Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συνέντευξη Γκαράζ νούμερο 40 με τον: DeViL

GARAGE INTERVIEW DeViL GR22

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Legrand

Legrand

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 63 μηνύματα
  • Τοποθεσίακαπου μακρια
  • Ομάδα:Illυminati
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 339

Δημοσιεύτηκε 13 Φεβρουάριος 2021 - 22:00:06

Καλησπέρα σας,

Ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου …  και φυσικά δεν θα έλειπε μια ολοκαίνουργια συνέντευξη γκαράζ! 

Το όνομά μου είναι Legrand και απόψε εκτελώ χρέη δημοσιογράφου.

    Devil-journalist.png

Τι σημαίνει η ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου, Τι σημαίνει αγάπη; Υπάρχει η αληθινή αγάπη;

χαχαχα :D 

Ηρεμήστε δε θα λύσουμε αυτά τα ερωτήματα εδώ.

(heart)  

Αλλά επειδή στις σχέσεις πάντα υπάρχει ο καλός και ο κακός … 

σήμερα θα έχουμε τη χαρά να μιλήσουμε με τον DeViL(devil) 

output-r-BXcfu.gif

 
• Καλώς ορίσατε! Θα θέλατε να μας πείτε το όνομά σας εντός και εκτός παιχνιδιού και σε ποιους διακομιστές παίζετε;
To όνομα μου είναι εντός παιχνιδιού DeViL και εκτός παιχνιδιού Ιωάννης, και παίζω στον Gr22.
 
• Το όνομα σας σίγουρα ακούγεται λίγο τρομακτικό...Αλλά τι ακριβώς σας έκανε να διαλέξετε αυτό το όνομα;
Δεν ήταν δικιά μου επιλογή αλλά μιας κοπέλας, πρέπει να βρείτε να την ρωτήσετε … χάχα  :P
 
• Μιλήστε μας λίγο για τη ζωή σας εκτός παιχνιδιού.
Μ' αρέσει πολύ ο αθλητισμός σ' όλα τα επίπεδα με μια ιδιαίτερη προτίμηση στην ιππασία. 
 
• Πότε ξεκινήσατε το Hero Zero και ποιος ή τι σας έδωσε έμπνευση να το κάνετε;
Ξεκίνησα να παίζω από τον gr1 εντελώς τυχαία.
 
• Θυμάστε τις πρώτες σας μέρες στο Hero Zero; Τι θεωρείτε πως είναι σημαντικό να προσέξει να κάνει ένας αρχάριος
Για να είμαι ειλικρινής έχουν περάσει αρκετά χρόνια μιας και όπως προ είπα παίζω από τον gr1 αλλά σίγουρα ένας αρχάριος ήρωας πρέπει να ρωτάει τους συμπαίκτες του τυχόν απορίες που έχει αλλά από εκεί και πέρα να το ψάχνει και μόνος του...δλδ να μη μένει στη μασημένη τροφή που του δίνουν.

 

Output-XAKhq-X.gif

 

• Ποιο είναι το καλύτερο πράγμα για εσάς στο παιχνίδι; Είναι αυτό που σας ώθησε να συνεχίζετε να παίζετε;
Το καλύτερο πράγμα για μένα και αυτό που με ώθησε να συνεχίζω να παίζω είναι το τσατ, η επαφή με τους ανθρώπους έστω και εξ' αποστάσεως. Αν δεν υπήρχε αυτό θα ήταν πολύ μονότονο και κατά συνέπεια βαρετό.
 
• Σίγουρα έχετε ζήσει αρκετές ‘’συγκινήσεις’’ μέσα στο παιχνίδι. Ποια θεωρείτε πως είναι η σημαντικότερη επιτυχία σας στο Hero Zero ; 
Μετά το πέρας τόσων ετών έχω ζήσει πολλές επιτυχίες… για σημαντικότερη θα κρατήσω τη τελευταία, να πιάσω το όριο των 2.147.483.647 στα κέρματα. Output-b-D0n-J4.gif
 
• To να είσαι ήρωας είναι ένα είδος ρουτίνας. Ποια είναι τα πρώτα πράγματα που κάνετε όταν συνδέεστε;
Το πρώτο πράγμα που κάνω όταν συνδέομαι είναι να μπω στο τσατ ώστε να χαιρετήσω τους συμπαίκτες μου και να δηλώσω στις μάχες.
 
• Ως έμπειρος πλέον παίκτης, ποια αλλαγή που πραγματοποιήθηκε θεωρείτε πως ήταν η πιο αξιόλογη; Αναφέρετέ μας αν υπάρχει κάτι που θα θέλατε να γίνει στο παιχνίδι με τη σειρά σας.
Η σημαντικότερη αλλαγή που πραγματοποιήθηκε ήταν η ταυτόχρονη κατανάλωση ενέργειας και προπονήσεων.. μειώθηκε κατά πολύ ο χρόνος παιχνιδιού.
Όσο αναφορά κάποια αλλαγή στο παιχνίδι θα ήθελα παρότι καταλαβαίνω ότι ίσως να είναι φθορά στα έσοδα της εταιρείας να καταργηθούν οι σωσίες. Στις μάχες πρέπει να φαίνεται η πραγματική δυναμική και όχι εικονική όπως γίνεται ως σήμερα μιας και λαμβάνουν μέρος σ' αυτές ανενεργοί παίκτες. Πιστεύω ότι το παιχνίδι θα αποκτήσει μεγαλύτερο ενδιαφέρον έτσι.
 
• Οι ομάδες είναι αναμφίβολα ένα καθοριστικό κομμάτι του παιχνιδιού. Ωστόσο όμως κάποιοι τις υποβαθμίζουν στο παιχνίδι και παίζουν ατομικά και άλλοι τις υποστηρίζουν πιο πολύ από το συμφέρον του ήρωά τους. Ποια είναι η προσωπική άποψή σας για αυτό και αν συνεπώς πιστεύετε πως το HZ είναι ατομικό ή ομαδικό παιχνίδι.
Η πλειοψηφία των παιχτών λειτουργεί ατομικά… είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας άρα δεν με εκπλήσσει που συμβαίνει αυτό. Το παιχνίδι αυτό είναι ομαδικό και όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν κάποιοι θα γίνουν καλύτεροι και σε ατομικό επίπεδο.


Frieands.png

• Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει διαδικτυακή φιλία μεταξύ ανθρώπων που η μόνη επαφή με αυτούς είναι μέσω του παιχνιδιού
Βεβαίως και πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει διαδικτυακή φιλία και με κάποιους έχω επαφή και στην ζωή, εκτός παιχνιδιού.
 
• Hero Zero μόνο με 3 λέξεις. Ποιες θα ήταν αυτές;
Ανταγωνισμός, δράση, διασκέδαση.
 
 Θα ήθελα να βάλετε 3 ονόματα στα ακόλουθα :   
α) Καλύτεροι παίκτες :
Δε θα ήθελα να αναφέρω 3 ονόματα διότι η ομάδα μου έχει περισσότερους καλούς παίχτες από αυτόν τον αριθμό και σίγουρα θα αδικήσω κάποιους.
 
β) Αντίπαλοι που εκτιμάτε : 
Σε αντίθεση με το προηγούμενο υποερώτημα εδώ με καλύπτει μόνο ένα όνομα αντίπαλου... Amelia… γνώστης του παιχνιδιού, πανέξυπνη και πεισματάρα …αν την υποτιμήσεις κάηκες.. χάχα  (grin)
 
• Θα ήθελα να μας περιγράψετε την καλύτερη στιγμή για εσάς όσο καιρό παίζεις το παιχνίδι.
Υπάρχουν πολλές καλές στιγμές … συνήθως οι καλύτερες στιγμές μου είναι μετά τις χειρότερες μου, δλδ αντίπαλοι που με υποτίμησαν στην αρχή και στο βάθος χρόνου βρέθηκαν προ δυσάρεστων εκπλήξεων σ' όλα τα επίπεδα του παιχνιδιού. 
 
 • Έχεις κάποιον/α αγαπημένο ήρωα από τα παιδικά σας χρόνια;
Οι ήρωες των παιδικών μου χρόνων δεν ανήκουν στο φανταστικό κόσμο ή σε κάποιο κομικ. Ήρωες για μένα ήταν ο ΛεωνίδαςLeonidas.png, ο Παπαφλέσσας… ήρωες που δείχνουν την ανθρώπινη θυσία στο βωμό των ιδανικών και της ελευθερίας ενός ολοκλήρου έθνους.
 
• Οι βοηθοί είναι αξιαγάπητοι αλλά και στρατηγικά αξιόλογοι. Ποιος είναι ο καλύτερος βοηθός για εσάς;
Ο καλύτερος βοηθός προκύπτει μόνο από τον συνδυασμό κάποιων βοηθών που μεμονωμένα ο καθένας τους περιέχει μια ιδιότητα πολύ καλή.
Δηλαδή χρειάζεται εκμάθηση ώστε να φτιάξεις τον καλύτερο βοηθό.
Ένας καλός συνδυασμός για μένα είναι:
1η ιδιότητα (Μαρί),Mari.png
2η ιδιότητα (Τζόι),Tzoi.png
3η ιδιότητα (Σερ ΧένριSer.png
 
• Μιας και μιλάμε για βοηθούς, ποια είναι η καλύτερη δεξιότητα βοηθού; Για ατομικές αλλά και ομαδικές μάχες.
Η καλύτερη δεξιότητα βοηθού σε ατομικό επίπεδο είναι τα "Γιορτινά Πυροτεχνήματα "Mari.png όπου έχεις 35% πιθανότητα να ζαλίσεις τον αντίπαλό σου για έναν γύρο,
και η καλύτερη σε ομαδικό είναι ο "Ενθαρρυμένος"image.png όπου οι μείον βαθμοί σου από τρόπαια θα μειωθούν κατά 15%.
 
• Έχετε κάποιο αγαπημένο αντικείμενο στο παιχνίδι ; 
Υπάρχουν πολλά αγαπημένα αντικείμενα … Οπτικά μου αρέσει πολύ η στολή μυών του σκηνικού ταινίας Suit.png.
 
• Υπάρχει κάποιο σύστημα δεξιοτήτων που σας αρέσει πιο πολύ από τα άλλα ;
Μ' αρέσει η ισορροπημένη κατανομή δεξιοτήτων …τη δεδομένη στιγμή όλες οι δεξιότητες στον παίχτη μου είναι αριθμητικώς ίδιες.


 skills.gif

 
• Με τον κακοποιό πως τα πάτε; Έχετε… καλές σχέσεις ;
Έχω άριστες σχέσεις με τον κακοποιό … σχεδόν αδερφικές. :D  Τις τελευταίες ημέρες μόνο δεν τον πετυχαίνω εύκολα, για κάποιον λόγο με αποφεύγει … χαχαχα (lol) 
 
• Με ποια στρατηγική παίζετε και ποια πιστεύετε πως είναι η καλύτερη; Σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο. 
Η στρατηγική, σε ατομικό αλλά και ομαδικό επίπεδο περιέχει δυο λέξεις, ΥΠΟΜΟΝΗ και ΑΝΤΟΧΗ.
Αν δεν τα έχεις αυτά, όλες οι στρατηγικές πάνε στο καλάθι των αχρήστων. Το παιχνίδι δεν είναι αγώνας ταχύτητος αλλά μαραθώνιος.
 
• Η κρυψώνα πλέον έχει και αυτή τις τακτικές της. Ποιος κατά τη γνώμη σας είναι ο σωστότερος συνδυασμός δωματίων;
Τα περισσότερα δωμάτια στη κρυψώνα δίνουν πλεονεκτήματα ατομικά αλλά και ομαδικά. Για να φτιαχτούν όμως χρειάζονται πόρους. Στην αρχή ίσως λίγους αλλά αργότερα αυξάνονται κατά πολύ. Άρα μεγάλη σημασία σε ότι έχει σχέση με πόρους. Αναφέρομαι στα δωμάτια παραγωγής κόλλας Hideout-glue-collected.png και μηδενίτη Hideout-stone-collected.png καθώς και σε δωμάτια παραγωγής επιθεμπότ Attacker-production-i.png που θα σου εξασφαλίζουν έξτρα πόρους από αντίπαλους.
 
• Υπάρχει κάποιο event του παιχνιδιού που σας αρέσει πιο πολύ και ανυπομονείτε να έρθει;
Πολλά event μ' αρέσουν αλλά ξεχωρίζω το Halloween.cxenl6O.png
 
• Μπορείτε να μας δώσετε μερικές συμβουλές για τον σωστό τρόπο παιχνιδιού;
Όπως και στη ζωή, το σωστό και το λάθος είναι υποκειμενικές έννοιες. Σωστός τρόπος παιχνιδιού για μένα είναι αυτός που σε ωθεί στο να απολαμβάνεις το παιχνίδι και όχι να σε φθείρει και να σε αγχώνει. Ο καθένας πρέπει να βρει από μόνος του ποιος είναι ο σωστός τρόπος  σύμφωνα με τα δικά του χαρακτηριστικά.
 
Hearts.png
 
• Μιας και είναι οι μέρες τέτοιες, ποιο πιστεύετε πως θα ήταν το καλύτερο δώρο Αγίου Βαλεντίνου για ένα άτομο που παίζει Hero Zero;
Ντόνατ σε σχήμα καρδούλας Output-x-DYi-Va.gifχάχα   :D 

 

•  Για την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου υπάρχουν διάφορες απόψεις. Χρειάζεται κάποιος μία ορισμένη μέρα ώστε να είναι ρομαντικός; Ενδεχομένως αν πιστεύετε ότι αυτή η μέρα είναι χρήσιμη ή απλά υπάρχει για εμπορικούς λόγους.
Δεν χρειάζεται μια ημέρα συγκεκριμένη για να είμαστε ρομαντικοί και ερωτευμένοι, ο ρομαντισμός και η αγάπη πρέπει να υπάρχουν και να εκδηλώνονται όλο τον χρόνο και κάθε μέρα. Είναι μια καθαρά εμπορική γιορτή για τα ανθοπωλεία και τα ζαχαροπλαστεία.


Hearts.png

 
• Σαφώς και αφιερώνουμε υπομονή και χρόνο σε κάτι που πιστεύουμε ότι είναι αξιόλογο. Πείτε μας τι είναι το Hero Zero για εσάς και αν άλλαξαν οι απόψεις σας για αυτό με την πάροδο του χρόνου.
Το hero zero είναι για μένα διασκέδαση, παρέα αλλά και  ανταγωνισμός σε υγιή πλαίσια πάντα. Θα σταθώ λίγο στο τελευταίο … πολλοί παθιάζονται πέρα του δέοντος και θέλοντας να κατακτήσουν πρωτιές ομαδικές ή ατομικές χρησιμοποιούν οποιοδήποτε μέσο ώστε να τα καταφέρουν. Έχουμε στημένες άμυνες, χρήση bot και άλλα διάφορα που λόγο χρόνου δεν θα ήθελα να αναφέρω εκτενέστερα. Αυτά πρέπει να εξαλειφθούν γιατί δεν ανήκουν στον υγιή ανταγωνισμό και σίγουρα δεν βοηθούν, σε βάθος χρόνου, ούτε αυτούς που τα κάνουν.
 
 Κάπου εδώ η συνέντευξη έχει φτάσει στο τέλος της. Μπορείτε να δώσετε ένα μήνυμα στην κοινότητα του Hero Zero.
Πίσω από κάθε οθόνη βρίσκεται ένας άνθρωπος, χαρείτε το παιχνίδι. Να είστε ο εαυτός σας..!
 

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Ιωάννη για την υπέροχη συνέντευξη που μου έδωσε.

 

journalist.png

Εύχομαι σε όλους να έχετε μια ρομαντική ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο και την προσοχή σας.

Με εκτίμηση,

Legrand


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, Lefteris, ioantheod και σε 27 άλλους

#2 ΑΔΑΜΑΝΤΙΝOΣ

ΑΔΑΜΑΝΤΙΝOΣ

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
  • Ομάδα:OLDSCHOOLGG
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:ΑΔΑΜΑΝΤΙΝΟΣ



Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 13 Φεβρουάριος 2021 - 22:12:24

Δεν περιμενα κατι λιγοτερο... Απο τις καλυτερες συνεντευξεις...


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, ioantheod, Naty και σε 3 άλλους

#3 Emily36

Emily36

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 63 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σύμπαν
  • Κόσμος:GR22
  • Ήρωας:Jasmine






Φήμη: 184

Δημοσιεύτηκε 14 Φεβρουάριος 2021 - 07:50:37

Μου αρέσει που αυτές οι συνεντεύξεις γίνονται πιο συχνά τώρα...μπράβο σας για την πολύ ωραία συνέντευξη :)


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, Lefteris, Naty και σε 3 άλλους

Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το παιχνίδι.

Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.) σχετικά με το φόρουμ.

Υποστήριξη Παιχνιδιού/Game Support.

 

 

Spoiler

#4 NONITA

NONITA

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:ElizabethBáthory
Φήμη: 118

Δημοσιεύτηκε 14 Φεβρουάριος 2021 - 13:42:01

Ευχάριστη η συνέντευξη.  

 

Ιωάννη, σπάνια δευτερολογώ ή σχολιάζω. 

Σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια έχουν αυξημένη τυπική και ουσιαστική αξία ιδιαίτερα όταν προέρχονται από "αντίπαλο" .


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, ioantheod, Naty και σε 6 άλλους

#5 penelope

penelope

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
  • Τοποθεσίαkapou edw
  • Ομάδα:Dark Tranquillity
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:πενελοπε



Φήμη: 27

Δημοσιεύτηκε 14 Φεβρουάριος 2021 - 14:53:27

πολυ ωραια συνεντευξη...  ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, Jim Pantos, Legrand και σε άλλον ένα

#6 thodorismpla

thodorismpla

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
  • Κόσμος:GR25
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 12 Φεβρουάριος 2022 - 12:30:12

Να ρωτήσω! Είμαι και γω παίκτης με εμπειρία χρονών στο game! Μπορώ και γω να με πάρει κάποιος συνέντευξη?

#7 Protos

Protos

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Coordinators
  • 268 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:Protos






Φήμη: 1.165

Δημοσιεύτηκε 12 Φεβρουάριος 2022 - 15:54:03

Να ρωτήσω! Είμαι και γω παίκτης με εμπειρία χρονών στο game! Μπορώ και γω να με πάρει κάποιος συνέντευξη?

 

Καλησπέρα,
 

Ο συντευξιαζόμενος επιλέγεται από το άτομο που διενεργεί τη συνέντευξη και εγκρίνεται από τους ανωτέρους. Προύπόθεση για την επιλογή δεν αποτελεί μόνο η εμπειρία, ούτε το επίπεδο ή η θέση στον εκάστοτε server. 


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και frosty





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: GARAGE INTERVIEW, DeViL GR22

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες