Ήρωας

  • Moderators
  • 2.230 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο Μυαλό Μου
  • Ομάδα:Τεμπελιας
  • Κόσμος:GR11



Φήμη: 2.443

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2021 - 19:39:55

Το όνομά μου είναι ΤΕΜΠΕΛΗΣ και θα εκτελέσω τα χρέη του δημοσιογράφου για σήμερα! 

Journaliste.png

 

Έχουμε σήμερα την τιμή να γνωρίσουμε έναν παίχτη, ο οποίος με κόπο και υπομονή, έφτασε 5ος στην λίστα κατάταξης και σήμερα θα μας μιλήσει για τον εαυτό του καθώς και τον ήρωα του.

Αυτός δεν είναι άλλος, από τον TheLegend05! Clapping-Hands-Emoj.png

output-h-DZi-JH.gif

 

Γειά σας! Θα θέλατε να μας πείτε το όνομά σας, τους διακομιστές που παίζετε, καθώς και τα χόμπι σας εκτός παιχνιδιού; 

 Με λένε Μάριο και είμαι 17 χρονών. Παίζω στον διακομιστή Gr17 με το όνομα TheLegend05 στον Us5, Gr21 με όνομα Cyrene και στον Gr22 TheLegendaryContent. Στον ελεύθερο μου χρόνο, παίζω ποδόσφαιρο, ασχολούμαι με την επεξεργασία βίντεο, καθώς και με διάφορα άλλα παιχνίδια.

 

1. Πότε ξεκινήσατε καριέρα ως ήρωας στο Hero Zero;

Άρχισα να παίζω στον Gr1 (δεν θυμάμαι συγκριμένη ημερομηνία) όπου το πήγαινα εντελώς χαλαρά και μετά από καιρό, όταν δημιουργήθηκε ο Gr17, άρχισα να παίζω λίγο πιο σοβαρά ως TheLegend05.

 

2. Πως ανακαλύψατε το παιχνίδι; σας το πρότεινε ένας φίλος σας ή από κάποια διαφήμιση στην τηλεόραση;

Το είχα δει σε μια διαφήμιση στην τηλεόραση.

 

3. Θυμάστε τις πρώτες σας ημέρες ως αρχάριος ήρωας; 

Όταν ήμουν αρχάριος, έκανα κυρίως όλες τις ενέργειες και συγκριμένα μόνο αποστολές χρόνου και μετά από χρόνια που έμαθα καλύτερα το παιχνίδι και είχα "συλλέξει" εμπειρίες από άλλους παίχτες με περισσότερη εμπειρία από εμένα, έμαθα να κάνω σωστές αποστολές και φυσικά τις προπονήσεις που είναι απαραίτητες και όλοι πρέπει πάντα να κάνουμε.

 

4. Ποιο είναι το πρώτο πράγμα που κάνετε όταν μπαίνετε στο παιχνίδι; 

Πηγαίνω στην κρυψώνα και μαζεύω όλα τα loot, μετά μονομαχίες, επιθέσεις στο πρωτάθλημα και τέλος αποστολές και προπονήσεις.

 

5. Ποιοι είναι οι στόχοι σας που θέλετε πολύ να πετύχετε στο Hero Zero;

 Ο στόχος μου είναι να πάω top 1 σε σκιλλς κατάταξης, top 1 στην ίδια την κατάταξη αλλά και να δω την ομαδάρα μου πρώτη σε αυτή! Gd Hunters πρώτη θέση όνειρο 3 χρόνων!

 

6. Έχετε κάνει φίλους στο Hero Zero; εάν ναι, ποιους;

Φυσικά! Τα παιδιά της ομάδας μου.

 

7. Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει διαδικτυακή φιλία μεταξύ ανθρώπων που δεν έχετε γνωρίσει ποτέ;

Ξεκάθαρα. Μέσα στο game υπάρχουν άτομα που με έχουν βοηθήσει, αρκεί να μην είστε διστακτικοί. Εάν περνάτε καλά με τα παιδιά, ζήστε το! 

 

8. Ποια είναι η καλύτερη αναβάθμιση που σας έκανε εντύπωση τον τελευταίο καιρό;

Η αλήθεια είναι ότι δεν ελέγχω τις ενημερώσεις, συνήθως με ενημερώνουν τα άτομα της ομάδας μου. 

 

9. Η εξέλιξη του ήρωα σας πιστεύετε πως είναι ατομικής ή ομαδικής δουλειάς;

Θεωρώ και ατομικά και ομαδικά. Ατομικά, γιατί ασχολούμαι με τον Gr17 πάρα πολλές ώρες κάθε μέρα, και κάνω τα αδύνατα δυνατά για να ανεβάσω τον παίχτη μου όσο μπορώ κάνοντας ενέργειες, προπονήσεις και ο,τι κατορθώματα εχω. Ομαδικά, γιατί με την βοήθεια της ομάδας μου (στο Herocon συγκριμένα), εάν δεν φτάναμε ψηλά, δεν θα έπαιρνα και τους τάδε πόντους που κερδίζει όλη η ομάδα, καθώς κ.α

 

10. Υπάρχει κάποιος παίχτης που θεωρείτε ίνδαλμά σας; εάν ναι ποιος

Φυσικά! ο Dante.

 

11.Περιγράψτε μας το Hero Zero με μόνο 3 λέξεις.

Χαλάρωση, ομαδικότητα και κάψιμο!  :P

 

12. Βάλτε μας κάποια ονόματα στις ακόλουθες περιγραφές:

  • Ποιους θεωρείτε καλύτερους παίχτες;

        α)LUISAEK

        β)BabaYaga

        γ)SteliosMikro

  • Καλύτεροι χρήστες του φόρουμ;

Hurric4ne VII,ΤΕΜΠΕΛΗΣ, Οχι μονο παιχτούρα αλλα, οργανωτικός και άψογος στην δουλειά του  ;)  ;)

 

13. Είδαμε πως φτάσατε 5ος στην λίστα κατάταξης. Πείτε μας την επιτυχία σας και τι κόπος έπεσε.

Η αλήθεια είναι ότι μου πήρε 2.5 χρόνια για να φτάσω 5ος, αλλά δεν το θεωρώ ιδιαίτερη επιτυχία μέχρι να πάω ακόμη πιο ψηλά.

 

15. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χνουδωτός βοηθός καθώς και η καλύτερη δεξιότητα για εσάς; 

Σερ Χένρι (τον οποίο θέλω να αποκτήσω)output-SBl-JRJ.gif

και καλύτερη δεξιότητα "παπαγαλία στο τετράγωνο".

 

15. Έχετε κερδίσει ποτέ τον κακοποιό; Εάν όχι, ποια ήταν η καλύτερη θέση που είχατε φτάσει;

Για να καταλάβετε. Στο προηγούμενο HeroCon με τις πωλήσεις αντικειμένων, είχα πουλήσει ολόκληρο το ειρωνικό set της αλληλεγγύης. Χαχαχα!  :D έχω βγει πρώτος και έχω κάνει πολλά last hits.

 

16. Έχετε κερδίσει ποτέ κάποιο εβδομαδιαίο τουρνουά; Εάν ναι ποιο; άξιζε η προσπάθειά σας; 

Ναι. Η υψηλότερη θέση που έχω φτάσει είναι 2η (για λίγο κάθε φορά δεν πήγαινα 1ος). Άξιζε ο κόπος.

 

18.Πιστεύετε πως το παιχνίδι είναι ατομικό ή ομαδικό; 

Ξεκάθαρα ομαδικό, αλλιώς δεν θα είχε ενδιαφέρον το παιχνίδι και με την σωστή παρέα, μένεις και στον server. 

 

18. Εσείς με ποια στρατηγική παίζετε σαν παίχτης και ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη;

Παίζω αδύναμος και τα άλλα ισορροπημένα. Για εμένα, αυτή είναι η καλύτερη στρατηγική η οποία με βολεύει κιόλας. Γενικά, ο καθένας παίζει με την δική του στρατηγική.

 

19. Μπορείτε να μας δώσετε μερικές συμβουλές για τον σωστό τρόπο παιχνιδιού; 

Πρέπει σίγουρα να έχεις χαμηλή δύναμη για να νικήσεις τις ειδικές αποστολές καθώς και τις αποστολές μάχης. Να έχεις στάνταρ set, γιατί τα bonus που δίνουν (5-7%), σου ανεβάζουν τις δεξιότητες και σίγουρα είναι χρήσιμα.

 

20. Πώς είναι η ηρωική σας καριέρα μέχρι στιγμής; Και τι φιλοδοξίες έχετε για το νέο έτος;

Δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια συγκεκριμένη "ηρωική" καριέρα για τον καθένα. Θεωρώ παίζει ρόλο η διάθεση, το καλο κλίμα στην ομάδα και σίγουρα η αποτελεσματικότητα του καθενός στο κομμάτι προπο, ενέργεια κτλ. Ο καθένας εκεί έξω με διαθεση, τύχη αλλά και αποτελεσματικότητα (και λίγο χρημα χαχαχαχα) μπορεί να πάει ψηλά! Όσο για εμένα, ευελπιστώ με το νέο έτος να με δω εντός της τοπ τριάδας στην κατάταξη και την ομαδάρα μου, τους Gd Hunters στην πρώτη θέση. Αποδείξαμε φέτος τι αξίζουμε στα κον, ελπίζω να αποδείξουμε και στην κατάταξη!

 

21. Μπορείτε να δώσετε μερικές συμβουλές για τους αρχάριους παίχτες του παιχνιδιού;

Να τελειώνουν τα πάντα από ενέργειες και προπονήσεις (δεδομένο), να ασχολούνται πολύ με την κρυψώνα τους και να ανανεώνουν τα τηλεφωνήματα για να παίρνουν καλύτερες ανταμοιβές (προπονήσεις και ενέργεια συγκεκριμένα). 

 

 22. Πριν κλείσουμε, θα θέλατε να δώσετε κάποιο μήνυμα στην κοινότητα του Hero Zero; 

Να αποφεύγετε τα μηνύματα τύπου "πάτα αυτό το link για να πάρεις ντόνατ", " δώσε μου τα στοιχεία για να σου βάλω ντόνατ" κ.α γιατί το μόνο που θα καταφέρετε είναι να χάσετε τον παίχτη σας.

Επίσης, να μην δίνετε/λέτε τα στοιχεία σε κανέναν και το κυριότερο, να μην έχετε το παιχνίδι ως προτεραιότητα, γιατί όταν δεν το έχετε, τότε είναι που θα φτάσετε ψηλά και θα το απολαμβάνετε κιόλας (προσωπική εμπειρία και συμβουλή).   ;)

 

Και κάπου εδώ τελείωσε η συνέντευξη.      

Εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια, να διασκεδάζετε στο Hero Zero, να είστε πάντα υγιείς και όσο μπορείτε να μείνετε στο σπίτι μέχρι να "νικηθεί" ο covid-19. Η υγεία μας πάνω απ' όλα !

 Stay-safe-eng-1-1024x924.png

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο και την προσοχή σας.

Με εκτίμηση,

ΤΕΜΠΕΛΗΣ


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, odi, Naty και σε 24 άλλους

                                Κανόνες Φορουμ και Όροι Χρήσης
                                        Υποστήριξη
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το φόρουμ
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το παιχνίδι




                                                                                             giphy.gif


#2 marios3672

marios3672

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 11 μηνύματα
  • Ομάδα:Gd Hunters
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:TheLegend05



Φήμη: 38

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2021 - 19:55:46

Ευχαριστώ σε έναν από τους καλύτερους συντονιστές. Η εκτίμησή μου απεριόριστη!


  • Αυτό αρέσει στον/η Dreamer, ΤΕΜΠΕΛΗΣ, Bluetiger17 και σε 4 άλλους

#3 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2021 - 20:03:54

Καιρός ήταν να τον εντοπίσετε κι αυτόν!  :D Πολύ ωραία συνέντευξη


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ, marios3672, Peponokofths και σε άλλον ένα

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#4 Emily36

Emily36

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 63 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σύμπαν
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Jasmine






Φήμη: 184

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2021 - 20:08:50

Ωραία συνέντευξη, ήσασταν πολύ καλοί και οι δύο ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ, marios3672, Peponokofths και σε άλλον ένα

Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το παιχνίδι.

Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το φόρουμ.

Υποστήριξη Παιχνιδιού/Game Support.

 

 

Spoiler

#5 RafaPap

RafaPap

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Ομάδα:GD Hunters
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:RafaPap






Φήμη: 39

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2021 - 20:09:50

Πολύ ωραία συνέντευξη!!! Μπράβο και στους δύο :)


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ, marios3672, Peponokofths και σε άλλον ένα

#6 Bluetiger17

Bluetiger17

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 77 μηνύματα
  • Ομάδα:The vampire
  • Κόσμος:GR24
  • Ήρωας:Bluetiger17



Φήμη: 119

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2021 - 20:16:45

Επιτέλους ήρθε αν και την περιμέναμε αρκετό καιρό για να δούμε τι ακολουθεί.
  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ, marios3672, RafaPap και σε άλλον ένα

#7 Aspect

Aspect

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
  • Ομάδα:VeeEM
  • Κόσμος:GR29
  • Ήρωας:Natus Vincere






Φήμη: 28

Δημοσιεύτηκε 01 Φεβρουάριος 2021 - 10:12:00

Πολυ ωραια συνεντευξη! Μπραβο και στους δυο!  (y)


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ, marios3672, Peponokofths και σε άλλον ένα

#8 BlolGR

BlolGR

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 11 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:Legion of Shadows
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:CaptainGreece
Φήμη: 27

Δημοσιεύτηκε 02 Φεβρουάριος 2021 - 09:57:11

Λατρεύω το πόσο καιρό υπάρχουν αυτές οι συνεντεύξεις! Είναι ένας υπέροχος τρόπος να κρατάμε την κοινότητα ενωμένη.


  • Αυτό αρέσει σε frosty, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και marios3672

BlolGR (CaptainGreece)


#9 Δικαστής

Δικαστής

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 35 μηνύματα
  • Κόσμος:GR20
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 02 Φεβρουάριος 2021 - 18:19:48

Δεν θεωρώ ότι έκανε πολύ κόπο να φτάσει όπως λέτε στην 5η θέση στην λίστα κατάταξης, (στην 4η είναι) αφού είδαμε όλοι στο forum ότι το παραδέχτηκαν οι συμπαίχτες του, αλλά και ο ίδιος, ότι κάνει σετάκια με συμπαίχτη του (υπάρχει το αντίστοιχο νήμα).

Στο gr17 όλοι το γνωρίζουν αυτό.

* Προωθήστε το σαν πρόταση, όπως γίνεται στο πρωτάθλημα, έτσι να συμβαίνει στις μάχες με συμπαίχτες, να μην παίρνεις τιμή όταν γίνεται αυτό (αλλιώς για πιο λόγο υπάρχει η λίστα κατάταξης τιμής).


  • Αυτό αρέσει στον/η GM8

#10 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 02 Φεβρουάριος 2021 - 22:39:34

Δεν θεωρώ ότι έκανε πολύ κόπο να φτάσει όπως λέτε στην 5η θέση στην λίστα κατάταξης, (στην 4η είναι) αφού είδαμε όλοι στο forum ότι το παραδέχτηκαν οι συμπαίχτες του, αλλά και ο ίδιος, ότι κάνει σετάκια με συμπαίχτη του (υπάρχει το αντίστοιχο νήμα).

Στο gr17 όλοι το γνωρίζουν αυτό.

* Προωθήστε το σαν πρόταση, όπως γίνεται στο πρωτάθλημα, έτσι να συμβαίνει στις μάχες με συμπαίχτες, να μην παίρνεις τιμή όταν γίνεται αυτό (αλλιώς για πιο λόγο υπάρχει η λίστα κατάταξης τιμής).

Και αυτό, με το συμπάθειο, γιατί πρέπει να το αναφέρεις στη συνέντευξη του ανθρώπου, επί της ουσίας αναιρώντας την και αναιρώντας τον; Επίσης, εδώ που το γράφεις σαν πρόταση δεν πρόκειται να προωθηθεί, θα μπορούσες, θέλω να πω, να μην επικαλεστείς ότι θέλεις να προτείνεις κάτι, μόνο και μόνο για να σπιλώσεις.


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, goof123, frosty και σε 3 άλλους

#11 Δικαστής

Δικαστής

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 35 μηνύματα
  • Κόσμος:GR20
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 02 Φεβρουάριος 2021 - 23:03:31

Και αυτό, με το συμπάθειο, γιατί πρέπει να το αναφέρεις στη συνέντευξη του ανθρώπου, επί της ουσίας αναιρώντας την και αναιρώντας τον; Επίσης, εδώ που το γράφεις σαν πρόταση δεν πρόκειται να προωθηθεί, θα μπορούσες, θέλω να πω, να μην επικαλεστείς ότι θέλεις να προτείνεις κάτι, μόνο και μόνο για να σπιλώσεις.

Από πότε η αλήθεια θεωρείται σπίλωμα; Σε παρακαλώ πολύ, αν δεν ξέρετε μην μιλάτε. Εκτός αν είσαι και εσύ κανένας φίλος από την παρέα του και έτρεξες να τον υποστηρίξεις. Πήγαινε στο νήμα να το δεις με τα μάτια σου. θέμα, προτάσεις, (world party, Δυνατοτητα διεξαγωγης μονομαχιων)

Και αν διάβασες καλά αναφέρομαι στον <<μεγάλο κόπο>> που λένε ότι έκανε. Δεν χρειαζόταν να αναφερθεί στη συνέντευξη αυτό, προκαλεί, όλους εμάς που ξέρουμε την αλήθεια.


  • Αυτό αρέσει στον/η GM8

#12 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 02 Φεβρουάριος 2021 - 23:26:22

Από πότε η αλήθεια θεωρείται σπίλωμα; Σε παρακαλώ πολύ, αν δεν ξέρετε μην μιλάτε. Εκτός αν είσαι και εσύ κανένας φίλος από την παρέα του και έτρεξες να τον υποστηρίξεις. Πήγαινε στο νήμα να το δεις με τα μάτια σου. θέμα, προτάσεις, (world party, Δυνατοτητα διεξαγωγης μονομαχιων)

Και αν διάβασες καλά αναφέρομαι στον <<μεγάλο κόπο>> που λένε ότι έκανε. Δεν χρειαζόταν να αναφερθεί στη συνέντευξη αυτό, προκαλεί, όλους εμάς που ξέρουμε την αλήθεια.

Η αλήθεια φυσικά και θεωρείται σπίλωμα(τον ''έδωσες'' μπροστά σε όλη την κοινότητα), όταν κακοπροαίρετα και ζηλόφθονα αξιοποιείται για να δημιουργήσει εντυπώσεις (είτε ισχύει είτε όχι δε με αφορά, εδώ πέρα δεν είναι δικαστήριο).

 

Και πριν σταματήσω τη συζήτηση αυτή, επειδή και καταστρατήγησες τον σεβασμό μεταξύ των συνομιλητών, μιλώντας για δήθεν φιλίες, και επειδή θα παρέμβουν οι συντονιστές, δύο πράγματα θα σου πω: τον thelegend ούτε τον ξέρω  και ούτε εδώ και 4 χρόνια έχω αναφέρει δημόσια τις παρανομίες του gr3, έναν από τους πιο παράνομους διακομιστές, γιατί σέβομαι την όποια ιδιωτικότητα. 

 

Και τέλος, αν θέλεις να προτείνεις κάτι, καλύτερα να πας στις απόψεις και προτάσεις (ακόμα δε με έπεισες γιατί έγραψες σε αυτό το νήμα, αλλά δε χρειάζεται κιόλας, ας ''κρίνει το κοινό'').

 

Καλό σου βράδυ.


Επεξεργάστηκε από grigrist, 02 Φεβρουάριος 2021 - 23:39:29.

  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, frosty, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 5 άλλους

#13 GM8

GM8

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 03 Φεβρουάριος 2021 - 06:04:28

Μέτρια συνέντευξη και αυτό διότι, ας μην κρυβόμαστε, «χτυπάει» πολύ άσχημα στο μάτι, τουλάχιστον σε όσους γνωρίζουμε, το γεγονός ότι αναφέρεται αρκετές φορές η κατάκτηση των τοπ θέσεων από τον συμπαίχτη. Θα μπορούσε να έχει πάει πολύ καλύτερο αυτό αν δεν τονίζονταν (ειδικά από την πρώτη κιόλας πρόταση, μέγα λάθος!) οι «κόποι» και οι θέσεις. Είμαι σίγουρος το παιδί σε τόσα χρόνια έχει καταφέρει πάρα πολλά πράγματα, η τωρινή θέση του στην κατάταξη ωστόσο δεν είναι ένα από αυτά. Και πράγματι η συνέντευξη όπως είναι διατυπωμένη «προκαλεί» με κάποιον τρόπο και όσους γνωρίζουν αλλά και όσους έχασαν ή πολύ σύντομα θα χάσουν τη θέση τους στην κατάταξη (για την οποία εκείνος τώρα επιβραβεύεται) από τα σετάκια του. Και σίγουρα εφόσον προκαλεί δε γίνεται και να μην υπάρξουν αντιδράσεις. Την επόμενη φορά καλύτερα.

 

καλή συνέχεια.

:)


  • Αυτό αρέσει στον/η Δικαστής

#14 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 03 Φεβρουάριος 2021 - 12:42:31

Καλησπέρα σας,

 

Δε νομίζω ότι είναι "τίμιο" η αναφορά μίας πράξης ενός παίκτη η οποία αποσκοπεί να αναιρέσει τη θέση του, αλλά μάλλον θέτει μία νοοτροπία άγνοιας. Σχεδόν κανείς, θεωρώ, που έχει φτάσει στην κορυφή του παιχνιδιού δεν έχει αξιοποιήσει τα κόλπα που επιτρέπει. Και με αυτό δεν αναφέρομαι σε τυχόν παράνομες ενέργειες, αλλά σε εντελώς εμφανή στοιχεία του παιχνιδιού, όπως τα λεγόμενα σετάκια. Αν από την άλλη θεωρείτε πως αυτό το φαινόμενο έχει φτάσει σε σημείο κατάχρησης (που περιττό να αναφέρω ότι και αυτά ελέγχονται και έχει πραγματοποιηθεί παρόμοια έρευνα), έχετε το ελεύθερο να το αναφέρετε στην υποστήριξη και θα είναι χαρά μας να μελετήσει η ομάδα μας το ζήτημα. 

 

Ο κόπος ενός παίκτη δεν περιορίζεται στα κόλπα του αλλά ούτε στα τυχόν χρήματα που βάζει στο παιχνίδι. Γιατί και τα δύο να κάνει, χωρίς τεχνική, αφοσίωση και ομαδικότητα δε γίνεται να ανέβει και να μείνει σταθερά στην κατάταξη. Αν ο παίκτης αυτός έχει παραδεχτεί ότι έχει χρησιμοποιήσει κόλπα στο παιχνίδι, δεν τον κάνει χειρότερο από τους υπόλοιπους ήρωες, αλλά τον καθιστά αρκετά ειλικρινή για να το παραδεχτεί. Άρα παρακαλώ ας το αφήσουμε και τα του φόρουμ να λέγονται στο φόρουμ και της υποστήριξης στην υποστήριξη.  ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, ioantheod, giann657 και σε 8 άλλους

#15 Δικαστής

Δικαστής

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 35 μηνύματα
  • Κόσμος:GR20
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 03 Φεβρουάριος 2021 - 15:30:47

 

Καλησπέρα σας,

 

Δε νομίζω ότι είναι "τίμιο" η αναφορά μίας πράξης ενός παίκτη η οποία αποσκοπεί να αναιρέσει τη θέση του, αλλά μάλλον θέτει μία νοοτροπία άγνοιας. Σχεδόν κανείς, θεωρώ, που έχει φτάσει στην κορυφή του παιχνιδιού δεν έχει αξιοποιήσει τα κόλπα που επιτρέπει. Και με αυτό δεν αναφέρομαι σε τυχόν παράνομες ενέργειες, αλλά σε εντελώς εμφανή στοιχεία του παιχνιδιού, όπως τα λεγόμενα σετάκια. Αν από την άλλη θεωρείτε πως αυτό το φαινόμενο έχει φτάσει σε σημείο κατάχρησης (που περιττό να αναφέρω ότι και αυτά ελέγχονται και έχει πραγματοποιηθεί παρόμοια έρευνα), έχετε το ελεύθερο να το αναφέρετε στην υποστήριξη και θα είναι χαρά μας να μελετήσει η ομάδα μας το ζήτημα.

 

Ο κόπος ενός παίκτη δεν περιορίζεται στα κόλπα του αλλά ούτε στα τυχόν χρήματα που βάζει στο παιχνίδι. Γιατί και τα δύο να κάνει, χωρίς τεχνική, αφοσίωση και ομαδικότητα δε γίνεται να ανέβει και να μείνει σταθερά στην κατάταξη. Αν ο παίκτης αυτός έχει παραδεχτεί ότι έχει χρησιμοποιήσει κόλπα στο παιχνίδι, δεν τον κάνει χειρότερο από τους υπόλοιπους ήρωες, αλλά τον καθιστά αρκετά ειλικρινή για να το παραδεχτεί. Άρα παρακαλώ ας το αφήσουμε και τα του φόρουμ να λέγονται στο φόρουμ και της υποστήριξης στην υποστήριξη. ;)

Καλησπέρα, δεν είχα σκοπό να αναιρέσω κάτι σε ότι αφορά τα υπόλοιπα κατορθώματα του παίχτη, παρά μόνο να σχολιάσω την προκλητική αναφορά με τι κόπο ανέβηκε στην λίστα κατάταξης.
Πάμε τώρα στο ότι δεν είναι τίμιο που αναφέρθηκα σε αυτό το ζήτημα. Όταν γίνεται κατά εξακολούθηση και γίνεται κατάχρηση εις βάρος άλλων παιχτών και έχει αναφερθεί στην υποστήριξη και δεν έχει γίνει κάτι, νομίζω ότι είναι καθόλα νόμιμο και είναι ένας τρόπος διαμαρτυρίας αυτός. Άλλωστε για πιο λόγο υπάρχει η λίστα κατάταξης τιμής;
Για να ανεβαίνουν στις πρώτες θέσεις άτομα που με πραγματικό κόπο και τίμια φτάνουν μέχρι εκεί και όχι για εκείνους που φτάνουν μέσα σε λίγες μέρες.
Δεν είναι άδικο αυτό για τους υπόλοιπους παίχτες; Νοιαζόμαστε για τον ένα παίχτη να μην τον προσβάλουμε και για τους υπόλοιπους τίποτα;
Καλό είναι να μην κρύβουμε τέτοιες ενέργειες, θα πρέπει να υπάρχει fair-play όπως λέτε, αλλά δεν το βλέπω πουθενά.

 

 

Η αλήθεια φυσικά και θεωρείται σπίλωμα(τον ''έδωσες'' μπροστά σε όλη την κοινότητα), όταν κακοπροαίρετα και ζηλόφθονα αξιοποιείται για να δημιουργήσει εντυπώσεις (είτε ισχύει είτε όχι δε με αφορά, εδώ πέρα δεν είναι δικαστήριο).

 

Και πριν σταματήσω τη συζήτηση αυτή, επειδή και καταστρατήγησες τον σεβασμό μεταξύ των συνομιλητών, μιλώντας για δήθεν φιλίες, και επειδή θα παρέμβουν οι συντονιστές, δύο πράγματα θα σου πω: τον thelegend ούτε τον ξέρω και ούτε εδώ και 4 χρόνια έχω αναφέρει δημόσια τις παρανομίες του gr3, έναν από τους πιο παράνομους διακομιστές, γιατί σέβομαι την όποια ιδιωτικότητα.

 

Και τέλος, αν θέλεις να προτείνεις κάτι, καλύτερα να πας στις απόψεις και προτάσεις (ακόμα δε με έπεισες γιατί έγραψες σε αυτό το νήμα, αλλά δε χρειάζεται κιόλας, ας ''κρίνει το κοινό'').

 

Καλό σου βράδυ.

Κάπου τα μπέρδεψες φίλε μου, το να λέει κάποιος την αλήθεια την θεωρείς σπίλωμα.
Και ότι δεν έχεις αναφέρεις παρανομίες που γίνονται στο gr3 το θεωρείς σωστό; :P
Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
Δεν συνεχίζω άλλο γιατί δεν είμαι για το << Φαίνεσθαι>>.
Ότι θέλεις στείλε μου μήνυμα να το συζητήσουμε προσωπικά και όχι δημόσια αφού σέβεσαι όπως λες την ιδιωτικότητα, και ας συνεχίζει να παίζει κάποιος με τέτοιο τρόπο που είναι εις βάρος άλλων.
Καλό σου απόγευμα.



#16 RafaPap

RafaPap

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Ομάδα:GD Hunters
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:RafaPap






Φήμη: 39

Δημοσιεύτηκε 03 Φεβρουάριος 2021 - 19:04:30

Μέτρια συνέντευξη και αυτό διότι, ας μην κρυβόμαστε, «χτυπάει» πολύ άσχημα στο μάτι, τουλάχιστον σε όσους γνωρίζουμε, το γεγονός ότι αναφέρεται αρκετές φορές η κατάκτηση των τοπ θέσεων από τον συμπαίχτη. Θα μπορούσε να έχει πάει πολύ καλύτερο αυτό αν δεν τονίζονταν (ειδικά από την πρώτη κιόλας πρόταση, μέγα λάθος!) οι «κόποι» και οι θέσεις. Είμαι σίγουρος το παιδί σε τόσα χρόνια έχει καταφέρει πάρα πολλά πράγματα, η τωρινή θέση του στην κατάταξη ωστόσο δεν είναι ένα από αυτά. Και πράγματι η συνέντευξη όπως είναι διατυπωμένη «προκαλεί» με κάποιον τρόπο και όσους γνωρίζουν αλλά και όσους έχασαν ή πολύ σύντομα θα χάσουν τη θέση τους στην κατάταξη (για την οποία εκείνος τώρα επιβραβεύεται) από τα σετάκια του. Και σίγουρα εφόσον προκαλεί δε γίνεται και να μην υπάρξουν αντιδράσεις. Την επόμενη φορά καλύτερα.

 

καλή συνέχεια.

:)

 

 

Δεν θεωρώ ότι έκανε πολύ κόπο να φτάσει όπως λέτε στην 5η θέση στην λίστα κατάταξης, (στην 4η είναι) αφού είδαμε όλοι στο forum ότι το παραδέχτηκαν οι συμπαίχτες του, αλλά και ο ίδιος, ότι κάνει σετάκια με συμπαίχτη του (υπάρχει το αντίστοιχο νήμα).

Στο gr17 όλοι το γνωρίζουν αυτό.

* Προωθήστε το σαν πρόταση, όπως γίνεται στο πρωτάθλημα, έτσι να συμβαίνει στις μάχες με συμπαίχτες, να μην παίρνεις τιμή όταν γίνεται αυτό (αλλιώς για πιο λόγο υπάρχει η λίστα κατάταξης τιμής).

 

Δεν πειράζει Αννούλες μου! Όταν επιτέλους ΜΑΘΕΤΕ ποιοι είναι οι κανόνες του παιχνιδιού και καταλάβετε τον τρόπο που εφαρμόζονται στο παιχνίδι τότε ίσως σταματήσετε να γκρινιάζετε και να παραπονιέστε για ανύπαρκτους λόγους! Για άλλη μια φορά πολλή καλή η συνέντευξη και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Μάριο που με κόπο και υπομονή 3 χρόνων + κατάφερε να φτάσει εκεί που είναι και θα πάει ακόμη ψηλότερα!!! (Έρχονται τα καλύτερα και θα μοιράσουμε πολύ πόνο ακόμη  ;) )


Επεξεργάστηκε από RafaPap, 03 Φεβρουάριος 2021 - 19:29:00.

  • Αυτό αρέσει σε ΤΕΜΠΕΛΗΣ και Bluetiger17

#17 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 04 Φεβρουάριος 2021 - 00:38:41

Παρακαλώ οι επόμενες απαντήσεις να είναι περί του θέματος της συνέντευξης.

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, goof123, grigrist και σε 7 άλλους

Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#18 marios3672

marios3672

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 11 μηνύματα
  • Ομάδα:Gd Hunters
  • Κόσμος:GR17
  • Ήρωας:TheLegend05



Φήμη: 38

Δημοσιεύτηκε 04 Φεβρουάριος 2021 - 00:40:12

Εχει ανοιξει ενα θεμα απο το πουθενα. Αυτη η συνεντευξη εγινε τον περσινο Μαρτιο, οτιδηποτε αποψη, περι ομαδος, παιχτη, ειναι βασισμενη κατα 99% απο τοτε που ημουν στην 9η θεση. Απλα ο συντονιστης που τοτε πηρε την συνεντευξη αποχωρισε την ομαδα συντονισμου και ανελαβε την ολοκληρωση ο Τεμπελης και τον ευχαριστω γι αυτο. Αν θεωρειτε οτι ψευδομαι τσεκαρετε την ερωτηση 18. "Τι συστημα παιζετε". Αφησα επιτηδες το αδυναμος ως αποδεικτικο στοιχειο, πανω στην εικονα βλεπετε οτι παιζω αμυαλο. Αλλαξαμε ελαχιστα πραγματα οπως πχ η θεση. Δεν κοιταω να παινευτω το οτι ανεβηκα θεσεις. Δεν το χω αναγκη. Κοιταω το παγκοσμιο και εφοσον και αλλοι παιχτες τυπου Xena το εκαναν και το κανουν μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε. Δεν ειναι αναγκη να γεμιζει αυτη ή δημοσιευση του pablo με σχολια για τα σετακια. Ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος ειμαι. Καταλαβαινω τις αντιδρασεις ορισμενων αλλα με ενα μετρο. Οταν ενα ατομο συνεχομενα αλλαζει περιγραφες, εχει φαει 2 και 3 μπαν για το οτι γραφει, και κανει και δευτερο παιχτη στο φορουμ για να κραξει, γινεται υπερβολικο σιγα σιγα ολο αυτο. Δεν προκαλεσα ποτε κανεναν ουτε με περιγραφες, οπως εκαναν αλλοι και συνεχιζουν να κανουν, ουτε "φλεξαρα" σε κανεναν. Πανω περι κοπου,αναφερεται ξαναλεω απο οταν ημουν 9η θεση. Χωρις σετακια, χωρις τιποτα. Ελπιζω να σταματησουν ολα αυτα τα σχολια, που οξυνουν το hero zero και ο καθενας να κανει τα αδυνατα δυνατα να ανεβει οπου αυτος βαλει στοχο. Γερα hero zero community.
  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, giann657, grigrist και σε 8 άλλους

#19 Protos

Protos

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Coordinators
  • 268 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:Protos






Φήμη: 1.165

Δημοσιεύτηκε 04 Φεβρουάριος 2021 - 19:42:02

Ο συνάδελφος στο τελευταίο του μήνυμα ήταν ξεκάθαρος. Οποιαδήποτε προσωπική διαφορά έχετε να επιλύεται εκτός φόρουμ μέσω προσωπικών μηνυμάτων καθώς και οποιαδήποτε υποψία για παραβίαση των κανόνων του παιχνιδιού να αναφέρεται στην υποστήριξη. Μη καταστρέφετε ένα πολύ ωραίο θέμα όπως είναι και οι συνεντεύξεις γκαράζ και το "δηλητηριάζετε" με τις προσωπικές διαφορές. Ας τελειώσει εδώ όλο αυτό.


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, odi, goof123 και σε 9 άλλους

#20 Incomprehensible

Incomprehensible

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 156 μηνύματα
  • Ομάδα:Τ Ρ Ε Ν Ο Σ Ε Τ
  • Κόσμος:GR26
  • Ήρωας:Conqueror






Φήμη: 269

Δημοσιεύτηκε 04 Φεβρουάριος 2021 - 21:30:27

Είναι αστείο να βλέπεις τα ίδια και τα ίδια άτομα να κάνουν αρνητικά σχόλια σε συνέντευξη, λες κ τα σετάκια συγκρίνονται με τις καλύψεις σας και τα αμέτρητα βρώμικα παιχνίδια που προσπαθήσατε να κάνετε στον σέρβερ :P Να είστε καλά που υπάρχετε και εσείς να μας κάνετε να γελάμε, στο κάτω κάτω θα υπάρχει κάποιος λόγος που πήραν συνέντευξη απο ΑΥΤΟΝ και όχι από εσάς :D
Πολύ καλή συνέντευξη, μπράβο και στους δύο.


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, Dreamer, grigrist και σε 6 άλλους





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: GARAGE INTERVIEW, TheLegend05 GR17

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες